Distractive

Aici puteti posta comentarii care nu au legatura cu pescuitul crapului. Postarile la mishto, caterinca, fabulatiile si glumele nesarate se arhiveaza in ordine cronologica tot aici:))

Moderator: viorel dulamita

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

@danr
Se pare ca ti-ai facut-o cu mana ta ! Eu nu am avut curiozitatea sa intru niciodata pe site-ul tau, dar daca este asa cum zic prietenii mei, inseamna ca avem o problema ! Nu vreau sa creez un conflict intre rapitori si crapari, chiar consider ca ar trebui sa ne avem ca fratii pe motiv ca avem acelasi hoby. Dar nici n-o sa stau cu mainile in san daca suntem luati la misto.

PS Ai dreptul la replica oricand si oricum vrei, nu uita ca acesta este un site liber ! Am specificat asta deoarece pe vremea cand scriam eu pe crap.ro eram sters, apoi chiar banat de cate ori il deranjam catusi de putin pe domnul Mutiluta Cocean. In schimb aici pot sa-mi bag motz-n gura lui de cate ori am chef ! Intelegi ? :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

danr
Mesaje: 285
Membru din: Mar Ian 11, 2005 17:50
Puncte: 0

Mesaj de danr »

Vladut,
ca sa lamurim putin lucrurile
nu cred ca exista nici o rivalitate, topciul este de ACUM 1 AN, lumea a facut misto mai mult sau mai putin, fara referiri personale si sunt sigur ca fara intentia de a jigni pe cineva
am mai avut fix aceeasi discutie acum un an, chiar pe acest site, si am spus atunci cum spun si acum: si eu pescuiesc la crap, imi place pescuitul crapului, si ii apreciez pe pescarii buni de crap
citeste te rog ce am scris acum un an si 6 luni la voi pe site, despre acest subiect, ultimul meu post
http://www.crapmania.ro/forum/viewtopic ... ight=#3267
sincer, nu as fi crezut vreodata ca topicul respectiv ar putea starni suparare, ma repet, este un topic de acum 1 an, si este in spirit de gluma
daca unii au sarit calul atunci cu aprecierile negative, este fix problema lor

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

danr scrie:Vladut,
ca sa lamurim putin lucrurile
nu cred ca exista nici o rivalitate, topciul este de ACUM 1 AN, lumea a facut misto mai mult sau mai putin, fara referiri personale si sunt sigur ca fara intentia de a jigni pe cineva
am mai avut fix aceeasi discutie acum un an, chiar pe acest site, si am spus atunci cum spun si acum: si eu pescuiesc la crap, imi place pescuitul crapului, si ii apreciez pe pescarii buni de crap
citeste te rog ce am scris acum un an si 6 luni la voi pe site, despre acest subiect, ultimul meu post
http://www.crapmania.ro/forum/viewtopic ... ight=#3267
sincer, nu as fi crezut vreodata ca topicul respectiv ar putea starni suparare, ma repet, este un topic de acum 1 an, si este in spirit de gluma
daca unii au sarit calul atunci cu aprecierile negative, este fix problema lor
Uite eu atit va spun - mai lasati si voi din nasul ala purtat pe sus , ca sunteti pescari de rapitor in Romania . Din cite stiu eu - sunt citiva pescari de rapitor in Romania si pe astia ii chema - Paco, Dragoi, Malin , Zabet , Sofonea , samd - nu mai mult de 10 persoane ( imi cer scuze fata de cei nespecificati ) . Sa vii tu sa ne umfli capul cu situl tau tinut de tot soiul de looseri ( care maninca conserve de peste in Delta ) - e prea mult . Stai cuminte ca aici , ca aici nu e crap.ro ! Aici sunt prezenti oricind 30-40 pescari adevarati de crap , din tara asta ! Iar astia nu au reticente sa-si bage oricind un organ in epigonii pescuitului , la orice vrei tu !

UIta-te la unul ca Vali Oprisanescu - care isi da dovada de pescar adevarat indiferent la ce pescuieste el in anul asta . Bravo Vali !

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Danr spunea ca Rapitori ro nu este un site anonim pt. ca are 12 000 de vizitatori/saptamina si 3 500 de useri inregistrati, cam de 10-15 ori mai mult decit noi.
Aparent corect.
Dar, la o privire mai atenta lucrurile nu stau chiar asa.
M-am uitat pe primele 10 pagini cu useri inregistrati(nu am avut rabdare mai mult. fiind 71 de pagini) adica primii 500 inscrisi.
Dintre acestia 300 nu au nici o postare, 160 au 1 sau 2 postari, 26 intre 2 si 4 postari, 14 mai mult de 5 postari.
Ca o concluzie din cele 71 de pagini adica 3 500 de useri inscrisi sunt activi in jur de 100. Hai sa zicem ca poate calculele matematice nu sunt exacte. Hai sa dublam cifra si nu ajungem la mai mult de 200 de useri activi ce scriu pe rapitor ro.
Astea in conditiile in care rapitori ro functioneaza de aproximativ 6 ani.

Crapmania este un site tinar cu 326 useri inscrisi din care 260 sunt activi cu peste 5 postari. Restul au intre 1 si 4 postari.
Sa nu uitam ca acest site a fost administrat de Val, care lunar facea curatenie stergind pe cei care nu postau s-au pe cei care dintr-un motiv s-au altul erau inscrisi de 2 si 3 ori.
Pe rapitori ro s-au crap ro sunt useri care probabil nici nu mai sunt printre noi.

E limpede ca aceste situri vor sa-si demonstreze suprematia prin cantitate nu calitate, dar au tupeul sa arate cu degetul.
Discutiile lor sun anoste, plictisitoare si lipsite de subiect. dar au trafic.
Sunt cei mai tari dar arunca priviri in ograda altora.
Ba mai mult isi permit si postari la misto despre pescuitul crapului. Nu prea stiu ei bine cu ce se maninca crapul dar fac misto.
Multi dintre ei nu prea stiu multe nici despre rapitori, dar au opinii.
Asta e, avem o tara libere si fiecare zice cei trece prin cap. E mai grav cind nu-i trece nimic, si totusi zice.

P.S.
De miine toti membrii sitului au obligatia de a inscrie intre 50 si 100 de useri, pt. a ajunge si noi la citeva mii de inscrisi. :lol: :lol: :lol:
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

danr
Mesaje: 285
Membru din: Mar Ian 11, 2005 17:50
Puncte: 0

Mesaj de danr »

site-ul are 3 ani nu 6 ani, si sunt fix 685 utilizatori care au peste 3 postari
mai exista un numar semnificativ care stau logati si urmaresc discutiile
referitor la calitatea informatiilor si a discutiilor, cred ca o opinie intemeiata o poate avea un pescar de rapitor
referitor la ce a spus val , numele spuse de el sunt mai mult sau mai putin prezente pe site
referitor la valoare, mare parte suntem pescari de duminica si ne intereseaza pescuitul ca hobby, fara a tine neaparat sa ne demonstram sau sa ni se recunoasca valoarea
si tot referitor la cata valoare au unii sau altii ca pescari, pot lua in considerare o opinie care vine de la un pescar bun de rapitor in cunostiinta de cauza, altfel vorbim discutii rautacioase
in orice caz, eu am intrat aici sa raspund ala aceasta discutie pentru ca se creease o oarecare animozitate legata de o discutie de acum 1 an, pe tema careia s-a mai discutat la voi pe site si mi-am mai exprimat punctul de vedere
si la mine pe site sunt multi pescari care dau si la crap, unii au idee altii nu, dar pana la urma este tot un site liber si fiecare isi exprima opinia
eu personal cred ca ar trebui sa fim mai ingaduitori unii cu altii si sa privim lucrurile mai relaxat, este adevarat ca a cam iesit o mistocareala generala acolo dar repet, este o discutie veche si fara intentia de jigni pe cineva
eu mi cer scuze fata de voi daca s-a simtit cineva jignit, insa in ultima instanta fiercare raspunde pentru ce posteaza
ref. la Crapmania, vreu sa-l felicit pe Vladut pentru reorganizarea pe care si-a propus-o, este calea cea buna pentru un forum de calitate si de succes
consider ca mi-am exprimat punctul de vedere, va urez succes in ceea ce doriti sa facti cu site-ul si cu asociatia, si fire intinse !

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

cornel rosioru scrie:Pe rapitori ro s-au crap ro sunt useri care probabil nici nu mai sunt printre noi.
am senzatia ca si pe crapmania un user va fi in curand in aceeasi situatie...
:D :D :D
The One Team

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ Andrei Vladeanu

Ce-ai dom'le cu LV-ul ? Tu nu-ntelegi ca nu mor caii cand vor cainii :twisted: ofticosuleeeee !!!! :lol: :lol: :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

acum o sa spui ca mai e un user in situatia asta, nu-i asa?
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

@danr

Ai revenit la sentimente mai bune.
Oricum 6 sute si ceva de useri nu sunt 3.500, iar noi nu avem decit un an si jumatate. Dar nu asta-i baiul.
Discutia civilizata din ultima postare puteai s-o faci de la inceput si nu-ti sarea nimeni in cap.
Eram sigur ca intre pescari se poate discuta civilizat.
Din punctul meu de vedere discutia e incheiata si iti urez si eu succes cu situl tau si fire intinse.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

sorin
Mesaje: 64
Membru din: Dum Ian 09, 2005 18:29
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de sorin »

Val Pangica jr scrie:@danr

Bai ce iute esti la replica ! Normal ca ai atitia vizitatori daca ai politica lui Iliuta ! Vrajim poporul cu siteul si lasam impresia ca toti sunt buni si de luat in seama . Aici e un pic altfel si lumea stie deja despre ce e vorba ! Zicea cineva odata calitate nu cantitate !!!!!

In rest noroc si succes in munca ta !
Val, nr de vizitatori nu ţine de calitatea discuţilor decât într-o măsură extrem de mică + eu nu-i dau 3%. Restul ţine de SEO. Cum crapmania e pe o platforma Mambo, nu te poţi aştepta decât la rezultate mambo şi peste o sută de ani.
Sorin Dragoi

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Ca pe vremuri ...”