Dupa mansa II calificare - caterinca !

Aici puteti posta comentarii care nu au legatura cu pescuitul crapului. Postarile la mishto, caterinca, fabulatiile si glumele nesarate se arhiveaza in ordine cronologica tot aici:))

Moderator: viorel dulamita

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

cornel rosioru scrie:@Floreata
Ai dat in familia Oana. Ii vezi cum sar? Dai in unu tipa doi.

@ Victore
Un tata grijuliu ar trebui sa-si duca fiul sa-si scuture ciucurelu, ca altfel ajunge labagiu. Pai daca nu plateste tasu, atunci cine?

OANA PUSTIU'
poem

nu ma joc cu lipiciosu'
are grija de mine bossu'
flores zis mai nou perez
care e de felul lui miez

el are porci de calitate
ce sa trag si pe la spate
pe la spate pe cearceaf
adicatelea-n pilaf

sunt oana pustiu'
de frica nu stiu
la un scandal
dau si ma car
The One Team

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

@Dan Lupu

Este dreptul tau sa ai o parere. In aceasta situatie nu-ti place situl nostru, dar spui ca-l urmaresti de f. multa vreme.
Eu stiu ca daca nu-ti place ceva nu maninci.
Faci comparatie cu alte situri, dar nici pe acolo nu te-am vazut etalindu-ti cunostintele.
In al doilea rind, daca citeai cu atentie prima pagina, acest site reprezinta o asociatie a pescarilor de competitie. Pai despre ce ar trebui sa se scrie? Despre stopare din fire de iarba, cit de lung se face rigul si de ce? ca dinamica monturii nu are importanta ca tot se agata pestele cumva? teoria chimica a mixului si prinderea pestelui in eprubeta, etc, etc. Timpenii dintrastea poti citii prin alte parti.
Noi dupa zile de canicula si furtuni petrecute pe balti, vrem sa ne mai descretim fruntile. Tu n-ai de unde stii ce inseamna inclestarea unui concurs si cit de bine face o relaxare aici, cu glumele noastre de toate zilele.
Dar toate astea nu ne-a impiedicat sa dam un sfat unui incepator s-au sa i se explice cum sa abordeze o partida, unde a gresit si ce trebuia sa faca.
Daca te uiti in arhiva ai sa gasesti multe articole f. interesante, scrise de pescarii de competitie, oameni care stiu cu ce se maninca acest sport.
Si nu in ultimul rind uita-te la traficul de pe acest site in comparatie cu celelalte. Si este normal, in timp ce aici scriu pescari cu nume si concursuri interne si internationale cistigate, prin alte parti scriu niste ilustrii necunoscuti cu iz de atotstiutori. Acestia din pacate nu au timp si ies pe balta de 2-3 ori pe an. Totusi impartasesc din "vasta" lor experienta.
In concluzie, nu te obliga nimeni sa citesti ce se scrie pe la noi si esti liber sa accesezi situl visurilor tale.
Iti urez succes.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Am mutat eu postarea D-lui Victor Oana la subiectul corect :

"Lacu-i gol ...e fara spor
L-au baut cei de la SENZOR
In frunte cu Oana Andrei
Cand se-mbata ,zici ca-s ZMEI.


Sa mai prinzi ...ce ,cum si unde :?:
Daca nici el nu mai stie .
A vandut la toti retete ,
Dar de ciorbe ,nu de bile


Lasa tati,stai cuminte
Va veni si ziua ta
Cand toti i-ti vor spune-n fata
Stai ANDREI ,nu te baga :!:"

cipibm
Mesaje: 666
Membru din: Joi Mar 09, 2006 12:19
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare
Contact:

Mesaj de cipibm »

VAND puieti pentru poeti (tei,stejar).

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

ciprian,
am auzit ca la open tancabesti faci echipa cu porc & coco?!? ai mare grija ca astia au apucaturi de fundasi!
The One Team

cipibm
Mesaje: 666
Membru din: Joi Mar 09, 2006 12:19
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare
Contact:

Mesaj de cipibm »

Nu imi fac probleme.Am o pereche de chiloti de tabla.Sper sa uite deschizatorul de conserve acasa. :? :D

Floreatza
Mesaje: 149
Membru din: Lun Iul 03, 2006 13:46
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Floreatza »

Ciprian ai grija cu PORK si COCO pentru ca lor le place sa GALGAIE mult :lol:

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Iar lui Cipri nu-i place de loc. :lol:
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Moose_master
Mesaje: 235
Membru din: Mar Iun 07, 2005 18:50
Puncte: 0
Localitate: Montreal

Mesaj de Moose_master »

Sunt intr-un truck-stop si am intrat pe net sa mai vad ce mai fac obsedatii din Romania. Ma bucur sa vad ca sunt din ce in ce mai multi ahtiati. Stima voua !

Concursuri, polemici, nade si tot dichisul. Asta e singurul lucru de care mi-e dor. Cinste voua fratilor obsedati de pescuitul crapului.

Apoi am citit postarea lui danutlupu .... si mi-a trecut dorul de Romania.
Din cauza ta am plecat din tara, leoartza fecaloida. Din cauza unora ca tine, care satul de laba cu revista Arici-Pogonici in brate, te-apuci sa deschizi ratul ala din care ies numa basini de cal mort. Mori ma, furuncul gangrenat si lasa-ne in pace cu dejectiile tale verbale.
Du-te dreacu pa site-ul guvernului Romaniei si varsa acolo toata spurcaciunea pe care o ai in creier, hahalera scarbavnica. Iti simt duhoarea de vomitatura de calugar beat de la 20000 de leghe. Ce sila imi fac astia ca tine !
Da ce-i mai incondeiaza el pe uni de zici ca-i Nicolae Iorga in amvon.
Ma bicisnicule ma, du-te ma acasa si fa-ti sepukku pe muzica patriotica. Voi astia care intre doua portii de laba va ganditi sa schimbati destinele omenirii sunteti rusinea societatii. Ar trebui sa fiti exterminati precum a facut Basescu cainilor vagabonzi.
Anofelule, tu esti nascut cu imprumut ..... plateste-ti datoria, hoit viu !


Scuze baietilor pentru virulenta, dar la subiectul "inteligentii Romaniei" sunt foarte sensibil.

Stima tuturor obsedatilor

Moose
APCR Canadian Branch

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Mesaj de Cristi Y »

@ Moose

tare de tot frate :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Ca pe vremuri ...”