pentru voronin ulise si altii

Aici puteti posta comentarii care nu au legatura cu pescuitul crapului. Postarile la mishto, caterinca, fabulatiile si glumele nesarate se arhiveaza in ordine cronologica tot aici:))

Moderator: viorel dulamita

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

pentru voronin ulise si altii

Mesaj de cornelserbu »

Copii, va recunosc bine stilul, dar ce aveti fratilor cu acest club...daca voi imi veti spune ca nu ati vandut nici un peste, ca nu ati bagat nici unul in porbagaj, sau n-ati pus nici unul pe gratar, atunci inseamna ca aveti sub 13 ani si nu aveti ce cauta pe site-ul asta :lol:

ce-ar fi sa va vedeti de treburile voastre, unul in Moldova si unul in Itaca si sa lasati Clubul Pescarilor in pace, nu de alta dar sunt sigur ca nici un membru al clubului n-a ajuns pe acolo pe la voi :lol:

in ce priveste pescuitul, sunt sigur ca va pricepeti, doar ati fost la CN (unul din voi s-ar putea sa-mi fi fost vecin...cine stie? :lol: ) ca altfel, a-ti fi inceput muscaturile de la primele postari. Va rog eu sa dispareti si sa reveniti la numele cu care ne-am obisnuit :lol: :lol: :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

voronin
Mesaje: 35
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 20:22

Mesaj de voronin »

din respect pt. dumneavoastra nu jignesc si nu ma bag in discutie.
acest individ insa nu pune un peste pe gratar ci vinde cu portbagajul.
atit am spus, sa nu mai vorbeasca de pescuit sportiv.

Avatar utilizator
Jujak
Mesaje: 219
Membru din: Joi Feb 02, 2006 13:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Jujak »

voronin scrie:din respect pt. dumneavoastra nu jignesc si nu ma bag in discutie.
acest individ insa nu pune un peste pe gratar ci vinde cu portbagajul.
atit am spus, sa nu mai vorbeasca de pescuit sportiv.
Lakita. POTI PROBA CEEA CE SPUI :?: :?: :?:
CLUBUL PESCARILOR

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ voronin

pe mine n-ai de ce sa ma jignesti, fiindca postarea de mai sus, o poti considera un pamflet, dar....exista un dar....hai sa nu mai acuzam pe nimeni, chiar regulile de baza ale pescuitului sportiv spun ca poti retine 3 kg. de peste, sau un peste mai mare de 3 kg...mai sunt si pescarii profesionisti care din asta traiesc pentru ca pestele pina la urma, nu este altceva decat un aliment (gandestete bine inainte de a spune ceva la remarca asta). Jujac, dealtfel, nu fura pestele, zic eu, plateste si ia peste cat i se permite...daca tu sti altceva, atunci asta e.

si ca sa incheiem, pescuitul sportiv si pescuitul de competitie sunt cat se poate de diferite. In pescuitul de competitie se practica c&r, dar nu peste tot, vezi germania, unde daca eliberezi un crap ti se pot intampla multe.
Iti mai spun cu o totala lipsa de populism ca noi practicam c&r, doar pentru a avea ce prinde la concursul urmator...important e ca-l practicam, nu?

Daca vrei sa continuam discutia, da-mi un telefon si-ti stau la dispozitie...sunt sigur ca va fi un numar pe care-l am in agenda :lol: :lol: :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

cornelserbu scrie:... noi practicam c&r, doar pentru a avea ce prinde la concursul urmator...
... si media de greutate (a pestelui, ca a noastra creste oricum :lol: ) sa creasca, nu sa scada...
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
Jujak
Mesaje: 219
Membru din: Joi Feb 02, 2006 13:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Jujak »

cornelserbu scrie:@ voronin

pe mine n-ai de ce sa ma jignesti, fiindca postarea de mai sus, o poti considera un pamflet, dar....exista un dar....hai sa nu mai acuzam pe nimeni, chiar regulile de baza ale pescuitului sportiv spun ca poti retine 3 kg. de peste, sau un peste mai mare de 3 kg...mai sunt si pescarii profesionisti care din asta traiesc pentru ca pestele pina la urma, nu este altceva decat un aliment (gandestete bine inainte de a spune ceva la remarca asta). Jujac, dealtfel, nu fura pestele, zic eu, plateste si ia peste cat i se permite...daca tu sti altceva, atunci asta e.

si ca sa incheiem, pescuitul sportiv si pescuitul de competitie sunt cat se poate de diferite. In pescuitul de competitie se practica c&r, dar nu peste tot, vezi germania, unde daca eliberezi un crap ti se pot intampla multe.
Iti mai spun cu o totala lipsa de populism ca noi practicam c&r, doar pentru a avea ce prinde la concursul urmator...important e ca-l practicam, nu?

Daca vrei sa continuam discutia, da-mi un telefon si-ti stau la dispozitie...sunt sigur ca va fi un numar pe care-l am in agenda :lol: :lol: :lol:
@Cornele , dupa cum bine a-ti spuneam : [Daca ma faci MEMBRU AL CLUBULUI PESCARILOR , multa lume ai sa-ti pui in cap:] Uite ca vorbele mele incep sa devina realitate :lol: Cine sint cei ce nu le convine de mine [ SI DE PORTBAGAJELE MELE DE PESTE :lol: ]NUMAI EI STIU CINE SINT :!: Sint probabil invidiosi k nu pot duce si ei niste saci cu peste acasa :wink: Dar ce ma deranjaza cel mai mult este faptul ca-si ascund adevaratul nume sub niste nikname-uri fara rost :!: Asta da dovada de mare LASITATE :!: Si le mai spun eu: CAND OR AVEA SI EI BALTILE MELE [SECRETE], Si or invata sa dea la peste ATUNCI SA-MI VORBEASCA MIE DE PESCUIT SPORTIV :!:
CLUBUL PESCARILOR

voronin
Mesaje: 35
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 20:22

Mesaj de voronin »

jujak e cumva numele adevarat? :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Jujak
Mesaje: 219
Membru din: Joi Feb 02, 2006 13:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Jujak »

voronin scrie:jujak e cumva numele adevarat? :lol: :lol: :lol:
@Voronet,, Nu prea meriti explicatii din partea mea :!: Un singur lucru pot sa-ti spun : IN COMPARATIE CU TINE , MA CUNOSC IN PROPORTIE DE 50%[K SA NU ZIC MAI MULT ] APROAPE TOTI PESCARII SPORTIVI DE CRAP DE PE ACEST SITE :!: P.S. Mai mult sau mai putin cei de competitie :!: P.S.S Daca ai ceva personal cu mine , sau daca ti-am gresit cu ceva :?: .Spune-mi gogule sa stiu si eu :!:
CLUBUL PESCARILOR

voronin
Mesaje: 35
Membru din: Sâm Sep 17, 2005 20:22

Mesaj de voronin »

nu te mai baga in seama cu pescarii de competitie si te las in pace.

Avatar utilizator
Jujak
Mesaje: 219
Membru din: Joi Feb 02, 2006 13:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Jujak »

voronin scrie:nu te mai baga in seama cu pescarii de competitie si te las in pace.
Te vezi cumva PESCAR DE COMPETITIE :?: Bai FIRTIZON-ASCUNS :!: Dupa cum bag de seama ,tu o cauti cu mine :!: Da-te pe fata cine esti :arrow: , si hai sa vorbim k baietii daca te tine :!: Nu-MI SPUI TU MIE CE SI CU CINE SA MA BAG IN SEAMA :!: Se pare ca asta e un mod de-al tau , al provocarii :!: Vorbeste de pescuit si de CRAP-FISHING, pe SITE-UL asta :!: Nu cauta provocarii pe CRAPMANIA . A-ti dau numarul meu de tel. si [TAVALESTE-MA ] DACA TE TINE :!:
CLUBUL PESCARILOR

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Ca pe vremuri ...”