v-arat eu voua

Aici puteti posta comentarii care nu au legatura cu pescuitul crapului. Postarile la mishto, caterinca, fabulatiile si glumele nesarate se arhiveaza in ordine cronologica tot aici:))

Moderator: viorel dulamita

FLOREL ZARGAZON
Mesaje: 7
Membru din: Mie Mar 01, 2006 1:14

v-arat eu voua

Mesaj de FLOREL ZARGAZON »

eu nu am nici o treaba cu pescuitul dar am o problema..
m-am apucat de cativa ani de table si astia de la mine din bloc s-au apucat de fo doi ani de campionate si concursuri
sunt unii la un ap. de la parter care vand seminte si e prieteni cu mai multi tablagii din bloc pe care si ia tras de partea lor si nus ce dracu fac ca le da martzi incontinuu la toti...eu cred ca e smecherie
astia de vand seminte sa dus asta vara si a iesit campioni si in parc cu tablagiii smecheri din cartier
eu anu asta mam combinat cu un smecher de la etaju unu care vinde tot seminte da mai mishto...trase in ciocolata.. care vrea sai bata iel anu asta pa smecherii din parc
da azi mia zis smecheru meu ca aia de la parter au blat cu aia din parc asa ca de azi ma las de table si raman acasa sa joc remi cu nevastamea

io banuiam cai o smecherie , vanzatorii de seminte de la parter sunt prieteni cu postasul din cartier (un bortos smecher) care manevreaza pariurile si care a combinat un boschetar sa adune banii si sai intepe pe fraieri

NU VA MERGE HOTOMANILOR

FLOREL ZARGAZON
Mesaje: 7
Membru din: Mie Mar 01, 2006 1:14

Mesaj de FLOREL ZARGAZON »

stai cam cunoscut acum un portorican care cica-i meshter in table
vorbesc cu el si revin sa va spun..
AM CAPU MARE DA NUS PROST !

Limax
Mesaje: 43
Membru din: Mar Feb 21, 2006 8:05
Puncte: 0
Localitate: Satu Mare

Mesaj de Limax »

:?:
Nu ne este frica de munca, stim sa ne ferim de ea!

FLOREL ZARGAZON
Mesaje: 7
Membru din: Mie Mar 01, 2006 1:14

Mesaj de FLOREL ZARGAZON »

gata..mam elucidat , portoricanu e de fapt sicilian si e inhaitat cu unu Baron si cu unu Cozonici si vinde bastoane si jersee la pensionari
sa vezi lucratura...sicilianu la combinat pe unu dei birjar in urbe sai cumpere o sticla de redeveu lu postasu burtos dei prieten cu vanzatorii de seminte sal traga de limba...
postasu ca postasii...ce sai faci , a inceput el sai zica cat de tare da el cu zarurile , ca are puluri englezesti , zaruri facute la comanda si tot asa pana cand birjaru a cam aflat tot cea vrut , dupa care sa dus si ia spus sicilianului care a lansat zvonul ca vanzatorii de seminte au aranjat concursurile de table si se ocupa cu jmekerii ( da cu naftalina pe zaruri , au blat cu proprietarul tablelor , etc)

nici ni stiu ce sa mai fac...cu cine sa ma joc io
da ma gandesc si va zic
AM CAPU MARE DA NUS PROST !

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Florel

ce zici matale aici - e lucru greu de inteles de multi . Cei initiati stiu despre ce e vorba si gusta pamfletul .
Asta ca sa nu apara semne de intrebare de la oameni - adica cei care nu inteleg sa nu se chinuie ca nu vor pricepe asa curind .

PS - acum serios - asa departe s-a ajuns !!!??????

Avatar utilizator
tudorgabriel
Mesaje: 145
Membru din: Dum Ian 16, 2005 19:44
Puncte: 0
Localitate: galati

Mesaj de tudorgabriel »

Mai zar...gazon pai eu am inventat sportul asta :roll: ia si tu niste zaruri mari gaurestele sub 6 baga plumb si ai sa dai numai 6*6,asta este prima lectie :wink:

Avatar utilizator
ZABELEA
Mesaje: 294
Membru din: Mar Ian 11, 2005 15:42

Mesaj de ZABELEA »

Zmechera postare, dar astia de vinde seminte au si seminte de firma la taraba?????? :lol: :lol: :lol:
MIHAI PRIPON - CARP UNITED TEAM.

Avatar utilizator
Doru Ionica
Mesaje: 348
Membru din: Vin Feb 10, 2006 14:47
Puncte: 0
Localitate: craiova

Mesaj de Doru Ionica »

cred ca vanzatorii de seminte stiu bine jocul ,dar nu dau cu zaru,din superstitie.Postasul iese la pensie,si nu se mai pune.EBATRAN SI UITA REPEDE. :P :P :P dRAGUT PAMFLETUL...ESTI MESTER :lol: :lol: :lol:

FLOREL ZARGAZON
Mesaje: 7
Membru din: Mie Mar 01, 2006 1:14

Mesaj de FLOREL ZARGAZON »

pentru cei necunoscatori nu va mai chinuiti daca nu intelegeti..este pentru cunoscatori sau pentru cei cu sclipire...siacum sa continui

pe zi ce trece ma lamuresc mai tare...
azi am trecut pe linga taraba lu sicilianu dei zice BIG SEED pe trafic greu si am vazut tractoru lu unu de se da prieten cu toti jucatorii si se ocupa cu intermedieri vanzari parcele in gradina de legume si care cam poarta vorba proasta de vanzatorii de seminte din Crangasi

sicilianu bandit (deh..sange mafiot) isi trage aproape fel si fel de incepatori in ale jocului de table si alte sharle invidioase sub fel si fel de pretexte...le promite ca daca joaca pentru el le da seminte de floare la juma de pret sio sepcuta cu Berlusconi

eu de fapt vam pacalit ca sunt in continuare sub aripa jupanului care vinde seminte in ciocolata la un butic in Stefan cel mare simi place ca omui smeker , sia tras shareta ciumeaga , ne da tot ce vrem numa sa le dam martz trogloditilor din Cringasi
el saracu vrea da io nu mapricep prea bine ca sint cam nervos si-mi trmura mana demi sar zarurile pe jos , noroc ca e nevastamea cu mine simi da bobi napoi cand e nevoe cai vigilenta foc

sint in continuare nervos pe postasu burtos dei tovaras cu semintarii din Crangasi ca face smekerii cu cascavalu din pariuri , el si boschetaru ala del baga la inaintare
AM CAPU MARE DA NUS PROST !

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Esti tare Florele !
Te pup ! :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Ca pe vremuri ...”