Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de Vladut Mateianu »

Val scrie:
Adica povestitor ? Daca esti doar povestitor nu ai nimic simpatic in tine ... te respect , dar dpmdv ai facut mult rau oricarei forme de coagulare si de afirmare a acestei comunitati pe care ai creat-o aici . Te-ai lovit mereu de problema ca cineva trebuia sa iti poarte interesul tau sau al grupului din care faci parte ...si pe oricine ai ales , adica te-ai gandit tu ca poti manipula , plecind de la RIP Rosioru , Vladeanu , eu sau Stanila ti-ai batut joc de toti , avind multimea forumistilor in spate ...si acum faci la fel cu Popescu si mai ai un pic si te iei si de Selaru , Bentu , samd ...Ma intreb uneori la modul serios ce o sa inventezi ca sa faci pace si cu Popescu si cum dupa asta , in 1-2 luni Popescu va fi un Che Guevara al pescuitului .... Esti patetic !
Topicul acesta nu este destinat judecatii lui Vladut, are alt subiect ! Daca ai ceva in seara asta sa-mi reprosezi, ai MP.

Nu sunt disperat sa fac iar performanta, ce am avut de demonstrat , am demonstrat ! :wink:
Popescu va ramane tot un profitor infiltrat in lumea noastra avand ca scop inbogatirea....candva vom afla si cine l-a sprijinit si l-a promovat ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de Cristi Y »

Vad cu amaraciune ca incet incet popescu incepe sa devina in viziunea din ce in ce mai multora binefacatorul acestui fenomen .
vorbim despre pescuitul de competitie ca despre o masinarie care functiona !!! a adus la aproape toate disciplinele titluri serioase iar la crap titlul suprem , tot ceea ce lipsea era o lichea parvenita care sa apara din ceata sa faca ordine in acest sistem !!! in ciclismul romanesc s-a intamplat acelasi lucru fapt care a dus la destramarea aproape in totalitate a acestui sport .. dar exista reguli clare acum si sisteme federale foarte bine structurate insa fara ciclisti , iar rezultate , 0 !! Pentru mine , care am avut un cuvant de spus in acest fenomen , acest personaj a fost si va ramane indiferent ce va face ..... un om de nimic , a aparut abordandu-ma la primul schimb de replici cu indicatia de a ma pișa pe toate trofeele mele pe motiv ca sunt nule , toti pescarii de competitie care nu-i impartasesc ideile sunt trogloditi , idioti , neica nimeni , etc

intr-o tara in care domneste coruptia , lasitatea si curvasaria etica nimic nu este surprinzator , cu atat mai putin , sa vezi personaje care se sucesc spre directia din care vantul aduce ceva firimituri , s-au vazut cazuri mult mai celebre in istorie

eu , chit ca raman singur la aceasta opinie nu voi agrea niciodata ca acest peronaj grobian , comunist si oportunist care a batjocorit si mintit fara nici un scrupul sa fie liderul acestui fenomen iar ca si chestie personala promit ca atunci cand i-l intalnesc sa-i stalcesc portretul pentru batjocura care mi-a adus-o mie si familiei mele , indiferent de consecinte ,
poate ca pana acum era doar o rafuiala de tastatura , dar din momentul in care popescu mi-a pomenit tatal mort de 27 de ani facandu-l porc lucrurile s-au shimbat radical . si peste 20 de ani daca-l intalnesc i-i zdrobesc maxilarul
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de Genes Florin »

Vladut Mateianu scrie:
Val scrie:
Adica povestitor ? Daca esti doar povestitor nu ai nimic simpatic in tine ... te respect , dar dpmdv ai facut mult rau oricarei forme de coagulare si de afirmare a acestei comunitati pe care ai creat-o aici . Te-ai lovit mereu de problema ca cineva trebuia sa iti poarte interesul tau sau al grupului din care faci parte ...si pe oricine ai ales , adica te-ai gandit tu ca poti manipula , plecind de la RIP Rosioru , Vladeanu , eu sau Stanila ti-ai batut joc de toti , avind multimea forumistilor in spate ...si acum faci la fel cu Popescu si mai ai un pic si te iei si de Selaru , Bentu , samd ...Ma intreb uneori la modul serios ce o sa inventezi ca sa faci pace si cu Popescu si cum dupa asta , in 1-2 luni Popescu va fi un Che Guevara al pescuitului .... Esti patetic !
Topicul acesta nu este destinat judecatii lui Vladut, are alt subiect ! Daca ai ceva in seara asta sa-mi reprosezi, ai MP.

Nu sunt disperat sa fac iar performanta, ce am avut de demonstrat , am demonstrat ! :wink:
Popescu va ramane tot un profitor infiltrat in lumea noastra avand ca scop inbogatirea....candva vom afla si cine l-a sprijinit si l-a promovat ! :wink:
Si Ce-ai Sa faci?
Mai oameni buni mai bine Haideti la un spritz...
Balta Puiesti

papyllon
Mesaje: 192
Membru din: Mie Noi 10, 2010 15:38
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de papyllon »

Cristi Y scrie:Vad cu amaraciune ca incet incet popescu incepe sa devina in viziunea din ce in ce mai multora binefacatorul acestui fenomen .
vorbim despre pescuitul de competitie ca despre o masinarie care functiona !!! a adus la aproape toate disciplinele titluri serioase iar la crap titlul suprem , tot ceea ce lipsea era o lichea parvenita care sa apara din ceata sa faca ordine in acest sistem !!! in ciclismul romanesc s-a intamplat acelasi lucru fapt care a dus la destramarea aproape in totalitate a acestui sport .. dar exista reguli clare acum si sisteme federale foarte bine structurate insa fara ciclisti , iar rezultate , 0 !! Pentru mine , care am avut un cuvant de spus in acest fenomen , acest personaj a fost si va ramane indiferent ce va face ..... un om de nimic , a aparut abordandu-ma la primul schimb de replici cu indicatia de a ma pișa pe toate trofeele mele pe motiv ca sunt nule , toti pescarii de competitie care nu-i impartasesc ideile sunt trogloditi , idioti , neica nimeni , etc

intr-o tara in care domneste coruptia , lasitatea si curvasaria etica nimic nu este surprinzator , cu atat mai putin , sa vezi personaje care se sucesc spre directia din care vantul aduce ceva firimituri , s-au vazut cazuri mult mai celebre in istorie

eu , chit ca raman singur la aceasta opinie nu voi agrea niciodata ca acest peronaj grobian , comunist si oportunist care a batjocorit si mintit fara nici un scrupul sa fie liderul acestui fenomen iar ca si chestie personala promit ca atunci cand i-l intalnesc sa-i stalcesc portretul pentru batjocura care mi-a adus-o mie si familiei mele , indiferent de consecinte ,
poate ca pana acum era doar o rafuiala de tastatura , dar din momentul in care popescu mi-a pomenit tatal mort de 27 de ani facandu-l porc lucrurile s-au shimbat radical . si peste 20 de ani daca-l intalnesc i-i zdrobesc maxilarul
Parerea mea este ca nu ar trebui sa-i spargi maxilarul ci ........... pe ochelari asta e umilinta nu bataia :evil:

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de Vladut Mateianu »

@tataie

Cum sa fi singur ? Suntem toti impotriva acestui element deplorabil autointitulat regele pescarilor, sunt doar cativa care il sprijina.... dar in lumea actuala azi esti intr-o tabara, maine in alta.... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de Val »

Vladut Mateianu scrie:.... dar in lumea actuala azi esti intr-o tabara, maine in alta.... :wink:
Tu sti cel mai bine chestia asta !! Si o dovedesti mereu si mereu ...
Si nu mi-l pune pe Cristi in cap , ca ce are el e una si o stiu mai bine ca tine si e de esenta si de orgoliu , iar ce ai tu e alta si e de cameleonism cronic !

Si ca sa fim in spiritul topicului ....cine anuleaza orice sansa sa fie CM in Romania ?

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de Vladut Mateianu »

Val, te-am rugat sa nu ma mai judeci tu pe mine..... nu stiu care dintre noi se batea acum ceva vreme cu pumnul in piept ca taie si spanzura pe la Agvps (chiar punea bodyguarzi sa-l pazeasca) , iar acum este in curtea federatiei.....

Raul este deja facut, datorita lui popescu s-a anulat CM in Romania ! Iar acum, oamenii de bine (cei care chiar doresc ca acest eveniment sa aiba loc in tara noastra) trebuie sa-i cante in struna nebunului ca sa-si dea acordul....
Dar ce facem daca la CN nu va participa niciun club ? Cine raspunde ?
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

ionescu marian m
Pescar de competitie
Mesaje: 514
Membru din: Lun Dec 28, 2009 22:04
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de ionescu marian m »

[quote="Vladut Mateianu"]Val, te-am rugat sa nu ma mai judeci tu pe mine..... nu stiu care dintre noi se batea acum ceva vreme cu pumnul in piept ca taie si spanzura pe la Agvps (chiar punea bodyguarzi sa-l pazeasca) , iar acum este in curtea federatiei.....

Raul este deja facut, datorita lui popescu s-a anulat CM in Romania ! Iar acum, oamenii de bine (cei care chiar doresc ca acest eveniment sa aiba loc in tara noastra) trebuie sa-i cante in struna nebunului ca sa-si dea acordul....
Dar ce facem daca la CN nu va participa niciun club ? Cine raspunde ?[/quot --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- cluburi o sa inventeze el :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de Cristi Y »

ionescu marian m scrie:Dar ce facem daca la CN nu va participa niciun club
nu te baza pe asta ca vei fi dezamagit !!!! nu este tara potrivita pentru asa ceva

in 1983 , in fosta Cehoslovacie , regimul comunist condus de Gustav Husak , dupa modelul romanesc a impus metoda restrictiei de circulatie duminica selectiv , respectiv o duminica masinile inmatriculate cu numar cu sot si o duminica cele fara sot , stii ce s-a intamplat ???? nu a tinut nimeni cont de hotararea aberanta ... rezultat ?? hotararea a fost anulata . Diferenta dintre ei si noi este ca ei , ca popor slav , au un caracter hotarat , demn si luptator , vezi sarbii , croatii , etc

asa ca revenind la ale noastre , despre ce vorbim ??
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de Cristi Y »

opinia lui Adelin pe siteul rapitoristilor :

Nu am nici o frustrare pt ca personal nu ma mai intereseaza performanta la nivel competitional. Daca o sa mai particip o fac pt a ma vedea cu oameni la cere tin si cu care merita sa bei o bere pt ca sunt deosebiti.

Ce urmaza, sunt curios si eu sa aflu...
Ce cred ca o sa urmeze e in natura omului: or sa fie niste gunoaie consumatoare de glorie, dar hai sa le spunem urmasi lui IUDA, care se vor vinde piguliciului si daca printre ei se vor numara cativa formatori de opinie or sa vina cu ei la pechet alti pescari sportivi naivi, care le vor face jocul. Pisica se va rupe in doua, iar oamenii de caracter nu or sa migreze in cocina lui Fane si or sa faca ce au facut si pana acum. Asta cred eu ca o sa urmeze.


BIG LIKE !!
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”