CAMPIONATUL MONDIAL DE CRAP IN ROMANIA

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE CRAP IN ROMANIA

Mesaj de cornelserbu »

de geaba razi...nu e nostalgie, este cel mai bun argument impotriva asa zisului "nou" !
fiecare crede ce vrea, numai peste timp se va vedea cine a avut dreptate...pana una alta, rezultatele sunt palpabile, iar viitorul se cladeste pe temelia lor daca se vrea a fi cel putin la fel de prolific.
lasa-l pe ceausescu...au trecut atatia ani ca l-am si uitat...problema e alta, iar tinerii, daca vor o pot observa lejer din istoria recenta.
institutia federala, cum iti place sa-i spui, a aparut in cercurile noastre numai si numai pentru contracararea lui popescu
ca de putin timp a devenit iubita chiar cu popescu la timona de anumite persoane, se datoreaza faptului ca agvps a schimbat de drum cu 180 de grade fata de apcr
sunt convins si nu incerca sa-mi spui ca nu este asa, ca daca nu se intampla asa, acum cei maxim 5 erau alaturi de cei maxim 10 si era unanimitate... :D
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE CRAP IN ROMANIA

Mesaj de RSC »

cornelserbu scrie:...se datoreaza faptului ca agvps a schimbat de drum cu 180 de grade fata de apcr
sunt convins si nu incerca sa-mi spui ca nu este asa, ca daca nu se intampla asa, acum cei maxim 5 erau alaturi de cei maxim 10 si era unanimitate... :D
...ca bine zici, tinere! :wink:
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE CRAP IN ROMANIA

Mesaj de cornelserbu »

as avea o intrebare ca tot m-a intaratat valerica...stie cineva pana la ce data asteapta popescu raspunsul fips ??? :lol: :lol: :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE CRAP IN ROMANIA

Mesaj de Val »

cornelserbu scrie:as avea o intrebare ca tot m-a intaratat valerica...stie cineva pana la ce data asteapta popescu raspunsul fips ??? :lol: :lol: :lol:
Conteaza Cornele ? Ti-am zis o batalie se poate pierde ..dar un razboi se castiga pe termen lung , institutional si nu axat pe persoane sau personaje . Pina si nesiguranta asta a voastra , pe care o sarbatoriti in cerc restrins , fie o clamati sa fie confirmata scris negru pe alb , va tradeaza anumite sentimente , nu va vine nici voua sa credeti ca s-a putut sa ne nege legalitatea ... plus reticente , dubii , samd .... Sunt orgolii care intuneca dreapta judecata .... si este mai usor sa te axezi pe 2-3 persoane , in loc sa vezi fenomenul in amploarea si mizeria lui .

Ma repet .... nu vad bucurie de la 200 useri ... , vad jigniri de la 5-6 useri si 2-3 dialoguri sceptice ...batrinesti daca imi permiti )))
Unde este festivalul ? De ce nu a luat foc acest topic ? In sfarsit era Popescu rapus ..... Nu vedeti ca scriu numai astia de meserie ...

ticairlandezu
Mesaje: 74
Membru din: Mar Noi 15, 2011 19:48

Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE CRAP IN ROMANIA

Mesaj de ticairlandezu »

E clar fratilor, va spun eu...boala se ia!!! :wink:
Pacat ca a fost un om cumsecade odata!!!

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE CRAP IN ROMANIA

Mesaj de gabi1 »

si este mai usor sa te axezi pe 2-3 persoane , in loc sa vezi fenomenul in amploarea si mizeria lui .
Zici ca esti clarvazator ca Doru Parv la DDD...de data asta ai mizat pe o gloaba care a sucombat inainte de potou.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE CRAP IN ROMANIA

Mesaj de Vali Vesa »

Val scrie: ...nu vad bucurie de la 200 useri ... Unde este festivalul ? De ce nu a luat foc acest topic ?...
Te satisfice daca-ti spun ca ceilalt sunt pe balta, la pescuit?

Te poti gandi la varianta asta? Avem concursuri private, avem un campionat, al AGVPSR bineinteles, de pregatit. A trecut iarna, acum e vremea sa iesim la pescuit.

Si ce avem de sarbatorit cand era evident, cel putin pentru cei ce gandesc logic, ca aderarea federatiei era greu de realizat. A fost un rezultat previzibil, cel putin prin prisma actiunilor federatiei contra CIPS si FIPSed. Noi n-am facut nimic sa-l infrangem, si-a facut-o singur. Asa ca de ce sa sarbatorim???
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE CRAP IN ROMANIA

Mesaj de cornelserbu »

Val scrie:nu va vine nici voua sa credeti ca s-a putut sa ne nege legalitatea
imi pare rau, dar la astfel de exprimare, eu personal va neg judecata...

valericaaaaa, "voi" nu sunteti de loc legali, tata...pune mana si documenteaza-te, citeste legea 69...sunteti pe dinafara total, iar vesticii si-au dat seama mai bine decat noi...voi sunteti legali numai in cercul vostru restrans de "ganditori tineri" si atat...pentru restul lumii, care, vorba lui vali, acum mai si pescuieste, santeti niste impostori, putini dar cu gura mare
asta-i adevarul, ti-l spune unul mai batran :) ...daca vrei sa-l crezi, bine, daca nu...ramai in lumea ta nemuritor si rece
Ultima oară modificat Joi Apr 10, 2014 0:19 de către cornelserbu, modificat 1 dată în total.
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE CRAP IN ROMANIA

Mesaj de ionut72 »

Unde este festivalul ? De ce nu a luat foc acest topic ? In sfarsit era Popescu rapus
Popescu e un nimic, un pigulici si atat. Pentru ce sa fie festival? Ca s-a devoalat nimicul? Pai el e rapus de cand s-a nascut!

Scarbosenia maxima a personajului sta, pe langa amentari si jigniri ale unor oameni ce nu i-au facut nimic, si in (mai ales) jubilatia la gandul ca, in caz ca nu e el cel recunoscut de FIPS-CIPS, CM-ul (asa spera el) nu se va mai tine in Romania. Asta in timp ce se visa/viseaza liderul pescarilor romani. In aceste conditii nu inteleg ce-i asa greu e de inteles scarba oamenilor vis-a-vis de orice are legatura cu poataia.

Eu am spus-o demult: e atat de inteligent incat a reusit sa se faca mai detestat decat alternativa la el, AGVPS-ul! Ceea ce e, intr-adevar, o performanta.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE CRAP IN ROMANIA

Mesaj de Vali Vesa »

ionut72 scrie: e atat de inteligent incat a reusit sa se faca mai detestat decat alternativa la el, AGVPS-ul! Ceea ce e, intr-adevar, o performanta.
PUNCT !
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”