CARP UNITED ARE NEVOIE DE SPRIJINUL DUMNEAVOASTRA

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

irinel bunica
Mesaje: 269
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:43
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

CARP UNITED ARE NEVOIE DE SPRIJINUL DUMNEAVOASTRA

Mesaj de irinel bunica »

Suntem Carp United, campioana României la pescuit.
Suntem o echipă de oameni obișnuiti, modești(moderat ca orice pescar :D ) si dedicați unui țel, acela de a păstra Romania în locul pe care noi si alții ca noi, înaintea noastră, au pus-o și anume in primele națiuni ale lumii.
Activăm într-un domeniu în care România este încă respectată si temută, pescuitul de competiție. Pe apele Europei, steagul românesc încă flutură cu demnitate.
Nu credem că ar fi lipsit de modestie să vă spunem că printre noi sunt multiplii campioni naționali medaliați mondiali și mai ales că echipa formata din Bogdan Drăgan si Mihai Pripon este campioana mondială en-titre.
În această toamnă vom reprezenta România la Campionatul Mondial din Franța și pentru a face asta cu capul sus avem nevoie de sprijinul dumneavoastră material.
De asemenea pentru societatile comerciale punem la dispozitie contract de sponsorizare si reprezentare cu inscriptii pe tricouri, bannere in standuri si tot ce se poate pentru a va crea o imagine de pe urma careia toti avem de castigat!

Vă invităm să îmbrăcăm împreună un vis, tricourile de campioni mondiali!

Suntem Carp United, veniți alături de noi!

Contul in care se pot face donatii sau sponsorizari
RO16RNCB0378146517810001 BCR Prelungirea Ghencea
Asociația Champions Carp Club


0722557237 Irinel Bunica
0721446498 Bogdan Dragan
0729806650 Mihai Pripon
0724728728 Culita
0722239898 Marius Barbu
"Caracterul fara inteligenta poate mult,
dar inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic." (Cicero)

Avatar utilizator
tai_pan28
Mesaje: 238
Membru din: Dum Iul 08, 2012 13:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CARP UNITED ARE NEVOIE DE SPRIJINUL DUMNEAVOASTRA

Mesaj de tai_pan28 »

Salut si personal voi sprijini participarea echipei României insa automat se ridică niste semne de întrebare si anume: de ce entitatea internă care a organizat campionatul national nu sponsorizează această participarea? Care sunt motivele pentru care echipa noastra nu a participat la amicalul desfasurat in iulie pe pista de concurs? Ce ar trebui făcut ca echipa campioana sa primească sponsorizare din partea firmelor mari de pescuit care isi desfac produsele pe piața din România?

My2c
Adrian
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Bogdan Dragan
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1179
Membru din: Joi Aug 20, 2009 17:31
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CARP UNITED ARE NEVOIE DE SPRIJINUL DUMNEAVOASTRA

Mesaj de Bogdan Dragan »

tai_pan28 scrie:Salut si personal voi sprijini participarea echipei României insa automat se ridică niste semne de întrebare si anume: de ce entitatea internă care a organizat campionatul national nu sponsorizează această participarea? Care sunt motivele pentru care echipa noastra nu a participat la amicalul desfasurat in iulie pe pista de concurs? Ce ar trebui făcut ca echipa campioana sa primească sponsorizare din partea firmelor mari de pescuit care isi desfac produsele pe piața din România?

My2c
Multumim pt sprijin!
O sa incerc sa iti raspund eu...
Entitatea interna care a organizat Campionatul nu a sponsorizat niciodata echipa care reprezinta Romania la CM si nici nu o va face vreodata. Motivul invocat : lipsa de fonduri! Dar cel mai bine ar fi sa intrebi pe cine trebuie, nu pe noi!
Nu a existat niciun amical desfasurat in luna iulie...nu esti bine informat. Daca te referi la amicalul din primavara e simplu...nu se stia cine va reprezenta Romania la CM in acel moment.
La ultima intrebare raspunsul este si simplu...firmele mari din afara nu vor sa auda de sponsorizari pt echipe din Romania...iti spune unul care a incercat de cateva ori pana acum.

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CARP UNITED ARE NEVOIE DE SPRIJINUL DUMNEAVOASTRA

Mesaj de Albert »

Felicitari pentru curaj. Demersul vostru arata cum sta treaba, de fapt, in pescuitul de competitie.
Totusi textului ii lipsesc niste informatii esentiale, mai exact una: un buget detaliat.
Fara asa ceva pierdeti fix ceea ce lipseste fenomenului: profesionalism si transparenta.

Avatar utilizator
ZABELEA
Mesaje: 294
Membru din: Mar Ian 11, 2005 15:42

Re: CARP UNITED ARE NEVOIE DE SPRIJINUL DUMNEAVOASTRA

Mesaj de ZABELEA »

Albert scrie:Felicitari pentru curaj. Demersul vostru arata cum sta treaba, de fapt, in pescuitul de competitie.
Totusi textului ii lipsesc niste informatii esentiale, mai exact una: un buget detaliat.
Fara asa ceva pierdeti fix ceea ce lipseste fenomenului: profesionalism si transparenta.
Buget estimativ:
1.Taxa FIPS-CIPS 1550 euro
2.Antrenament 3500 euro
3.Cazare mondial 2400 euro
4.Bilete avion 2000 euro
5.Echipament JOMA nationala de fotbal 1200 euro
6.Transport scule mondial 2000 euro
7.Chirie masini 1000 euro
8.Nada 4000 euro din care jumatate gratis
9.Accesorii gratis
10.ETC

TOTAL 15650 euro
MIHAI PRIPON - CARP UNITED TEAM.

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CARP UNITED ARE NEVOIE DE SPRIJINUL DUMNEAVOASTRA

Mesaj de Albert »

ZABELEA scrie:]
Buget estimativ:
1.Taxa FIPS-CIPS 1550 euro
...........
Inafara de taxa asta care-i sigura(nici macar p-asta n-o plateste Orhei?! :lol: ) restul e, scuza-ma, o ciorna. Un buget e cu totul si cu totul altceva. Daca vreti sa schimbati ceva incepeti prin a face lucrurile corect si profesionist. Cam cum pescuiti, acolo ati facut totul ca ala carte.

Avatar utilizator
robert_anisoiu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 592
Membru din: Dum Iun 17, 2007 12:02
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: CARP UNITED ARE NEVOIE DE SPRIJINUL DUMNEAVOASTRA

Mesaj de robert_anisoiu »

Albert scrie: Inafara de taxa asta care-i sigura(nici macar p-asta n-o plateste Orhei?! :lol: ) restul e, scuza-ma, o ciorna. Un buget e cu totul si cu totul altceva. Daca vreti sa schimbati ceva incepeti prin a face lucrurile corect si profesionist. Cam cum pescuiti, acolo ati facut totul ca ala carte.
Baietii sunt pescari profesionisti, nu economisti.

Daca esti economist, fa-le tu un buget! Cere-le datele si fa-le un buget! Ajuta-i!

Tu crezi ca Halep isi face singura bugetul unei participari la un turneu? Treaba ei este sa joace tenis. A baietilor este sa pescuiasca. Atat!

Ne dam destepti taman unde nu e cazul. Stii ca se duc cu sculele lor acolo? Stii ca anul trecut, dat fiind ca n-am avut scule de top pe C-uri, n-am putut sa contracaram englezii, care erau vecini de stand in stanga, desi aveam aruncatori foarte buni?

Hai sa-i ajutam nu sa stam in popou si sa ne dam intelectuali. Si apropo de intelectuali, "Inafara" se scrie dezlegat, nu "Ina fara", cum poate ca ti-ar veni pe moment sa gandesti, ci "In afara".

Cele bune,

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CARP UNITED ARE NEVOIE DE SPRIJINUL DUMNEAVOASTRA

Mesaj de Albert »

Roberte nu stiu cine esti si de ce ma certi.
Ma intrebi daca stiu povesti de la CM. Nu, nu stiu, de unde naiba sa stiu? Chiar te rog sa-mi dai un link cu o sinteza, reportaj sau articol scris de participanti de unde sa aflam informatii. A, nu exista? Normal, de ce ar exista?
Asa si cu bugetele. Vrei bani dar nu stii sa-i ceri. Vrei ca lumea sa inteleaga dar nu explici.
Spui ca-s doar pescari si atat. Stiu si eu asta. Din pacate nu e destul. Dupa cum ar trebui sa stii o prezenta la un CM de pescuit inseamna mult mai mult. Pescuitul e pe planul 2 sau 3. Tragi loc, pescuiesti 3 zile cum stii mai bine si aia e.
Adevarata provocare e ce faci inainte si dupa competitie. PR, bugete, etc.
Nu te pricepi, aduci oameni care stiu ce si cum. In functie de ce-ti permiti aia obtii.
Construieste o imagine corecta ai curata, vinde-o si apoi vezi rezultatele.
Sa vii cu o luna sau doua inainte de-un CM sa ceri bani cu un text de genul asta nu ajuta cu mai nimic.
Nu-ti raspund la bufeurile voit intelectuale te las sa savurezi momentul in care si tu m-ai pus la punct.
Mersi de corectura, ai dreptate. Anticipat imi cer scuze daca mai ratez un spatiu, o litera sau vreo cratima.

P.S. N-am nimic cu Carp United ba chiar ii apreciez pentru rezultate. Ce scriu e o remarca la cum se comporta cluburile de carp-fishing care n-au nicio strategie cand vine vorba de ceea ce face diferenta intre un club puternic si sanatos si ceea ce se intampla in fenomen. Lipsa oamenilor priceputi in mmangement care sa produca imagine si bani iar pescarii sa pescuiasca si atat. Si asta de vreo 10 ani cu excepria perioadei APCR cand, de bine de rau, s-a incercat ceva.

Serban Popescu
Mesaje: 6
Membru din: Mie Iun 29, 2016 15:19

Re: CARP UNITED ARE NEVOIE DE SPRIJINUL DUMNEAVOASTRA

Mesaj de Serban Popescu »

ZABELEA scrie: 5.Echipament JOMA nationala de fotbal 1200 euro
Ati putea sa incercati direct la federatia de fotbal sa cereti aceste materiale ca sponsorizare. Sau chiar la cei de la Joma. Mai reduceti niste costuri destul de mari.

Avatar utilizator
robert_anisoiu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 592
Membru din: Dum Iun 17, 2007 12:02
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: CARP UNITED ARE NEVOIE DE SPRIJINUL DUMNEAVOASTRA

Mesaj de robert_anisoiu »

Albert scrie:Roberte nu stiu cine esti si de ce ma certi.
Ma intrebi daca stiu povesti de la CM. Nu, nu stiu, de unde naiba sa stiu? Chiar te rog sa-mi dai un link cu o sinteza, reportaj sau articol scris de participanti de unde sa aflam informatii. A, nu exista? Normal, de ce ar exista?
Asa si cu bugetele. Vrei bani dar nu stii sa-i ceri. Vrei ca lumea sa inteleaga dar nu explici.
Spui ca-s doar pescari si atat. Stiu si eu asta. Din pacate nu e destul. Dupa cum ar trebui sa stii o prezenta la un CM de pescuit inseamna mult mai mult. Pescuitul e pe planul 2 sau 3. Tragi loc, pescuiesti 3 zile cum stii mai bine si aia e.
Adevarata provocare e ce faci inainte si dupa competitie. PR, bugete, etc.
Nu te pricepi, aduci oameni care stiu ce si cum. In functie de ce-ti permiti aia obtii.
Construieste o imagine corecta ai curata, vinde-o si apoi vezi rezultatele.
Sa vii cu o luna sau doua inainte de-un CM sa ceri bani cu un text de genul asta nu ajuta cu mai nimic.
Nu-ti raspund la bufeurile voit intelectuale te las sa savurezi momentul in care si tu m-ai pus la punct.
Mersi de corectura, ai dreptate. Anticipat imi cer scuze daca mai ratez un spatiu, o litera sau vreo cratima.

P.S. N-am nimic cu Carp United ba chiar ii apreciez pentru rezultate. Ce scriu e o remarca la cum se comporta cluburile de carp-fishing care n-au nicio strategie cand vine vorba de ceea ce face diferenta intre un club puternic si sanatos si ceea ce se intampla in fenomen. Lipsa oamenilor priceputi in mmangement care sa produca imagine si bani iar pescarii sa pescuiasca si atat. Si asta de vreo 10 ani cu excepria perioadei APCR cand, de bine de rau, s-a incercat ceva.
N-ai inteles nimic din mesaj.

Iti doresc sincer ca, la un moment dat, sa ajungi campion national si sa trebuiasca sa mergi la Mondiale. Sa vedem cum te descurci si ce buget elaborat o sa prezinti.

Cat despre bufeurile intelectuale, m-a mai apucat unul. Numele proprii nu se articuleaza, deci nu "Roberte" ci "Robert". Iar pentru tine, "domnul Robert".

Cele bune,

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”