CINE MERGE IN PORTUGALIA LA CM?

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Încuiat
alintudose
Mesaje: 45
Membru din: Mie Aug 07, 2013 22:29

Re: CINE MERGE IN PORTUGALIA LA CM?

Mesaj de alintudose »

Vladut Mateianu scrie:
Stefan Popescu scrie:Poate eu nu vreau să te cunosc. Pentru mine ești un nimeni.
De aceea te milogeai de mine acum cateva luni sa vin la tine in barca ? Ai uitat cumva cum promiteai ca ma umpli de bani cand va fi momentul sa treci la incasari ? :oops: Bai neam de traista, in viata sunt lucruri mai importante decat banii, de aceea se pishe pe tine 99% dintre pescari....
Chiar nu ai pic de demnitate sa incetezi sa te mai bagi in seama si sa atarni pe acest forum ca sa-ti faci adepti ? :oops: Vai de capul tau de mos atarnator.. :twisted:
Te rog sa nu te mai lauzi cu asta , nu esti singurul... Benzar refuza sa-i mai raspunda la tel , Petrisor i-ar da cu feederul intre oua(apropos ,Fanele, la Cupa Benzar , dupa 5-6 telefoane , in care te lasa sa vorbesti singur , boule , ne plimbam telefonul lui Petrisor de la unul la altul , ne distram si radeam de cat de penibil esti , cacaricatura). Asa degenereaza specia , rasa umana se duce-n fasole...
Cred ca i-a luat pe toti , din toate ramurile la rand la telefon , primind m...ia de la fiecare. Mai putin de la Veronica Ispas , care cred ca l-a bagat undeva , din lipsa de... Dar si-a gasit cei 1% , ca un gcuru ratat ce este...

alintudose
Mesaje: 45
Membru din: Mie Aug 07, 2013 22:29

Re: CINE MERGE IN PORTUGALIA LA CM?

Mesaj de alintudose »

http://agvps.ro/docs/mmp%20n.s.pdf

Mama lor , nu puteau sta in concediu vreo luna ??? Umbla baietii si-ti vor f---te si tesatura... ei vara nu dorm... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Stiu , pe ei nu-i baga nimeni in seama , numai pe tine , bla-bla-bla...
O seara frumoasa sa ai. :mrgreen:

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: CINE MERGE IN PORTUGALIA LA CM?

Mesaj de Stefan Popescu »

Asa este. Nu-i baga nimeni in seama. Acum vezi si tu, batracianule care este legatura AGVPSR cu competitiile de pescuit sportiv? Ce nu stii tu, este ca ANPA are impotriva ei o decizie a ICCJ, care a impus ANPA sa ia in evidenta doar structurile sportive de pescuit, nu toate cooperativele. Acum pricepi pe cine intereseaza sa dea permise la amarasteni si cine este abilitat sa reprezinte pescuitul sportiv?
PS Am inteles ca ar fi ceva agitatie prin secta de stationar si multi au inceput sa te conteste, managerule! :lol: :lol: :lol:
Durerea mare este alta; daca prin absurd AGVPSR ar fi recunoscuta ca structura sportiva, va trebui sa se afilieze la FRPS! :lol: :lol: :lol: :lol:

MihneaBV
Mesaje: 141
Membru din: Joi Mai 03, 2012 17:21
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: CINE MERGE IN PORTUGALIA LA CM?

Mesaj de MihneaBV »

alintudose scrie:http://agvps.ro/docs/mmp%20n.s.pdf

Mama lor , nu puteau sta in concediu vreo luna ??? Umbla baietii si-ti vor f---te si tesatura... ei vara nu dorm... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Stiu , pe ei nu-i baga nimeni in seama , numai pe tine , bla-bla-bla...
O seara frumoasa sa ai. :mrgreen:

tare imi e ca daca agvpsr va putea sa puna mana in siguranta pe "pescuitul recreativ" o sa ii cam doar in fund de cel competitional. e o fraza urata intre art6 si 7. dar poate o interpretez eu gresit.
Buia Mihnea

dan ungureanu
Mesaje: 76
Membru din: Lun Dec 27, 2010 16:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

CINE MERGE IN PORTUGALIA LA CM?

Mesaj de dan ungureanu »

E

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: CINE MERGE IN PORTUGALIA LA CM?

Mesaj de Val »

Stefan Popescu scrie:Asa este. Nu-i baga nimeni in seama. Acum vezi si tu, batracianule care este legatura AGVPSR cu competitiile de pescuit sportiv? Ce nu stii tu, este ca ANPA are impotriva ei o decizie a ICCJ, care a impus ANPA sa ia in evidenta doar structurile sportive de pescuit, nu toate cooperativele. Acum pricepi pe cine intereseaza sa dea permise la amarasteni si cine este abilitat sa reprezinte pescuitul sportiv?
PS Am inteles ca ar fi ceva agitatie prin secta de stationar si multi au inceput sa te conteste, managerule! :lol: :lol: :lol:
Durerea mare este alta; daca prin absurd AGVPSR ar fi recunoscuta ca structura sportiva, va trebui sa se afilieze la FRPS! :lol: :lol: :lol: :lol:
D-le Popescu , cu acest dialog pe care il purtati la infinit va va fi greu sa inscrieti FRPS si la asociatia internationala a proprietarilor de rime si viermusi .
Recte , va spune Val astazi de Sfanta Marie ! , ca din discutiile pe care le-am purtat , sunt tari importante al caror vot conteaza la viitorul Congres , care nu va cunosc , nu stiu cine sunteti si nu va vor vota . De ce ? Se pi..a pe legile din Romania , ei vor sa pescuiasca cu Romania ...aia pe care o stiu , la nivel de pescari . Nici astia nu isi fac vizite medicale , nu au antrenori cu acte , samd - ei vor competitie adevarata ! Nu au auzit nici de Popescu , nici de Tocala , nici de nimeni altcineva - ei sunt obisnuiti cu pescarii din Romania .
Iar votul plenului CIPS / FIPS este lege ! Dorinta membrilor si natiunilor . De aceea nu va faceti iluzii pentru Congresul 2014 .
Iar fara FIPS/CIPS ramineti un soi de vesnic protestatar .. si un subiect de batjocura pentru majoritatea celor de aici .

Cu stima ,

alintudose
Mesaje: 45
Membru din: Mie Aug 07, 2013 22:29

Re: CINE MERGE IN PORTUGALIA LA CM?

Mesaj de alintudose »

Stefan Popescu scrie:Asa este. Nu-i baga nimeni in seama. Acum vezi si tu, batracianule care este legatura AGVPSR cu competitiile de pescuit sportiv? Ce nu stii tu, este ca ANPA are impotriva ei o decizie a ICCJ, care a impus ANPA sa ia in evidenta doar structurile sportive de pescuit, nu toate cooperativele. Acum pricepi pe cine intereseaza sa dea permise la amarasteni si cine este abilitat sa reprezinte pescuitul sportiv?
PS Am inteles ca ar fi ceva agitatie prin secta de stationar si multi au inceput sa te conteste, managerule! :lol: :lol: :lol:
Durerea mare este alta; daca prin absurd AGVPSR ar fi recunoscuta ca structura sportiva, va trebui sa se afilieze la FRPS! :lol: :lol: :lol: :lol:
Pastorul Aschioapei si cantorul Oskar ? Cine sa ma conteste ? Si pentru ce? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Te las sa fi singurul contestat al tuturor timpurilor , nu-ti fa probleme. Daca nu ma vor vrea , eu am decenta , demnitatea si bunul simt sa ma retrag. Tu paduche ? :lol:

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CINE MERGE IN PORTUGALIA LA CM?

Mesaj de miyagi »

alintudose scrie:
Stefan Popescu scrie:Asa este. Nu-i baga nimeni in seama. Acum vezi si tu, batracianule care este legatura AGVPSR cu competitiile de pescuit sportiv? Ce nu stii tu, este ca ANPA are impotriva ei o decizie a ICCJ, care a impus ANPA sa ia in evidenta doar structurile sportive de pescuit, nu toate cooperativele. Acum pricepi pe cine intereseaza sa dea permise la amarasteni si cine este abilitat sa reprezinte pescuitul sportiv?
PS Am inteles ca ar fi ceva agitatie prin secta de stationar si multi au inceput sa te conteste, managerule! :lol: :lol: :lol:
Durerea mare este alta; daca prin absurd AGVPSR ar fi recunoscuta ca structura sportiva, va trebui sa se afilieze la FRPS! :lol: :lol: :lol: :lol:

................ Tu paduche ? :lol:
Asa, asa!
Urban culture.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CINE MERGE IN PORTUGALIA LA CM?

Mesaj de andrei vladeanu »

Val scrie: (...)
Recte , va spune Val astazi de Sfanta Marie ! , ca din discutiile pe care le-am purtat , sunt tari importante al caror vot conteaza la viitorul Congres , care nu va cunosc , nu stiu cine sunteti si nu va vor vota . De ce ? Se pi..a pe legile din Romania , ei vor sa pescuiasca cu Romania ...aia pe care o stiu , la nivel de pescari . Nici astia nu isi fac vizite medicale , nu au antrenori cu acte , samd - ei vor competitie adevarata ! Nu au auzit nici de Popescu , nici de Tocala , nici de nimeni altcineva - ei sunt obisnuiti cu pescarii din Romania .
Iar votul plenului CIPS / FIPS este lege ! Dorinta membrilor si natiunilor . De aceea nu va faceti iluzii pentru Congresul 2014 .
Iar fara FIPS/CIPS ramineti un soi de vesnic protestatar .. si un subiect de batjocura pentru majoritatea celor de aici .

Cu stima ,
daca lucrurile stau asa, draga val, iar cei de la cips nu tin cont de nimic si numai de pescarii din Romania cu care sunt obisnuiti si alaturi de care vor sa pescuiasca (desi teoria asta mi se pare cam subtire) iata la ce m-am gandit.

am sa trimit o scrisoare congresului cips semnata de un pescar de 5 ori nr.1 in Romania (ca sa nu zic campion national) si participant la 7 campionate mondiale.

in care am sa explic grija pe care agvps o poarta competitiei crapiste din tara asta.

am sa pun in plic si copii dupa extrasele de cont din care rezulta ca au existat ani in care taxa pt CM a fost platita direct de APCR, ba chiar intr-un an am platit si cotizatia anuala cips pentru ca altfel nu intram in concurs. nu are rost sa-ti mai spun ca banii nu s-au mai recuperat niciodata.

sa stie si domnii din congresul cips ca in Romania anului 2013 agps-ul, in virtutea dreptului de inscrie echipa nationala la CM, nu face altceva decat sa oblige pescarii la asociere, supravegheaza in stil militienesc concursul de calificare ( o mansa = 1100 euro), iar apoi ureaza fir intins lotului national in Portugalia.

poate ca onorabilii domni din congresul cips, care sunt obisnuiti cu pescarii din de crap din tara asta si care vor sa pescuiasca alaturi de ei, nu cunosc faptul ca partenerul lor, agvps, forul reprezentativ al competitiei pescaresti romanesti nu aloca nici macar un leu pentru treaba asta.

sa stie si cipsul ca in ultimii 10 ani de competitia interna crapista si de loturile nationale s-a ocupat oricine, dar niciodata agvps.
The One Team

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: CINE MERGE IN PORTUGALIA LA CM?

Mesaj de Val »

Poti face aceasta scrisoare si pesemne ca va avea greutate . Important este ca aceasta scrisoare trebuie sa contina si citeva vorbe despre ce se pune in loc . Adica dupa ce spui ca uni nu au facut trebuie sa arati , uite onor FIPS celalalt ce a facut in acest timp , argumentind logic nevoia de schimbare . Mi-e teama ca la subiectul asta vei lasa foaia goala .....

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”