CINE MERGE IN PORTUGALIA LA CM?

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Încuiat
Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

CINE MERGE IN PORTUGALIA LA CM?

Mesaj de andrei vladeanu »

In urma cu 2-3 saptamani am primit draftul de contract de munca de la Federatia Romana de Pescuit, prin care voi fi ANGAJAT in functia de antrenor federal. In august voi incepe si cursurile pentru obtinerea carnetului de antrenor.

Stefan Popescu mi-a tot cerut lotul nominal, pentru a-l depune la MTS in vederea deplasarii la CM Portugalia. Am zis ca este corect sa astept finalul concursului de la Corbu.

Joi 27 iunie Popescu vine la minister sa depuna hartiile sportivilor din lot, care vor fi acreditati sa reprezinte Romania.

Cheltuielile ocazionate de deplasare si antrenament vor fi suportate – potrivit legii – de Federatie.

Am vorbit deja cu Vali Vesa si i-am expus problema. Sportivii din lotul national trebuie sa fie legitimati la un club al Federatiei. Aceste legitimari se pot face rapid si pe durata scurta.

Daca Vali Vesa si pescarii de la Ovidius refuza legitimarea si trecerea pe documentele oficiale ale ministerului in vederea participarii la CM ii voi invita pe cei de la Piatra Neamt sa o faca.

Apoi pe cei de la Carp United.

Daca niciunul din aceste loturi nu vor sa faca pasii de mai sus voi face un lot de 8 pescari care vor accepta conditiile legale.

A sosit vremea sa alegeti. La CM pe lista AGVPS sau pe lista MTS. Bentu sau Popescu.

Nimeni nu stie ce va fi si cine va avea castig de cauza. Pe cine va baga CIPS-ul in concurs.

Din punctual meu de vedere, cel mai bine ste sa mearga pescarii de la Ovidius (care s-au calificat) pe filiera MTS – Federatie. Costurile sunt suportate, iar demersul este legal.

Fiecare face ce doreste.
The One Team

Avatar utilizator
Digital
Pescar de competitie
Mesaje: 1102
Membru din: Lun Iun 09, 2008 9:26
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CINE MERGE IN PORTUGALIA LA CM?

Mesaj de Digital »

Sah.
Stima.
Victor Conta
ROMANIA
Tara in care ingerii nu calca

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CINE MERGE IN PORTUGALIA LA CM?

Mesaj de Marian Constantin »

andrei vladeanu scrie: cel mai bine este sa mearga pescarii de la Ovidius (care s-au calificat) pe filiera MTS – Federatie. Costurile sunt suportate, iar demersul este legal.
X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: CINE MERGE IN PORTUGALIA LA CM?

Mesaj de RazvanG »

Digital scrie:Sah.
Stima.
SA-MI FIE CU PARDON.....MAT :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

Avatar utilizator
viorel dulamita
pescar de competitie
Mesaje: 1087
Membru din: Joi Noi 20, 2008 20:00
Puncte: 0
Localitate: dej

Re: CINE MERGE IN PORTUGALIA LA CM?

Mesaj de viorel dulamita »

andrei vladeanu scrie:... Pe cine va baga CIPS-ul in concurs...
... :shock: :roll: ...

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CINE MERGE IN PORTUGALIA LA CM?

Mesaj de razvan u. »

Pe baricada, popescu stefan a postat urmatoarele:

F.R.de Pescuit scrie:
Felicitarile sunt inutile, la fel cum inutile sunt si iluziile acestor sportivi (indusi in eroare de Vali Vesa) cum ca sunt campioni nationali si ca vor reprezenta Romania la Campionatul Mondial din Portugalia. In scurt timp, vor fi citati la Parchet sub acuzatia de asociere in vederea comiterii de infractiuni, asta ca sa nu fie citati dupa Portugalia pentru uzurpare de calitati oficiale.
Si ca sa fie lamuriti, o sa le dau informatiile de baza.
1. Trebuie sa stie (pentru ca nimeni nu i-a informat) faptul ca AGVPSR a solicitat MTS autorizatia de participare la competitiile oficiale CIPS/FIPS si MTS nu le-a dat aceasta autorizatie.
2. Participarea la competitii oficiale a echipelor de sportivi romani nu se poate face decat cu autorizarea MTS, la cererea federatiei sportive nationale.
3. Asocierea la AGVPSR, indiferent cum s-a facut ea, incalca art. 24 si art. 88 din Legea nr. 69/2000.

Citarea la parchet se va face in scurt timp, intrucat sesizarea va fi depusa maine, marti 25 iunie 2013.

O sa constate in sfarsit toata lumea ca pescuitul sportiv are un for legal de reprezentare si ca acesta isi face treaba. Sa fi uitat Vali Vesa faptul ca este presedintele unui club sportiv inregistrat la MTS, sau asta este singura lui sansa de a se iluziona ca este si el un campion? Sper sa aiba barbatia sa-si asume responsabilitatea in fata sportivilor pe care i-a facut sa incalce legea. Am avut eu impresia sau s-a dat lovit la aceasta parodie? Nu a aparut prin lista lotului CS Ovidius Constanta, dar a aparut pe furis la final. Bravo, barbate!



Ce sa mai inteleaga Ovidius acum?
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CINE MERGE IN PORTUGALIA LA CM?

Mesaj de Albert »

andrei vladeanu scrie:In urma cu 2-3 saptamani am primit draftul de contract de munca de la Federatia Romana de Pescuit, prin care voi fi ANGAJAT in functia de antrenor federal. In august voi incepe si cursurile pentru obtinerea carnetului de antrenor.

Stefan Popescu mi-a tot cerut lotul nominal, pentru a-l depune la MTS in vederea deplasarii la CM Portugalia. Am zis ca este corect sa astept finalul concursului de la Corbu.
De ce n-a aparut informatia asta acum...doua trei saptamani? Din ce spui tu participantii la competitia de la Corbu nu stiau de combinatia asta.
Urata treaba..urata de tot. Nu mai spun de ce-a cacat popescu' pe forumul celalat ca imi creste tensiunea..

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CINE MERGE IN PORTUGALIA LA CM?

Mesaj de Marian Constantin »

un motiv in plus ca , cluburile participante sa ceara daune de la AGVPS pentru recuperarea cheltuieliilor ... asta numai daca echipa castigatoare nu va putea participa la CM din partea AGVPS
X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CINE MERGE IN PORTUGALIA LA CM?

Mesaj de andrei vladeanu »

Albert scrie:De ce n-a aparut informatia asta acum...doua trei saptamani? Din ce spui tu participantii la competitia de la Corbu nu stiau de combinatia asta.
Urata treaba..urata de tot.
nu e deloc urata treaba. ci fair play.
nu era momentul unei selectionate, din punctul meu de vedere.
sa mearga in portugalia cei care au castigat la corbu.

pe listele MTS si pe banii federatiei. legal.
The One Team

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: CINE MERGE IN PORTUGALIA LA CM?

Mesaj de gor965 »

- CIPS-ul ce zice de toate astea de la noi ?
- Andrei, spuneai in emisiunile lui Tibi de la radio ca niciodata nu vei colabora cu Popescu !...ce te-a facut sa te razgandesti ?! :?
- Sunt cheltuieli mari de decontat cu loturile nationale si eu m-as mira sa-si permita treaba asta Federatia, aflata la inceput de drum !
- Una peste alta, la un moment dat tot o sa trebuiasca sa se rupa pisica si in domeniul asta...mortii cu mortii, vii cu vii ! :twisted:
- ne facem de kkt sa trimitem 2 loturi la CM ... asa ca cineva trebuie sa obtina din partea CIPS o hartie scrisa din care sa reiasa negru pe alb pe cine recunosc dumnealor !
- cum draq reusim sa stricam instalatiile atunci cand par a merge cel mai bine, eu nu stiu...dar e clar ca suntem meseriasi la treaba asta ! :lol:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”