CINE MERGE IN PORTUGALIA LA CM?

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Încuiat
Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CINE MERGE IN PORTUGALIA LA CM?

Mesaj de andrei vladeanu »

Val scrie:Poti face aceasta scrisoare si pesemne ca va avea greutate . Important este ca aceasta scrisoare trebuie sa contina si citeva vorbe despre ce se pune in loc . Adica dupa ce spui ca uni nu au facut trebuie sa arati , uite onor FIPS celalalt ce a facut in acest timp , argumentind logic nevoia de schimbare . Mi-e teama ca la subiectul asta vei lasa foaia goala .....
ei lasa ca a aratat antena 3 ce pune in locul pdl ca sa faca in asa fel incat 70% din voturi sa fie "m..e marinaru'" :wink:
The One Team

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: CINE MERGE IN PORTUGALIA LA CM?

Mesaj de gabi1 »

"Un raţionament fals, dar convingător, cu condiţia să-l spui în viteză şi să sari peste unele cuvinte!" :lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: CINE MERGE IN PORTUGALIA LA CM?

Mesaj de Vladut Mateianu »

Eu nu simpatizez Agvps-ul, intr-adevar, intr-un singur an ne-au ajutat financiar..... dar, ptr ca este un mare dar, anul acesta si-au aratat disponibilitatea de a ceda organizarea de campionate nationale, calificari sau cum se vor numi, unei asociatii de pescari din Romania, asociatie care va avea in componenta majoritatea pescarilor de competitie cu traditie din tara...

Varianta B este varianta federatiei lui popescu stefan, un inapoiat pus pe capatuiala, care a declarat public ca nu da 2 bani pe pescarii sportivi din Romania ! :twisted:

Deci, c-am pe ce varianta crezi tu ca ar trebui mers ? :roll:

PS Rationamentul lui Val este impecabil, de un om ca el ar fi avut nevoie carpfishingul romanesc....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: CINE MERGE IN PORTUGALIA LA CM?

Mesaj de Stefan Popescu »

Măi, cap sec, este vorba de Federația Română de Pescuit Sportiv, nu de federația lui Popescu. Se vede că la tine funcționează doar mica ciupeală și nu le ai pe astea cu federațiile. Am spus că pescarii nu fac parte din sfera mea de interes, întrucât relația pescarului este cu clubul, nu cu federația. Ai priceput în ce cheie să citești?
Cred că ești redus mintal dacă nu ai priceput până acum că federația este deja o certitudine și că alta nu se mai poate constitui. Așa că, îți place sau nu, cei care vor competiții oficiale, tot la Alba Iulia vor trebui să se adreseze, inclusiv AGVPSR, dacă vrea să mai facă valuri prin pescuitul sportiv. Nici până acum nu ai priceput că AGVPSR este practic un club, nu o federație?
PS Care Campionate Naționale? Alea care le-am înregistrat eu la OSIM ca și competiții oficiale? :lol: :lol: :lol: :lol:
PPS Ia explică cum este cu căpătuiala aia? Ai contribuit tu (sau altcineva) la realizarea ei? :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CINE MERGE IN PORTUGALIA LA CM?

Mesaj de andrei vladeanu »

Vladut Mateianu scrie:Eu nu simpatizez Agvps-ul, intr-adevar, intr-un singur an ne-au ajutat financiar..... dar, ptr ca este un mare dar, anul acesta si-au aratat disponibilitatea de a ceda organizarea de campionate nationale, calificari sau cum se vor numi, unei asociatii de pescari din Romania, asociatie care va avea in componenta majoritatea pescarilor de competitie cu traditie din tara...
nu am stiut. insa cred ca asociatia asta va fi una facultativa din moment ce mai exista variantele vulturu', acvila sau soimu'.
Vladut Mateianu scrie:Varianta B este varianta federatiei lui popescu stefan, un inapoiat pus pe capatuiala, care a declarat public ca nu da 2 bani pe pescarii sportivi din Romania ! :twisted:
te-ai gandit vreodata ca daca popescu ar fura 99% din fondurile federatiei, cei 1% ramasi ar insemna mai mult decat sprijinul actual al agvps fata de competitia crapista? :wink:
Vladut Mateianu scrie: Deci, c-am pe ce varianta crezi tu ca ar trebui mers ? :roll:
dar tu?
Vladut Mateianu scrie:PS Rationamentul lui Val este impecabil, de un om ca el ar fi avut nevoie carpfishingul romanesc....
ar fi avut nevoie, intr-adevar. dar s-a pishat pe el... :(
The One Team

Anti FRPS
Mesaje: 434
Membru din: Dum Feb 19, 2012 14:36

Re: CINE MERGE IN PORTUGALIA LA CM?

Mesaj de Anti FRPS »

Pentru nimeni in drum de la Alba , pescuitul de competitie , se reduce doar la acest vis umed :
Pescuitul sportiv se efectuează pe baza unui permis nominal emis de Agenția Națională pentru Pescuit şi Acvacultură în acord cu Federația Română de Pescuit Sportiv și eliberat de federație.
Restul este demagogie ieftina si frustrare !

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CINE MERGE IN PORTUGALIA LA CM?

Mesaj de andrei vladeanu »

Anti FRPS scrie:Pentru nimeni in drum de la Alba , pescuitul de competitie , se reduce doar la acest vis umed :
Pescuitul sportiv se efectuează pe baza unui permis nominal emis de Agenția Națională pentru Pescuit şi Acvacultură în acord cu Federația Română de Pescuit Sportiv și eliberat de federație.
Restul este demagogie ieftina si frustrare !
referindu-ma strict la competitia de crap, este greu de crezut ca daca federatia ar incasa banii pe permisele de pescuit i-ar fura popescu pe toti.

dar si daca s-ar intampla asa, nu ar fi mai rau ca acum.
The One Team

Avatar utilizator
stress
pescar de competitie
Mesaje: 1056
Membru din: Lun Aug 24, 2009 8:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CINE MERGE IN PORTUGALIA LA CM?

Mesaj de stress »

andrei vladeanu scrie:
Anti FRPS scrie:Pentru nimeni in drum de la Alba , pescuitul de competitie , se reduce doar la acest vis umed :
Pescuitul sportiv se efectuează pe baza unui permis nominal emis de Agenția Națională pentru Pescuit şi Acvacultură în acord cu Federația Română de Pescuit Sportiv și eliberat de federație.
Restul este demagogie ieftina si frustrare !
referindu-ma strict la competitia de crap, este greu de crezut ca daca federatia ar incasa banii pe permisele de pescuit i-ar fura popescu pe toti.

dar si daca s-ar intampla asa, nu ar fi mai rau ca acum.
Daca analizam ce ai spus tu Andrei, rezulta ceea ce se spunea demult: nu competitiile si pescarii de competitie sunt tinta lui Popica, ci "particularii" si banii pe care-i dau ei pe acele permise anual care se duc la ANPA. O sa pune Popica un pret peste ele, iar acel surplus va fi adus in buzunarul lui, pardon al Federatiei pe care o conduce.
Pana la urma toata tevatura si discutia asta despre CM este doar praf in ochi pentru a ne face sa ne uitam in alta parte.

este propria-mi parere dupa cele citite pe acest forum. NU acuz pe nimeni de nimic.
stefan avram

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: CINE MERGE IN PORTUGALIA LA CM?

Mesaj de gabi1 »

O vorba aparuta odata cu moneda spune ca "acolo unde sunt bani, exista interese" simplu !!
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CINE MERGE IN PORTUGALIA LA CM?

Mesaj de andrei vladeanu »

stress scrie:
Daca analizam ce ai spus tu Andrei, rezulta ceea ce se spunea demult: nu competitiile si pescarii de competitie sunt tinta lui Popica, ci "particularii" si banii pe care-i dau ei pe acele permise anual care se duc la ANPA. O sa pune Popica un pret peste ele, iar acel surplus va fi adus in buzunarul lui, pardon al Federatiei pe care o conduce.
Pana la urma toata tevatura si discutia asta despre CM este doar praf in ochi pentru a ne face sa ne uitam in alta parte.

este propria-mi parere dupa cele citite pe acest forum. NU acuz pe nimeni de nimic.
o singura observatie.
din punctul meu de vedere (subiectiv, desigur) prefer ca banii pe permise se se duca la o federatie sportiva de pescuit si nu in alta parte.
deoarece, sub o forma sau alta, federatia - prin statut - trebuie sa sustina activitatea sportiva.

in acest moment banii pe permise nu stiu unde se duc, dar la competitia de crap (d'aia ziceam ca sunt subiectiv) nu ajunge nimic.
The One Team

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”