Adresa FIPS

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Adresa FIPS

Mesaj de miyagi »

Razvan Mihuta scrie:Oameni buni, totul e o cacealma popesciana. Si-a ales acum momentul pentru ca e mai usor sa puna presiune pe o mana de oameni, decat pe toate cluburile care au participat la campionatul de la Corbu.
.............................................................
Cititi statutele celor doua organizatii ! Va ia cel mult o ora din viata. Nu va mai lasati manipulati de un impostor, care nu da doi bani pe munca voastra !
Esti pe-aproape Razvane.
Pune presiune ca acum e momentul. E o tehnica de manipulare a maselor. Intervii cand sunt ocupati ca nu gandesc si sunt mai usor de zapacit decat de convins.
Urban culture.

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Adresa FIPS

Mesaj de RazvanG »

Stefan Popescu scrie:
Vali Vesa scrie:Bineinteles ca interpretati cum va e mai bine. Ma refeream la faptul ca prin actiunile Dvs incercati sa distrugeti cluburile construite deja.
Dar hai sa incheiem subiectul ca nu vad sa incercati macar sa aveti deschidere pentru un dialog constructiv.
Dacă tot faceți afirmații neacoperite, măcar asumați-vă răspunderea lor. Cum pot eu să distrug un club sportiv? Și ca discuția să fie constructivă, cum e cu afilierea la ALRC? Vă mențineți afirmația că sunteți membri ALRC? De ce evitați răspunsul?

Nea Fanush,cand ai de gand sa explici oamenilor cum a fost cu concursul de la Doripesco ???
Este o necunoscuta pentru multa lume,ce stim sigur insa si asta din spusele pescarilor care au participat,a fost faptul ca si-au incasat banii dupa foarte multe luni.Daca nu ma inseala pe mine memoria,chiar tu ai fost organizatorul acelui concurs....de fapt acelei braile :wink:

bogdanpesc
Pescar de competitie
Mesaje: 396
Membru din: Sâm Iun 23, 2007 18:57

Re: Adresa FIPS

Mesaj de bogdanpesc »

RazvanG scrie:
Stefan Popescu scrie:
Vali Vesa scrie:Bineinteles ca interpretati cum va e mai bine. Ma refeream la faptul ca prin actiunile Dvs incercati sa distrugeti cluburile construite deja.
Dar hai sa incheiem subiectul ca nu vad sa incercati macar sa aveti deschidere pentru un dialog constructiv.
Dacă tot faceți afirmații neacoperite, măcar asumați-vă răspunderea lor. Cum pot eu să distrug un club sportiv? Și ca discuția să fie constructivă, cum e cu afilierea la ALRC? Vă mențineți afirmația că sunteți membri ALRC? De ce evitați răspunsul?

Nea Fanush,cand ai de gand sa explici oamenilor cum a fost cu concursul de la Doripesco ???
Este o necunoscuta pentru multa lume,ce stim sigur insa si asta din spusele pescarilor care au participat,a fost faptul ca si-au incasat banii dupa foarte multe luni.Daca nu ma inseala pe mine memoria,chiar tu ai fost organizatorul acelui concurs....de fapt acelei braile :wink:
stii ceva ,
dar nu stii bine
concursul ala a fost unul demonstrativ organizat de prima lui federatie...intre primii divizionari agvps si primii concurenti federali....s-a anuntat concursul cu surle si trambite ,cu premii mari cu sustinere material-financiar 100% a concurentilor federali si la sfarsit FIASCO....aprox primii 15 au fost agvps si urmatorii 15 federali(zic aproximativ ,ca au fost si vre-o doua exceptii ,dar departe de podium)
Cand a venit momentul dragut de decernare a premiilor ,firma Baracuda s-a achitat de obligatii iar "nea" fanel s-a dat lovit cu lovelele...in sensul ca onorabilii castigatori au trebuit sa-si revendice premiile in instanta(unde au si castigat)...nici acum nu si-au ridicat toti premiile in bani
Daca-l intrebi pe el o sa spuna ca nu are nici o vina....hidroelectrica nu a virat banii la timp si el nu a organizat nici un concurs ,federatia e cu treaba si sa raspunda maimutoiul cu organizarile de competitii ,....EL nu si nu ,ca parca nu era el presedinte de federatie si umbla ca paunul pe pista si pe la Restaurant Doripesco.....nu se uita nea fanele,cum nu o sa se uite nici sezizarile penale....nevinovatule si imaculatule,inocentule ce te aflii in gasca asta a pescarilor de competitie,care ne vrei numai binele si noi ...batman,batman...la toate disciplinele,nu numai la crap(nu stiu cum e cu castigul....dar o sa iau legatura cu Catalin Botezatu...poate stie el ceva)
Daca imi pare rau de ceva in viata asta,este ca nu am pescuit cat a vrut sufletul meu

bogdan constantinescu

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Adresa FIPS

Mesaj de Stefan Popescu »

Păi cred că cel mai nimerit ar fi să-i întrebi pe adi suciu, sorin palcău, barbu cosmin, Tata Nițu, gabi galiță, și nu mai știu câți alții. Oricum, la plângerea avocatului procuror Poiană, s-a dat NUP. Ar fi bine să vă documentați. Dacă mai sunt nemulțumiți, adresa federației nu s-a schimbat!

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Adresa FIPS

Mesaj de Albert »

Cacaracterule vaz ca esti matinal.Ne spui si noua cum ti-ai asumat ce te-am intrebat?

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Adresa FIPS

Mesaj de Stefan Popescu »

Albert scrie:Cacaracterule vaz ca esti matinal.Ne spui si noua cum ti-ai asumat ce te-am intrebat?
După ce demonstrezi că există Campionat Național 2013 și Campioni naționali 2013.
Un link, ceva acolo cât de cât. Te referi cumva la asta?
http://www.crapimari.ro/Competitii_2013 ... 1-243.html
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

PS Chiar nu știi cine sunt sau faci pe naivul? :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Adresa FIPS

Mesaj de Albert »

Bah esti matinal..si cam atat.Da-ti una sa te trezesti. Hai sa-ti desenez:
Ia vezi anul trecut cand amenintai la fel ca nu se face nici CN nici CM nici luna nici soarele Ca tu stii si ai legea si pe dreq si pe tac-su'.Ca toti vor putrezi in parnaie si cate-n luna si-n stele.
Avem campioni Nationali 2012 si Campioni Mondiali 2012.Si campion Nationali 2013.La Sarulesti.Asta doar la crap.
Cum ti-ai asumat balariile alea? Ca-s identice cu ce spui acum..


Ce legatura au astea cu link-ul dat de tine? Hai fii on-topic si asuma-ti :)

ANTIFANE
Mesaje: 92
Membru din: Mar Iul 09, 2013 22:54

Re: Adresa FIPS

Mesaj de ANTIFANE »

Stefan Popescu scrie:Păi cred că cel mai nimerit ar fi să-i întrebi pe adi suciu, sorin palcău, barbu cosmin, Tata Nițu, gabi galiță, și nu mai știu câți alții. Oricum, la plângerea avocatului procuror Poiană, s-a dat NUP. Ar fi bine să vă documentați. Dacă mai sunt nemulțumiți, adresa federației nu s-a schimbat!
Hello mister,s-a facut recurs la NUP! :lol: :lol: Si Baltag,Micutu???Au primit lovelele?Tudose te rezolva! 8) 8)

ANTIFANE
Mesaje: 92
Membru din: Mar Iul 09, 2013 22:54

Re: Adresa FIPS

Mesaj de ANTIFANE »

Stefan Popescu scrie:
Vali Vesa scrie:1. AV ne-a "oferit" sansa, cu schimbarea regulilor. Ori noi am jucat dupa niste reguli anul asta. Nu pot sa ma sucesc dupa cum bate vantul. Macar atata lucru ar trebui sa apreciati.
2. Daca ma bagati iar in legislatie inseamna ca mi-am racit gura de pomana, multumesc.
3. Daca MTS emite autorizatia respectiva, parerea mea este ca CIPS nu o sa o ia in considerare. Invitatia de a inscrie lotul a fost facuta deja catre AGVPS.
4. Suntem membrii LRC. Mai exista dreptul la libera asociere?
Bineînțeles că există dreptul la liberă asociere. Spuneți că sunteți membri ALRC? Din câte știu eu, ALRC nu prea mai există, la sediul social declarat la Judecătoria Buftea locuind acum niște cămătari și nici nu există vreo hotărâre judecătorească, obligatorie, privind schimbarea sediului social.
Dar vă cred, bănuind că sunteți membri doar din acest an, anul trecut Clubul Sportiv Ovidius fiind membru APCR. Ca să dați dovadă că nu aburiți lumea, puteți să postați Hotărârea AG a ALRC prin care vi s-a conferit calitatea de membru? Eu cred că nu există și v-ați pus într-o situație foarte dificilă.

PS V-aș sugera să nu neglijați legislația internă. Autorizația s-ar putea ca CIPS să nu o ia în considerare, dar participarea la CM îm lipsa ei o va lua în considerare Parchetul. Sunt deja 2 cauze în cercetare.


Povesti nemuritoare! :lol: Baietii te asteapta cu drag,calomnie etc!
Apropo Tudose te saluta!

irinel bunica
Mesaje: 269
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:43
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Adresa FIPS

Mesaj de irinel bunica »

Vali Vesa scrie:Domnule Popescu,

Mi-am promis ca nu o sa mai comentez pe forumuri problema CM si AGVPS versus federatie. Dar trebuie sa lamurim un aspect.

Atata timp cat CIPS invita AGVPS, si nu federatia, sa inscrie echipa la CM inseamna ca federatia nu a fost inca recunoscuta si afiliata in locul AGVPS.

Si daca AGVPS inscrie la CM lotul nostru, castigator la Corbu, noi, ce vina avem? De ce sa nu mergem? De ce casunati pe noi?

Daca CIPS spunea ca federatia are dreptul sa inscrie echipa la CM ok, acceptam si stateam acasa sa ne lingem ranile. Probabil ca in 2014 federatia va fi recunoscuta si de CIPS. Dar pana atunci noi trebuie sa mergem sa concuram la CM si ati vazut probabil ca asta e parerea comuna a pescarilor, inclusiv a celor care sunt legitimati la cluburile federatiei (multumesc Ghiti !!!). Este dreptul nostru, castigat cu sudoare si durere, chiar daca Dvs nu-l recunoasteti. CIPS il recunoaste !

Incercati va rog sa lasati ranchiuna si razbunarile deoparte si sa ganditi rational. Faptul ca ne amenintati cu ordine de restrictie si plangeri penale nu ne face bine. Nici noua, nici Dvs si nici federatiei. Sincer, ma asteptam la ceva mai constructiv din partea Dvs, dar se pare ca nu gandim la fel.

Si ca sa vedeti ca nu va port ranchiuna, pentru baietii mei care au luptat exemplar, asa carpiti cum am fost anul asta, VA ROG Domnule Popescu, ca atata timp cat pe listele FIPS-ed in dreptul Romaniei scrie AGVPS si nu FRPSC, sa nu ne mai puneti bete in roate. Cand o sa scrie FRPSC, o sa ne retragem cu demnitate, sau cine stie (never say never), o sa facem cerere de afiliere la federatie. Hai sa incercam sa punem punct capitolului asta gandind constructiv, pentru viitor, nu doar pentru momentul actual.

S-auzim de bine

PS Initial am fost tentat sa va trimit mesajul de mai sus prin MP. Dar, ca sa va demonstrez ca sunt barbat, nu cum m-ati caracterizat Dvs pe alt forum, l-am facut public.
@ Stefan Popescu

Ati citit aceste randuri?
Chiar nu va incearca nici o emotie, nici un gand de concesiune?
Nu aveti suflet, emotii? Credeam ca astfel de oameni nu mai exista! Nu cred ca sunteti un om atat de rece!
"Caracterul fara inteligenta poate mult,
dar inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic." (Cicero)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”