Campionatul AGVPS 2017

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re:

Mesaj de Vladut Mateianu »

surgeon scrie:Susțin varianta asta din punct de vedere sportiv, pentru a elimina hazardul si cred ca garantează prezenta echipelor cele mai valoroase în finala. Nu s-a discutat asta la sedinta, ci este o propunere care mi se pare corecta, datorita situației posibile de înscriere a mai multor echipe decât a fost preconizat.
Foarte bine, sustine ce vrei, dar fa-o public, nu pe la spate. Faptul ca propui niste lucruri pe care TU le crezi bune, nu face decat sa puna paie pe foc.Si denota lipsa de respect ptr cei care au fost la sedinta si au stabilit si votat un sistem de joc. Si, fara sa fiu rautacios, sunt oameni cu multe cn-uri in spate, care au trecut prin multe.... Am si eu o mica experienta de cn-uri(din 2004 incoace) si nu am nimic de comentat referitor la sistemul votat.
In alta ordine de idei, o etapa in plus mareste costurile per club, dar baga bani in buzunar locatiei, producatorilor de nada si arbitrilor.Deci, te vor sustine multi.Cei interesati. Nu fi naiv, lipsa de experienta te poate costa, iti pui multe cluburi in cap ! Si ptr ce ? :roll:

PS. Acum cativa ani, cand lotul Carping facea legea la Corbu, datorita unor motive care nu fac subiectul acestui topic, o balta intreaga a facut tot "posibilul"(nu detaliez) ca sa NU IASA Carping campioni. Si au reusit.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Campionatul AGVPS 2017

Mesaj de Dan Mitranescu »

Dan Badarcea scrie:
surgeon scrie:.Cam cum separi tu valoric clubul lui Marian Constantin, la prima participare ca si club, în condițiile în care omul este campion national...
Asa este. Si probabil mai are campioni nationali in componenta lotului.


Sent from my iPad using Tapatalk
Eu zic sa atasam fiecarui pescar si activitatea din anii trecuti, inmultit cu un coeficient raportat varstei.
Se face suma pe coloana, impartit la data de infiintare a clubului, plus inversul proportionalul consumului de nada. Rezultatul se intabeleaza si tabelul se rupe jumi-juma .Obtinem cele doua grupe.
Asa se face si la FIFA. :wink: :D

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Campionatul AGVPS 2017

Mesaj de Lucian SV »

Dan Mitranescu scrie:Eu zic sa atasam fiecarui pescar si activitatea din anii trecuti, inmultit cu un coeficient raportat varstei.
Se face suma pe coloana, impartit la data de infiintare a clubului, plus inversul proportionalul consumului de nada. Rezultatul se intabeleaza si tabelul se rupe jumi-juma .Obtinem cele doua grupe.
Asa se face si la FIFA. :wink: :D
Ce pârnaie de fifa ai tu că eu am fifa 2017 și nu face așa? iar umbli cu chinezării? :oops:

Avatar utilizator
surgeon
Mesaje: 519
Membru din: Vin Sep 05, 2014 23:58
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de surgeon »

Vlăduț, îmi pare rău că citești printre rânduri...departe de mine lipsa de respect. Forumul cred ca este un spațiu public. Se pare ca citești, dar nu înțelegi. Susțin ideea asta doar în varianta existentei mai multor echipe. Atât. Cat despre interes...clubul nostru nu produce nada, nu trăim din industria pescuitului si nu avem alte interese. Sa ai parte de tot ce iti dorești...

Trimis de pe al meu HTC One M8s folosind Tapatalk
Sa va dea Dzeu sanatate!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re:

Mesaj de Vladut Mateianu »

surgeon scrie:Vlăduț, îmi pare rău că citești printre rânduri...departe de mine lipsa de respect. Forumul cred ca este un spațiu public. Se pare ca citești, dar nu înțelegi. Susțin ideea asta doar în varianta existentei mai multor echipe. Atât. Cat despre interes...clubul nostru nu produce nada, nu trăim din industria pescuitului si nu avem alte interese. Sa ai parte de tot ce iti dorești...

Trimis de pe al meu HTC One M8s folosind Tapatalk
Ba tocmai ca inteleg f.bine. Propunerea ta eu am expus-o aici, dupa ce am aflat de la diverse persoane ca te ocupi cu promovarea propunerii tale. De aceea ti-am si zis ca nu este ok sa vi cu o alta propunere dupa ce s-a votat ceva.Faci cum vrei, dar nu asa se pune problema, mai ales cand esti la inceput de drum....vezi sa nu ajungi(cu clubul) sa aveti soarta lui Carping ! :D Sau lipsa de concurenti de la cluburi la concursurile voastre !
Eu te sfatuiesc din experienta, nu din povesti citite pe fb sau forumuri !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
surgeon
Mesaje: 519
Membru din: Vin Sep 05, 2014 23:58
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de surgeon »

Tot ceea am susținut a fost în spațiu public...Facebook este spatiu public, chiar dacă grupul respectiv este secret, dar sunt acolo toți reprezentatii cluburilor... Sa dea Dumnezeu sa ajungem precum clubul Carping. Cat despre lipsa de concurenti...nu suntem mari organizatori ca tine, nu avem anvergura ta, dar ne descurcam, asa ca amenințarea ta, are valoare zero.

Trimis de pe al meu HTC One M8s folosind Tapatalk
Sa va dea Dzeu sanatate!

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re:

Mesaj de oanavictor »

surgeon scrie:Tot ceea am susținut a fost în spațiu public...Facebook este spatiu public, chiar dacă grupul respectiv este secret, dar sunt acolo toți reprezentatii cluburilor... Sa dea Dumnezeu sa ajungem precum clubul Carping. Cat despre lipsa de concurenti...nu suntem mari organizatori ca tine, nu avem anvergura ta, dar ne descurcam, asa ca amenințarea ta, are valoare zero.

Trimis de pe al meu HTC One M8s folosind Tapatalk
Doctore ,vezi ca Pelicanul nu este in grupul ăla de care vorbești ,nici măcar nu a fost întrebat dacă vrea sa facă parte din MASONERIA asta sau ILLUMINATII !asa ca mai ușor cu manipularea !!!!
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re:

Mesaj de Vladut Mateianu »

surgeon scrie:Tot ceea am susținut a fost în spațiu public...Facebook este spatiu public, chiar dacă grupul respectiv este secret, dar sunt acolo toți reprezentatii cluburilor... Sa dea Dumnezeu sa ajungem precum clubul Carping. Cat despre lipsa de concurenti...nu suntem mari organizatori ca tine, nu avem anvergura ta, dar ne descurcam, asa ca amenințarea ta, are valoare zero.

Trimis de pe al meu HTC One M8s folosind Tapatalk
Ce amenintare visezi ? Era un sfat. Dar se pare ca mi-am ales omul gresit..... In fine, eu m-am lamurit cum stau lucrurile, nu are rost sa mai continui. Lasa timpul sa curga si vei vedea daca am avut sau nu dreptate.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Re:

Mesaj de Vladut Mateianu »

oanavictor scrie:
surgeon scrie:Tot ceea am susținut a fost în spațiu public...Facebook este spatiu public, chiar dacă grupul respectiv este secret, dar sunt acolo toți reprezentatii cluburilor... Sa dea Dumnezeu sa ajungem precum clubul Carping. Cat despre lipsa de concurenti...nu suntem mari organizatori ca tine, nu avem anvergura ta, dar ne descurcam, asa ca amenințarea ta, are valoare zero.

Trimis de pe al meu HTC One M8s folosind Tapatalk
Doctore ,vezi ca Pelicanul nu este in grupul ăla de care vorbești ,nici măcar nu a fost întrebat dacă vrea sa facă parte din MASONERIA asta sau ILLUMINATII !asa ca mai ușor cu manipularea !!!!
De parca eu sunt... :D
Lasa-l nea Victore, are timp mult si vrea sa se fac remarcat ! De cate ori nu ai mai vazut filmul asta in ultimii 15 ani ? :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
surgeon
Mesaje: 519
Membru din: Vin Sep 05, 2014 23:58
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de surgeon »

Dnul Oana...este vorba de grupul de pe Facebook, din care faceți parte, cel creat de dnul Orhei...si acolo sunt reprezentate cred ca toate cluburile cu intenția de participare la CN ( inclusiv senzor/crapmania prin Dan M, conform spuselor dnului Orhei - ca Dan M este si reprezentant Senzor). Acel grup în care si d-voastră v-ati manifestat dorința de a se desfășura CN în 3 manse, calificări/semifinala/finala. Deci nu dezinformez si nu mint, toti cei de pe acel grup pot confirma. Cat despre timpul meu liber...nu este treaba nimănui, Vlăduț...nu avem aceeași meserie, ca sa cunoști asta.
Cele 3 mari motivații ale omenirii sunt frica, foamea si sexul (nevoia de reproducere)...peste toate astea este puterea...ai putere, ai tot. Tu ai încercat să bagi frica, ai adus vorba de bani (foame)...de fapt, vrei putere, ca sa ai tot...ai avut putere, dar acum toti avem drepturi egale. Poate ca nu sunt omul potrivit ca sa ai discuții în contradictoriu, dar crede-mă că te consider un tip foarte ok...pe balta, nu pe forum. Eu încerc să închei aceasta discuție si nu voi mai răspunde decât dacă este cazul. Sper ca logica mea sa bata experienta ta. Dar ai dreptate, timpul le rezolva pe toate.

Trimis de pe al meu HTC One M8s folosind Tapatalk
Sa va dea Dzeu sanatate!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”