DESFASURARE FINALA TANCABESTI 23-26 IUNIE 2011 - LIVE TEXT

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Dragos Sinca
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 446
Membru din: Mar Ian 12, 2010 8:59

Re: DESFASURARE FINALA TANCABESTI 23-26 IUNIE 2011 - LIVE TE

Mesaj de Dragos Sinca »

SIMESCU VALENTIN scrie:

Ba sica,,,, dute si trezestel pe taicato ca poate stai in casa cu el sau spunei ca stai pe net
Erai tu persoana desemnata sa-ti dai cu parerea de ce i-am scris lui val , schilodule stai in banca ta si nu te mai oferi voluntar
Da, din pacate pentru mine nu mai am pe cine sa trezesc de cativa ani de zile. Dar si daca acest lucru ar fi posibil, nu l-as trezi pentru orice...

Oricum, te mananca...

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: DESFASURARE FINALA TANCABESTI 23-26 IUNIE 2011 - LIVE TE

Mesaj de petre iulian »

Am vazut si eu unele comentarii de non-combat si chiar m/am simtit bine sa vad ca unii cred ca puteam prinde mult mai mult dar nu am vrut noi .. :wink: . Este greu sa recunosti ca Nexgenul a fost o adevarata masinarie de pescuit si ne/a dat o lectie de pescuit (1-1-1) asa ca se ascund dupa fel de fel de scenarii si dau vina pe altii in loc sa recunoasca ca mai au de invatat . Se mira asa lumea ca am iesit ultimii de parca am venit cu un lot de pescari consacrati cu zeci de concursuri castigate pe Tancabeati cand de fapt numai eu si cu George mai pescuisem pe acest lac si cunosteam si noi 5 locuri cat de cat de pe toata balta . . Daca voi credeti ca pe Tancabesti castigi doar ca ai noroc inseamna ca mai bine ma duc la culcare si ma las de pescuit .

Pentru cei care cred ca am facut vre/o manevra ii anunt ca asta a fost valoarea lotului nostru pe Tancabesti . Orice alta balta ne mai oferea o sansa dar aici nu am avut nici o sansa in fata pescarilor consacrati si cu experienta pe Tancabesti . Mi-am asumat acest risc sa plec la drum cu pescari inca neexperimentati si inca nepregatiti pentru acest nivel de competitie numai ca sa vada si ei din interior cum este si sa capete experienta . IN loc sa accept propunerile unor pescari consacrati care nu fac parte din clubul nostru sa/i inscriu sub sigla clubului nostru la CN am preferat sa merg cu membrii "pur sange" . Nu o sa accept niciodata sa las un membru al clubului afara din lot si sa bag alt pescar care nu este din clubul nostru . Suntem un lot nou cu multi tineri care inca sunt in stagiu de formare si in 3-4 ani sunt sigur ca pot face fata unul CN .

Si inca un mic detaliu - Lotul nostru a avut sponsorizari in jur de 200 milioane si nu am avut de ce sa plec capul in fata nimanui . Nada oferita de sponsorul Bogdan Dragan nu are nici o legatura cu lotul Nexgen .

ps. Baietii au aplicat strategia impusa de mine si George si din pacate am gresit . De vina am fost numai noi doi si ne/am asumat acest esec :wink:. Oricum pentru mine este bine ca am ajuns in finala si mi/am atins scopul .
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: DESFASURARE FINALA TANCABESTI 23-26 IUNIE 2011 - LIVE TE

Mesaj de petre iulian »

o noapte buna :wink:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
SIMESCU VALENTIN
Mesaje: 262
Membru din: Lun Oct 11, 2010 21:52
Puncte: 0
Localitate: PITESTI

Re: DESFASURARE FINALA TANCABESTI 23-26 IUNIE 2011 - LIVE TE

Mesaj de SIMESCU VALENTIN »

Dragos Sinca scrie:
SIMESCU VALENTIN scrie:

Ba sica,,,, dute si trezestel pe taicato ca poate stai in casa cu el sau spunei ca stai pe net
Erai tu persoana desemnata sa-ti dai cu parerea de ce i-am scris lui val , schilodule stai in banca ta si nu te mai oferi voluntar
Da, din pacate pentru mine nu mai am pe cine sa trezesc de cativa ani de zile. Dar si daca acest lucru ar fi posibil, nu l-as trezi pentru orice...

Oricum, te mananca...
Nu am mai putut sterge mesajul cu taicato , rugam adminul maine ,
La tel nu mi-ai spus nimic de mancat
lacul Draghiceni jud. olt

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: DESFASURARE FINALA TANCABESTI 23-26 IUNIE 2011 - LIVE TE

Mesaj de Vladut Mateianu »

Val scrie:Nu mai vorbii de non combat ca are Florentin Iuga o intreaga strategie , enuntata si demonstrata , prin care Iulian ( GL ) a pus lansetele pe mal si a lasat pe alt pescar sa ameninte grav , o efemera , dar pina la urma definitiva , pozitie nr 1 a unui stand Nexgen .
Adica , pe romaneste si cine e drept la cap si are pretentii ca si poate discuta argumentativ , Iulian stind capra :wink: :wink: , a facut joaca adversarului lui Nexgen ... dar daca tot nu avem ce scrie mai apar inepti ca Florentin care promoveaza "Breaking news - a iesit Luna de pe orbita" , "Val Pangica are 5 testicole" , "Dinozauarii se intorc - in direct la TV , "Baboieru este pescar de stiuca" , . samd ....... si ce e mai grav ca le justfica printr-un dialog incredibil . Capra si tzapul sunt prieteni ... dar pina la o adica ! Atunci cind evidenta CLARA este alta ..., belim tzapul !
Cred ca ar trebui sa-i faci statuie lui Florentin, asa ajungi si tu vedeta ! :D Nu uita ca ai ajuns campion national (peste cativa ani o sa te mandresti cu asta si o sa-ti pui in semnatura "performanta") fara sa pescuiesti o secunda ! Sponsore, vezi ca Vali participa la concursuri unde tu nici nu esti acceptat (cupa rezistei-doripesco), 2000 de euro avea si el sa iasa campioon national...... :oops:


@iulian

cand erai mic, mergeai cu capra ? :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: DESFASURARE FINALA TANCABESTI 23-26 IUNIE 2011 - LIVE TE

Mesaj de Madalin Dirla »

@iulian

cand erai mic, mergeai cu capra ? :D[/quote]

Vladut unii mergeau cu ursul,altii cu capra, acum depinde cu ce iti placea mai mult si cu care castigai mai bine la sfarsit :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ultima oară modificat Sâm Iul 02, 2011 14:49 de către Madalin Dirla, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: DESFASURARE FINALA TANCABESTI 23-26 IUNIE 2011 - LIVE TE

Mesaj de petre iulian »

:lol:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: DESFASURARE FINALA TANCABESTI 23-26 IUNIE 2011 - LIVE TE

Mesaj de Genes Florin »

Liniștea a durat 3 zile....... :mrgreen:
Balta Puiesti

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: DESFASURARE FINALA TANCABESTI 23-26 IUNIE 2011 - LIVE TE

Mesaj de cornelserbu »

Genes Florin scrie:Liniștea a durat 3 zile....... :mrgreen:
norocul tau, altfel ce remarcai ?!? :D :D :D
Cornel Serbu
Friends Carp Team

costica buhac
Mesaje: 103
Membru din: Lun Mar 26, 2007 15:05

Re: DESFASURARE FINALA TANCABESTI 23-26 IUNIE 2011 - LIVE TE

Mesaj de costica buhac »

nu va mai certati :D
in tara vecina Hu tricourile si benerele inscriptionate cu "pescuitul in Romania inseamna hotie"
sunt la mare cautare :D

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”