AVP - Campionat national 2009 - pareri si sugestii

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
marin laurentiu
Mesaje: 626
Membru din: Mie Ian 31, 2007 20:57
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: AVP - Campionat national 2009 - pareri si sugestii

Mesaj de marin laurentiu »

cipica scrie:Nu cumva crezi ca daca acel club, in cazul de fata Senzor, organizeaza, pune la dispozitie pista de concurs gratis, brigara de arbitraj si raspunde pentru ceea ce face ar trebui sa aiba ca avantaj terenul propriu?
De ce crezi ca Dan Mitranescu a aplicat Cu MV2 si nu cu Darvari? Sa-ti spun eu: pentru ca acolo este acasa! La fel si Pelicanul a aplicat cu Darvari si nu cu Movilita sau Gostilele. Avantajul terenului propriu este recunoscut si agreat deopotriva de toata lumea.
in general cam asa stau lucrurile...dar nu intotdeauna socoteala de acasa se potriveste cu cea din targ...ca sa vedeti ce "avantaje" au avut echipele pelicanul anul trecut va pot spune-in cazul in care nu stiati-ca pe darvari clubul Pelicanul a pierdut 3 echipe...iar alte 2 de-abia au reusit sa puncteze cu 1 singur crap...doar 2 echipe au reusit un rezultat...acceptabil,locul 2 pe sector...
cipica,crezi ca daca la lates,gabi sandu ar fi cazut pe locul meu sau al tau,ar fi avut vreo sansa la podium? hai mah ce reaq...putea sa stie balta pe dinafara,si cum ii chema pe fiecare crap in parte si tot nu trecea de locul 6 pe sector...
doar cand vom taia ultimul pom,vom asfalta ultima palma de pamant si vom prinde ultimul peste,vom realiza ca nu putem manca...bani

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: AVP - Campionat national 2009 - pareri si sugestii

Mesaj de gabisandu »

marin laurentiu scrie:cipica,crezi ca daca la lates,gabi sandu ar fi cazut pe locul meu sau al tau,ar fi avut vreo sansa la podium? hai mah ce reaq...putea sa stie balta pe dinafara,si cum ii chema pe fiecare crap in parte si tot nu trecea de locul 6 pe sector...
Nu ai luat in calcul scafandrii. :D

marin laurentiu
Mesaje: 626
Membru din: Mie Ian 31, 2007 20:57
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: AVP - Campionat national 2009 - pareri si sugestii

Mesaj de marin laurentiu »

gabisandu scrie:
marin laurentiu scrie:cipica,crezi ca daca la lates,gabi sandu ar fi cazut pe locul meu sau al tau,ar fi avut vreo sansa la podium? hai mah ce reaq...putea sa stie balta pe dinafara,si cum ii chema pe fiecare crap in parte si tot nu trecea de locul 6 pe sector...
Nu ai luat in calcul scafandrii. :D
mamaaaa si la cate scenarii am in cap ,da' la asta nu m-am gandit...m-ai ars :D :D :D
doar cand vom taia ultimul pom,vom asfalta ultima palma de pamant si vom prinde ultimul peste,vom realiza ca nu putem manca...bani

Avatar utilizator
cipica
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1044
Membru din: Dum Ian 16, 2005 12:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: AVP - Campionat national 2009 - pareri si sugestii

Mesaj de cipica »

andrei I,
au fost 8 cluburi care au propus 8 piste de concurs. Nu a agreat nimeni varianta cu 8 manse.
Cat despre cei care nu au aplicat cu mansa...nu fac nici un efort- si te asigur ca efortul pe care il fac cei ce organizeaza e f mare- si mai vor si acel minim avantaj??? nu merge asa

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: AVP - Campionat national 2009 - pareri si sugestii

Mesaj de Andrei I »

cipica scrie:andrei I,
au fost 8 cluburi care au propus 8 piste de concurs. Nu a agreat nimeni varianta cu 8 manse.
Cat despre cei care nu au aplicat cu mansa...nu fac nici un efort- si te asigur ca efortul pe care il fac cei ce organizeaza e f mare- si mai vor si acel minim avantaj??? nu merge asa
Da Cipica am inteles. Cine imparte parte-si face. E un punct de vedere asumat.
Milionar excentric

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: AVP - Campionat national 2009 - pareri si sugestii

Mesaj de Victoras Petcu »

andrei vladeanu scrie:
petcuvicto scrie: De ce am spus finala? Pentru ca M.V.2 este o balta mai mica decit altele ca suprafata(deci intra mai putine echipe)si o balta mare,pentru densitatea de crap/ha de care dispune (in finala existind un numar restrins de echipe,pescarii avind posibilitatea sa-si etaleze atit cunostiintele,rezistenta la efort cit si "viteza" de care dispune fiecare pescar).Eu cred ca o finala ar trebuii sa se desfasoare pe o balta in care exista o densitate mare de crap.
domnule petcu,
in rationamentul d-voastra aproape perfect ati omis un singur amanunt. in Romania exista lacuri si mai mici decat excelenta d-voastra balta. tot cu peste mult.
domnule vladeanu,
in rationamentul d-voastra aproape perfect nu ati inteles ca eu m-am referit la"densitatea de crap/ha,deci nu peste/ha(peste=crap,ciortan,ciortanel,ten,somn african etc,etc)
Victoras Petcu

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: AVP - Campionat national 2009 - pareri si sugestii

Mesaj de cornelserbu »

@ andrei i

andrei, tu de fapt ce vrei ???...nu ti se pare falsa modestie, sau chiar ipocrizie, toata tevatura pe care o faci ...?

pana una alta, clubul tau organizeaza o etapa din turneul de calificari, costel stanila face parte din comitetul executiv, iar balta lui nicu cred ca va avantajaza...lobiul mascat pe care incerci sa-l faci pentru altii, cel putin la mine, nu tine...ai spus in alta postare ceva cu bagatul in seama...bine ai zis :D :D
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: AVP - Campionat national 2009 - pareri si sugestii

Mesaj de cornelserbu »

ReMuS scrie:Adevarat ce spuneti, domnu Cotelici, dar din pacate doar partial. Beltile din Anglia sunt belti de peste mare si adevarat ca nu au densitate comparabila cu Doripesco sau MV2, dar nici nu depind atat de mult de loc ca si Darvariul, ci mai mult de nada, strategie, pricepere.. Din pacate, in prima mansa de anul viitor locul si bulanul vor fi cele mai importante, calitatile pescarilor mai putin...
domnule remus, de cate ori ati pescuit pe "bealta" darvari de puteti afirma atatea aprecieri la adresa "beltii" ???

daca ati pescuit doar virtual, asa cum cred eu, atunci lasati sa faca altii aprecierile :wink:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: AVP - Campionat national 2009 - pareri si sugestii

Mesaj de cornelserbu »

@ ciprian ene

cipica, cat a avut ala din avatar, ca asa cum l-ai prezentat pare mai mare ca tine... :D
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: AVP - Campionat national 2009 - pareri si sugestii

Mesaj de Victoras Petcu »

Dan Mitranescu scrie:
andrei vladeanu scrie:
petcuvicto scrie: De ce am spus finala? Pentru ca M.V.2 este o balta mai mica decit altele ca suprafata(deci intra mai putine echipe)si o balta mare,pentru densitatea de crap/ha de care dispune (in finala existind un numar restrins de echipe,pescarii avind posibilitatea sa-si etaleze atit cunostiintele,rezistenta la efort cit si "viteza" de care dispune fiecare pescar).Eu cred ca o finala ar trebuii sa se desfasoare pe o balta in care exista o densitate mare de crap.
domnule petcu,
in rationamentul d-voastra aproape perfect ati omis un singur amanunt. in Romania exista lacuri si mai mici decat excelenta d-voastra balta. tot cu peste mult.
Singurul exemplu care sustine aceasta varianta este Doripesco (cu observatia ca are foarte mult peste nepunctabil).
Dar cand s-a propus "finala" intre MV2 si Doripesco a castigat ... Latesul !
Pai cine sa cistige Dane? Daca nu mai existau adversari!!!!Regia lui vladeanu a fost simpla:doi se bat si al "treilea" cistiga.El l-a folosit pe Cipica ca segeata!Cind tu ai sustinut M.V.2,Cipica a sustinut Doripesco si a cistigat vladeanu care a sustinut Latesul :wink:
Victoras Petcu

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”