Cine a platit cotizatia de participare la campionatul AGVPS

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Cine a platit cotizatia de participare la campionatul AG

Mesaj de Dan Mitranescu »

barbumarius scrie:
Dan Mitranescu scrie:"Regula minunata" este aia care face ca loturile cu argint si bronz de anul trecut sa ramana acasa anul acesta. Se putea intampla si altora, dar timpul nu este trecut.
Ma refer la regula prin care se cere componenta loturilor cu o luna inainte de inceperea competitiei. Asta in comparatie cu CM-ul unde echipele se dau cu 20 de ore inainte de inceperea competitiei. Bine ca nu s-au gandit sa ceara loturile de acum un an , ca era si mai bine ....
Gresit Dane, echipele care intra in stand se dau cu o zi inainte, lotul se da cu 2 luni.
Restul nu comentez, sunt reguli care sau stabilit prin vot chiar daca voi nu ati onorat cu prezenta. Stiu insa ca in trecut erai suparat ca nu se respecta regulile care se voteaza.
Unde scrie treaba asta in regulamentele cips-fips ? Eu nu am gasit.Poate gresesc...
Si concret iti spun ca stiu cazuri in care loturile au fost completate ( cu sponsori) pe ultima suta de metri.
Eu cred ca te raportezi la biletele de avion.

Legat de interventiile mele , aici ma confunzi cu desavarsire.
Tocmai eu sunt ala care a spus ca unele reguli nu sunt la locul lor si chiar daca au fost votate , nu este bine sa mergem orbeste pe ele.
De gresit poate sa greseasca oricine, dar sa mergi in continuare pe greseala, cand ti se atrage atentia, reusesc doar unii. :)

Uite, astea au fost interventiile mele legate de regulament :
1. Sa se elibereze toti pestii la orele stabilite de cantarire.
2. Sa se puncteze tenul.
3. Sa se respecte regulamentul CIPS-FIPS.
4. Sa nu se ia in calcul punctele de pe sectoare in reusita unui lot la o mansa, ci pozitia lotului in clasamentul acelei manse.
Timpul a aratat dreptatea lucrurilor.

Altele nu stiu. Si nu ma vad eu ala care sa se agate de o regula votata. Ca dovada este faptul ca daca nu va conving pe voi, nu ma gandesc sa apelez la statutul agvps.

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: Cine a platit cotizatia de participare la campionatul AG

Mesaj de barbumarius »

Nu vreau sa intru in polemici.
Legat de pct 3 cu inscrierea lotului, Orhei sau altcineva care a inscris lotul in ultimii ani la CM poate sa te lamureasca.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Cine a platit cotizatia de participare la campionatul AG

Mesaj de Vladut Mateianu »

In mod normal un concurs de pescuit trebuie sa se desfasoare pe balta. Nu din fata monitorului cautand chichite in regulament sau carcoteli si rautati...
Pe cei de la Claumar dece nu ati vrut sa-i primiti la Cn ? Cine a votat impotriva lor si de ce ? Ptr ca sunt buni ?
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Cine a platit cotizatia de participare la campionatul AG

Mesaj de Dan Mitranescu »

barbumarius scrie:Nu vreau sa intru in polemici.
Legat de pct 3 cu inscrierea lotului, Orhei sau altcineva care a inscris lotul in ultimii ani la CM poate sa te lamureasca.
Pai astept.
Sau macar sa ma lamureasca cine a venit cu regula asta si ce criterii a luat in calcul.

Nu mai pun ca listele alea cu componenta loturilor nu sunt publice.
Care este metoda prin care au fost securizate ?
Daca nu este nimic in sensul asta, ce valoare au ?

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cine a platit cotizatia de participare la campionatul AG

Mesaj de cornelserbu »

Dan Mitranescu scrie:Nu mai pun ca listele alea cu componenta loturilor nu sunt publice.
probabil ca fiecare component are inaintea numelui doua zerouri in viziunea lui "O" :D
Cornel Serbu
Friends Carp Team

andronic cristian
Mesaje: 154
Membru din: Lun Feb 08, 2010 19:20
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Cine a platit cotizatia de participare la campionatul AG

Mesaj de andronic cristian »

Dan Mitranescu scrie: Uite, astea au fost interventiile mele legate de regulament :
2. Sa se puncteze tenul.
3. Sa se respecte regulamentul CIPS-FIPS.
Tenul nu puncteaza in regulametul Fips-Cips.
Campion National 2010
Vicecampion National 2013

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Cine a platit cotizatia de participare la campionatul AG

Mesaj de gor965 »

andronic cristian scrie: Tenul nu puncteaza in regulametul Fips-Cips.
Vorbesti serios ?! :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

andronic cristian
Mesaje: 154
Membru din: Lun Feb 08, 2010 19:20
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Cine a platit cotizatia de participare la campionatul AG

Mesaj de andronic cristian »

gor965 scrie:
andronic cristian scrie: Tenul nu puncteaza in regulametul Fips-Cips.
Vorbesti serios ?! :D
:oops:
Mea culpa!
Asa ne punem la curent cu regulametul si cei care am ramas in urma cu reglementarile. :|
La capitolul 13 din regulamet scrie:
"Only carps (mirror, common, leather) and grass carps (white or silver coloured) shall be validated. To be included in the calculations, fish shall weigh at least 1,500 grams."
Multumesc George! Scuze Dan!
Campion National 2010
Vicecampion National 2013

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Cine a platit cotizatia de participare la campionatul AG

Mesaj de oanavictor »

nu inteleg sensul discutiei .
senzor nu a participat la nici o sedinta ca sa isi spuna punctul de vedere privind desfasurarea acestui cn iar acum dupa ce au si platit se razgandesc ,,,,,,,probabil se cauta o spalare a treburilor interne si nu credeam ca tocmai dan sa fie cel care arunca piatra !
claumar poate participa si nu lea fost ingradita participarea ......dar in limita regulamentului aprobat chiar de ei ...alte probleme interne ....ei stiu mai bine ...au ramas pescarii fara sponsor si fara conducatori
a fost un termen de a comunica un lot de 15 pescari si este in vigoare un alt termen de comunicare a 10 pescari din cei 15 nominalizati anterior
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Cine a platit cotizatia de participare la campionatul AG

Mesaj de Vladut Mateianu »

oanavictor scrie:nu inteleg sensul discutiei .
senzor nu a participat la nici o sedinta ca sa isi spuna punctul de vedere privind desfasurarea acestui cn iar acum dupa ce au si platit se razgandesc ,,,,,,,probabil se cauta o spalare a treburilor interne si nu credeam ca tocmai dan sa fie cel care arunca piatra !

a fost un termen de a comunica un lot de 15 pescari si este in vigoare un alt termen de comunicare a 10 pescari din cei 15 nominalizati anterior
Senzor nu a participat decat la sedinta de baza a acestui concurs, cea in care s-au stabilit datele de baza. La ultimele 2 sedinte nu am participat, deoarece nu au fost lucruri importante si nici nu avem pensionari sau oameni fara serviciu in lot, time is money !

Am anuntat mai sus ca ne-am retras, ce atata zarva ? Nu am cerut mila nimanui ! Doar ca am vazut acum adevarata fata a oamenilor, este mai usor sa scapi de senzor si de claumar din taste, invocand regulamentul, decat batandu-i la PESCUIT, pe balta... :oops:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”