Concuzii Campionat Mondial-dupa 24 de ore !

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Concuzii Campionat Mondial-dupa 24 de ore !

Mesaj de andrei vladeanu »

Vladut Mateianu scrie:
andrei vladeanu scrie:
Vladut Mateianu scrie: (...) Si aceiasi englezi infatuati care se cred miezul pamantului (...)
chiar sunt.

in rest, de acord cu ceea ce spui.

au fost. candva.
ei au inventat si fotbalul si acum aplauda cand joaca barcelona sau real, brazilia sau argentina.....
iar la pescuit eu ii stimez mai mult pe sarbi si pe croati, iar rezultatele lor spun multe...
miezul (adica esenta) unui lucru atat de important ca pamantul nu are cum sa depinda de o coordonata atat de relativa ca cea temporala.

in alta ordine de idei, sarbii (pe care ii stimezi tu mai mult) ocupau dimineata pozitia 14 in clasamentul general.
romania era pe 16.
adineauri am mai luat un crap de 7 kg in sectorul A. mai urcam ceva in clasament.

daca prindem un crap de 10 kg in B ajungem pe 4.

imediat voi posta clasamentul general complet.
The One Team

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Concuzii Campionat Mondial-dupa 24 de ore !

Mesaj de Vladut Mateianu »

@val

Ptr ca te stiu plecat pe alte meleaguri, am sa-ti spun cateva noutati care se intampla in tara. Si anume :
1.strugurii par uneori acri, dar doar ptr cei care nu ajung la ei....cel putin asa e in romania. cu r mare... :wink:
2.tara noastra este plina de snobi. nu dau exemple, nu vreau ca diverse persoane sa se simta prost. dar, in loc sa apreciem valorile locale, cautam sa aplaudam dupa ce citim articole de specialitate scrise de autori englezi, majoritatea sub o forma mai mult sau mai putin voalata de reclama....
3.hai sa apreciem mai mult valorile autohtone, priceperea si daruirea noastra, nu sa ne lasam condusi de traduceri din engleza si de reviste mincinoase in care totul este doar reclama mascata.....
4. au si englezii vedetele lor, dar avem si noi. Oare cum crezi ca s-ar termina o confruntare Paisey-Townley-Lee Jackson, contra Nitu-Mitranescu-Vladeanu ? O confruntare tinuta pe un lac neutru, din Ungaria sa zicem...... Balta pe care au fost colegii nostri de forum luna trecuta, o balta populata cu multi crapi mari si cu conditii egale de pescuit....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Concuzii Campionat Mondial-dupa 24 de ore !

Mesaj de cornelserbu »

vladut, nu poti sa reduci diferenta dintre romani si englezi la o simpla confruntare crapista, cu toate ca daca s-ar pregati asa cum numai ei stiu sa o faca, nu se stie cine ar avea castig de cauza... :wink:

hai sa vedem ce se mai intampla pe acolo si pe urma mai discutam despre amarastenii astia care au format unul din cele mai mari imperii din lume :D
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Concuzii Campionat Mondial-dupa 24 de ore !

Mesaj de Vladut Mateianu »

Da-i in caca pe englezoi, ce ziceti de greci ? Anul trecut cu zero pesti prinsi si acum pe locul 1 !!!! Dar de sarbi, care sunt campioni mondiali si acum sunt pe la coada clasamentului ?

Eu cred ca balta nu este deloc echilibrata, factorul "bulan" avand cel mai important rol..... :oops:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

iulian staicu
Mesaje: 186
Membru din: Lun Ian 10, 2005 15:20
Puncte: 0
Localitate: constanta

Re: Concuzii Campionat Mondial-dupa 24 de ore !

Mesaj de iulian staicu »

sau poate ca stilul robotel si " tare in fata " nu functioneaza intotdeauna.

Iulian Staicu
ccc corbu constanta

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Concuzii Campionat Mondial-dupa 24 de ore !

Mesaj de Andrei I »

Englezii nu sunt miezul. Englezii sunt doar niste oameni cu ceva ma mult noroc decat altii...ca natie. Altfel sunt niste aroganti si in mare parte cam indaratnici. Cel mai bine cunosti un om in tara lui, il vezi in viata de zi cu zi, ii studiezi comportamentul atunci cand crede ca nu se uita nimeni la el. Tot timpul englezii s-au folosit de alte popoare pt. prosperitatea lor..si acum fac la fel....Londra e cel mai cosmopolit oras pe care l-am vizitat...imigrantii muncesc pe bani putini, englezii beau bere la ora 10 dimineata...in strada.
Am stat la Marriot in Londra - 5 stele care s-au regasit e adevarat....dar numai in pret. Tot hotelul lor incapea in holul Marriot-ului din Bucuresti. Sigur, au si ei super hotelurile lor. Dar NU sunt miezul..in nici un caz..nu merita idolatrizati sau blamati.
Sunt multe case de englezi care au la chiuveta 2 tevi :) pe una curge apa fiarta si pe una apa rece :) cum se spala pe maini? Pun dopul la chiuveta si fac apa calduta apoi se balacesc:)) daca le zici ca e cam aiurew se uita ciudat la tine:)))

P.S. Romanii ar fi fost oare miezul daca ar fi controlat in trecut India si Australia?
Milionar excentric

daniel_sinca
Mesaje: 27
Membru din: Mar Dec 08, 2009 23:19

Re: Concuzii Campionat Mondial-dupa 24 de ore !

Mesaj de daniel_sinca »

Subscriu la cele spuse de andrei,nu am timpul si energia necesara sa exemplific si descriu,dar englezii NU sunt miejii miejilor...

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Concuzii Campionat Mondial-dupa 24 de ore !

Mesaj de cornelserbu »

grecii acum 6 ani au iesit campioni europeni la fotbal, iar dupa 4 ani n-au mai facut nimic...daca raman pe 1 va fi doar o surpriza, parerea mea !
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Concuzii Campionat Mondial-dupa 24 de ore !

Mesaj de Val »

Vladut Mateianu scrie:@val

Ptr ca te stiu plecat pe alte meleaguri, am sa-ti spun cateva noutati care se intampla in tara. Si anume :
1.strugurii par uneori acri, dar doar ptr cei care nu ajung la ei....cel putin asa e in romania. cu r mare... :wink:
2.tara noastra este plina de snobi. nu dau exemple, nu vreau ca diverse persoane sa se simta prost. dar, in loc sa apreciem valorile locale, cautam sa aplaudam dupa ce citim articole de specialitate scrise de autori englezi, majoritatea sub o forma mai mult sau mai putin voalata de reclama....
3.hai sa apreciem mai mult valorile autohtone, priceperea si daruirea noastra, nu sa ne lasam condusi de traduceri din engleza si de reviste mincinoase in care totul este doar reclama mascata.....
4. au si englezii vedetele lor, dar avem si noi. Oare cum crezi ca s-ar termina o confruntare Paisey-Townley-Lee Jackson, contra Nitu-Mitranescu-Vladeanu ? O confruntare tinuta pe un lac neutru, din Ungaria sa zicem...... Balta pe care au fost colegii nostri de forum luna trecuta, o balta populata cu multi crapi mari si cu conditii egale de pescuit....
Vladutz iti spun un singur lucru care tine de fenomen - englezii astia au inventat cam tot ce tine de pescuitul la crap , poate mai putin bilele solubile . Faptul ca unii dintre noi sunt mai indeminateci sa foloseasca inventiile LOR mai bine decit ei , nu ne poate face decit sa fim mandrii de acest fapt ( la fel ca sarbii , croatii , samd ) , dar ESTE MUSAI sa ii respectam cind legam niste carlige , fire samd , si folosim lansete , nade , samd MADE in ENGLAND ............ Nitzu face istorie pe balti cu plastice de la Enterprise Tackle ....
Si asta nu este snobism ci este realitatea de astazi ... Vrem sau nu - ora exacta la crap se anunta de la Londra .
Acum 3-4 ani cind foloseam cu Bibu nada de la Bait & Feed Company - eram luati la misto .... acum chiar lotul national foloseste aceasta nada ..... si nu vad nimic rau in asta . Asta ca o paranteza ....
Iar vedetele lor sunt vedete pentru ca revolutioneaza anual pescuitul la crap si prind tare de tot ..... vedetele noastre pescuiesc EXCELENT cu ce inventeaza astia din Anglia - o mica diferenta ....

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Concuzii Campionat Mondial-dupa 24 de ore !

Mesaj de Andrei I »

Val scrie:
Vladut Mateianu scrie:@val

Ptr ca te stiu plecat pe alte meleaguri, am sa-ti spun cateva noutati care se intampla in tara. Si anume :
1.strugurii par uneori acri, dar doar ptr cei care nu ajung la ei....cel putin asa e in romania. cu r mare... :wink:
2.tara noastra este plina de snobi. nu dau exemple, nu vreau ca diverse persoane sa se simta prost. dar, in loc sa apreciem valorile locale, cautam sa aplaudam dupa ce citim articole de specialitate scrise de autori englezi, majoritatea sub o forma mai mult sau mai putin voalata de reclama....
3.hai sa apreciem mai mult valorile autohtone, priceperea si daruirea noastra, nu sa ne lasam condusi de traduceri din engleza si de reviste mincinoase in care totul este doar reclama mascata.....
4. au si englezii vedetele lor, dar avem si noi. Oare cum crezi ca s-ar termina o confruntare Paisey-Townley-Lee Jackson, contra Nitu-Mitranescu-Vladeanu ? O confruntare tinuta pe un lac neutru, din Ungaria sa zicem...... Balta pe care au fost colegii nostri de forum luna trecuta, o balta populata cu multi crapi mari si cu conditii egale de pescuit....
Vladutz iti spun un singur lucru care tine de fenomen - englezii astia au inventat cam tot ce tine de pescuitul la crap , poate mai putin bilele solubile . Faptul ca unii dintre noi sunt mai indeminateci sa foloseasca inventiile LOR mai bine decit ei , nu ne poate face decit sa fim mandrii de acest fapt ( la fel ca sarbii , croatii , samd ) , dar ESTE MUSAI sa ii respectam cind legam niste carlige , fire samd , si folosim lansete , nade , samd MADE in ENGLAND ............
Si asta nu este snobism ci este realitatea de astazi ... Vrem sau nu - ora exacta la crap se anunta de la Londra .
Acum 3-4 ani cind foloseam cu Bibu nada de la Bait & Feed Company - eram luati la misto .... acum chiar lotul national foloseste aceasta nada ..... si nu vad nimic rau in asta . Asta ca o paranteza ....
Val daca E MUSAI pai atunci ii respect pe englezi cand leg ace...tot cam cat ii respecta ei pe romani cand se dau cu avionul sau cand se trateaza cu penicilina.
Milionar excentric

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”