contestatie catre membrii CTDA

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: contestatie catre membrii CTDA

Mesaj de mirceaef »

Zarguzon Adi scrie:3. pentru ca o contestatie sa fie luata in considerare, aceasta trebuie depusa in scris in
cel mult 30 min de la consumarea faptei sau de la afisarea rezultatelor partiale;
pai daca nu poate fi luata in considerare de ce-ai primit-o? sau si pe tine te lovesc revelatiile la mai mult de 30 de minute de la consumarea faptei?
cum as fi putut eu depune o contestatie cand am aflat ca au existat "echipe" formate dintr-un singur pescar la o saptamana dupa terminarea celei de a doua manse? sau cum s-or fi simtit echipe venite din fundu' tzarii la concurs si care au constatat ca o fi echipa formata din 2 pescari, asa cum probabil citisera si ei la regulament, dar numai daca e nevasta unuia dintre ei de acord, daca nu-i incurca la concediu ... daca ...

si daca tot ai devenit brusc amabil si imi raspunzi chiar si neintrebat, se da urmatorul citat:
"nu pot face nimic pt ca nu vreau sa termin turneul cu victor oana infipt ca tigrul in turul pantalonilor"
intrebare: preferi sa termini cu tigrul sau cu cativa dulai in turul pantalonilor? pt ca la modul in care ai inceput sa-ti bati joc in primul rand de brigada aia pe care o conduci, eu nu cred ca tu scapi cu turul pantalonilor nejumulit. parerea mea.
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: contestatie catre membrii CTDA

Mesaj de mirceaef »

si daca tot esti tu director de arbitraj si le stii pe toate, raspunde-mi te rog frumos la urmatoarele intrebari:
1. care este articolul de regulament care i-a permis lui victor oana sa-ti schimbe decizia privitoare la radu badica?
2. care este articolul de regulament care i-a permis lui victor oana sa ia decizii privitoare la desfasurarea mansei de pe hobaia?
3. care este articolul de regulament care i-a permis lui victor oana sa oblige participantii sa voteze excluderea/ne-excluderea unui alt participant din competitie?
4. care este articolul de regulament care permite participantilor sa ia decizii cu privire la un alt participant?
5. care este articolul de regulament care i-a permis lui victor oana sa modifice orientarea unor standuri DUPA tragerea la sorti?
6. care este articolul de regulament care i-a permis lui victor oana sa impuna alte directii de pescuit, cu totul diferite de cele specificate in regulament?
7. care este articolul de regulament care i-a permis lui victor oana sa aplice in masa de la darvari "variante" de regulament, talmacite sau nu?

mai vrei? ca m-am plictisit de cand insir aici la abaterile savarsite cu buna stiinta si impotriva recomandarilor primite atat de la tine cat si de la sorin de victor oana. de ce la hobaia nu exista contestatii cu privire la orientarea standurilor?
trezeste-te, adi, sau daca n-ai chef sau n-ai curaj, macar spune participantilor in fata: bai, baieti, la mansele de pe darvari nu va trebuie lansete, va trebuie un top de hartie, trei pixuri si un avocat sa va talmaceasca regulamentul!!! si te pui taica pe scris contestatii, ca in fond d-aia ai venit la cn si oricum peste nu se prinde.
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: contestatie catre membrii CTDA

Mesaj de mirceaef »

si mai spune-mi te rog frumos daca oricare din incalcarile de regulament semnalate de mine in postarea anterioara cad sau nu sub jurisdictia ctda, asta presupunand ca mai exista ctda.
ah, si ultima oara ctda l-a judecat pe radu badica. pai radu badica trebuia judecat? el a cerut sa intre in stand, directorul arbitrilor a spus ca nu poate, directorul de turneu a spus ca poate. cine trebuia judecat? cine a incalcat regulamentul?

hai raspunde, ca vad ca ti-a venit inima la loc.
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: contestatie catre membrii CTDA

Mesaj de mirceaef »

mai am doua:
8. care e articolul de regulament care-i permite lui victor oana sa mi-l aduca in stand impotriva vointei mele pe tzarus sa-mi pozeze pestii de cantar?
9. care-i articolul de regulament care-i permite lui victor oana sa incalce protocolul cu sponsorii turneului?
10. (ca la moise :D ) cate articole de regulament trebuie sa mai incalce victor oana ca sa poata fi demis???

raspunde te rog frumos.
eu, ca participant, daca incalc doua, ma zburati din concurs, nervii, nada, timpul, banii, tot ce-am investit in acest cn, se duc de rapa. de ce aceleasi reguli nu se aplica si organizatorilor??? care-i limita maxima a batjocurii unui organizator pt ca acesta sa poata fi demis???
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: contestatie catre membrii CTDA

Mesaj de EX-UL »

mirceaef scrie:mai am doua:
8. care e articolul de regulament care-i permite lui victor oana sa mi-l aduca in stand impotriva vointei mele pe tzarus sa-mi pozeze pestii de cantar?
9. care-i articolul de regulament care-i permite lui victor oana sa incalce protocolul cu sponsorii turneului?
10. (ca la moise :D ) cate articole de regulament trebuie sa mai incalce victor oana ca sa poata fi demis???

raspunde te rog frumos.
eu, ca participant, daca incalc doua, ma zburati din concurs, nervii, nada, timpul, banii, tot ce-am investit in acest cn, se duc de rapa. de ce aceleasi reguli nu se aplica si organizatorilor??? care-i limita maxima a batjocurii unui organizator pt ca acesta sa poata fi demis???
Mircea , hai sa-ti raspund eu :

8. niciunul - dar daca directorul de turneu vine cu un partener media in stand , trebuie sa-l lasi sa te filmeze , fotografieze , samd . Din cite stiu eu , Tarus nu e partener media al acestui turneu , ci e pe "moca" . Ar trebuii ca Victorash( F&H) si Andrei Vladeanu ( ALP ) sa-l intrebe pe Tarus ce a platit si cui ca sa isi faca poze sau vreo emisiune ...., sau daca nu a platit sa isi recupereze drepturile de imagine de la dl. Oana .
9.vezi postarea de mai sus
10. Multe de tot ....., pentru ca dinsul nu percepe ca a facut ceva rau - mai rau decit tot ce a fost pina acum - a distrus prin orgoliu si aroganta un turneu , la care pescarii pescuiesc , arbitrii arbitreaza super corect ( PREMIERA , dupa spusele aceluaisi domn Oana ) , dar directorul de turneu si-al luat numele de Mesterul Manole , care darima in 2 manse ce au construit niste "nebuni" in 1/2 an .

Cit priveste DEMISIA - uita-te un pic unde traim - au dat astia prin presa despre Ritzi ( sau cum dracu o cheama ) dovezi de puscarie - si ea e bine mersi si sfideaza in continuare cetateanul .

Avatar utilizator
musaro adriano
Mesaje: 154
Membru din: Lun Ian 10, 2005 21:14
Puncte: 0
Localitate: torino/ploiesti

Re: contestatie catre membrii CTDA

Mesaj de musaro adriano »

Mircea te credeam om basat dar vad ca te agiti ca o fetita cu mesturatie...contestatie? :lol: Sa descalificam cine vine singur?
Daca inainte imi sa parut ca lume tine la un concurs cu regulile stricte, acu imi vine dubiu, la insistenta ta, ca va folositi de greseala lui oana, care de azltfel cum a zis vali vesa ne a convenit la toti si nimeni pana a doua mansa na VERBALIZAT nimic pe hartie, pentru a modifica regulile jocului interpretate inainte? Pentru sa descalificam cineva in advantajul altcuiva? Miserie aceste se faceau pe vremuri, vezi faza cu cipica la prime selecti la hobaia de pilda, dar acu?
Sau exista alt motiv din gen...'Vai doamne ce sfant salvator sunt'...
Mircea nu ne prefacem, sfanti stau numai in paradis, acu este vorba de obiectivitate.
Inainte de toate, faceti un favor tuturor, o sa fie mai simplu, cine are ceva personal cu Nea Oana sal resolve in privat si sa nu mai speculeze acu pe tema aceasta, o sa fie o comisie care o sa resolve 'intern' problema respectiva daca considera cazul, nu noi participanti trebuie sa hotaram acest, nu avem autoritate (doamne ajuta) asa ca relaxasate.
Al doila rand, Cum am mai spus in prima mea postare, faceti prea mult sgomot, parca va place sa spalati rufele murdare in public, dar eu ma intreb, mai bine va intreb pe voi... Cum o sa reactioneze sponsori la un asa RECLAMA? O sa mai bage, sau mai bine se retrag decat sa finanteze CIRCUL in care ati transformat competitia aceasta? Daca eu as fi sponsor mar gandi foarte atent unde ajun bani mei, in particolar in perioda de criza. Gandestete si la asta daca gresesc cumva.
In loc sa umpleti pagini pe internet de 'reclama positiva' si aberatii mai bine aduceti familia la mare si relaxativa.In rest aures concediul placut tuturor, fir intins pentru mansa a trea si Numai bine!
RESPECT, Musaro Adriano

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: contestatie catre membrii CTDA

Mesaj de Zarguzon Adi »

@mirceaf 3. pentru ca o contestatie sa fie luata in considerare, aceasta trebuie depusa in scris in cel mult 30 min de la consumarea faptei sau de la afisarea rezultatelor partiale; taxa pentru contestatie este de 50 LEI; domnule concurent ai uitat de bani asta daca tot vorbim de regulament iar in privinta dl. Victor Oana intreaba-l direct maine la Lates si cred ca iti va raspunde

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: contestatie catre membrii CTDA

Mesaj de mirceaef »

musaro adriano scrie:Mircea nu ne prefacem, sfanti stau numai in paradis, acu este vorba de obiectivitate.
asa e adriano, si prostii stau in fata computerului... :D

acu, ca tot am deschis gura desi imi propusesem sa n-o mai fac:
1. daca vrei neaparat sa-i faci o felatie unuia din oficialii acestui turneu, eu n-am nimic impotriva. numai ca, civilizat ar fi sa-ti iei bon de ordine sau sa stai la coada. ca e mare aglomeratie zilele astea.
2. intre fetitele la ciclu, care au strigat ani de zile impotriva lui berlusconi, si prostituatele care i se bagau seara in pat sau indiferentii care mergeau tranquilo dimineata la servici, e o mare diferenta. fetitele alea au avut demnitatea si curajul sa-si strige o opinie divergenta intr-o mare de gregari. si asta, dupa cum ne dovedesc exemplele din indiferent cat de democratica societatea, e un risc asumat, pt ca individul care tulbura linistea pajistii e scos invariabil in afara turmei ca tinta primara pt pradatori.
3. din toata afacerea asta cel mai tare ma doare sufletul pt piticu. este unul dintre putinii pescari de competitie caruia nici sfantul petru n-a avut ce-i reprosa pana acum. brusc, chiar si prieteni comnuni, au gasit de cuviinta sa-i observe scama de pe retina in conditiile in care ne invartim intr-o padure de barne. e si asta un punct de vedere asupra caruia nu mai insist pt ca dupa patetic si fetita la menstruatie, cine stie cu ce apelative ma mai pricopsesc. as mai nota doar promptitudinea cu care s-a intrunit ctda sa-l judece pe badica iar acum o face pt leo. eh, ca sa vezi, cazuri grave in evolutia turneului. restul incalcarilor de regulament sunt, asa, un fel de obsesie a unui grup de colportori nenorociti care vor sa distruga imaginea turneului.
4. dreptul la opinie e un drept elementar. atat timp cat o fac civilizat si nu bag pumnul in gura nimanui. daca mi se inchide gura pe motiv ca tulbur linistea celesta a desfasurarii acestui turneu, in care, iata, s-au impacat in cele din urma si capra si varza si lupul si oaia, pai atunci e clar ca ar fi bine sa tac, pt ca e la fel de clar ca inot impotriva curentului. desi, iarasi nu ma pot abtine, minunatul nostru turneu a reusit sa faca din cipica, totusi castigator al sarulestiului, un neica nimeni si l-a trimis pachet acasa cu sase pesti in trei manse. super tare!
5. in calitate de fost administrator al acestui site as apela la bunavointa actualilor. ca o favoare, stergeti-mi va rog userul de pe acest site.

acestea fiind zise, va urez tuturor toate cele bune si fire intanse participantilor la ultimele doua manse.
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

Avatar utilizator
Cezar Bibu
Mesaje: 553
Membru din: Lun Ian 10, 2005 10:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: contestatie catre membrii CTDA

Mesaj de Cezar Bibu »

@mirceaf,

cu toata simpatia pe care ti-o port, dar exagerezi un pic ! cum ti s-a inchis gura ?

iar exemplul cu cipica nu stiu daca sta in picioare : stiu eu exemple de alti cistigatori ai Sarulestiului, care la alt concurs , tot la Sarulesti, au prins 0 pesti !!!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: contestatie catre membrii CTDA

Mesaj de Vladut Mateianu »

@mircea f.

Eu nu inteleg nimic...De ce vrei sa-ti fie sters userul ? :roll:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”