DECIZIE AGVPS REFERITOARE LA CAMPIONATUL MONDIAL

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Dan Badarcea
Mesaje: 881
Membru din: Lun Mai 19, 2008 11:19
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: DECIZIE AGVPS REFERITOARE LA CAMPIONATUL MONDIAL

Mesaj de Dan Badarcea »

RSC scrie:
Dan Badarcea scrie: Romania,la pescuitul crapului,a fostde doua ori vicecampioana mondiala :wink: si de fiecare data s-au tinut calificari anul urmator :D
Una e "Vicecampion" si alta "Campion", adica ..."World Champion", ce pana mea!!!
Asta era un raspuns pentru Cezar,la remarca lui ca la spining......bla bla......
Mergand mai departe,imi dau seama ca esti unul care ar avea ceva de spus(nu stiu si daca sustinut) despre anumite lucruri care sau intamplat.Sau mai rau ai o vendeta personala cu cineva.Ma rog nu e treaba mea.
Ce ar trebui insa sa intelegi,este faptul ca daca vrei sa se schimbe ceva in pescuitul asta,acel ceva ar trebui sa inceapa cu voi,ANONIMI,voi care credeti ca sub protectia anonimatului puteti sa acuzati,fara sa si sustineti anumite fapte.
Nu am nimic cu baietii de la Energy,ba din contra,i-am sustinut,am fost alaturi de ei.
Ei sunt acum victime colaterale,victime ale sistemului,sistem alimentat cu stiri memorii,etc. de unii care aici sau in alta parte nu au curajul sa spuna ceva in numele lor,pentru ca nu au cum sa sustina,le este frica sa nu fie aratati cu degetul(drept tradatori),sau sunt frustrati,au ceva personal cu anumiti oameni care au fost,sunt,sau vor fi la conducerea pescuitului.
Inchei aici discutia cu tine,pentru mine si probabil pentru multi care citesc pe aici,cuvintele tale frumos talmacite nu au nici o valoare.
Esti si vei ramane intotdeauna o simpla CLONA! :D
Ovidius Constanta

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DECIZIE AGVPS REFERITOARE LA CAMPIONATUL MONDIAL

Mesaj de miyagi »

Dan Badarcea scrie:
RSC scrie:
Dan Badarcea scrie: Romania,la pescuitul crapului,a fostde doua ori vicecampioana mondiala :wink: si de fiecare data s-au tinut calificari anul urmator :D
Una e "Vicecampion" si alta "Campion", adica ..."World Champion", ce pana mea!!!
Asta era un raspuns pentru Cezar,la remarca lui ca la spining......bla bla......
Mergand mai departe,imi dau seama ca esti unul care ar avea ceva de spus(nu stiu si daca sustinut) despre anumite lucruri care sau intamplat.Sau mai rau ai o vendeta personala cu cineva.Ma rog nu e treaba mea.
Ce ar trebui insa sa intelegi,este faptul ca daca vrei sa se schimbe ceva in pescuitul asta,acel ceva ar trebui sa inceapa cu voi,ANONIMI,voi care credeti ca sub protectia anonimatului puteti sa acuzati,fara sa si sustineti anumite fapte.
Nu am nimic cu baietii de la Energy,ba din contra,i-am sustinut,am fost alaturi de ei.
Ei sunt acum victime colaterale,victime ale sistemului,sistem alimentat cu stiri memorii,etc. de unii care aici sau in alta parte nu au curajul sa spuna ceva in numele lor,pentru ca nu au cum sa sustina,le este frica sa nu fie aratati cu degetul(drept tradatori),sau sunt frustrati,au ceva personal cu anumiti oameni care au fost,sunt,sau vor fi la conducerea pescuitului.
Inchei aici discutia cu tine,pentru mine si probabil pentru multi care citesc pe aici,cuvintele tale frumos talmacite nu au nici o valoare.
Esti si vei ramane intotdeauna o simpla CLONA! :D
Nush` ce-am cu tine in ultima vreme, da` esti idolu` meu. Bravo! Bravo! Bravo!
Ce bei? Rosu sau alb? De anu asta :wink: .
Urban culture.

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: DECIZIE AGVPS REFERITOARE LA CAMPIONATUL MONDIAL

Mesaj de RSC »

Val scrie:O sa imi dau si eu parerea si poate cineva are minte in cap sa inteleaga .
Este clar si este o buna regula in majoritatea sporturilor , ca echipa mondiala sa isi apere titlul la viitorul CM . Din pacate , prea mult s-a facut tam-tam si confuzie . Echipa ROMANIEI este campioana mondiala si ma bucur din suflet , de fapt pe cativa i-am felicitat direct la Constanta . Sigur ca in virtutea actualului sistem - echipa tarii noastre = echipa Energy Brasov + Oliviu Orhei de la nu stiu ce AVPS , plus dl. Carstocea de la Lufarul , plus Fane Fasie , etc .
Este clar ca ROMANIA trebuie sa isi apare titlul la anul in Portugalia . Lotul Energy a dat o mare parte din componentii actualului lor - de fapt majoritatea lor . Dar repet trebuie facut diferenta intre o echipa de club si lotul national , care poate anul asta in premiera a fost completat si imbunatatit si cu pescari din afara lotului initial , dupa terminarea calificarilor !!
Componenta echipei nationale cred ca trebuie stabilita pe balta - cu lupta intre loturile de la anul . Din 2 motive

- se creaza buget pentru echipa nationala
- CN isi mentine miza pe care a avut-o in fiecare an - plecarea la mondiale pe buget de lot

Este la fel ca si cum in fotbal , ai cere ca cei 11 fotbalisti care au castigat titlul mondial in acest an , sa joace si la viitorul CM ! Ca sa isi apere titlul ! Sigur ca natiunea trebuie sa fie prezenta , dar nu cu neaparat aceeasi fotbalisti , care poate intre timp si-au iesit din forma , samd . S-a dovedit de foarte multe ori ca lipsa jocurilor de calificare pentru echipa gazda si CM , duce la esecuri in viitorul CM . Poate ne gandim si la acest aspect .

Doar o parare - lucrurile pot fi discutate infinit ma mult , lotul Energy cred ca are finantator pentru Portugalia si fara calificari , etc , etc .

Inca o data BRAVO pentru excelenta performanta ! Este ultima postare pe acest subiect nu intrai in polemica cu mine . Mi-am expus doar o parare .
Ce vrea logisticianul nr 1 al tarii?
1. acuza el pe Energy ca a adus in lot un pescar, dupa calificarile nationale??!! Adica au adus pe cel ce a iesit si campion mondial la individual si Pangica ii acuza pentru asta? Penibil...
2. De data asta, Orhei de la avps si Carstocea de la Lufarul au facut cat tz pangici, x apcrici si n-spe AVici la un loc...
3. La CN 2013 oricum o sa participe si Energy pentru ca se joaca calificarea la CM 2014 Ucraina, deci lotul o sa aiba "jocuri in picioare" inainte de CM din Portugalia. Ei o sa pescuiasca atat la CN cat si la antrenamentele din Portugalia,deci nu vad cum ar putea fi iesiti din forma.
4. Problema e cu totul alta: daca se pastreaza acest sistem voi nu mai "invartiti" nimic...asta e marea miza...
"Keep it simple!"

claudiubv
Mesaje: 311
Membru din: Lun Iul 19, 2010 14:44

Re: DECIZIE AGVPS REFERITOARE LA CAMPIONATUL MONDIAL

Mesaj de claudiubv »

miyagi scrie:
cezar.ch scrie:La disciplina "spinning din barcă", unde Romania este vice-campioana mondiala en-titre, componenţa lotului naţional = performerii anului precedent !
Acolo nu-s probleme, pentru că interesul este o cât mai bună reprezentare naţională.
Iar numirea "unor campioni naţionali pe hârtie, în arhivele AGVPS", nu face decat sâ arunce problema în derizoriu.
Cine ar purta un astfel de titlu, stiind faptul ca onorurile se cuvin altora ? Care deja le-au primit si au dovedit unei lumi intregi ca le merita ?
Pentru toată lumea, campionii PLANETEI sunt cei de la Energy Braşov. România este încă pe planeta Pământ ! Sau nu ?

PS - ar trebui luat in calcul si "fane federatie". Se pare ca si el a desemnat niste "campioni nationali".
Aici e vorba de campionii nationali Cezare si cum se va participa in anii urmatori.

@ RSC

- Ce se-ntampla daca Clubul Energy nu mai poate performa anul viitor?
- De ce s-ar mai investi atata din bani personali pentru un CN-u daca AGVPS ar lua astfel de decizii?
- Ce se va intampla cu clasamentul si cu investitiile fiecaruia la CN-ul din acest an?
- Campionii nationali de anul asta sunt cei de la Carping, sa-ti fie clar tie nu intregii lumi. Si fizic si moral. Africa de Sud a demonstrat ca grila aia daca nu sti s-o joci nu faci nimic. Asa cum ei au fost fair play si n-au oprit Energy-ul din excaladarea titlului mondial, cu totii ii suntem datori moral Carpingului la reabilitare. S-a vazut clar c-a fost o "sindicalista" la mijloc.
- Energy nu numai ca au dreptul, dar si obligatia sa-si puna titlul in joc. Dpmdv poate sa-l si piarda atata timp cat nu il doneaza. Tot campioni mondiali vor fi.
- Daca anul urmator in Portugalia se va juca "pe dulapi" si Energy n-are "metoda" cum va fi?

Propun jucarea unui meci sau cupa intre cele doua cluburi, la alegerea lor si acreditarea ideei de a se forma un lot omogen din pescarii cu rezultate pe toate stilurile de abordare.

Cornele nu-ti fa probleme ca stim sa jucam si dupa dulapi .



PS. Daca vrei urmareste concursurile noastre din trecut si ai s-a te convingi singur :wink:
A s-a nu uit vezi ca VALI MARTOIU are record mondial facut pe Sarulesti
Lukacs Claudiu


*** CAMPION NATIONAL 2012***
*** CAMPION MONDIAL 2012***
*** VICE CAMPION MONDIAL LA INDIVIDUAL 2012 ***
...ACS Carpteam Brașov...

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DECIZIE AGVPS REFERITOARE LA CAMPIONATUL MONDIAL

Mesaj de miyagi »

claudiubv scrie:
miyagi scrie:
cezar.ch scrie:La disciplina "spinning din barcă", unde Romania este vice-campioana mondiala en-titre, componenţa lotului naţional = performerii anului precedent !
Acolo nu-s probleme, pentru că interesul este o cât mai bună reprezentare naţională.
Iar numirea "unor campioni naţionali pe hârtie, în arhivele AGVPS", nu face decat sâ arunce problema în derizoriu.
Cine ar purta un astfel de titlu, stiind faptul ca onorurile se cuvin altora ? Care deja le-au primit si au dovedit unei lumi intregi ca le merita ?
Pentru toată lumea, campionii PLANETEI sunt cei de la Energy Braşov. România este încă pe planeta Pământ ! Sau nu ?

PS - ar trebui luat in calcul si "fane federatie". Se pare ca si el a desemnat niste "campioni nationali".
Aici e vorba de campionii nationali Cezare si cum se va participa in anii urmatori.

@ RSC

- Ce se-ntampla daca Clubul Energy nu mai poate performa anul viitor?
- De ce s-ar mai investi atata din bani personali pentru un CN-u daca AGVPS ar lua astfel de decizii?
- Ce se va intampla cu clasamentul si cu investitiile fiecaruia la CN-ul din acest an?
- Campionii nationali de anul asta sunt cei de la Carping, sa-ti fie clar tie nu intregii lumi. Si fizic si moral. Africa de Sud a demonstrat ca grila aia daca nu sti s-o joci nu faci nimic. Asa cum ei au fost fair play si n-au oprit Energy-ul din excaladarea titlului mondial, cu totii ii suntem datori moral Carpingului la reabilitare. S-a vazut clar c-a fost o "sindicalista" la mijloc.
- Energy nu numai ca au dreptul, dar si obligatia sa-si puna titlul in joc. Dpmdv poate sa-l si piarda atata timp cat nu il doneaza. Tot campioni mondiali vor fi.
- Daca anul urmator in Portugalia se va juca "pe dulapi" si Energy n-are "metoda" cum va fi?

Propun jucarea unui meci sau cupa intre cele doua cluburi, la alegerea lor si acreditarea ideei de a se forma un lot omogen din pescarii cu rezultate pe toate stilurile de abordare.

Cornele nu-ti fa probleme ca stim sa jucam si dupa dulapi .



PS. Daca vrei urmareste concursurile noastre din trecut si ai s-a te convingi singur :wink:
A s-a nu uit vezi ca VALI MARTOIU are record mondial facut pe Sarulesti
Claule n-a vrut sa fie un afront. imi sunteti mai mult decat dragi cu totii. Problema e ca apare cate-o jitie care samana discordie subliminal. Pe de alta parte lucrurile trebuiesc privite fatis. Ne-am dorit sa fim cei mai buni si eu de-asta inveninez sa nu ne culcam pe-o ureche si sa incepem sa ne speriem ca am depasit un prag. Pe un alt forum am zis ca Energy a reusit apogeul dpmdv, iar de-aici incolo sa se intample ce vrea Dumnezeu.
Altfel! Brasovul, Stalinsky Gorod. A fost expus intotdeauna. Pe timpul comunistilor a provocat "mania lumii". Acum pe-a craparilor.
Si noi avem datoria sa va mentinem fragezi :D .
Poate ca si asta a ajutat la determinarea baietilor. Asa voi aborda si la CM-ul din 2013. Fara SUPRAMOTIVARI.
Vivat Energy! Vivat energia ce-a insuflat-o in viata tuturor crapistilor, novici sau compromisi din amarata asta de tara.
Urban culture.

d p-c
Mesaje: 77
Membru din: Lun Apr 13, 2009 22:23

Re: DECIZIE AGVPS REFERITOARE LA CAMPIONATUL MONDIAL

Mesaj de d p-c »

Toata stima si respectul pt. ce a facut Energy !!!!!!!!!!!!! dar mie personal nu mi se pare corect ca Energy, sa fie calificata din oficiu la C.M. 2013. Daca sunt cei mai buni sa o dovedeasca si anul viitor pe balta si daca vor castiga CN, sa mearga la C.M. 2013 , iar daca nu, sa mearga cei aflati in forma la momentul respectiv.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DECIZIE AGVPS REFERITOARE LA CAMPIONATUL MONDIAL

Mesaj de miyagi »

Vom avea timp un an de zile sa ne lingem ranile si sa ne veneram baietii. Ii vom coplesi un an de zile cu iubirea noastra. Anul asta de zile insa va fi mic pentru stabilirea unei strategii nationale, in noul context.
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DECIZIE AGVPS REFERITOARE LA CAMPIONATUL MONDIAL

Mesaj de miyagi »

d p-c scrie:Toata stima si respectul pt. ce a facut Energy !!!!!!!!!!!!! dar mie personal nu mi se pare corect ca Energy, sa fie calificata din oficiu la C.M. 2013. Daca sunt cei mai buni sa o dovedeasca si anul viitor pe balta si daca vor castiga CN, sa mearga la C.M. 2013 , iar daca nu, sa mearga cei aflati in forma la momentul respectiv.
Bai baiatuleee! Tu n-ai inteles ca au fost destul de buni sa pastreze cupa aia pana la anu` in 2013 si nimeni n-are cum sa le-o sustraga decat daca le-o fura?
Ti-o doresti? Provoaca Energy-ul :x :x :x :x :x . Provoaca toata garda care au avut-o pe parcursul CM-ului.
Offf Doamne!!!!!!!!
Asta nu inseamna ca nu tre buie sa participe la CN-u vorba ta :twisted: .
Urban culture.

Stoica dragos
Mesaje: 562
Membru din: Sâm Oct 23, 2010 21:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DECIZIE AGVPS REFERITOARE LA CAMPIONATUL MONDIAL

Mesaj de Stoica dragos »

Doamneee ...suntem irecuperabili .... caracterul si invidia ne face marca inregistrata (MADE- N ROMANIA ) cum sa trimitem noi la mondiale anul viitor, campionii mondiali la ora actuala ... daca la anul nu mai sunt in forma ... daca gresesc cu ceva ...daca isi schimba echipamentul .... fratilor in loc sa va bucurati si sa sustineti acesti campioni voi contestati o decizie care nu poate sa faca decat bine carpfishingului din romania ...
Dragos Stoica
Presedinte - CS CARP LEGION CLUB ....

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: DECIZIE AGVPS REFERITOARE LA CAMPIONATUL MONDIAL

Mesaj de doru_croc »

Vladut Mateianu scrie:Agvps a luat decizia ca echipa Romaniei, campiona mondiala la pescuit, sa ramana neschimbata ptr 2013, urmand sa-si apere titlul obtinut in Portugalia, la Montargil.

In 2013 campionatul national se va desfasura tot la Corbu, in 3 manse, dar cu distante mai mari intre etape, urmand ca lotul castigator sa reprezinte Romania in 2014, la campionatul mondial care se va desfasura in Ucraina ! Se presupune astfel ca echipa nationala va avea timp destul sa se familiarizeze cu pista de concurs, sa se antreneze, precum si sa gaseasca din timp sponsori care sa contribuie la cheltuielile lotului.
Au copiat sistemul Africii de sud?
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”