DESFASURARE CN 2012 - FINALA - CORBU LAKE - 11-15 IULIE 2012

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
FelixCristea
Mesaje: 112
Membru din: Sâm Mar 27, 2010 21:25
Puncte: 0
Localitate: iasi

Re: DESFASURARE CN 2012 - FINALA - CORBU LAKE - 11-15 IULIE

Mesaj de FelixCristea »

shimanobig scrie:Eu zic in numele celor de pe C17: capra e ..........
Tot ............. ai ramas. Lasa-ne tu pe noi, ca noi am luptat asa cum si cat am putut. Iar ma faci sa te jignesc. ...............
O intrebare am si eu cu toate ca nu am fost de fata si din aceasta cauza doresc sa stiu.Ultimele doua cantare la voi pe C17 ,cat au insumat ?[/quote] ia si fa un calcul.

E usor sa acuzi si sa calculezi, dar e ..... de greu sa te pui in locul cuiva si sa simti ce simte el; ar trebui sa comentezi dupa. Nu imi da nimeni banii cheltuiti inapoi, timpul pierdut sau banii care as fi putut sa ii fac daca stateam acasa. Asa ca nu mai mancati kkt aiurea, sunteti bolnavi de scenarita cronica.[/quote]

Eu cred ca am fost cat se poate de civilizat in intrebarea pusa.Am si spus de la bun inceput ca nu am fost acolo insa vad ca ,cu toate astea ma cam faci mancator de kkt.Ei bine dragul meu Felix,poti face pe cine doresti tu cum si in ce fel.Dar inainte sa te lansezi la apa ,incearca sa mai vezi cum stau lucrurile si cu cine stai de vb.Este ultimul avertisment de acest gen dupa care facem si circ. :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:[/quote]
Stii f bine cui m-am adresat, nu tie care ai intrebat cat a insumat. E ușor sa acuzi. E foarte greu sa probezi. E greu sa faci un bine, foarte putini o fac in schimb e foarte ușor sa faci rau, multi fac asta.
Planet. Planet Iasi.

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: DESFASURARE CN 2012 - FINALA - CORBU LAKE - 11-15 IULIE

Mesaj de RazvanG »

FelixCristea scrie:
shimanobig scrie:Eu zic in numele celor de pe C17: capra e ..........
Tot ............. ai ramas. Lasa-ne tu pe noi, ca noi am luptat asa cum si cat am putut. Iar ma faci sa te jignesc. ...............
O intrebare am si eu cu toate ca nu am fost de fata si din aceasta cauza doresc sa stiu.Ultimele doua cantare la voi pe C17 ,cat au insumat ?
ia si fa un calcul.

E usor sa acuzi si sa calculezi, dar e ..... de greu sa te pui in locul cuiva si sa simti ce simte el; ar trebui sa comentezi dupa. Nu imi da nimeni banii cheltuiti inapoi, timpul pierdut sau banii care as fi putut sa ii fac daca stateam acasa. Asa ca nu mai mancati kkt aiurea, sunteti bolnavi de scenarita cronica.[/quote]

Eu cred ca am fost cat se poate de civilizat in intrebarea pusa.Am si spus de la bun inceput ca nu am fost acolo insa vad ca ,cu toate astea ma cam faci mancator de kkt.Ei bine dragul meu Felix,poti face pe cine doresti tu cum si in ce fel.Dar inainte sa te lansezi la apa ,incearca sa mai vezi cum stau lucrurile si cu cine stai de vb.Este ultimul avertisment de acest gen dupa care facem si circ. :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:[/quote]
Stii f bine cui m-am adresat, nu tie care ai intrebat cat a insumat. E ușor sa acuzi. E foarte greu sa probezi. E greu sa faci un bine, foarte putini o fac in schimb e foarte ușor sa faci rau, multi fac asta.[/quote]

Daca inglobezi doua citate printre care si al meu,e lesne de inteles cui te adresai.....
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

Avatar utilizator
kelu84
Mesaje: 371
Membru din: Dum Apr 08, 2012 9:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: DESFASURARE CN 2012 - FINALA - CORBU LAKE - 11-15 IULIE

Mesaj de kelu84 »

Trebuie sa recunosc cu mana pe inima ca imi place circul de pe acest topic :mrgreen: si am senzatia ca pe langa faptul ca pescar= mincinos, acum trebuie sa punem o virgula si sa punem "mincinos, scandalagiu". Daca voi acuzati ca la CN au fost magarii, eu am fost atat de credul incat la cupa SNAP am crezut ca nu vor fi combinatii. M-am inselat si de acolo am plecat cu convingerea ca aceste concursuri unde noi muritorii de rand bagam bani grei, nu facem decat sa servim interesele celor care au painea si cutitul in acest sport si CULMEA!!!!Tot ei se balacaresc pt ca deh! nu au loc cu totii in rafturi...Eu vad lucrurile in felul urmator-ordine in acest sport nu vom avea decat atunci cand pescarii care au firme de nada, care apartin de cluburi sau alte afaceri care au legatura directa cu pescuitul, nu vor mai fi factori de decizie in organizarea de competitii de nivel inalt. Atat timp cat anul asta Carpingul a fost acuzat, anul trecut nu mai stiu cine, apoi ca nu stiu ce club si-a tras bani, vor fi numai kkturi. Sa se faca curatenie frumos si sa existe un organism INDEPENDENT de x sau y, iar pescarii mai sus mentionati sa aiba doar rol consultativ, nu decizional. Dar la urma urmei ce draq tot imi tocesc tastatura ca ar trebui totul redus doar la SUNTEM PUR SI SIMPLU ROMANI....

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: DESFASURARE CN 2012 - FINALA - CORBU LAKE - 11-15 IULIE

Mesaj de Vladut Mateianu »

Vladut Mateianu scrie:@felix

In conditiile in care standurile de pe sectorul C (cel putin zona C9-C18) sunt relativ egale, atunci cum se explica clasarea echipei tale asa de slaba ? Inseamna ca de vina a fost nada ? Sau pescarii ? :roll: Si nu uita cand raspunzi ca am fost 4 zile acolo, deci nu scriu din povesti...

Poate la asta se referea Razvan, cu toate ca a ocolit raspunsul..... :roll: Oricum nu mai conteaza, cat timp mai mananca o paine ruland bile ptr carping, ce vroiati sa faca ? :D :lol: Glumesc Felix nu te mai inflama atat ca nu exista spritz suficient sa te stinga... :lol:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Lao
pescar de competitie
Mesaje: 1183
Membru din: Lun Noi 16, 2009 11:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DESFASURARE CN 2012 - FINALA - CORBU LAKE - 11-15 IULIE

Mesaj de Lao »

zfcristian scrie:
Lao scrie:
zfcristian scrie:Interesant ca nu mai apare Gabi T sa mai explice una alta pe aici , de intrat vad ca intra ( a intrat si astazi ) dar se merge pe burta, probabil ca inca se sondeaza apa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Da pe bune acum, de ce te bagi tu in discutii si scurmani kakatul? Ai fost si tu participant la concurs sau ti-e teama ca Popescu alexandria te intrece la tampenii postate pe forum..
Lasa-i pe ei sa discute, nu te baga ca esti in plus si cazi si de mutunache.
Gogule, nu ai loc de mine pe forum sau care e problema ?
Plangi in pumni ca a pierdut Carping ? Se intampla ! :mrgreen:
Esti, un ..... daca gandesti asa si nu esti departe de mintea lui popescu alexandria. Mi-ar pare bine sa intre careva sa te tavalesca nitel ca-ti bagi nasul ala mare unde nici nu visezi vreodata.
Nu conosc pe nimeni si putin ma interes cine castiga dar sa te bagi ca musca in popou intro discutie care te depasete efectiv, este cel putin nesimtire crasa ca sa nu spun altceva.

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: DESFASURARE CN 2012 - FINALA - CORBU LAKE - 11-15 IULIE

Mesaj de zfcristian »

Lao scrie: Mi-ar pare bine sa intre careva sa te tavalesca nitel ca-ti bagi nasul ala mare unde nici nu visezi vreodata.
Nu conosc pe nimeni si putin ma interes cine castiga dar sa te bagi ca musca in popou intro discutie care te depasete efectiv, este cel putin nesimtire crasa ca sa nu spun altceva.

Frumusetea unui forum este ca fiecare isi poate prezenta parerea, drept dovada ca Gabi T a intrat dupa postarea mea si nici macar nu a fost ofensat, pentru ca nu am dorit sa fac acest lucru ci doar sa semnalizez prezenta lui pe forum ca cititor , daca nu poti intelege asta ... e grav .
Despre faptul ca sunt eu prost sau sa ma tavaleasca unu sau alu, stai linistit, tu nu esti nici in masura sa ma evaluezi pe mine nici sa ma tavalesti , cat despre altii, nu vad de ce , am pastrat intotdeauna o limita in postarile mele doar tu te-ai impiedicat de mine pe forum .
Despre depasirea mea de catre discutie, Gogule, tu te auzi ?!?!? ti se pare ca suntem pe site-ul Nasa sau pe vre-un forum unde se vorbeste de fizica cuantica si lansari pe Luna ????? Eu zic sa iti vezi de drumul tau si nu uita vorba aia cu drumul lung si grija altuia dar ce dracu pretentii sa am de la unul care e cel mai activ la Marele Bazar ? Ti-am gresit cu ceva pe acolo, nu ti-am cumparat ceva ? Oricum cred ca ceea ce vinzi tu acum eu am renuntat sa mai folosesc de mult !!!
Multumesc

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: DESFASURARE CN 2012 - FINALA - CORBU LAKE - 11-15 IULIE

Mesaj de RazvanG »

Vladut Mateianu scrie:
Vladut Mateianu scrie:@felix

In conditiile in care standurile de pe sectorul C (cel putin zona C9-C18) sunt relativ egale, atunci cum se explica clasarea echipei tale asa de slaba ? Inseamna ca de vina a fost nada ? Sau pescarii ? :roll: Si nu uita cand raspunzi ca am fost 4 zile acolo, deci nu scriu din povesti...

Poate la asta se referea Razvan, cu toate ca a ocolit raspunsul..... :roll: Oricum nu mai conteaza, cat timp mai mananca o paine ruland bile ptr carping, ce vroiati sa faca ? :D :lol: Glumesc Felix nu te mai inflama atat ca nu exista spritz suficient sa te stinga... :lol:
Vladute tu sti ca nu mai ma bag asa aiurea decat daca stiu ceva,timpurile in care luam foc imediat,au trecut de mult.
Raspunsul il stim cu totii,nu tebuia sa-l dau tot eu.Doar ca ma deranjat atitudinea de nestiutor a lui Felix.In rest ....sanatate si virtute ,sa avem ce bea si ce ......... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DESFASURARE CN 2012 - FINALA - CORBU LAKE - 11-15 IULIE

Mesaj de miyagi »

Sorin a scris Dane, nu Cristi. Se incurca apele si mai tare.[/quote]

Crezi ?
Nu te uita la semnatura ... Nu putea sa scrie asa ceva in "scrisoarea catre pescari" ( :lol: ) decat unul ! Numai unul ! :D
De unde sa inventeze Sorin toate astea cand a stat in stat in stand tot timpul ? Astea sunt cuvinte de manager dibaci imprastiate si pe balta ... Toti cei de acolo recunosc personajul ...[/quote]

Dane eu am destul de multa incredere in capacitatea ta de analiza si-n spiritul tau de observatie, dar eu unul nu mi-as lasa numele purtat intr-o astfel de saga. L-am cunoscut pe Cristi intr-o actiune umanitara, asta iarna si de-aici am tot respectul pentru el. Ceea ce s-a afirmat ramane de demonstrat si cel mai indicat ar fi, dupa cum am mai spus-o, doar intre voi, protagonistii spetei in sine. Ca ajunge insa si la noi, "muritorii de rand" nu e in regula. Daca eu, unul mai slobod la gura ajung sa ma ingrozesc si sa ma retrag din comentariile pe seama oricaror competitii CARE NU MA IMPLICA PERSONAL, nu vreau sa-mi imaginez cum gandesc si ce cred cei ce obtin informatiile doar "pe surse", cum se zice.
De aceea:
- voi dona toate colectiile mele de reviste si alte materiale promotionale, cataloage, etc si voi renunta la a-mi mai face abonamente la vreuna dupa toti anii in care consider acum ca am fost "donator".
- nu voi mai viziona PV-TVul sub nicio forma.
- nu ma voi mai implica, nici sub forma de gluma, in vre-un "subiect competitional" sau concurs, desi aveam si eu aspiratii, doar daca stiu ca acel concurs este unul in care in mod anuntat regulile nu sunt importante ci pescarii.
Vorbeam si eu prin targ si la intrebarea acum ce o sa urmeze mi s-a raspuns: coca cola si pop corn. Ca iarna, in extrasezon.
Chiar daca ar fi fost fratimiu eu unul tot as fi iesit si as fi dezmintit ca nu-s autorul articolului.
Si mai stiu ca Cristi nu scria.
Urban culture.

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: DESFASURARE CN 2012 - FINALA - CORBU LAKE - 11-15 IULIE

Mesaj de RazvanG »

miyagi scrie:Sorin a scris Dane, nu Cristi. Se incurca apele si mai tare.
Crezi ?
Nu te uita la semnatura ... Nu putea sa scrie asa ceva in "scrisoarea catre pescari" ( :lol: ) decat unul ! Numai unul ! :D
De unde sa inventeze Sorin toate astea cand a stat in stat in stand tot timpul ? Astea sunt cuvinte de manager dibaci imprastiate si pe balta ... Toti cei de acolo recunosc personajul ...[/quote]

Dane eu am destul de multa incredere in capacitatea ta de analiza si-n spiritul tau de observatie, dar eu unul nu mi-as lasa numele purtat intr-o astfel de saga. L-am cunoscut pe Cristi intr-o actiune umanitara, asta iarna si de-aici am tot respectul pentru el. Ceea ce s-a afirmat ramane de demonstrat si cel mai indicat ar fi, dupa cum am mai spus-o, doar intre voi, protagonistii spetei in sine. Ca ajunge insa si la noi, "muritorii de rand" nu e in regula. Daca eu, unul mai slobod la gura ajung sa ma ingrozesc si sa ma retrag din comentariile pe seama oricaror competitii CARE NU MA IMPLICA PERSONAL, nu vreau sa-mi imaginez cum gandesc si ce cred cei ce obtin informatiile doar "pe surse", cum se zice.
De aceea:
- voi dona toate colectiile mele de reviste si alte materiale promotionale, cataloage, etc si voi renunta la a-mi mai face abonamente la vreuna dupa toti anii in care consider acum ca am fost "donator".
- nu voi mai viziona PV-TVul sub nicio forma.
- nu ma voi mai implica, nici sub forma de gluma, in vre-un "subiect competitional" sau concurs, desi aveam si eu aspiratii, doar daca stiu ca acel concurs este unul in care in mod anuntat regulile nu sunt importante ci pescarii.
Vorbeam si eu prin targ si la intrebarea acum ce o sa urmeze mi s-a raspuns: coca cola si pop corn. Ca iarna, in extrasezon.
Chiar daca ar fi fost fratimiu eu unul tot as fi iesit si as fi dezmintit ca nu-s autorul articolului.
Si mai stiu ca Cristi nu scria.[/quote]


Offfffffffffffffffffff,ce emotionant :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sa fi de bashcalie :!:
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

RB Baits
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 794
Membru din: Dum Oct 03, 2010 10:30

Re: DESFASURARE CN 2012 - FINALA - CORBU LAKE - 11-15 IULIE

Mesaj de RB Baits »

Felicitari participantilor si organizatorilor!
Un frumos si special rezultat obtinut de Vali Martoiu si baietii din Brasov!
Ca orice campionat national normal ca are aerul perfect romanesc plin de cancanuri si dileme.
Fir intins la mondiale!

PS : sa nu-l lasati pe Garcea sa lege acele! hehehehhehe


Radu Badica

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”