Desfasurare etapa a-IV- Lates 2010

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Dan Marinita
Pescar de competitie
Mesaje: 600
Membru din: Lun Feb 12, 2007 10:54
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Desfasurare etapa a-IV- Lates 2010

Mesaj de Dan Marinita »

Val scrie:
Dan Marinita scrie:<""Si au si dovedit ca cei 8-10 membri pescari pescuiesc bine si au ajuns in finala ... vechimea lor in asociatie este relativa si daca au ajuns in finala , dupa atitea etape , pesemne ca stiu ceva pescuit .. Bravo lui Andrei ca a insistat sa isi faca lot si bravo pescarilor ca au pescuit excelent"".>

Pescarii care sau inscris si participat la acest CN de la asociatia Soimul sa constituit la indicatiile lui Andrei Vladeanu? Ca asa reiese din postrea ta Val?
Si daca eu am ajutat Acvila sa se inscrie oficial si Vladeanu sa se inscrie Soimul - e vreo diferenta ? S-au schimbat cu ceva rezultatele ? Legalitatea e aceeasi - adica de partea lor ! D-l Oana spunea ca pina la urma numai aceste 2 asociatii sunt legale pe deplin , restul din APCR suntem ...... Dar te asigur ca nu este cazul sa te gandesti asa departe ...
Nu Val era doar o simpla curiozitate a mea.

Nu am nimic cu SOIMARII :D
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

zuta83
Mesaje: 59
Membru din: Lun Feb 22, 2010 21:17

Re: Desfasurare etapa a-IV- Lates 2010

Mesaj de zuta83 »

nu am vrut sa scriu nimic dar nu pot sa ma abtin ,in primul rand vraeu sa felicit loturile calificate in finala si in al doilea rand tin sa-l felicit pe GABI SANDU mare om ,mare caracter. primele 24 de ore totul a decurs normal la etapa dar dupa aceea ............ .a avut grija ca apa sa revina rapid la nivelul normal al lacului.inca o data sincere felicitari castigatorilor.Daniel Rusu ''Carp CLUJ Society''

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Re: Desfasurare etapa a-IV- Lates 2010

Mesaj de legio1083 »

Apa in lac intra prin coada, in dreapta C-urilor si iese pe la preaplinul dinspre dig si Rachita ori prin gurile de avarie din aceeasi parte a digului dotat cu gratar de preaplin - daca ai fi mers la pas pe acea parte a digului ai fi observat cateva gauri in dig prin care tot timpul anului ( cred ca mai putin Iarna ) iese din lac un suvoi de apa , ceva mai gros decat un brat de om matur.
Cand apui ca cineva a avut "grija" de apa probabil ai vazut pe cineva umbland la vanete pe dig, sau inchizand robinetul pe paraul din coada, nicidecum desfasurarea unui fenomen natural prin care fluidele tind sa-si egalizeze nivelul in virtutea [principiului vaselor comunicante... Presupunand ca intr-adevar cineva , indiferent cine ar fi acela ar fi avut vreun amestec in ceea ce priveste nivelul lacului, as fi tare cutrios sa aflu dece doar unele echipe au fost afectate de chestia asta in timp ce unele si-au vazut de treaba lor :lol:
O fi mare mai usor sa arunci vina pe altii decat sa te gandesti ca poate n-ai facut tot ce ti-a stat in putinta pentru a prinde peste?
De la terminarea etapei am auzit atatea gogomanii , insa asta parca are ceva farmec de poveste... :wink:

M-a mai injurat un mos acum cativa ani pt ca din cauza "spurcaciunilor" cu care pescuiesc eu la crap, el nu mai prinde la cub de mamaliga. Deja nu ma mai mira unele lucruri. :oops:
Legio - Patria Nostra !

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare etapa a-IV- Lates 2010

Mesaj de cornelserbu »

@ alexe

alexe, de unde l-ai luat, tata, pe galbejitu' ala din poza ??? :lol: :lol: :lol: :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

cipibm
Mesaje: 666
Membru din: Joi Mar 09, 2006 12:19
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare
Contact:

Re: Desfasurare etapa a-IV- Lates 2010

Mesaj de cipibm »

[quote="cornelserbu"]@ alexe

alexe, de unde l-ai luat, tata, pe galbejitu' ala din poza ??? :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote]


Nu prea au figuri de soimi... :lol:

Avatar utilizator
zoitadaniel
Mesaje: 71
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 20:56
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Desfasurare etapa a-IV- Lates 2010

Mesaj de zoitadaniel »

zuta83 scrie:nu am vrut sa scriu nimic dar nu pot sa ma abtin ,in primul rand vraeu sa felicit loturile calificate in finala si in al doilea rand tin sa-l felicit pe GABI SANDU mare om ,mare caracter. primele 24 de ore totul a decurs normal la etapa dar dupa aceea ............ .a avut grija ca apa sa revina rapid la nivelul normal al lacului.inca o data sincere felicitari castigatorilor.Daniel Rusu ''Carp CLUJ Society''
da' eu unde am pescuit? nu pe sector C?
asta ca sa nu mai spun ca A3 - care a fost al vostru - e cel mai bun loc de pe lates. dar trebuie sa stii sa-l exploatezi pentru a-ti aduce peste.
decat sa fii ironic, mai bine va ganditi unde ati gresit.
si daca nu-ti dai seama, iti raspund pe privat. e foarte simplu.
Campion National 2010
Vicecampion National 2013
Campion National Individual 2013

zuta83
Mesaje: 59
Membru din: Lun Feb 22, 2010 21:17

Re: Desfasurare etapa a-IV- Lates 2010

Mesaj de zuta83 »

.Pentru Daniel Zoita.nu-mi trebuie sa-mi raspunzi pe privat. raspunde-mi aici sa vada toata lumea. nu speram la locul unu pe sector, dar cum au inceput sa mearga lucrurile era ok pt noi. si inca ceva daca esti asa sincer ,zi-mi tu cum se face ca ultima noapte nu ai mai reusit sa prinzi atata peste, care a fost conjunctura.dar raspunde sincer.

Avatar utilizator
zoitadaniel
Mesaje: 71
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 20:56
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Desfasurare etapa a-IV- Lates 2010

Mesaj de zoitadaniel »

zuta83 scrie:.Pentru Daniel Zoita.nu-mi trebuie sa-mi raspunzi pe privat. raspunde-mi aici sa vada toata lumea. nu speram la locul unu pe sector, dar cum au inceput sa mearga lucrurile era ok pt noi. si inca ceva daca esti asa sincer ,zi-mi tu cum se face ca ultima noapte nu ai mai reusit sa prinzi atata peste, care a fost conjunctura.dar raspunde sincer.
nu am prins din doua motive:
1.nu am innadit greu sambata seara
2.am dormit de la ora 00:00 la ora 4:00. aveam 70 kg in fata echpei carping. de la ora 4:00 la ora 13:00 am pescuit. rezultatul s-a vazut. si cel putin in ultimul sfert de ora am avut 3 crapi la 18 kg total. nu strigam noi la 12:59 la arbitri 'peste'?
referitor la A3, este cel mai bun loc de balta. dar trebuie sa stii sa-l descoperi. asta ca sa nu zic de faptul ca echipa voastra era pe primul loc pe sector A.
cat despre greselile voastre pe C, daca voi nu va dati seama, e un lucru bun. ne vom mai intalni in concursuri si o sa exploatam la maxim acest lucru :D
in rest numai de bine.
numai postez nimic referitor la acest aspect.
nu ne da voie gabi sandu. asa e cand esti 'african' :mrgreen:
Campion National 2010
Vicecampion National 2013
Campion National Individual 2013

ionutmihut
Mesaje: 18
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 21:28
Puncte: 0
Localitate: Piatra-Neamt

Re: Desfasurare etapa a-IV- Lates 2010

Mesaj de ionutmihut »

zoitadaniel scrie: asa e cand esti 'african' :mrgreen:
Cafru? 8)

zuta83
Mesaje: 59
Membru din: Lun Feb 22, 2010 21:17

Re: Desfasurare etapa a-IV- Lates 2010

Mesaj de zuta83 »

multumesc pt sinceritate. fire intinse sa aveti pe moara pt ca ati dovedit de la inceput ca sunteti puternici. DOAMNE AJUTA. sa ne vedem sanatosi pe balta sau oriunde ne vom intalni.daca vrei sa mai vb cu mine iti las un nr de tel 0742 245 121.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”