Discutii - Mansa Lates

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Discutii - Mansa Lates

Mesaj de EX-UL »

Ce analitic ai devenit Dane ! Sa stii ca mai mereu viata bate filmul .... :lol: :lol:

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Etapa a III-a CN LATES - desfasurare/rezultate

Mesaj de dan cotelici »

Val Pangica jr scrie:Ce analitic ai devenit Dane ! Sa stii ca mai mereu viata bate filmul .... :lol: :lol:
Nu ma provoca, ca nu-ti pot raspunde! :lol:
Am fost atentionat ca faci parte din grupul "noli me tangere" daca nu vreau sa fiu banat.
Dupa "Hotul de biciclete" aproape nici un film nu mai are legatura cu viata reala.
La nivel cinematografic.Acum avem DEONTOLOGI!
The second best is the first loser!

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Etapa a III-a CN LATES - desfasurare/rezultate

Mesaj de EX-UL »

Raspunde-mi frate , il rog eu pe Cezar sa nu baneze orice scrii despre mine , ca persoana fizica , pescar , cunostinta , samd ! Atentie , nu despre APCR , ca aici luam foc , pentru ca nu ai calitatea morala sa vorbesti despre aceasta institutie !!!
Plus ca iar te-ai riscat , ca stie si Cezarica prea bine ce inseamna deontolog , poate te perpeleste iarasi :lol: :lol:

Eu te-as vedea ca ai face un interpretare mare cinematografica in rolul lui Pilat din Pont ( ala care s-a spalat pe mainii acum 2000 ani - ce igiena Doamne ! ) , sau si mai bun in rolul celebru al lui Octavian Cotescu din Operatiunea Monstru. Celebra replica - "NU , NU ..." , cred ca ti se potriveste perfect si ai face cariera cu ea pe toate scenele lumii :lol: :lol:

From Greece with love .
Ultima oară modificat Sâm Iul 18, 2009 15:25 de către EX-UL, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Etapa a III-a CN LATES - desfasurare/rezultate

Mesaj de Andrei I »

Ce insemna dorul de casa :) bine ca s-a inventat Wi-Fi ca altfel erai fortat sa stai la soare in Grecia :)

Hai Ulvaneee hai Alex!

From "Balgaria" with love :)
Milionar excentric

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Etapa a III-a CN LATES - desfasurare/rezultate

Mesaj de dan cotelici »

Val Pangica jr scrie:Raspunde-mi frate , il rog eu pe Cezar sa nu baneze orice scrii despre mine , ca persoana fizica , pescar , cunostinta , samd ! Atentie , nu despre APCR , ca aici luam foc , pentru ca nu ai calitatea morala sa vorbesti despre aceasta institutie !!!
Plus ca iar te-ai riscat , ca stie si Cezarica prea bine ce inseamna deontolog , poate te perpeleste iarasi :lol: :lol:

Eu te-as vedea ca ai face un interpretare mare cinematografica in rolul lui Pilat din Pont ( ala care s-a spalat pe mainii acum 2000 ani - ce igiena Doamne ! ) , sau si mai bun in rolul celebru al lui Octavian Cotescu din Operatiunea Monstru. Celebra replica - "NU , NU ..." , cred ca ti se potriveste perfect si ai face cariera cu ea pe toate scenele lumii :lol: :lol:

From Greece with love .
Evident ca dupa ce Zambaccian a facut o gluma cu tine, te-ai identificat automat cu Ismail Kadare, luptatorul impotriva dictaturii, fara sa intelegi sensul real al postarii lui.
Cand ai intervenit la AGVPS sa semneze protocolul cu APCR la ce te-ai gandit?
The second best is the first loser!

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Etapa a III-a CN LATES - desfasurare/rezultate

Mesaj de EX-UL »

@Dan Cotelici

vezi ca am vorbit cu Cezar - e pe garla si nu roaga la D-zeu sa prinda un crap - ti-a dat acordul sa scrii ce vrei despre persoana mea , in calitate de pescar .

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Etapa a III-a CN LATES - desfasurare/rezultate

Mesaj de dan cotelici »

Rog un moderator sa mute ultimele 7-8 postari in alt topic.
Nu-si au locul aici.
The second best is the first loser!

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Etapa a III-a CN LATES - desfasurare/rezultate

Mesaj de EX-UL »

dan cotelici scrie:Cand ai intervenit la AGVPS sa semneze protocolul cu APCR la ce te-ai gandit?
Off Doamne , cum imi dai apa la moara si nu ma lasi sa imi tihneasca si mie piscina asta . Sincer , te-am avut permanent pe tine in fatza ochilor ( nu numai pe tine ... , ca ai avut de unde invata!!! - se stiu ei , dar nu e cazul acum cind ma refer la tine ) si aveam chiar si cosmaruri in care ma trezeam scaldat de ape ( chiar si filozofic in somn - tot apa si malul garlii mi se arata :lol: ) , mi se facea visul si mai rau .... realitatea !!! , ca Dan Cotelici , poate avea vreun cuvint de spus in pescuitul crapului ..... O gluma , dar o gluma care m-a mobilizat ...
Nici cind visam in facultate ca pic vreun examen la fizica sau chimie , nu era asa de aspru cosmarul ....( daca ma intelege cineva din astia cu "ceva" carte...la baza ) .
Pur si simplu nu mi se parea corect fata de adevaratii pescari de crap , ca tocmai glasul ridicat , sedintele de partid , lipsa de pricepere conexata cu "scoala politruca" , vidul competentei si orgoliul "crocodilului" ( vezi Marin Sorescu ) , sa diferentieze baietii din clasa I ! Clasa I o constituie prima competitie de calificare nationala , acum vreo 5-6 ani de zile .
Nu stiu cum dracu , din toti pescarii de atunci , te-ai separat , cred ca din lipsa de competenta - sincer nu stiu ce pricepeai atunci si nu stiu ce pricepi nici acum din pescuitul crapului , ai ramas un simplu om al cifrelor mai mult sau mai putin "murdare" , contabil al tuturor manifestarilor de orgoliu si pasiune al unor oameni adevarati , care pescuiesc natural si din pasiune , fara sa ii poti tu murdari cu "expertiza contabila" .
Sincer , iti spun esti depasit de fenomenul pescuitului la crap , dar cred ca esti un foarte bun statistician , cuantificator , planificator , si cred ca in orice domeniu de activitate in care vei gasi o nisa de piatza vei putea face cariera ! Nu iti irosi talentul nativ de carcotas genetic pe la pescuit , lumea nu mai crede in analiza ta , vezi daca nu poti face cariera in parasailling , surfing , scuba diving , sudoku , etc - la cit te duce mintea ( prost nu esti ! ) intr-o saptamina iti gasesti alt domeniu de activitate unde poti deveni GURU !
La pescuitul crapului - NU POTI ! Si e pacat de asa talent nativ ( de oltean cu gura mare !!! ) sa se iroseasca intr-un domeniu de activitate in care nu are nici o competenta certa si mai mult decit atit isi face de ras si asociatia din care face parte ( altfel oameni OK - dar nu habotnici ca Cotelici ) !

Hai zau ca trebuie sa fac o baie - nu am mai scris asa mult de pe vremea lui Nea Victor ! Pe BUNE ! - ce trebuie sa-ti mai zic ca sa te resemnezi ??????

Raspunde-mi peste 1/2 ora - ca ma racoresc si eu in "garla ", in acest interval de timp .

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Etapa a III-a CN LATES - desfasurare/rezultate

Mesaj de EX-UL »

@Dan Cotelici

Il rog pe Zambaccian - sa exprime public mistoul sau "lauda" ( zau ca nu e cazul - dar poate percepe lumea ca ceva nu e in regula ) din postarea lui anterioara . La copiii prosti trebuie sa le explici cu linguritza si orice fortzaj de cultura duce la manifestari post traumatice ! Te rog , drag prieten , lamureste-ne si pe "noi" !! :lol: :lol:

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Etapa a III-a CN LATES - desfasurare/rezultate

Mesaj de Andrei I »

Din ciclul ce a vrut sa spuna autorul :) va dau un exemplu dureros de interpretare...

Deasteaptate romane....deci autorul pleaca de la premisa ca suntem o natie de adormiti
..din somnul cel de moarte..adica la noie groasa..nu dormim asa un somn de relaxare de sambata dupa-masa...ci dormim de tot

..in care te adancira barbarii de tirani...tipic romanesc...nu e vina noastra ci a altora..a tiranilor...si nu erau unii obisnuiti..erau barbari ca d'aia le-a iesit hipnoza..altfel ii faceam noi;
..sa dam dovezi la lume...adica important e sa creada lumea altceva..
...ca-n aste maini mai curge un sange de roman...adica frate..suntem noi adormiti..da tu stii cine au fost stramosii nostri? Romanii frate! chiar asa nu iti e frica de chestia asta? :)

Pacat ca nu mai traieste Muresanu ca eu chiar aveam niste intrebari de pus:)
Milionar excentric

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”