Etapa a II-a CN - CHIROIU

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Teddy
Mesaje: 358
Membru din: Mie Feb 04, 2009 18:27
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: Etapa a II-a CN - CHIROIU

Mesaj de Teddy »

In primul rand vreau sa felicit toate loturile participante la aceasta mansa, pe cele 2 care merg mai departe, Green Lake si Natural Carp, si in mod special lotul Carp West & AP Banatul. Cu parere de rau pentru Doruletz, Edi,Dan Mesteru, Stefan, Florin, Tibi si restul echipei, de data asta nu s-a putut, dar va asteptam la anul sa ne intrecem iar. Anul acesta ati dovedit ca aveti un lot puternic si puteti aborda un concurs de asemenea anvergura oricand. Si cel mai important, ati iesit din cursa fara pata si cu fruntea sus.
Cu totii am tras din greu, chiar daca calificarea era aproape jucata in ultimele 24 ore, oricand puteau aparea surprize,
mai ales ca diferentele de kilograme erau foarte mici, pe sectorul B de doar 250 g.
Tin sa mentionez ca Tata Nitu a fost poate cel mai bun pescar de pe balta, chiar daca a pescuit doar 24 ore, in mare parte datorita lui lotul NC a mers mai departe, iar asta spune multe despre acest monstru sacru al pescuitului la crap. Un om care stie sa ia pulsul baltii , chiar daca nu o cunoaste, si stie cum sa abordeze un concurs, pentru a aduce o victorie echipei.
Multumim arbitrului sef George Iorga, un baiat extraordinar, a carui atitudine vizavi de o competetitie ne face sa privim cu incredere in viitor, astfel de arbitrii sunt cei care pot duce competetitia la nivelul de profesionalism dorit.
Poate multi au vrut sa ne vada cum gresim in organizarea acestei etape, mai ales prin prisma etapei de la Floreasca,
din pacate pentru ei si din fericire pentru noi, totul a decurs fara greseala, atat noi ca organizatori , dar si concurentii au data dovada de seriozitate si am reusit, inca o data, sa aratam ca daca se vrea cu adevarat, totul este posibil.

Multumim celor care au fost alaturi de noi, Catalin Barsan, Doina Russu, echipei de paza de pe Chiroiu 4, colegilor care ne-au vizitat si ajutat, arbitrilor Virgil Barote, Mihai Tomescu si Valentin Ionescu pentru implicare si seriozitate, Ionut Constantin si Stefan Manzala pentru postarea rezultatelor in timp real.

Multumim si sponsorilor care au fost alaturi de noi si ne-au ajutat in sustinerea acestei etape, Cri-Cos Fishing si Predator.

Este foarte interesant de mentionat, si este o mandrie a clubului nostru , in aceasta etapa am realizat se pare un record al campionatului national, si al concursurilor de crap in general, 3 puncte acumulate de un club, castigand toate sectoarele de pe balta.

Multumesc inca odata lotului Green Lake, va doresc fire intinse in urmatoarea etapa de la Bunget, si fie ca drumul nostru sa se opreasca in Anglia.
Dragos Dimache - Pescar sportiv

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Etapa a II-a CN - CHIROIU

Mesaj de andrei vladeanu »

MOTTO
prostul daca nu-i fudul, parca nu e prost destul
(din cultura populara)

distinsul domn manager dimache, zis si teddy, imi trimite mai deunazi urmatorul mesaj privat

INCOMPETENT ESTI TU CU TOT CACATUL PE CARE L-AI FACUT TRAGAND SFORILE CA 2 ECHIPE PE CARE LE FAVORIZATI SA MEARGA MAI DEPARTE IN MANSA A 2-a si a 3-a, desi decizia cluburilor PE CARE TU LE REPREZINTI SI PESTE CARE AI TRECUT a fost ca soimul sa ramana acasa. SE VAD INTERESELE DE DEPARTE, POTI SA COMENTEZI TU CAT VREI ! Se stie bine cine a vrut ca hook sa nu fie descalificata la floreasca, si in nici un caz nu am fost noi aia.
Recunoastem cu totii (managerii implicati si arbitrul sef) ca am gresit neaplicand regulamentul , dar acum tu si AGVPS-ul ati facut-o de oaie NERESPECTAND ACELASI REGULAMENT cu aceasta decizie. Nu este corect ca unii sa isi bata capul 5 zile pe balta iar altii sa mearga fara nici o bataie de cap mai departe. De ce nu i-ai trimis in finala ?, oricum asta va doriti. Mai corect (dar nu cf regulamentului) era sa se traga la sortii castigatorii mansei 1 si acea echipa sa plece, nu sa alegeti voi dupa propriile interese.
Oricum, noi ne vedem de pescuit si daca vom castiga, o vom face pe balta nu prin birouri, cu toate piedicile pe care le avem.

Parerea mea personala, esti cel mai josnic om din carpfishingul romanesc.


nu vreau sa discut impertinenta acestui gaozar, ci doar miezul problemei.
iar pe aceasta cale ii rog pe domnisorii de la green lake sa beleasca bine ochii. profit de ocazie sa atentionez ca mesajul e valabil si pentru clubul carping.

in noul statut APCR, la punctul 8, zice asa
obiective - 1. continuarea protocolului cu AGVPS Romania.
iar la art.16 zice
membrii asociati au urmatoarele obligatii - sa respecte statutul, regulamentele, normele si deciziile organelor de conducere si ale comisiilor asociatiei.

prin urmare, cand v-ati asociat in APCR, ati facut-o in sediul AGVPS Romania, sub tutela STATUTARA a acestui for. cine intentioneaza sa se rascoale impotriva AGVPS (green lake, carping, etc) este liber sa o faca, insa, mai intai se retrage din APCR. pentru ca INCALCA STATUTUL.

de asemenea, profit de ocazie sa mai stabilesc un aspect legal. COMISIA CAMPIONATULUI NATIONAL este organul de conducere al CN. insa, orice club sau pescar care se considera nedreptatit de o decizie oficiala a CCN poate face recurs la COMISIA DE COMPETITII AGVPS, ca for tutelar.

asta e situatia in care ne aflam, cui nu-i convine, sa-si faca campionatul lui.
The One Team

popescu cezar
Mesaje: 17
Membru din: Joi Iun 03, 2010 12:23

Re: Etapa a II-a CN - CHIROIU

Mesaj de popescu cezar »

In sfarsit o atitudine de adevarat lider si adevarat Presedinte.
Aceasta atitudine transanta trebuia sa o aveti mai demult, dar este bine si acum.
Cei care se afiliaza la AGVPS trebuie sa inteleaga foarte bine ca trebuie respectat un Regulament, iar cine nu este de acord este liber sa plece, nu ii tine nimeni cu forta.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Etapa a II-a CN - CHIROIU

Mesaj de andrei vladeanu »

popescu cezar scrie:In sfarsit o atitudine de adevarat lider si adevarat Presedinte.
Aceasta atitudine transanta trebuia sa o aveti mai demult, dar este bine si acum.
Cei care se afiliaza la AGVPS trebuie sa inteleaga foarte bine ca trebuie respectat un Regulament, iar cine nu este de acord este liber sa plece, nu ii tine nimeni cu forta.
merci, colonele
The One Team

popescu cezar
Mesaje: 17
Membru din: Joi Iun 03, 2010 12:23

Re: Etapa a II-a CN - CHIROIU

Mesaj de popescu cezar »

andrei vladeanu scrie:
popescu cezar scrie:In sfarsit o atitudine de adevarat lider si adevarat Presedinte.
Aceasta atitudine transanta trebuia sa o aveti mai demult, dar este bine si acum.
Cei care se afiliaza la AGVPS trebuie sa inteleaga foarte bine ca trebuie respectat un Regulament, iar cine nu este de acord este liber sa plece, nu ii tine nimeni cu forta.
merci, colonele
Ma confundati, sunt inginer
Nu puneti parerile mele unei alte persoane care in orice caz nu gandeste la fel ca mine. Ii mai trebuie multa diplomatie sa invete.

Avatar utilizator
Teddy
Mesaje: 358
Membru din: Mie Feb 04, 2009 18:27
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: Etapa a II-a CN - CHIROIU

Mesaj de Teddy »

Andrei,

Asa cum mi-ai multumit tu pentru aprecieri, iti multumesc si eu la fel.

P.S. mesaj modificat de Crapmania.ro
Dragos Dimache - Pescar sportiv

F&H
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 310
Membru din: Lun Dec 07, 2009 7:28

Re: Etapa a II-a CN - CHIROIU

Mesaj de F&H »

:roll: ...mai ai un cuvant mai sus..de aceeasi factura..adica de modificat :lol:

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Etapa a II-a CN - CHIROIU

Mesaj de andrei vladeanu »

PvTv scrie::roll: ...mai ai un cuvant mai sus..de aceeasi factura..adica de modificat :lol:
lasa tu problemele astea.
in ceea ce te priveste, tu ai schimbat rolurile celebrei povesti PINOCHIO. acolo GEPETO, un tamplar, isi manevra papusa de lemn.
la clubul carping, tamplarul a ajuns si papusa. iar gepeto esti tu. si cu fratioru, lucrati in 2 ture.
The One Team

F&H
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 310
Membru din: Lun Dec 07, 2009 7:28

Re: Etapa a II-a CN - CHIROIU

Mesaj de F&H »

???...ai vreo problema cu mine?

:lol: nu te speria ca pana sa te intrec pe tine si pe oana mai am muuult :lol:

vezi ca o sa te certi cu piticu pentru prostia spusa mai sus.. :roll:
Ultima oară modificat Mie Iun 09, 2010 15:15 de către F&H, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Etapa a II-a CN - CHIROIU

Mesaj de andrei vladeanu »

Teddy scrie:Andrei,

Asa cum mi-ai multumit tu pentru aprecieri, iti multumesc si eu la fel.

P.S. mesaj modificat de Crapmania.ro
am primit mesajul tau pe privat. am inteles, gaozar sunt eu. probabil ca acelasi lucru ai scris si acolo unde administratorul a sters si esti deranjat de faptul ca ai fost cenzurat si ca nu vede lumea ce curaj nebun pozezi tu.
uite ca am reparat problema, iar toata lumea are ocazia sa vada ca ma faci gaozar.
bun.
problema e alta. clubul green lake, al carui manager te pretinzi, a inteles problema de fond sau nu? si anume faptul ca pozitia ta, de nesocotire a deciziilor agvps indeparteaza clubul tau de statutul apcr?
asta ma intereseaza.

p.s. data viitoare facem un concurs sa vedem care din noi e gaozarul.
de genul asta

CARE ESTE PRIMUL CLUB CARE A OBTINUT 3 PUNCTE INTR-UN CONCURS PE LOTURI
A. NICI UNUL
B. GREEN LAKE
C. SENZOR
The One Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”