Etapa a-III-a CN - Lates

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Etapa a-III-a CN - Lates

Mesaj de cornel rosioru »

Claudiu,
Cele 2 puncte nu se bat cap in cap.
Sa reluam. Echipa este formata din 2 pescari.
In timpul concursului poate interveni forta majora. Numai in aceasta situatie un pescar poate pleca, dar nu mai revine.

Hai sa-ti spun ceva, daca turneul raminea in forma initiala, la Lates puteai lipsi si tu si colegul. Nu acumulai puncte AVP etapa asta si atit. Recuperai etapa viitoare daca era cazul.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
Zambaccian
Mesaje: 217
Membru din: Vin Mar 17, 2006 12:29
Puncte: 0
Localitate: Globe trotter

Re: Etapa a-III-a CN - Lates

Mesaj de Zambaccian »

Maestre, Vladut,

V-am inteles punctele de vedere, asa cum sper ca l-ati inteles pe al meu. Pentru viitor ar fi bine sa se precizeze si lucrul legat de prezenta pe balta a celor 2 pescari, ca sa evitam neintelegerile de acum. Cu aceasta prevedere mi-e clar ca nu voi mai putea participa niciodata la CN, oricum nu e nici o pierdere ar zice carcotasii :wink:
Sper sa nu se impuna acelasi lucru si la concursurile obisnuite, ca n-as mai avea pe ce arunca banii si m-as apuca de baut sau poker.
Fire intinse la Lates tuturor echipelor, fie ele de 1 sau 2 pescari...
Essential fishing tackle: Jura, Bushmills, Glenmorangie

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Etapa a-III-a CN - Lates

Mesaj de andrei vladeanu »

Zambaccian scrie:Maestre, Vladut,
Sper sa nu se impuna acelasi lucru si la concursurile obisnuite, ca n-as mai avea pe ce arunca banii si m-as apuca de baut sau poker.
..
aranjez o masa? sa se duca banii in acelasi loc.... :D :D :D
(rosioru joaca tare!)
The One Team

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Etapa a-III-a CN - Lates

Mesaj de cornel rosioru »

andrei vladeanu scrie:
Zambaccian scrie:Maestre, Vladut,
Sper sa nu se impuna acelasi lucru si la concursurile obisnuite, ca n-as mai avea pe ce arunca banii si m-as apuca de baut sau poker.
..
aranjez o masa? sa se duca banii in acelasi loc.... :D :D :D
(rosioru joaca tare!)
Particip :D
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
CLAUDIU COZMA
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 550
Membru din: Mar Iun 05, 2007 14:56
Puncte: 0
Localitate: BRASOV
Contact:

Re: Etapa a-III-a CN - Lates

Mesaj de CLAUDIU COZMA »

cornel rosioru scrie:Claudiu,
Cele 2 puncte nu se bat cap in cap.
Sa reluam. Echipa este formata din 2 pescari.
In timpul concursului poate interveni forta majora. Numai in aceasta situatie un pescar poate pleca, dar nu mai revine.

Hai sa-ti spun ceva, daca turneul raminea in forma initiala, la Lates puteai lipsi si tu si colegul. Nu acumulai puncte AVP etapa asta si atit. Recuperai etapa viitoare daca era cazul.
din nou ai dreptate Nea Cornel , dar in cazul real , cel din prezent eu primesc 31 puncte si nu mai am nici o sansa sa m-a pot clasa pe unul din locurile care sa i-mi permita accesul la ultimele doua etape . asta este motivul pentru care vreu sa i-mi apar sansele , atatea cate sunt , chiar si singur , cazuri de forta majora pot aparea chiar si daca nu sunt cuprinse explicit in regulamet , ca doar nu crezi ca m-am trezit eu s-au partenerul meu sa desconsideram competitia si sa creez atatea polemici pe aici .
mai cred de asemenea ca nici o echipa care are cat de cat pretentii in aceasta competitie , nu i-si poate permite sa rateze vre-o etapa , ca doar nu ne-am inscris de dorul leli in CN , eu personal vreau in primul rand sa i-mi demonstrez mi-e personal ceva , si sper ca si ceilalti gandesc la fel si toti cei care au obtinut dreptul de a participa pe mai departe , o vor face ca altfel nimic din tot ce sa intamplat pana acum nu mai are rost , eu personal am sa merg pana la capat atat timp cat m-i se va permite , indiferent daca cu mine se incheie lista .
<°))))))><
><((((((°>

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Etapa a-III-a CN - Lates

Mesaj de cornel rosioru »

Claudiu,
Am vorbit in cazul regulamentar.
In cazul de fata am intrebat si eu. Daca pina acum s-a putut de ce nu se poate si de acum inainte?
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Etapa a-III-a CN - Lates

Mesaj de cornel rosioru »

cornel rosioru scrie:
andrei vladeanu scrie:
Zambaccian scrie:Maestre, Vladut,
Sper sa nu se impuna acelasi lucru si la concursurile obisnuite, ca n-as mai avea pe ce arunca banii si m-as apuca de baut sau poker.
..
aranjez o masa? sa se duca banii in acelasi loc.... :D :D :D
(rosioru joaca tare!)
Particip :D
Vine si Sobo sa fim 4 ? :D
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Etapa a-III-a CN - Lates

Mesaj de Gabi Tomulescu »

daca tot va doare-n p...a de regulamente...va fac eu un scenariu...

Avem sanse sa ne calificam in lot...reusim pina la urma acest lucru... intru in stand la CM, incepe concursul dupa care ies din stand iau la bataie un arbitru si mai intru peste o alta echipa in cort...si gata Romania acasa...dupa cateva minute de campionat mondial...imi bat joc de munca celorlalti si m-i se rupe ...asta faceti voi acum ...VA BATETI JOC... se-ntoarce roata.
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Etapa a-III-a CN - Lates

Mesaj de cornel rosioru »

Asta inseamna concurs popular Gabi. Nu s-a vrut turneu si a iesit ce a iesit.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
Bogdan Buzatu
Pescar de competitie
Mesaje: 280
Membru din: Mie Feb 28, 2007 11:25
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Etapa a-III-a CN - Lates

Mesaj de Bogdan Buzatu »

Deschid netu si ce vad?zeci de pagini,sute de postari cu acuzatii,amenintari,scandal si pt ce?pt ca regulamentul nu e perfect?!?are ea Constitutia Romaniei hibe,daramite un turneu de pescuit in prima editie!
Directii de pescuit...inca nu s-a inventat balta patrata si cu peste peste tot ca toata lumea sa aiba sanse egale asa ca tot timpul vor fi unii nemultumiti.In nici una din cele doua etape,nici una din cele 60 de echipe nu a pescuit doar pe culoarul de 8 metri perpendicular pe stand.Sunt sigur de asta,indiferent ca intervenea sau nu dl Oana.In ceea ce-l priveste pe dansul,cu totii il stiati si totusi l-ati ales DIRECTOR DE TURNEU.Ati format o echipa si TOATA echipa va raspunde dupa campionatul mondial,in functie de REZULTATE.De aceea cred ca domnii Rudeanu(Sorin) si Guguianu ar trebui sa se rasgandeasca si sa fie alaturi de noi pana la final pt ca avem nevoie de experiente lor.
Echipa de doi sau un concurent....echipa este formata din doi concurenti(Doru Ionica si Bogdan Buzatu in cazul nostru)si ECHIPA ramane acasa sau merge mai departe.Noi ne-am castigat dreptul de a merge in a 3-a etapa.Eu nu pot participa...de ce?...pt ca MA INSOR!!!Cred ca este un motiv destul de bun!De la inceput am stiut ca nu pot sa vin la Lates,am citit regulamentul cu atentie si nicaieri nu scrie ca nu poate sa participe partenerul meu singur!ECHIPA s-a calificat si ECHIPA va merge sau nu mai departe(am facut bilele impreuna,toate pregatirile si strategia o vom face la tel,tot impreuna :D )Ce nu inteleg eu ...de ce atata scandal acum si nu in prima mansa,in a doua cand au fost echipe de unu cu rezultate f bune (Zambaccian-loc2 Hobaia,Vali Petrescu-loc3 Darvari)!!!
Ar fi mai multe ,dar ...
Fir intins echipelor de la Lates!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”