Etapa a-III-a CN - Lates

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Etapa a-III-a CN - Lates

Mesaj de gabisandu »

Anunt pe toti cei care se vor califica la etapa de pe Lates, urmatoarele:

1. Pretul pentru participare la etapa - 1.000 ron/echipa
2. Plata se va face pana la data de 09.07.2009, echipa care nu achita pana la aceasta data pierde locul, locul revenind urmatoarei echipe din lista.
3. Tenul NU puncteaza!!!
4. Lacul va fi impartit in 3 sectoare a cate 10 echipe. Voi veni si cu o harta a standurilor zilele acestea.

Orice sfat sau propunere care poate duce la o desfasurare cat mai buna a etapei este binevenita. Rog fara discutii in afara subiectului sau comentarii inutile legate de cele pe care le-am decis deja si au fost expuse in lista de mai sus. Va multumesc...

Avatar utilizator
Zambaccian
Mesaje: 217
Membru din: Vin Mar 17, 2006 12:29
Puncte: 0
Localitate: Globe trotter

Re: Etapa a-III-a CN - Lates

Mesaj de Zambaccian »

Cum se distribuie banii din taxa? Ca tot e la moda subiectul...
Essential fishing tackle: Jura, Bushmills, Glenmorangie

Avatar utilizator
laurentiu sarghie
Mesaje: 362
Membru din: Lun Iun 08, 2009 6:52

Re: Etapa a-III-a CN - Lates

Mesaj de laurentiu sarghie »

[quote="gabisandu"]Anunt pe toti cei care se vor califica la etapa de pe Lates, urmatoarele:

De ce taxa pe Lates este dubla fata de cea de pe Darvari sau Hobaia? Sa ne asteptam la 2000 de ron pentru Tancabesti?

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Etapa a-III-a CN - Lates

Mesaj de Gabi Tomulescu »

nu vreau sa supar pe nimeni dar sa stiti ca daca taxele cresc in felul asta nu e in regula

pentru echipele din Bucuresti pentru care oricum mai exista cheltuieli suplimentare nu e tot una...cel putin pentru echipa noastra Gabi Tomulescu-Mihai Stanescu. Spun asta pentru ca am fost la Late la concurs si am platit 1500 lei taxa la un concurs unde premiile erau destul de consistente...ma rog faceti cum vrei dar poate parea ca se mai adauga un adversar...BANII.
nu fac pe victima dar daca taxa era de 1000 lei pe mansa 80 % nu cred ca veneam la Calificari...Fiecare are socotelile lui.

Mai bine nu mai dati nici un premiu... nimic...dati cupa si diploma pentru fiecare mansa decat sa cresteti taxele. Mai ales ca la Lates cei c are au prioritatea de a merge acolo sunt obligati sa o faca pentru ca este al treilea concurs iar fiecare vrea sa acumuleze 3 rezultate bune. acum s-a creeat un precedent iar la Tancabesti sau la ultima mansa taxa poate sa ajunga 1500 lei.

Mai ganditi-va

Poate pentru multi dintre voi sume d'astea gen 500 lei nu mai conteaza...sa vedeti ce greu e sa nu-i aaaaiiii...poate ati uitat...sau poate ai venit pe lume cu cel putin cateva milioane, sau sute de lei in scutec.

Nu dati cu pietre ca n-aveti dreptate.
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Etapa a-III-a CN - Lates

Mesaj de oanavictor »

Din ce am vorbir cu Gabi ,taxa este de 1000 pentru ca nu a reusit sa gaseasca un sponsor .,si atunci trebuiesc niste bani de premii ,pentru ca se incaseaza 30000din care 15000se duc la lot,vreo 6000 la arbitraj ,vreo 3000 la organizare ,ramanand cam 6000 pentru premii .
Dar poate ne face firma Senzor vreo surpriza si suplimenteaza premiile cu vreo sponsorizare mai mare decat cea a firmei Energofish :!: :!:
Obligatia organizatorilor este aceea de a face aceste etape non-profit ,in concluzie totii banii incasati si cheltuiti vor fi justificati cu documente financiare .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: Etapa a-III-a CN - Lates

Mesaj de Zarguzon Adi »

[quote="gabi"]nu vreau sa supar pe nimeni dar sa stiti ca daca taxele cresc in felul asta nu e in regula

pentru echipele din Bucuresti pentru care oricum mai exista cheltuieli suplimentare nu e tot una...cel putin pentru echipa noastra Gabi Tomulescu-Mihai Stanescu. Spun asta pentru ca am fost la Late la concurs si am platit 1500 lei taxa la un concurs unde premiile erau destul de consistente...ma rog faceti cum vrei dar poate parea ca se mai adauga un adversar...BANII.
nu fac pe victima dar daca taxa era de 1000 lei pe mansa 80 % nu cred ca veneam la Calificari...Fiecare are socotelile lui.

Mai bine nu mai dati nici un premiu... nimic...dati cupa si diploma pentru fiecare mansa decat sa cresteti taxele. Mai ales ca la Lates cei c are au prioritatea de a merge acolo sunt obligati sa o faca pentru ca este al treilea concurs iar fiecare vrea sa acumuleze 3 rezultate bune. acum s-a creeat un precedent iar la Tancabesti sau la ultima mansa taxa poate sa ajunga 1500 lei.

Mai ganditi-va

Poate pentru multi dintre voi sume d'astea gen 500 lei nu mai conteaza...sa vedeti ce greu e sa nu-i aaaaiiii...poate ati uitat...sau poate ai venit pe lume cu cel putin cateva milioane, sau sute de lei in scutec.

Nu dati cu pietre ca n-aveti dreptate.[/quote]
@Gabi:ORGANIZAREA ETAPELOR

Taxa de etapa percepută unei echipe va fi intre 500 si 1000 RON.
O etapa va avea durata de 72 de ore.
Toate concursurile se vor organiza obligatoriu în maniera "catch and release".

asa ca 1000 ron este maxim

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: Etapa a-III-a CN - Lates

Mesaj de gabisandu »

@ Gabi

Da este asa cum i-am povestit si lui nea Victor. Ai dreptate cu taxa, mi-as fi dorit sa fie de 200 ron la modul cel mai serios. Din pacate nu bat cifrele si asta este situatia. :(

Taxa nu poate fi mai mare de 1000 ron.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Etapa a-III-a CN - Lates

Mesaj de andrei vladeanu »

gabi scrie:nu vreau sa supar pe nimeni dar sa stiti ca daca taxele cresc in felul asta nu e in regula

pentru echipele din Bucuresti pentru care oricum mai exista cheltuieli suplimentare nu e tot una...cel putin pentru echipa noastra Gabi Tomulescu-Mihai Stanescu. Spun asta pentru ca am fost la Late la concurs si am platit 1500 lei taxa la un concurs unde premiile erau destul de consistente...ma rog faceti cum vrei dar poate parea ca se mai adauga un adversar...BANII.
nu fac pe victima dar daca taxa era de 1000 lei pe mansa 80 % nu cred ca veneam la Calificari...Fiecare are socotelile lui.

Mai bine nu mai dati nici un premiu... nimic...dati cupa si diploma pentru fiecare mansa decat sa cresteti taxele. Mai ales ca la Lates cei c are au prioritatea de a merge acolo sunt obligati sa o faca pentru ca este al treilea concurs iar fiecare vrea sa acumuleze 3 rezultate bune. acum s-a creeat un precedent iar la Tancabesti sau la ultima mansa taxa poate sa ajunga 1500 lei.

Mai ganditi-va

Poate pentru multi dintre voi sume d'astea gen 500 lei nu mai conteaza...sa vedeti ce greu e sa nu-i aaaaiiii...poate ati uitat...sau poate ai venit pe lume cu cel putin cateva milioane, sau sute de lei in scutec.

Nu dati cu pietre ca n-aveti dreptate.
la cupa lates ai uitat de banii din stutec si ai venit. pentru bani. :D

inca o data, turneul este format din etape independente, cu taxa de inscriere si premii.
echipele valoroase (genul celei din care faci parte) nu ar fi trebuit sa duca lipsa banilor. pt ca in conditii normale ar fi ciugulit premii si puncte avp.
prin urmare asteapta premiul de la clubul pescarilor&crapu (pt ca o sa iesi pe 1 sau 2).
apoi platesti etapa urmoatoare.
The One Team

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Etapa a-III-a CN - Lates

Mesaj de Gabi Tomulescu »

treaba cu premiul de la prima mansa nu o luasem in calcul...am auzit ceva de genul ca ar fi 4000, 2500, 1500 deci 1 sau 2 ne ajung sa ne acoperim cheltuiala de la Lates...sa vedem ce facem pentru cea de la Tancabesti :D :D :D

la cupa Lates am fost ca sa fac rost de bani de calificari...nu mi-a iesit....aia e
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Etapa a-III-a CN - Lates

Mesaj de cornel rosioru »

gabi scrie:treaba cu premiul de la prima mansa nu o luasem in calcul...am auzit ceva de genul ca ar fi 4000, 2500, 1500 deci 1 sau 2 ne ajung sa ne acoperim cheltuiala de la Lates...sa vedem ce facem pentru cea de la Tancabesti :D :D :D
Cistigi la Lates. :D
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”