Eu cu cine votez (Noi cu cine mai tinem)?...

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Avatar utilizator
Costel Jambu
Mesaje: 149
Membru din: Vin Ian 07, 2011 17:40
Puncte: 0
Localitate: Bacau

Eu cu cine votez (Noi cu cine mai tinem)?...

Mesaj de Costel Jambu »

Marturisesc ca pe parcursul intregului campionat mondial am tinut cu Romania, si nu cu un club, in parte. Acum e foarte greu sa mai tin cu cineva. Zi de zi vad numai lupte pentru putere. Care e mai bun, care e mai tare-n "tribunal" decat altul!? Eu pescarul de rand, ca si despre asta tre' sa vorbim, cumparatrorul de rand, in cine sa mai cred!? De la cine sa mai cumpar "bile"!?..... Ca, CRAPUL mananca doar la bilele CAMPIOANE...
Sa va mai spun ceva... sunteti de toate jena, la fel cum e si tara asta. Oricum asta o stiti, nu tre' sa va spun eu asta.
Hai sa va dau o problema:
Ipoteza: http://ro.wikipedia.org/wiki/Accidentul ... hen_(1958) .
Concluzie: In cazul nostru, cine va mai participa la campionatul mondial!?
Demonstratie:...nu o vreau , ci doar ar trebui sa ganditi...
Nu sunt tampit, si nu vreau sa ma gandesc asa departe, dar sunt unii care chiar vad acest scenariu ca pe un VENIT.
Omiteti, cu rea vointa, esenta acestui sport, care este NATURA. Prezentati care este cea mai buna montura, cel mai bun carlig, cea mai buna nada, dar ce folos!?... Ce folos, daca nu impartasiti ce este mai bun echipei nationale!?
De ce nu facem in asa fel incat echipa noastra sa nu beneficieze de cele mai bune conditii? De ce este nevoie de atatea razboaie pe plan intern, ca sa fim caliti pe plan extern!?
Sunt de parere ca asa cum la alcool si tutun suntem obligati sa platim accize, asa ar trebui, ca o cota parte din veniturile obtinute pe nade sa mearga la fondul: "cheltuieli cu deplasarea echipei nationale la campionatul national".
Enegy va merge la mondiale 2013. Foarte bine. Dar ce au de pierdut daca vor participa la campionatul national 2013, si vor cauta sa demonstreze ca sunt cei mai buni!? Dar ce facem daca la ora actuala, nu vor fi cei mai buni!? Nu ar trebui sa-i privim cu obiectii!?
Stiu ca nu e o idee buna, din punctul de vedere al multora, dar o echipa nationala este facuta de un selectioner(fara interese-greu de gasit avand in vedere BANII-DEZINTERESAT), care alege CEL MAI BUN DE MOMENT pentru echipa sa.
In concluzie: SECTA voastra e una infecta, si eu unul nu mai pot sa tin cu Romania ,daca voi ne reprezentati...
Veti spune ca nu conteaza parerea unui anonim. Asa este, dar un anonim poate ca gandeste ca multi anonimi care citesc(cum am facut si eu, de altfel, pana acum), si puterea anonimilor, insumata, reprezinta PUTEREA (pentru voi, PROSTIMEA, cei care cumpara). Dar... noi va tinem in viata.

Ps.: Am pus intentionat semnul exclamarii inainte de semnul intrebarii (la multe interogatii)...
"A ajunge prea departe" e inceputul decaderii ...

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Eu cu cine votez (Noi cu cine mai tinem)?...

Mesaj de ionut72 »

Sunt de parere ca asa cum la alcool si tutun suntem obligati sa platim accize, asa ar trebui, ca o cota parte din veniturile obtinute pe nade sa mearga la fondul: "cheltuieli cu deplasarea echipei nationale la campionatul national".
Asta e din "putul gandirii"! "Perla" lunii (si a anului deocamdata)! De unde ai scos-o? Care e "logica" obligarii (doar) a producatorilor de nada sa sustina obligatoriu echipa nationala de pescuit la crap? Ce usor gasim "argumente" sa impunem obligatii altora!
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Eu cu cine votez (Noi cu cine mai tinem)?...

Mesaj de ionut72 »

De ce nu facem in asa fel incat echipa noastra sa nu beneficieze de cele mai bune conditii?
Pai, avand in vedere ca azi unii au decis ca echipa nationala isi va plati singura participarea la campionatul mondial, tocmai "am facut" in asa fel incat echipa nationala sa nu beneficieze de cele mai bune conditii! :?
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Eu cu cine votez (Noi cu cine mai tinem)?...

Mesaj de ionut72 »

@all

Fie campionatul mondial de ... orice. Popice, sa zicem. Care se desfasoara anual. Si fie echipa Germaniei care castiga anul acesta. Logic, echipa Germaniei e invitata din oficiu (fara a mai trebui sa participe la preliminarii) la editia de anul viitor.

Cat de normal vi s-ar parea, fiecaruia dintre voi, ca Germania sa prezinte aceeasi echipa si anul viitor la mondiale?
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
Ovidiu Oancea
Mesaje: 346
Membru din: Mar Mai 04, 2010 16:39

Re: Eu cu cine votez (Noi cu cine mai tinem)?...

Mesaj de Ovidiu Oancea »

ionut72 scrie:@all

Fie campionatul mondial de ... orice. Popice, sa zicem. Care se desfasoara anual. Si fie echipa Germaniei care castiga anul acesta. Logic, echipa Germaniei e invitata din oficiu (fara a mai trebui sa participe la preliminarii) la editia de anul viitor.

Cat de normal vi s-ar parea, fiecaruia dintre voi, ca Germania sa prezinte aceeasi echipa si anul viitor la mondiale?
Nu stiu ce incerci sa transmiti... dar... lucrurile sunt clare:

1) echipa nationala a Romaniei este aleasa de un selectioner, anual din cluburile de top calite in CN, in functie de moment, de balta de mondial, etc atunci evident echipa asta participa la toate mondialele

2) echipa nationala a Romaniei este data de clubul care castiga CN in respectivul an. Acea echipa merge la mondial pentru ca este CEA MAI BUNA echipa din acel an, ca asa a reusit sa castige CN.

Acestea sunt variantele. Restul, teorie ieftina!

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Eu cu cine votez (Noi cu cine mai tinem)?...

Mesaj de andrei vladeanu »

ionut72 scrie:@all

Fie campionatul mondial de ... orice. Popice, sa zicem. Care se desfasoara anual. Si fie echipa Germaniei care castiga anul acesta. Logic, echipa Germaniei e invitata din oficiu (fara a mai trebui sa participe la preliminarii) la editia de anul viitor.

Cat de normal vi s-ar parea, fiecaruia dintre voi, ca Germania sa prezinte aceeasi echipa si anul viitor la mondiale?

nu stiu cum e la popice, dar la fotbal Spania (campioana mondiala en titre) se duce in 2014 la CM Brazilia din oficiu sa-si apere titlul sau joaca in preliminarii?
The One Team

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: Eu cu cine votez (Noi cu cine mai tinem)?...

Mesaj de gabisandu »

Nu inteleg de ce lumea tot da exemple din alte sporturi.
La CM de crap toate tarile sunt invitate, nu sunt calificari. Nu trebuie Romania sa se bata pentru un loc la mondiale, il are asigurat.
Echipa cu care vine fiecare tara este o alta poveste. Din punctul meu de vedere, cel mai bine este sa trimitem lotul cel mai bun din anul respectiv.

P.S. Si daca tot se forteaza o comparatie cu alte sporturi exemplu dat de AV este cat se poate de corect.

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Eu cu cine votez (Noi cu cine mai tinem)?...

Mesaj de ionut72 »

andrei vladeanu scrie:
ionut72 scrie:@all

Fie campionatul mondial de ... orice. Popice, sa zicem. Care se desfasoara anual. Si fie echipa Germaniei care castiga anul acesta. Logic, echipa Germaniei e invitata din oficiu (fara a mai trebui sa participe la preliminarii) la editia de anul viitor.

Cat de normal vi s-ar parea, fiecaruia dintre voi, ca Germania sa prezinte aceeasi echipa si anul viitor la mondiale?

nu stiu cum e la popice, dar la fotbal Spania (campioana mondiala en titre) se duce in 2014 la CM Brazilia din oficiu sa-si apere titlul sau joaca in preliminarii?

Si intrebarea era: va fi exact aceeasi echipa cu aceeasi membri cu care a castigat campionatul mondial din 2010? Sau selectionerul Spaniei mai are voie sa ia si alti componenti in lot? Si am dat exemplul popicelor si al campionatului mondial anual, ca sa nu existe discutii ca lotul e diferit la fotbal deoarece trec 4 ani pana la urmatoroarea editie.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Eu cu cine votez (Noi cu cine mai tinem)?...

Mesaj de ionut72 »

echipa nationala a Romaniei este data de clubul care castiga CN in respectivul an.
Cine a stabilit asta si unde scrie? Si, daca-i p'asa, cum de anul asta pleaca Brasovul (toata stima baieti, felicitari!) in Portugalia?
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
Ovidiu Oancea
Mesaje: 346
Membru din: Mar Mai 04, 2010 16:39

Re: Eu cu cine votez (Noi cu cine mai tinem)?...

Mesaj de Ovidiu Oancea »

ionut72 scrie:
echipa nationala a Romaniei este data de clubul care castiga CN in respectivul an.
Cine a stabilit asta si unde scrie? Si, daca-i p'asa, cum de anul asta pleaca Brasovul (toata stima baieti, felicitari!) in Portugalia?
:lol:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”