Grile CN-2012

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Grile CN-2012

Mesaj de Vali Vesa »

George,

Atunci schimbam pe C1 cu C8
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Grile CN-2012

Mesaj de oanavictor »

Vali Vesa scrie:George,

Atunci schimbam pe C1 cu C8

nu se poate schimba un capat de stand cu un mijloc .
parerea mea este ca prima grila postata de george este perfecta ,iar chestia de amestec cu grile zonale si valorice nu are rost ..........doar grile zonale si sa se aibe grije ca acel blestemat a 7 sa nu cada pe o grila cu c 18 sau b1 si b 18 .
cu cat ne complicam si mai ales niste schimbari de temperatura ,ploaie ,vant sau nu ........se da totul peste cap .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Grile CN-2012

Mesaj de Vali Vesa »

oanavictor scrie:
Vali Vesa scrie:George,

Atunci schimbam pe C1 cu C8

nu se poate schimba un capat de stand cu un mijloc ...
Amandoua proaste. C8 este inchis si retras.
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Grile CN-2012

Mesaj de oanavictor »

acelasi lucru e si cu c 6 care este mult in spatele lui c5 si c 7 .
iar de b 8 nici nu cred ca ai cu ce sa+l echilibrezi valoric pentru ca nu are apa .....poate doar cu c 18
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Grile CN-2012

Mesaj de gor965 »

Nu stiu cata unanimitate o sa aveti in legatura cu tipul de grila adoptat, dar eu cred ca grila cu nr. 12 e cea mai echilibrata din punct de vedere zonal (pe reguli CIPS) iar grila X de mai sus e cea mai echilibrata din punct de vedere valoric ! Orice alte diferente pot aparea din cu totul alte motive decat selectarea standurilor (starea vremii, lucrari de curatare, modul de abordare a pescuitului, nada, etc)

p.s.
Grila nr. 12 (reordonata) :
Grila -12.JPG
Grila -12.JPG (45.7 KiB) Vizualizat de 921 ori
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Grile CN-2012

Mesaj de oanavictor »

gor965 scrie:Nu stiu cata unanimitate o sa aveti in legatura cu tipul de grila adoptat, dar eu cred ca grila cu nr. 12 e cea mai echilibrata din punct de vedere zonal (pe reguli CIPS) iar grila X de mai sus e cea mai echilibrata din punct de vedere valoric ! Orice alte diferente pot aparea din cu totul alte motive decat selectarea standurilor (starea vremii, lucrari de curatare, modul de abordare a pescuitului, nada, etc)

p.s.
Grila nr. 12 (reordonata) :
Grila -12.JPG
a 18 .......cel mai slab cap de sector .............b 6 cel mai slab loc de pe balta........poate le mai amesteci un pic
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Grile CN-2012

Mesaj de gor965 »

oanavictor scrie:
gor965 scrie:Nu stiu cata unanimitate o sa aveti in legatura cu tipul de grila adoptat, dar eu cred ca grila cu nr. 12 e cea mai echilibrata din punct de vedere zonal (pe reguli CIPS) iar grila X de mai sus e cea mai echilibrata din punct de vedere valoric ! Orice alte diferente pot aparea din cu totul alte motive decat selectarea standurilor (starea vremii, lucrari de curatare, modul de abordare a pescuitului, nada, etc)

p.s.
Grila nr. 12 (reordonata) :
Grila -12.JPG
a 18 .......cel mai slab cap de sector .............b 6 cel mai slab loc de pe balta........poate le mai amesteci un pic
Cum sa fie B6 cel mai slab loc de pe balta ? Dintre toatea standurile care au participat la cele 2 concursuri desfasurate, B6 a iesit pe locul 2 pe sector (la cupa Rig era B13, a iesit pe 4, dar pe locurile 1 si 3 au fost B3 si B2 care nu au fost si la CN) !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Grile CN-2012

Mesaj de oanavictor »

gor965 scrie:
oanavictor scrie:
gor965 scrie:Nu stiu cata unanimitate o sa aveti in legatura cu tipul de grila adoptat, dar eu cred ca grila cu nr. 12 e cea mai echilibrata din punct de vedere zonal (pe reguli CIPS) iar grila X de mai sus e cea mai echilibrata din punct de vedere valoric ! Orice alte diferente pot aparea din cu totul alte motive decat selectarea standurilor (starea vremii, lucrari de curatare, modul de abordare a pescuitului, nada, etc)

p.s.
Grila nr. 12 (reordonata) :
Grila -12.JPG
a 18 .......cel mai slab cap de sector .............b 6 cel mai slab loc de pe balta........poate le mai amesteci un pic
Cum sa fie B6 cel mai slab loc de pe balta ? Dintre toatea standurile care au participat la cele 2 cncursuri desfasurate, B6 a iesit pe locul 2 pe sector (la cupa Rig era B13) !

scuze ,am confundat b 8 cu b 6 .........
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Grile CN-2012

Mesaj de oanavictor »

b 8 ar trebui sa aibe neaparat un cap de sector .......este cel mai slab cotat loc de pe balta ........in 2 concursuri a prins in total 80 kg .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Grile CN-2012

Mesaj de gor965 »

oanavictor scrie:b 8 ar trebui sa aibe neaparat un cap de sector .......este cel mai slab cotat loc de pe balta ........in 2 concursuri a prins in total 80 kg .
Pe criteriul zonal, am incercat sa combin cel mai bun loc de pe balta cu cel mai slab...si rezulta grila de mai jos :
Grila -14.JPG
Grila -14.JPG (45.96 KiB) Vizualizat de 1185 ori
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”