HOTIE SAU EROARE DE ARBITRAJ - partea a doua

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: HOTIE SAU EROARE DE ARBITRAJ - partea a doua

Mesaj de Gabi Tomulescu »

din nou s-a deviat de la subiectul principal...despre care observ ca prea mai sunt multe de spus.

pot trage o singura concluzie din tot ce am discutat, si tot ce s-a discutat pe marginea acestui subiect.

Foarte multa lume imi da si ne da dreptate...si sunt in asentimentul nostru asupra faptului ca nu a fost corect modul in care Planet Carp a castigat aceasta finala de anul acesta.

Dreptatea aceasta se va castiga 100% in momentul in care de la anul cantarele intermediare vor devenii oficiale...in ce sens?
Foarte oficiale sunt si in momentul de fata, chiar daca s-a trecut peste acest aspect, numai ca de la anul foarte probabil se va mentiona expres in regulamente ca dupa calcularea acestor cantare nici o modificare nu mai poate avea loc (chiar daca cineva a gresit mai mult sau mai putin intentionat pe fisele de arbitraj), asupra acestora decat intr-un anumit interval de timp specificat...ex: pina la calcularea urmatorului cantar.

Acest lucru, daca se va intampla, va fi marturia celor care, acum, au fost retinuti in a ne da dreptate. Ba poate mai mult decat atat, va constitui recunoasterea nedreptatii care ni s-a facut.

Sunt foarte curios daca cei de la Planet vor sustine, sau nu, aceasta modalitate de actualizare si calculare a clasamentelor.
Ultima oară modificat Mar Aug 17, 2010 0:48 de către Gabi Tomulescu, modificat 1 dată în total.
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: HOTIE SAU EROARE DE ARBITRAJ - partea a doua

Mesaj de Gabi Tomulescu »

@myagi

nu ppot refuza nici o discutie chiar daca este off topic.
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: HOTIE SAU EROARE DE ARBITRAJ - partea a doua

Mesaj de cornelserbu »

gabi scrie:Sunt foarte curios daca cei de la Planet vor sustine, sau nu, aceasta modalitate de actualizare si calculare a clasamentelor.
:D :D :D asta-i retorica, presupun...stim toti raspunsul...daca vine de sus atunci e da... :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: HOTIE SAU EROARE DE ARBITRAJ - partea a doua

Mesaj de miyagi »

gabi scrie:@myagi

nu ppot refuza nici o discutie chiar daca este off topic.
Asta-i respect clar da` i-ai bagat si tu la saramura cum i-ai capturat la interceptie :lol: . Deci sa-nteleg ca sustii si tu introducerea fiselor autocopiative in trei exemplare, organizarea campionatului cu Director de concurs, de Arbitraj si arbitrii suverani?
Urban culture.

popa viorel
Mesaje: 84
Membru din: Mie Sep 21, 2005 10:54

Re: HOTIE SAU EROARE DE ARBITRAJ - partea a doua

Mesaj de popa viorel »

:cry: :|

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: HOTIE SAU EROARE DE ARBITRAJ - partea a doua

Mesaj de andrei vladeanu »

gabi scrie: Acest lucru, daca se va intampla, va fi marturia celor care, acum, au fost retinuti in a ne da dreptate. Ba poate mai mult decat atat, va constitui recunoasterea nedreptatii care ni s-a facut.

Sunt foarte curios daca cei de la Planet vor sustine, sau nu, aceasta modalitate de actualizare si calculare a clasamentelor.
cred ca cips-ul nu a oficilizat cantarele intermediare tocmai pentru a nu da nastere la discutii. este lesne de imaginat cum ar reactiona o echipa, un lot, un club, o tara care ar pierde un concurs cu un total mai mic decat cel real.
as aminti aici zicala gura bate cartea, de la poker. o tampenie. adica nu conteaza ce carte ai in mana, ci ce ai spus ca ai.
nu conteaza cat peste ai prins, ci cat s-a afisat la totalul intermediar.
nu cred ca cips ar fi de acord cu asa ceva.

ps gabi,
crezi ca dupa ce s-a renuntat (de exemplu) la regula golului de aur din fotbal, echipele care pierdut finale prin aceasta regula, care s-a dovedit ulterior stupida, au castigat recunoasterea ca trofeul li se cuvenea? :wink: si nedreptatea pe care au suferit-o a fost razbunata?
dar cele care au castigat?
daca au votat pentru scoaterea acestei reguli, ce inseamna asta dupa mintea ta?
The One Team

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: HOTIE SAU EROARE DE ARBITRAJ - partea a doua

Mesaj de Gabi Tomulescu »

andrei una din calitatile tale de baza este interpretarea subiectului in functie de cum te avantajeaza pe tine.Ce nu inteleg in schimb este ce avantaj ai tu in chestia asta..."Planet Carp Campioana cu orice pret"...asa as reduce intr-o fraza tot ce s-a intamplat la finala de la Moara Valsiei.

regula golului de aur este cunoscuta de la inceputul meciului. Pe tot parcursul jocului echipele stiu ca se afla la egalitate.

un exemplu similar ar fi ca una dintre ele sa inscrie un gol dar arbitrul sa-l anuleze fara sa le spuna FOTBALISTILOR SI ANTRENORULUI. pur si simplu ii spune si numai observatorului ca golul nu este validat. Toata lumea stie ca e 1-0 dar....
la sfarsit arbitrul dicteaza prelungirile, sub motivul bine sustinut, ca scorul pe foaia de arbitraj este 0-0.
cealalta echipa inscrie golul de aur si castiga FINALA.???????

tie in simularea asta ti s-ar potrivi rolul observatorului.


Noi la Moara Vlasiei ce am stiut ..ca i-am intrecut pe Planet duminica la ora 10.... dar defapt nu era asa ca mai aveau ei 10 kile prinse acum 2 zile despre care nimeni nu stia nimic......eeeeee nu chiar nimeni.

cei de la FIPS CIPS inca nu au luat contact cu cardelile romanilor si capacitatea lor de castig prin excrocherii.
Aia toti pe acolo cand spun una ...asa e...nu mint...nu incearca nici o secunda sa induca echipa adversa in erori...daca nu ma insel asta imi spuneai tu inainte CM de anul trecut. Si atunci normal ca ei nu vad posibil un asemenea scenariu care numai in Romania poate avea loc.
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: HOTIE SAU EROARE DE ARBITRAJ - partea a doua

Mesaj de Gabi Tomulescu »

miyagi scrie: Asta-i respect clar da` i-ai bagat si tu la saramura cum i-ai capturat la interceptie :lol: . Deci sa-nteleg ca sustii si tu introducerea fiselor autocopiative in trei exemplare, organizarea campionatului cu Director de concurs, de Arbitraj si arbitrii suverani?

fisele autocopiative au fost obligatorii si la acest Campionat National. NU stiu de ce unii unii organizatori nu au avut pentru ca de la inceput s-a stabilit ca asa se face. director de concurs a fost si anul acesta numai ca nu s-a numit asa dar...s-a numit:l Andrei Vladeanu Presedinte APCR

Arbitrajul trebuie sa fie independent... indiferent de ce argumente aduc anumite persoane pentru a sustine altceva.
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: HOTIE SAU EROARE DE ARBITRAJ - partea a doua

Mesaj de andrei vladeanu »

gabi scrie:
fisele autocopiative au fost obligatorii si la acest Campionat National. NU stiu de ce unii unii organizatori nu au avut pentru ca de la inceput s-a stabilit ca asa se face. director de concurs a fost si anul acesta numai ca nu s-a numit asa dar...s-a numit:l Andrei Vladeanu Presedinte APCR

Arbitrajul trebuie sa fie independent... indiferent de ce argumente aduc anumite persoane pentru a sustine altceva.
am recunoscut deja ca arbitrajul independent era mult mai indicat, mai ales dupa ce in campionat au mai fost primite cluburi peste cele inscrise la sinaia

fisele autocopiative nu rezolvau situatia ta. pentru ca oricum trebuiau adunati pestii de pe toate fisele, iar totalul intermediar se putea gresi, bine - merci, si asa. iar fisele autocopiative sunt facute pentru ca inscrisurile de pe fisa pescarului sa semene cu cele de pe cea a arbitrului. iar in cazul acesta seamana.
The One Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: HOTIE SAU EROARE DE ARBITRAJ - partea a doua

Mesaj de andrei vladeanu »

gabi scrie:andrei una din calitatile tale de baza este interpretarea subiectului in functie de cum te avantajeaza pe tine.Ce nu inteleg in schimb este ce avantaj ai tu in chestia asta..."Planet Carp Campioana cu orice pret"...asa as reduce intr-o fraza tot ce s-a intamplat la finala de la Moara Valsiei.
nu am niciun avantaj. doar faptul ca vorbim de singurul club APCR ajuns in finala. am tinut cu planet, e vreo crima?

gabi scrie:regula golului de aur este cunoscuta de la inceputul meciului. Pe tot parcursul jocului echipele stiu ca se afla la egalitate.
si tu ar fi trebuit sa STII de la inceput ca nu cantarele intermediare sunt oficiale, ci pestii de pe fise. si sa ai manageri care sa calculeze pestii tai si ai adversarului, daca pentru tine orice diferenta - cat de mica - e f importanta.
apropo de manageri.
daca ramai la clubul asta, miscarea cu darius e f buna si o salut. dar saracia ailalta cocotata in fruntea clubului o sa iti aduca alte mari dezamagiri in viitor. sa nu zici ca nu ti-am spus.
gabi scrie:un exemplu similar ar fi ca una dintre ele sa inscrie un gol dar arbitrul sa-l anuleze fara sa le spuna FOTBALISTILOR SI ANTRENORULUI. pur si simplu ii spune si numai observatorului ca golul nu este validat. Toata lumea stie ca e 1-0 dar....
la sfarsit arbitrul dicteaza prelungirile, sub motivul bine sustinut, ca scorul pe foaia de arbitraj este 0-0.
cealalta echipa inscrie golul de aur si castiga FINALA.???????
nu. cel mai bun exemplu este un scor gresit trecut pe tabela de marcaj.
The One Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”