Lot pentru CN

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Lot pentru CN

Mesaj de Val »

govo scrie:
Val scrie:Daca este posibil ar fi grozav ca toti cei mentionati in lista sa spuna OK - pentru ca am mai vazut loturi fanteziste anuntate ... gen Vladeanu anuntat de Ovidius - cu postare de refuz ulterioara . daca vede lumea ca este OK din partea tuturor .... e bine pentru competitie .

Nu vreau sa jignesc pe nimeni dar sa vii de la 800 km - in etapa 3 - dupa un loc 17 si unul 19 ... parca nu iti mai vine si eu spun de acum ca vor exista echipe inscrise , taxa e mica , dar care dupa 1 -2 etape , vor renunta la sportivitatea inscrierii ....asta este un dezavantaj al acestei pozitionari cel mult excentrice a acestei balti , fata de teritoriul national . Sio ce le poti face ? Nimic !
vor fi repartizate in ''divizia B'' si anul viitor nu pot participa la finala CN ....
Stai asa ca nu hotarim noi - exista corifei care se ocupa de chestia asta .... :lol: . Posibil si ce spui tu - dar zau ca ma lasa rece la etapa a 3-a sa vina 5 loturi din 20 .... si la restul ce le faci ..asta cu Divizia e o gandire dar e prost prezentata pina acum .
Nu multa lume a inteles ce risca si la ce se baga cu loturile lor ...Plus de asta angajeaza ferm o anumita constanta pe viitor - adica si la anul va fi la fel si tot asa se va face . Cit am fost implicat prin APCR - in fiecare an , tremura fiecare sa vedem ce decide SEFUL ... poate acum emotiile astea au trecut si seful stie ca va fi bine si la anul .... E o chestie de nuanta , nici eu nu dezvolt acum , nici voi nu va puneti prea multe intrebari , raspunsul intotdeauna va veni la momentul oportun ... :lol: :lol: :lol: Dar amenintarea ca la anul voi pescuii in Divizia a 2-a (????) sperie numai niste copii , la acest moment . Concluzia ...ce facem cu loturile inscrise care fie nu se prezinta , fie isi bat joc ....?????

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Lot pentru CN

Mesaj de Vladut Mateianu »

Organizatorii se vor ocupa si de aceste aspecte. De altfel, dupa terminarea inscrierilor, vor fi invitati la sediul Agvps si reprezentantii cluburilor participante, astfel incat toate eventualele problemele sa poata fi solutionate.
Exista deja o lista cu cateva probleme aparute de-a lungul istoriei CN, vor fi prezentate public la sedinta ptr a gsi solutii concrete. Exista deschidere, iar experienta competitionala a organizatorilor isi va spune cuvantul. Totusi nu uitati ca o parte dintre organizatori,( Cristi Rudeanu, Sorin Rudeanu si Vladut Mateianu) au la activ multe medalii castigate la CN si CM la care au participat de-a lungul anilor ( 5 CM si 5/8 CN). SI ne dorim sa iasa un CN impecabil.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Lot pentru CN

Mesaj de Val »

Vladut Mateianu scrie:Organizatorii se vor ocupa si de aceste aspecte. De altfel, dupa terminarea inscrierilor, vor fi invitati la sediul Agvps si reprezentantii cluburilor participante, astfel incat toate eventualele problemele sa poata fi solutionate.
Exista deja o lista cu cateva probleme aparute de-a lungul istoriei CN, vor fi prezentate public la sedinta ptr a gsi solutii concrete. Exista deschidere, iar experienta competitionala a organizatorilor isi va spune cuvantul. Totusi nu uitati ca o parte dintre organizatori,( Cristi Rudeanu, Sorin Rudeanu si Vladut Mateianu) au la activ multe medalii castigate la CN si CM la care au participat de-a lungul anilor ( 5 CM si 5/8 CN). SI ne dorim sa iasa un CN impecabil.
Si Vladeanu era la fel de medaliat si asta nu a impiedicat pe nimeni sa il critice . Iar daca tu te dai garantul moralitatii .... si organizator al acestui CN ..mai bine stam acasa . Cred ca asta e o problema . Mai exact , trebuie ca in prima faza sa se spuna :

1. cine organizeaza si cine face parte din aceste structuri
2. organizatorii au si loturi inscrise ?

Nu cred ca sunt indezarabile aceste bivalente competente ( ca sa traduc - nu e o problema , cine face standul sa si pescuiasca in el ) , dar sa se stie si sa se asume PUBLIC , nu la modul sugestie .
Anii trecuti s-au scris pagini de Forum fata de aceste "incompatibiltati" si unii dintre cei care acum sunt in ambele posturi erau foarte vocali . Trebuie o explicatie , la aceasta mutatie de gandire .
Adica ce am schimbat ? APCR cu RIG Service ? Daca asta e raspunsul eu spun - NU multumesc frumos .

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Lot pentru CN

Mesaj de Val »

APCR vs RIG Service ....

asta pentru ca am vrut sa fiu dragut si sa nu scriu Stanila cu Mateianu :lol: :lol: :lol: :lol: si imi cer scuze fata de Costel .

Avatar utilizator
Bogdan Dragan
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1179
Membru din: Joi Aug 20, 2009 17:31
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Lot pentru CN

Mesaj de Bogdan Dragan »

Val scrie:Nu e meritul meu .... Radu Badica i-a strins - si doar ne-am consultat . Asta ca sa fie lucrurile exact cum trebuie .

Val iar dai din casa... :lol: :wink:
Imi permit sa rectific putin...lotul nu l-a strans Radu, la fel de bine cum nu l-am strans nici eu si nici altcineva. Lotul s-a "strans singur" daca pot spune asa prin prisma valorii pescarilor care fac parte din el. Dupa cum sti si tu este o combinatie intre vechiul club al lui Radu-Mitanu-Iohann si o parte din vechiul lot Nexgen-tu, eu, cosmin, johny si bineinteles Cristi Y(care nu a facut parte din niciun lot), zis Tatae, zis Yamaha, etc :D care nu mai are nevoie de nicio prezentare :wink:

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Lot pentru CN

Mesaj de Val »

Bogdane , este mai bine cum ai scris tu . Sincer nu eram in inspiratie pentru anuntul asta , imi era mintea la altele , genul celor de mai sus . Nu sunt asa importante pentru cine stie de ce merge pe garla , dar se interpreteaza aspru de la an la an , in fel propriu si asta nu este in regula . Vorbeste mult si clar despre cum intelege lumea fenomenul ...Sa fie intr-un ceas bun noul lot !

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Lot pentru CN

Mesaj de Vladut Mateianu »

Val scrie:
Iar daca tu te dai garantul moralitatii .... si organizator al acestui CN ..mai bine stam acasa . Cred ca asta e o problema . Mai exact , trebuie ca in prima faza sa se spuna :

1. cine organizeaza si cine face parte din aceste structuri
2. organizatorii au si loturi inscrise ?

Nu cred ca sunt indezarabile aceste bivalente competente ( ca sa traduc - nu e o problema , cine face standul sa si pescuiasca in el ) , dar sa se stie si sa se asume PUBLIC , nu la modul sugestie .
Anii trecuti s-au scris pagini de Forum fata de aceste "incompatibiltati" si unii dintre cei care acum sunt in ambele posturi erau foarte vocali . Trebuie o explicatie , la aceasta mutatie de gandire .
Adica ce am schimbat ? APCR cu RIG Service ? Daca asta e raspunsul eu spun - NU multumesc frumos .
Iar ai luat-o pe aratura ! Nu te-a invitat nimeni sa participi, tu te bagi in seama pe aici ca iti faci lot , bagi 10000 de euro , si participi la CN. In rest, de jigniri sunt satul. Si le accept cu zambetul pe buze atat timp vin de la oameni ca tine..... :lol:

PS Vezi ca organizeaza si Apcr un CN...sau de ala era vb si nu am inteles eu bine ? :roll:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Lot pentru CN

Mesaj de Val »

Vlade e ceea ce spuneam si eu ... Multumesc de precizari . :lol: :lol: Tu in ce calitate oficiala , scrisa , vorbesti in numele acestui CN ? Asta ca sa stim si noi .
Daca si ai vreo calitate oficiala , am sa te rog sa imi precizezi daca aceea de purtator de cuvint ? Nu te lua in gura ...aiurea .
Sa inteleg ca faceti acest CN pe baza de invitatie ???? :?: Participa toti si iese cine trebuie ...ca la saracu Nenea Iancu ... :?:

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Lot pentru CN

Mesaj de Vladut Mateianu »

Val, daca nu sti, organizatorul principal este Agvps, cu sprijinul membrilor sai : Avps Soimul, Liga de Crap si Club Carping.Si bineinteles cu sprijinul Rig Service, care pune gratuit balta la dispozitie si contribuie cu tot ce este posibil la sprijinirea acestei competitii.

Eu consider ca este o balta care ofera sanse egale tuturor echipelor, deci nu cred ca vor fi echipe avantajate.

Si poate participa orice club doreste, dar de castigat va castiga cel mai bun.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Lot pentru CN

Mesaj de Val »

Pe bune ??? Lasa-ma Vlade ca nu vreau sa ma cert cu tine . Pesemne ca va exista si un anunt oficial ...la un moment dat . Semnat AGVPS . Hai o seara buna .

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”