Lot pentru CN

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
RB Baits
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 794
Membru din: Dum Oct 03, 2010 10:30

Re: Lot pentru CN

Mesaj de RB Baits »

Echipa este cea pe care a anuntzat-o Val si asteptam doar sa o completam avem ceva promisiuni se vor concretiza in urmatoarea saptamana. In cea ce priveste conflitul etern de interese gen Steaua face un campionat pe stadionul Steaua cu pariciparea Steaua si arbitrat de Steaua o sa vedem la sedinta tehnica ce o sa fie in rest mai umbla si vorba prin targ de niste blaturi sa speram ca cele 20 de loturi participante vor contribui la prevenirea si stoparea lor nu cred ca AGVPS mai are nevoie de un scandal care din pacate va si mediatizat anul acesta, mai multe televiziuni vor sta cu ochii pe eveniment deoarece urmeaza Campionatul Mondial de pescuit la Crap tot pe aceasi pista.


Radu Badica

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: Lot pentru CN

Mesaj de Zarguzon Adi »

body scrie:Echipa este cea pe care a anuntzat-o Val si asteptam doar sa o completam avem ceva promisiuni se vor concretiza in urmatoarea saptamana. In cea ce priveste conflitul etern de interese gen Steaua face un campionat pe stadionul Steaua cu pariciparea Steaua si arbitrat de Steaua o sa vedem la sedinta tehnica ce o sa fie in rest mai umbla si vorba prin targ de niste blaturi sa speram ca cele 20 de loturi participante vor contribui la prevenirea si stoparea lor nu cred ca AGVPS mai are nevoie de un scandal care din pacate va si mediatizat anul acesta, mai multe televiziuni vor sta cu ochii pe eveniment deoarece urmeaza Campionatul Mondial de pescuit la Crap tot pe aceasi pista.


Radu Badica
si tot Steaua castiga .

RB Baits
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 794
Membru din: Dum Oct 03, 2010 10:30

Re: Lot pentru CN

Mesaj de RB Baits »

Obligat Adi istoria a dovedit asta deja :P

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Lot pentru CN

Mesaj de Val »

Radule cu toata stima pentru tine si pentru baieti , am primit vestea ce asteptam . Este clar ... nu dezvolt nici aici si nici in particular , nu mai raspund ...
Imi vad de batrinetile mele .Pacat de lumea asta care se tot implica . S-a schimbat veveritza cu tigrul ..... :twisted:
Cu asta am pus punct si aici si oriunde ....
Pescuitul crapului din Romania este un fenomen dedicat AGVPS in clipa de fata .
DPMDV - lasati echipele AGVPS sa se concureze intre ele - oricum una din ele castiga .
Punct .
Imi cer scuze tuturor , pe care la un momemt dat i-am ajutat sau alta data i-am necajit ... asa e viata . Dar ce este acum , nu e viata ...e bou la jug !
Pentru ce ?

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lot pentru CN

Mesaj de andrei vladeanu »

Vladut Mateianu scrie:Organizatorii se vor ocupa si de aceste aspecte. De altfel, dupa terminarea inscrierilor, vor fi invitati la sediul Agvps si reprezentantii cluburilor participante, astfel incat toate eventualele problemele sa poata fi solutionate.
Exista deja o lista cu cateva probleme aparute de-a lungul istoriei CN, vor fi prezentate public la sedinta ptr a gsi solutii concrete. Exista deschidere, iar experienta competitionala a organizatorilor isi va spune cuvantul. Totusi nu uitati ca o parte dintre organizatori,( Cristi Rudeanu, Sorin Rudeanu si Vladut Mateianu) au la activ multe medalii castigate la CN si CM la care au participat de-a lungul anilor ( 5 CM si 5/8 CN). SI ne dorim sa iasa un CN impecabil.
si in anii trecuti a existat exact aceeasi experienta competitionala a organizatorilor. exact aceleasi persoane pe care le nominalizezi, plus altele.
basca, discutii la sediul agvps.
The One Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lot pentru CN

Mesaj de andrei vladeanu »

Vladut Mateianu scrie:
Val scrie:
Iar daca tu te dai garantul moralitatii .... si organizator al acestui CN ..mai bine stam acasa . Cred ca asta e o problema . Mai exact , trebuie ca in prima faza sa se spuna :

1. cine organizeaza si cine face parte din aceste structuri
2. organizatorii au si loturi inscrise ?

Nu cred ca sunt indezarabile aceste bivalente competente ( ca sa traduc - nu e o problema , cine face standul sa si pescuiasca in el ) , dar sa se stie si sa se asume PUBLIC , nu la modul sugestie .
Anii trecuti s-au scris pagini de Forum fata de aceste "incompatibiltati" si unii dintre cei care acum sunt in ambele posturi erau foarte vocali . Trebuie o explicatie , la aceasta mutatie de gandire .
Adica ce am schimbat ? APCR cu RIG Service ? Daca asta e raspunsul eu spun - NU multumesc frumos .
Iar ai luat-o pe aratura ! Nu te-a invitat nimeni sa participi, tu te bagi in seama pe aici ca iti faci lot , bagi 10000 de euro , si participi la CN. In rest, de jigniri sunt satul. Si le accept cu zambetul pe buze atat timp vin de la oameni ca tine..... :lol:

PS Vezi ca organizeaza si Apcr un CN...sau de ala era vb si nu am inteles eu bine ? :roll:
cine da invitatiile la corbu?
tu?

mai baiatule, ai grija in ce te bagi...
The One Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lot pentru CN

Mesaj de andrei vladeanu »

body scrie:Obligat Adi istoria a dovedit asta deja :P
acum organizeza dinamo!
The One Team

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Lot pentru CN

Mesaj de Val »

@Andrei

iti faci mai mult rau intrind pe aceste subiecte . Toti presupun ca au facut o mare smecherie ... au schimbat APCR-ul , cu un maneger de EXCEPTIE - Vladeanu ! , cu alta forma de organizare , propusa de 2 frati .
Ce le spun eu astazi 18.02.2012 , pentru ca acum am informatia completa , se stie cine va castiga CN - o echipa AGVPS - oricare , dar obligatoriu din sistem !!!
Pot scrie si o teza pe subiectul asta , din pacate nu am cui o prezint ....
Trece ...
Ideea este ca cine se baga in acest CN ...trebuie sa stie in ce se baga . DPMDV ... sa il faca intre ei - e mai bine si nu ii deranjeaza nimeni . O sa fie iarasi vreun loc 6-7 la CM , care problema ???
Crede cineva la modul serios ca poate mai mult comunitatea crapista din Romania ??????? De fapt care comunitate ?

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lot pentru CN

Mesaj de andrei vladeanu »

Val scrie:Crede cineva la modul serios ca poate mai mult comunitatea crapista din Romania ??????? De fapt care comunitate ?
se poate dezvolta si subiectul asta.
The One Team

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Lot pentru CN

Mesaj de Val »

@Andrei

am anuntat deja ca nu ma mai bag financiar in anul asta . Cred ca este vremea sa explicam , chiar si pe un topic separat , toti acesti ani de coabitare in folosul pescarilor pe care l-am avut cu AGVPS-ul vs APCR. Eu unul nu am nici o jena sa scriu .... daca mai sunt si altii ca mine care pot explica unde am fost si unde am ajuns ...cred ca topicul va fi foarte OK . Ii va aduce audienta si lui Vladut , ca sa nu ne stearga ...

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”