Loturi CN 2010

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Loturi CN 2010

Mesaj de petre iulian »

Domnule nu vreau sa jignesc pe nimeni,dar dvs comparati M.V.2 cu Chiroiu 4?Sa fim seriosi!!!!
Lotul National pleaca in Anglia,la un concurs de crap,nu la un concurs da agataturi!!!! (DATI CEZARULUI,CE-I AL CEZARULUI!!!):wink

---------------


Nea Victore te invit la baza sportiva Green Lake/Chiroiu 4 sa pescuiesti gratis 24 ore ca sa poti sa-ti dai cu parerea de aceasta balta.
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: Loturi CN 2010

Mesaj de Victoras Petcu »

petre iulian scrie:Domnule nu vreau sa jignesc pe nimeni,dar dvs comparati M.V.2 cu Chiroiu 4?Sa fim seriosi!!!!
Lotul National pleaca in Anglia,la un concurs de crap,nu la un concurs da agataturi!!!! (DATI CEZARULUI,CE-I AL CEZARULUI!!!):wink

---------------


Nea Victore te invit la baza sportiva Green Lake/Chiroiu 4 sa pescuiesti gratis 24 ore ca sa poti sa-ti dai cu parerea de aceasta balta.
Bai Iuliane,tu stii ce inseamna in primul rind "baza sportiva"?Incepi ca aia de la "CANDEASCA"de unde va adus pe tine si pe dl presedinte al vostru George pe M.V.2,unde va-ti afirmat si voi!!!Multumesc pt invitatie,dar nu pot sa vin sa pescuiesc si chiar daca as venii nu as venii gratis!!! Am alte treburi si nu am timp!!!In anul 2009 nu am pescuit macar o zi!!!Nu am nimic cu voi,mai mult,de cite ori m-am intilnit cu dl presedinte "Basescu" pardon George Alexandru,l-am invatat niste "chestii"etc!!!Daca vrei sa te convingi care este diferenta intre M.V.2 si Chiroiu 4 deschide un subiect pe aceasta tema si sa voteze pescarii(nu prietenii sau cei care au diferite avantaje pe Chiroiu 4)ca sa vezi ce diferenta mare este !!!! Daca doriti hai sa punem "o braila" mai consistenta :wink: si vorbim cu un pescar cum ar fi Maty,Dan Mitranescu,Mircea Gheran,Dan Marinita sa pescuiasca 3 zile(intr-o saptamina) pe M.V.2 si trei zile (in alta saptamina)pe Chiroiu 4,sau vorbim cu doi pescari(care sa pescuiasca in acelas timp),unul la voi pe balta cu un insotitor de al meu si altul pe balta mea cu un insotitor de al vostru!Atunci o sa vedem ce cantitate o sa se prinda pe fiecare balta!!!!La sfirsit pescarul care va fi va lua "braila"!!!! :wink: Cred ca o balta buna poate fi declarata in urma rezultatelor la concursuri((care au loc cam in aceeasi perioada)Si un "Logan" este o masina buna cind este noua,dar nu se va compara niciodata cu un Mercedez,chiar daca Mercedezul are 5 ani dar este bine intretinut si mie unul,mi-ar fi rusine sa fac aceasta comparatie si sustin ca Loganul este mai bun!Prea multe,multe,multe laude :wink: Ma intreb daca ar fi balta voastra,oare unde ati ajunge cu laudele? :wink:Eu cred ca este nai bine sa-i provocati pe altii daca vreti,nu pe mine ca este mai bine :wink:
Victoras Petcu

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Loturi CN 2010

Mesaj de oanavictor »

petre iulian scrie:Domnule nu vreau sa jignesc pe nimeni,dar dvs comparati M.V.2 cu Chiroiu 4?Sa fim seriosi!!!!
Lotul National pleaca in Anglia,la un concurs de crap,nu la un concurs da agataturi!!!! (DATI CEZARULUI,CE-I AL CEZARULUI!!!):wink

---------------


Nea Victore te invit la baza sportiva Green Lake/Chiroiu 4 sa pescuiesti gratis 24 ore ca sa poti sa-ti dai cu parerea de aceasta balta.
Cu parerea poate sa-si dea oricine dar ,nu cred ca poti compara ''pepenele cu pruna '' :!:
Pe la Slobozia ,unul Alexandru a facut din ce a putut un TURN EIFFEL .Poti face comparatie intre cel de la Paris cu cel de la Slobozia :!:
Inca o luna sa mai treaca si poti compara usor Chiroiu cu Tancabestiul sau de ce nu cu Sarulestiul :!: :!:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

IMPACT
Mesaje: 4
Membru din: Lun Dec 14, 2009 17:19

Re: Loturi CN 2010

Mesaj de IMPACT »

frumos, frumos. uite cum sare in apararea fratelui petcu ! oare de ce are nevoie la schimb mister oana ?
crapi, balta, spijin ? ceao.

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Loturi CN 2010

Mesaj de EX-UL »

Domnul Petcu

stimate domn , eu nu imi propun sa inghenuchez pe nimeni , dar va rog intr-un pic de decenta in a ataca la modul public un club membru al APCR si o balta Chiroiu 4 , care a fost aleasa de cele 12 cluburi , drept etapa in CN . Puteti avea orice dialog privat cu George Alexandru , pe orice teme , dar nu pe un topic unde se discuta despre cu totul si cu totul altceva . Atita tot , cit priveste parerile Dvs despre mine , le respect si nu le discut .

Avatar utilizator
George-Alexandru
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1705
Membru din: Mie Dec 06, 2006 14:44
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Re: Loturi CN 2010

Mesaj de George-Alexandru »

petcuvicto scrie:
petre iulian scrie:Domnule nu vreau sa jignesc pe nimeni,dar dvs comparati M.V.2 cu Chiroiu 4?Sa fim seriosi!!!!
Lotul National pleaca in Anglia,la un concurs de crap,nu la un concurs da agataturi!!!! (DATI CEZARULUI,CE-I AL CEZARULUI!!!):wink

---------------


Nea Victore te invit la baza sportiva Green Lake/Chiroiu 4 sa pescuiesti gratis 24 ore ca sa poti sa-ti dai cu parerea de aceasta balta.
Bai Iuliane,tu stii ce inseamna in primul rind "baza sportiva"?Incepi ca aia de la "CANDEASCA"de unde va adus pe tine si pe dl presedinte al vostru George pe M.V.2,unde va-ti afirmat si voi!!!Multumesc pt invitatie,dar nu pot sa vin sa pescuiesc si chiar daca as venii nu as venii gratis!!! Am alte treburi si nu am timp!!!In anul 2009 nu am pescuit macar o zi!!!Nu am nimic cu voi,mai mult,de cite ori m-am intilnit cu dl presedinte "Basescu" pardon George Alexandru,l-am invatat niste "chestii"etc!!!Daca vrei sa te convingi care este diferenta intre M.V.2 si Chiroiu 4 deschide un subiect pe aceasta tema si sa voteze pescarii(nu prietenii sau cei care au diferite avantaje pe Chiroiu 4)ca sa vezi ce diferenta mare este !!!! Daca doriti hai sa punem "o braila" mai consistenta :wink: si vorbim cu un pescar cum ar fi Maty,Dan Mitranescu,Mircea Gheran,Dan Marinita sa pescuiasca 3 zile(intr-o saptamina) pe M.V.2 si trei zile (in alta saptamina)pe Chiroiu 4,sau vorbim cu doi pescari(care sa pescuiasca in acelas timp),unul la voi pe balta cu un insotitor de al meu si altul pe balta mea cu un insotitor de al vostru!Atunci o sa vedem ce cantitate o sa se prinda pe fiecare balta!!!!La sfirsit pescarul care va fi va lua "braila"!!!! :wink: Cred ca o balta buna poate fi declarata in urma rezultatelor la concursuri((care au loc cam in aceeasi perioada)Si un "Logan" este o masina buna cind este noua,dar nu se va compara niciodata cu un Mercedez,chiar daca Mercedezul are 5 ani dar este bine intretinut si mie unul,mi-ar fi rusine sa fac aceasta comparatie si sustin ca Loganul este mai bun!Prea multe,multe,multe laude :wink: Ma intreb daca ar fi balta voastra,oare unde ati ajunge cu laudele? :wink:Eu cred ca este nai bine sa-i provocati pe altii daca vreti,nu pe mine ca este mai bine :wink:



Nici macar nu exzista termen de comparatie intre cele doua balti,sunt doua balti total diferite.MV 2 este o balta cu istorie usor de pescuit,o balta cu o densitate mare de peste si un carpodrom veritabil.Green Lake este o balta mai greu de pescuit,o balta salbatica deschisa si introdusa recent in circuitul pescuitului sportiv si competitional,o balta cu structuri diverse si agataturi,stuf,plauri si o densitate medie de peste.\
Aceste doua balti nu se pot compara. :wink:
George Alexandru
General Manager 4Carp
Presedinte C.S. Green Lake
ViceCampion National 2014

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: Loturi CN 2010

Mesaj de Victoras Petcu »

George-Alexandru scrie:
petcuvicto scrie:
petre iulian scrie:Domnule nu vreau sa jignesc pe nimeni,dar dvs comparati M.V.2 cu Chiroiu 4?Sa fim seriosi!!!!
Lotul National pleaca in Anglia,la un concurs de crap,nu la un concurs da agataturi!!!! (DATI CEZARULUI,CE-I AL CEZARULUI!!!):wink

---------------


Nea Victore te invit la baza sportiva Green Lake/Chiroiu 4 sa pescuiesti gratis 24 ore ca sa poti sa-ti dai cu parerea de aceasta balta.
Bai Iuliane,tu stii ce inseamna in primul rind "baza sportiva"?Incepi ca aia de la "CANDEASCA"de unde va adus pe tine si pe dl presedinte al vostru George pe M.V.2,unde va-ti afirmat si voi!!!Multumesc pt invitatie,dar nu pot sa vin sa pescuiesc si chiar daca as venii nu as venii gratis!!! Am alte treburi si nu am timp!!!In anul 2009 nu am pescuit macar o zi!!!Nu am nimic cu voi,mai mult,de cite ori m-am intilnit cu dl presedinte "Basescu" pardon George Alexandru,l-am invatat niste "chestii"etc!!!Daca vrei sa te convingi care este diferenta intre M.V.2 si Chiroiu 4 deschide un subiect pe aceasta tema si sa voteze pescarii(nu prietenii sau cei care au diferite avantaje pe Chiroiu 4)ca sa vezi ce diferenta mare este !!!! Daca doriti hai sa punem "o braila" mai consistenta :wink: si vorbim cu un pescar cum ar fi Maty,Dan Mitranescu,Mircea Gheran,Dan Marinita sa pescuiasca 3 zile(intr-o saptamina) pe M.V.2 si trei zile (in alta saptamina)pe Chiroiu 4,sau vorbim cu doi pescari(care sa pescuiasca in acelas timp),unul la voi pe balta cu un insotitor de al meu si altul pe balta mea cu un insotitor de al vostru!Atunci o sa vedem ce cantitate o sa se prinda pe fiecare balta!!!!La sfirsit pescarul care va fi va lua "braila"!!!! :wink: Cred ca o balta buna poate fi declarata in urma rezultatelor la concursuri((care au loc cam in aceeasi perioada)Si un "Logan" este o masina buna cind este noua,dar nu se va compara niciodata cu un Mercedez,chiar daca Mercedezul are 5 ani dar este bine intretinut si mie unul,mi-ar fi rusine sa fac aceasta comparatie si sustin ca Loganul este mai bun!Prea multe,multe,multe laude :wink: Ma intreb daca ar fi balta voastra,oare unde ati ajunge cu laudele? :wink:Eu cred ca este nai bine sa-i provocati pe altii daca vreti,nu pe mine ca este mai bine :wink:



Nici macar nu exzista termen de comparatie intre cele doua balti,sunt doua balti total diferite.MV 2 este o balta cu istorie usor de pescuit,o balta cu o densitate mare de peste si un carpodrom veritabil.Green Lake este o balta mai greu de pescuit,o balta salbatica deschisa si introdusa recent in circuitul pescuitului sportiv si competitional,o balta cu structuri diverse si agataturi,stuf,plauri si o densitate medie de peste.\
Aceste doua balti nu se pot compara. :wink:
Imi pare bine ca recunosti adevarul si ca nu esti ca Iulian,care este mai mereu cu capul in nori si debiteaza numai prostii. :wink:Daca patronul baltii doreste sa faca din Chiroiu 4 o balta gen M.V.2,iti spun cum sa scapi de agataturi,stuf si plauri(va dau si instrumentele care va trebuiesc pentru a scoate plaurii) :wink:
Victoras Petcu

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Loturi CN 2010

Mesaj de EX-UL »

Rog administratorii acestui site sa NU faca din acest topic - un subiect MV 2 vs Chiroiu 4 - si sa ne permita sa discutam si noi despre Loturile la CN 2010 ! Asta daca se poate si nu se supara nimeni ..., pentru ca vad ca si daca scrii mai aspru si daca scrii mai blind - cainii latra , ursul merge ....si eu cred ca avem si altceva mult mai bun de facut , cu toata stima aratata fata de cei care nu pricep momentan , titlul topicului .
Ultima oară modificat Sâm Feb 13, 2010 15:52 de către EX-UL, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Loturi CN 2010

Mesaj de RazvanG »

Imi pare bine ca recunosti adevarul si ca nu esti ca Iulian,care este mai mereu cu capul in nori si debiteaza numai prostii. :wink:Daca patronul baltii doreste sa faca din Chiroiu 4 o balta gen M.V.2,iti spun cum sa scapi de agataturi,stuf si plauri(va dau si instrumentele care va trebuiesc pentru a scoate plaurii) :wink: [/quote][/quote]



Nea Victore cu scuzele de rigoare ca imi dau si eu cu parerea...din cate am inteles pe Chiroiu nici nu se doreste sa se scoata agatura sau plauri sau stuful.Tocmai asta este farmecul acelei balti si faptul ca toate aceste lucruri ,faca balta sa semene cu un coltisor de Delta.Sunt doua balti total diferite exact asha cum a spus si George si fiecare are farmecul ei.Chiroiu este si cred ca va ramane o balta in proportie de 80% asha cum a lasato natura.Scuze daca am deranjat pe cineva.
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Loturi CN 2010

Mesaj de Vladut Mateianu »

mirceaef scrie: Campionatul National de Pescuit la Crap, editia 2010, se va desfasura in forma aprobata si votata de Comisia de Organizare dupa cum urmeaza:

Cluburile inscrise in aceasta editie de Campionat sunt:

1. Carp Cluj Society;
2. Carp Fan - Organizator Cetariu, Mansa I;
3. Hook Fishing Club;
4. Carp West – Banatul Timisoara;
5. OJPS 2009 Brasov – Organizator Doripesco, Mansa II-a;
6. Carping Club – Organizator Tancabesti, Mansa I;
7. Ovidius Constanta – Organizator Sacel, Mansa II-a;
8. Green Lake – Organizator Chiroiu4, Mansa II-a;
9. Natural Carp – Organizator Bungesti, Mansa III-a;
10. Senior Crap – Organizator Floreasca, Mansa I;
11. Senzor – Organizator Moara Vlasiei2, Mansa Finala;
12. Planet Carp – Organizator Lates, Mansa IV-a.


Mansa I: 13-16 Mai; Lacuri: Floreasca, Tancabesti 1, Cetariu (12-15 mai) - participa 12 loturi.
Mansa II: 3-6 Iunie;Lacuri: Doripesco, Chiroiu 4, Sacel - participa 9 loturi.
Mansa III: 17-20 Iunie; Bunget - participa 6 loturi.
Mansa IV: 1-4 Iulie; Lates - participa 5 loturi.
Mansa V: 15-18 Iulie. Moara Vlasiei 2 - participa 3 loturi.

In Mansa I sunt repartizate conform tragerii la sorti urmatoarle loturi/grupe:
1. Lacul Floreasca: Senior Crap; Carp West - Banatul; Green Lake; Hook Fishing.
2. Lacul Tancabesti 1: Caping Club; Senzor; Carp Cluj Society; Planet Carp.
3. Lacul Cetariu: Carp Fan; Natural Carp; Ovidius Constanta; OJPS Brasov.

In Mansa a II sunt repartizati organizatorii de mansa dupa cum urmeaza, restul echipelor urmand a fi trase la sorti in termen de 3 zile de la terminarea primei manse:
1. Lacul Doripesco: OJPS Brasov;
2. Lacul Chiroiu 4: Green Lake;
3. Lacul Sacel: Ovidius Constanta.

Din fiecare grupa a Mansei I se califica mai departe primele trei echipe clasate. Din fiecare grupa a Mansei a II-a merg mai departe primele doua echipe. Din Mansa III merg mai departe primele 5 loturi, din Mansa IV primele 3 loturi, in Mansa Finala se stabileste Echipa Nationala de Pescuit la Crap a Romaniei, in functie de clasamentul obtinut in ultimele trei manse, conform sistemului de punctaj aprobat.

Paticiparea se face pe loturi de 9 pescari/lot, dintre care unul va fi nominalizat drept Capitan al lotului inainte de inceperea Campionatului. Cluburile sunt obligate sa trimita lista pescarilor sportivi din cadrul lotului cu cel putin 15 zile inainte de inceperea primei manse. Inainte de inceperea fiecarei manse cluburile sunt obligate sa nominalizeze, din pescarii inscrisi in competitie, sportivii care vor intra in stand, rezervele si capitanul. Odata inscrisi in Campionat , membrii lotului nu mai pot fi schimbati pe perioada anului competitional in curs.

In cadrul fiecarei Manse se stabileste o Comisie Tehnica compusa din capitanii loturilor prezente, care au ca atributiune principala solutionarea contestatiilor depuse in cadrul mansei respective sub coordonarea sefului CT, fara drep de vot. Persoana votata in functia de Sef CT pe parcursul acestui Campionat este dl Val Pangica Jr.

Fiecare Club participant se obliga sa aduca pe propria cheltuiala 2 arbitri in cadrul manselor in care participa.
Va rog sa respectati subiectul topicului, ptr alt gen de discutii se pot crea subiecte noi.....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”