Non-combat

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

victorash
Mesaje: 370
Membru din: Lun Mai 29, 2006 9:42

Re: Non-combat

Mesaj de victorash »

[quote="Cezar Bibu
Si acum, problema pe care eu o vad majora , desi ma tem sa nu fie prea tirziu :wink: Ce motivatie mai are sa traga tare la Tincabesti dar mai ales la Sacel/Livada o echipa care dupa 3 sau 4 etape e pe locul 23, de exemplu? Stiu, conteaza 3 din 5 rezultate, si se mai poate intoarce roata, dar...Sa nu-mi spuneti ca gloria ! :lol:
Multumesc.[/quote]

..daca lipsa premiilor motivante nu se poate remedia..atunci non-combatul se poate "pedepsi" daca este cazul in sedinta ctda...santiunile pot fi diverse si aplicabile in sezonul urmator.
..complet uluit de cata prostie exista...in lume!

Avatar utilizator
Cezar Bibu
Mesaje: 553
Membru din: Lun Ian 10, 2005 10:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Non-combat

Mesaj de Cezar Bibu »

@victorash,

esti copil,zau ! :lol: :lol:
la noi s-a inventat racheta cu pamint si plescaitul cu slapi ! :lol: :lol: ce dracu ?

victorash
Mesaje: 370
Membru din: Lun Mai 29, 2006 9:42

Re: Non-combat

Mesaj de victorash »

Cezar Bibu scrie:@victorash,

esti copil,zau ! :lol: :lol:
la noi s-a inventat racheta cu pamint si plescaitul cu slapi ! :lol: :lol: ce dracu ?
cezar...asa sunt io mai idealist :lol: ..dar pana nu ne educam nu facem nimic..
macar eu am venit cu propuneri.. :wink:..bani sa le bag organizatorilor in premii nu am...pot aloca spatiu publicitar daca cineva aduce sponsori pentru ultimele etape...
..complet uluit de cata prostie exista...in lume!

Avatar utilizator
Cezar Bibu
Mesaje: 553
Membru din: Lun Ian 10, 2005 10:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Non-combat

Mesaj de Cezar Bibu »

@victorash,

welcome to the club ! :lol:

revenind seriosi, am apreciat macar incercarea eleganta de raspuns..
in definitiv, nu e treaba mea ce se intimpla cu banii, n-am stat sa contabilizez incasarile/cheltuielile nimanui, dar se da prea mult cu gura si mai putin cu ceva concret !
si-asa ma face Cornel Serbu circotas ... :(

Cristian Rudeanu
Mesaje: 161
Membru din: Dum Iun 24, 2007 13:25

Re: Non-combat

Mesaj de Cristian Rudeanu »

Lucrurile se vor rezolva cand toti cei implicati in acest fenomen vor trata pescuitul ca pe un sport supus unui regulament clar, aplicabil fara exceptie. Cel putin atunci cand este vorba de CN si echipa nationala. Pescuitul de placere si performanta nu sunt compatibile. Pentru primul exista concursurile private, cu regulamente variate si de aceea permisive. Acolo poti iesi din stand, poti bea o bere cu prietenii, in general te poti simti bine indiferent de rezultat. Sunt evenimente pline de farmec la care particip oricand cu placere. Performanta presupune insa conditii spartane, culoar de pescuit de 8 m, prezenta obligatorie in formula completa, fara plimbari pe malul lacului si multe alte restrictii. Pe scurt, pescuit si atat. Cei care incearca imbinarea celor doua gresesc si arunca CN in derizoriu.

victorash
Mesaje: 370
Membru din: Lun Mai 29, 2006 9:42

Re: Non-combat

Mesaj de victorash »

Cezar Bibu scrie:@victorash,

welcome to the club ! :lol:

revenind seriosi, am apreciat macar incercarea eleganta de raspuns..
in definitiv, nu e treaba mea ce se intimpla cu banii, n-am stat sa contabilizez incasarile/cheltuielile nimanui, dar se da prea mult cu gura si mai putin cu ceva concret !
si-asa ma face Cornel Serbu circotas ... :(
..acum serios cred ca toata lumea a prezentat bilantul cu banii..din cate tin eu minte:
75+75 ( darvari/hobaia) + 150 lates pana acum ..deci 7100 eur.
..complet uluit de cata prostie exista...in lume!

Avatar utilizator
Doeat
pescar de competitie
Mesaje: 2428
Membru din: Lun Mar 09, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: Arad
Contact:

Re: Non-combat

Mesaj de Doeat »

eu am intrebat retoric luni, pentru ce se face atata scandal si postari pentru o deplasare la un CM in Franta. Daca era vorba de o deplasare pe un alt continent, poate erau cei care se plang de lipsa banilor mai indereptatiti. Ca si un mic contribuabil la aceaste calificari as fi curios pe ce o sa se duca 10000EUR pe o aventura la pescuit in Franta.

se face cumva un antrenament oficial inainte de concurs pe balta respectiva? cat costa taxa de inscriere ?

Consider ca o idee buna ar fi sa se pastreze jumatate din fondul respectiv pentru premierea echipei care aduce si ceva rezultate de la acel CM. Daca nu(o sa fie vorba de performanta), bani sa fie folositi intr-un scop in care fiecare pescar de crap sa poata beneficia, constituirea unei federatii romane de pescuit la crap sau liga nationala de crap, s-ar gasi solutii.
Roland K.
KRap-Baits RO

victorash
Mesaje: 370
Membru din: Lun Mai 29, 2006 9:42

Re: Non-combat

Mesaj de victorash »

Doeat scrie:eu am intrebat retoric luni, pentru ce se face atata scandal si postari pentru o deplasare la un CM in Franta. Daca era vorba de o deplasare pe un alt continent, poate erau cei care se plang de lipsa banilor mai indereptatiti. Ca si un mic contribuabil la aceaste calificari as fi curios pe ce o sa se duca 10000EUR pe o aventura la pescuit in Franta.

se face cumva un antrenament oficial inainte de concurs pe balta respectiva? cat costa taxa de inscriere ?

Consider ca o idee buna ar fi sa se pastreze jumatate din fondul respectiv pentru premierea echipei care aduce si ceva rezultate de la acel CM. Daca nu(o sa fie vorba de performanta), bani sa fie folositi intr-un scop in care fiecare pescar de crap sa poata beneficia, constituirea unei federatii romane de pescuit la crap sau liga nationala de crap, s-ar gasi solutii.
do it..nu e chiar asa..numai taxa de inscriere este 2500 eur...
..complet uluit de cata prostie exista...in lume!

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Non-combat

Mesaj de cornelserbu »

Cezar Bibu scrie:si-asa ma face Cornel Serbu circotas ... :(
lasa, cezare, ca doar sti c-am spus-o-n gluma, dar eu am alta parere si anume ca la ultima etapa vor fi ocupate toate locurile si ca va fi lupta...ai sa vezi !...motivul ti-l spun la telefon daca vrei :D
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Cezar Bibu
Mesaje: 553
Membru din: Lun Ian 10, 2005 10:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Non-combat

Mesaj de Cezar Bibu »

gluma, negluma, vom vedea ce va fi. sincer, eu imi doresc ca TAVP sa fie reprezentativ pentru noi crapistii. poate , de la anul va fi mai bine...
motivele ar trebui sa nu mi le spui mie la telefon, eu sunt in afara fenomenului competitional. daca tu ai niste motive asa de clare, si verticalitate, ca un veteran respectat ce esti, le-ai spune raspicat. acum.
dar probabil ca majoritatea decide, si ....punem batista pe tzambal :(

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”