Non-combat

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Avatar utilizator
Cezar Bibu
Mesaje: 553
Membru din: Lun Ian 10, 2005 10:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Non-combat

Mesaj de Cezar Bibu »

@Rosioru APCR, Vladeanu AVP, Hodorog F&H, Oana Director & organizatori :

Tot citesc sute de postari pro si contra x sau y :lol: , acuze ,fondate sau nu, venite din toate partile. S-au facut greseli, unele inerente , unele puteau fi evitate, dar Turneul oricum trebuie sa mearga mai departe. Si toata lumea isi doreste ca el sa fie ,una peste alta, o reusita. Dar...

Fac o scurta recapitulare , sper sa nu plictisesc prea tare. Anul asta s-au pus bazele unui turneu(inspirat de la mai seriosii rapitoristi :) ) ,open , ca sa vina cine vrea, ieftin, ca sa poata participa oricine (nu-i problema !), format din 5 etape independente, cu locatii diferite, dar si cu clasamente individuale, si mai ales, cu premii pe fiecare etapa. Astfel, toti participantii de la diversele etape, trecuti si prin sita fireasca a micsorarii locurilor, au sansa sa acumuleze puncte (si daca la sfirsit sunt in primii 4, cu atit mai bine, sunt si in lot !), dar si sa se claseze pe podiumurile diverselor etape si sa cistige niste premii . Care la ultimele etape, ele sunt...aproape inexistente !!
Si acum, problema pe care eu o vad majora , desi ma tem sa nu fie prea tirziu :wink: Ce motivatie mai are sa traga tare la Tincabesti dar mai ales la Sacel/Livada o echipa care dupa 3 sau 4 etape e pe locul 23, de exemplu? Stiu, conteaza 3 din 5 rezultate, si se mai poate intoarce roata, dar...Sa nu-mi spuneti ca gloria ! :lol:

@Sorin Rudeanu,
Ti-ai dat demisia ,si ti-am respectat punctul de vedere, desi gestul tau pare mai degraba a dezertare... :( Pentru ca tot am adus vorba de non-combat, nu crezi ca incercarea unei echipe (nici nu stiu exact cine sunt, si nici nu conteaza , sincer..) clasata inaintea lui Cristi Rudeanu de a primi bani in schimbul renuntarii la etapa de la Lates in favoarea fratelui tau trebuia facuta publica ??? Sau in fata comitetului, arbitrilor, a cine vrei tu? Iar respectiva echipa sanctionata ? Drastic ?

Asa cum am spus mai sus, probabil ca e cam tirziu acum , dar luati in consideratie aceste aspecte ...Macar pentru la anul !

Multumesc.

Cristian Rudeanu
Mesaje: 161
Membru din: Dum Iun 24, 2007 13:25

Re: Non-combat

Mesaj de Cristian Rudeanu »

@ Cezar Bibu

De propunerea care mi s-a facut au stiut Gabi Sandu, Cornel Serbu, Dan Cotelici, Vali Martoiu si Adrian Zarguzon. Nu am nominalizat echipa in cauza deoarece parerea celor pe care i-am mentionat mai sus a fost ca desi nu este etic, fair-play, sau cum vrei tu sa-i spui, este REGULAMENTAR. Dupa cum vezi am vorbit cu patru din cei cinci organizatori de etapa, plus directorul de turneu. Ce puteam face mai mult de atat? Crezi ca imi cade bine sa scriu pe aici in loc sa ma pregatesc de Tancabesti?

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Non-combat

Mesaj de dan cotelici »

Cristian Rudeanu scrie:@ Cezar Bibu

De propunerea care mi s-a facut au stiut Gabi Sandu, Cornel Serbu, Dan Cotelici, Vali Martoiu si Adrian Zarguzon. Nu am nominalizat echipa in cauza deoarece parerea celor pe care i-am mentionat mai sus a fost ca desi nu este etic, fair-play, sau cum vrei tu sa-i spui, este REGULAMENTAR. Dupa cum vezi am vorbit cu patru din cei cinci organizatori de etapa, plus directorul de turneu. Ce puteam face mai mult de atat? Crezi ca imi cade bine sa scriu pe aici in loc sa ma pregatesc de Tancabesti?
Eu nu stiu nici care este propunerea si nici echipa care ti-a facut-o.
The second best is the first loser!

Cristian Rudeanu
Mesaje: 161
Membru din: Dum Iun 24, 2007 13:25

Re: Non-combat

Mesaj de Cristian Rudeanu »

@ Dan Cotelici

Te rog sa-ti amintesti ca ti-am povestit de faptul ca o echipa calificata pentru Lates a incercat sa-mi vanda locul. Asta in discutia pe care am purtat-o dupa etapa Darvari si in care te-am rugat sa nu mai intervii in disputa mea cu organizatorii acelei etape.

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Non-combat

Mesaj de dan cotelici »

Cristian Rudeanu scrie:@ Dan Cotelici

Te rog sa-ti amintesti ca ti-am povestit de faptul ca o echipa calificata pentru Lates a incercat sa-mi vanda locul. Asta in discutia pe care am purtat-o dupa etapa Darvari si in care te-am rugat sa nu mai intervii in disputa mea cu organizatorii acelei etape.
Asta da, dar nu mi-ai spus cine si pe cat.
The second best is the first loser!

Cristian Rudeanu
Mesaje: 161
Membru din: Dum Iun 24, 2007 13:25

Re: Non-combat

Mesaj de Cristian Rudeanu »

@ Dan Cotelici

In prima mea postare din acest topic am spus clar ca nu am nominalizat acea echipa deoarece demersul sau a fost considerat regulamentar.

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Non-combat

Mesaj de Florentin Iuga »

@Cristi Rudeanu
Deranjante insinuarile astea. Absolut intamplator am asistat la Lates la o discutie intre Sorin si asazisul "vanzator" de loc. Omul zicea ca nu a pomenit nimic de bani, doar te-a intrebat daca te intereseaza sa mergi pentru ca ei nu mai au de gand. Tu nu le-ai raspuns si ai zis ca o sa te gandesti. Persoana se jura ca asta a fost toata discutia si a cerut sa fie pus fata-n fata cu tine. Asa a fost? Poate ai mers prea departe cu presupunerile pe baza unui viciu de comunicare... Mai gandeste-te.

p.s. Nu mi-a dat prin cap sa-i spun lui Martoiu ca eu am aranjat cu George si cu Cipica sa nu mai mearga si poate intra Mailat daca le da contravaloarea participarii celor doi plus un comision pentru mine. Ma faceam si eu cu vreo 2500. Ii credea cineva pe cei doi ca nu au cerut si nu au primit nimic, dupa ce povesteam eu la vreo 10 persoane cum a fost? :wink:
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

Avatar utilizator
Cezar Bibu
Mesaje: 553
Membru din: Lun Ian 10, 2005 10:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Non-combat

Mesaj de Cezar Bibu »

@Cristi,

Cu toata prietenia, dar te rog sa privesti acest topic nu ca ceva personal cu fratii Rudeanu ! Eu am intrebat pe capitanul echipei nationale Sorin Rudeanu, ceva, si nu pe Cristi Rudeanu, un participant la calificari ! Ce-i drept, unul cu greutate mare, dar tot participant ! :lol: Scuzele mele pentru pretiosul timp furat din pregatirea pentru Tincabesti..

Evident, se poate ca interventia mea cu acest nou topic sa nu fie interesanta, si..asta e ! Ciinii latra, caravana trece ! :lol: Prin Franta, evident ! :lol: Doar mi-am exprimat niste nedumeriri.. :)

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Non-combat

Mesaj de oanavictor »

Cristian Rudeanu scrie:@ Cezar Bibu

Dupa cum vezi am vorbit cu patru din cei cinci organizatori de etapa, plus directorul de turneu
Cred ca ai vorbit cu directorul de turneu in vis sau prin BRAILLE :lol: :lol:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Non-combat

Mesaj de cornelserbu »

@ cezar bibu

cezarica, nu cred ca sunt nedumeriri, mai degraba niste intrebari, unele retorice si unele la care ai raspuns singur, asa ca remarca cu cainii care latra si caravana care trece nu cred ca e corecta, parerea mea...
Cornel Serbu
Friends Carp Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”