Observatii interesante in prag de mansa 2 !!!!!!!

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

marin laurentiu
Mesaje: 626
Membru din: Mie Ian 31, 2007 20:57
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Observatii interesante in prag de mansa 2 !!!!!!!

Mesaj de marin laurentiu »

Teddy scrie:38. In timpul aruncarilor plumbul nu trebuie sa descrie miscari laterale in ringul de pescuit.Miscarea plumbilor va fi obligatoriu pe directia stand/apa sau apa/stand
asta e alta mancare de peshe bre...mai pe inteles,cica nu ai voie sa-i dai vecinlui din dreapta sau stanga cu plumbul in frunte,chiar daca ti-a facut contestatie :mrgreen: :D :D :D
doar cand vom taia ultimul pom,vom asfalta ultima palma de pamant si vom prinde ultimul peste,vom realiza ca nu putem manca...bani

Avatar utilizator
Teddy
Mesaje: 358
Membru din: Mie Feb 04, 2009 18:27
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: Observatii interesante in prag de mansa 2 !!!!!!!

Mesaj de Teddy »

stiu, dar atat este prevazut in regulament, deci orice fel de aruncare din spate catre apa este permisa, inclusiv OTG.

oricum regulamentul pe langa faptul ca are multe lipsuri (observate mai ales in timpul primei manse) este facut in asa fel incat sa lase loc de interpretari. noi suntem cei care il poate imbunatatii.
Dragos Dimache - Pescar sportiv

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14768
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Observatii interesante in prag de mansa 2 !!!!!!!

Mesaj de gor965 »

Teddy scrie:.... deci orice fel de aruncare din spate catre apa este permisa, inclusiv OTG.
La OTG o pleca plumbul din spate si s-o indrepta catre apa , dar miscarea de lansare e circulara ...plumbul plecand initial in lateral ! Eu cred ca e o miscare interzisa !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Observatii interesante in prag de mansa 2 !!!!!!!

Mesaj de Vali Vesa »

Fratilor, divagam... Hai sa le luam una care una...

V-am supus atentiei doua probleme MAJORE. Hai sa vedem daca se poate face ceva, sau mergem asa inainte.

Mie mi se cam r u p e anul asta, ca nu mai particip. Totusi, pentru cei ramasi in competitie mi se pare important.

???
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

marin laurentiu
Mesaje: 626
Membru din: Mie Ian 31, 2007 20:57
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Observatii interesante in prag de mansa 2 !!!!!!!

Mesaj de marin laurentiu »

ai dreptate...
chestia asta cu contabilizarea avertismentelor timp de 3 ani....e aiurea rau...cred ca nu se regaseste in nici o disciplina sportiva...probabil e tot din seria "50 de kg amenda" :mrgreen: :D :D :D
doar cand vom taia ultimul pom,vom asfalta ultima palma de pamant si vom prinde ultimul peste,vom realiza ca nu putem manca...bani

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Observatii interesante in prag de mansa 2 !!!!!!!

Mesaj de cornelserbu »

baieti, mai pescuieste cineva in campionatul asta, sau doar se vaneaza abateri minore de la regulament si se depun contestatii...acum cativa ani se pescuia la calificari intr-o armonie de nedescris, iar rezultatele internationale n-au intarziat sa apara...nostalgii, tata, dar zau, era mult mai frumos :D
Cornel Serbu
Friends Carp Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”