Pt Sorin Rudeanu

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Pt Sorin Rudeanu

Mesaj de dan cotelici »


Am vizionat cap coada filmarea de la Darvari.Mai mult de 4 ore.
M-ai facut mincinos pentru ca sustii ca s-a discutat si s-a exclus posibilitatea ca un singur concurent sa intre in stand la inceputul unei manse.
Concluzia este ca nu eu sunt mincinosul.!

@ Rudeanu si Tomulescu.
Daca aveti onoare, te rog pe tine si pe Tomulescu, sa va reconsiderati afirmatiile.
The second best is the first loser!

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pt Sorin Rudeanu

Mesaj de Florentin Iuga »

S-a discutat in a doua filmare, la sedinta de la AVP dar numai despre posibilitatea revenirii in stand. Atat. La minutul 221 (3h41'30").
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Pt Sorin Rudeanu

Mesaj de dan cotelici »

M-ati facut mincinos pentru ca sustineti ca s-a discutat si s-a exclus EXPLICIT posibilitatea ca un singur concurent sa intre in stand la inceputul unei manse.
Dupa vizionarea filmarilor rezulta ca am dreptate.
Concluzia este ca EU nu sunt un mincinos.

@Sorin Rudeanu si Gabi Tomulescu.
Daca aveti onoare va rog sa va reconsiderati afirmatiile!!!!!!!!
The second best is the first loser!

Sorin Rudeanu
Mesaje: 75
Membru din: Vin Iul 10, 2009 20:07

Re: Pt Sorin Rudeanu

Mesaj de Sorin Rudeanu »

Am discutat cu Dan la telefon si am aflat care sunt minutele pe care trebuie sa le urmaresc. Am vizionat filmarea si pot afirma ca:- DA, nu se discuta explicit ca un pescar nu poate intra singur in stand, cu toate ca vreti sa credeti sau nu eu puteam paria si casa ca asa s-a intamplat .concluzie SCUZE DAN
- din alt punct de vedere se spune ca nu se mai poate intoarce. nu te poti intoarce intr-un loc in care nu ai fost asa cum scrie si in regulament. concluzie MENTIN AFIRMATIA CA REGULAMENTUL ESTE GRESIT INTERPRETAT
Sper ca acum totul este O.K.
TARI IN BILE - JUST BITE ME !

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Pt Sorin Rudeanu

Mesaj de dan cotelici »

sorin rudeanu scrie:Am discutat cu Dan la telefon si am aflat care sunt minutele pe care trebuie sa le urmaresc. Am vizionat filmarea si pot afirma ca:- DA, nu se discuta explicit ca un pescar nu poate intra singur in stand, cu toate ca vreti sa credeti sau nu eu puteam paria si casa ca asa s-a intamplat .concluzie SCUZE DAN
Multumesc.
Eu inca astept ca tu si Gogu sa reveniti asupra deciziilor pe care le-ati luat.
The second best is the first loser!

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pt Sorin Rudeanu

Mesaj de mirceaef »

dan cotelici scrie: Eu inca astept ca tu si Gogu sa reveniti asupra deciziilor pe care le-ati luat.
normal, ti-ar place tie ca victor oana sa le mai traga un jet in cap! ca nu le-a ajuns prima oara.
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Pt Sorin Rudeanu

Mesaj de Vali Vesa »

mirceaef scrie: ...normal, ti-ar place tie ca victor oana sa le mai traga un jet in cap! ca nu le-a ajuns prima oara.
Mircea, cu toata prietenia pe care ti-o port, da-mi voie sa te intereb ceva, ca deja insisti prea mult:

ce "jet" le-a tras Victor Oana ???
De ce Sorin n-a spus nimic la Darvari, cand Victor Oana a indicat (in afara regulamentului) directiile de pescuit?
De ce n-ai spus tu nimic atunci?
De ce n-a aspus nimic nici o alta echipa, inclusiv a noastra? Pentru ca, de ce sa nu recunoastem, ne-a convenit - zona mai mare, sanse mai multe.

Hai sa fim seriosi...

Daca respectam regulamentul, trebuia sa-i spun lui Victor Oana - nu, noi pescuim in limita celor 8 metrii. Si in minutul 2 al competitiei faceam contestatii tuturor celorlalte echipe, primul avertisment. Duminica dimineata, imi chemam 3 prieteni observatori si cate 1 pe sector faceau poze in fiecare stand, incotro sunt firele. Si mai faceam cate o contestatie pentru cei ce nu pescuiau in 8 metrii si sunt sigur ca cel putin 90% erau "pe rosu". Al doilea avertisment pentru aceeiasi fapta - ELIMINARE. Si azi poate ma pregateam si eu pentru Lates, dar nu pe munca mea ci pe prostia altora.
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pt Sorin Rudeanu

Mesaj de mirceaef »

Vali Vesa scrie: De ce Sorin n-a spus nimic la Darvari, cand Victor Oana a indicat (in afara regulamentului) directiile de pescuit?
De ce n-ai spus tu nimic atunci? .
sorin i-a spus explicit ca nu face bine si ca e impotriva regulamentului! victor oana i-a replicat la fel de explicit ca el este organizatorul si el decide!!! ai inteles vali?! conversatia se purta peste capul lui vali martoiu, sorin era pe banca in stanga mesei de prezidiu.
cea de a doua persoana care i-a atras atentia ca nu e bine ce face, am fost eu! i-am spus "nea victore nu e bine, e mult prea mare deschiderea"

daca tu dai cu masina peste unu' pe strada (doamne fereste!) consideri ca esti absolvit de vina pe motiv ca victima nu ti-a atras atentia ca nu faci bine?

daca ctda s-ar fi intrunit si ar fi luat macar in discutie aceste abateri de regulament, macar sa le discute si sa-l scoatea basma curata, mi-as fi vazut probabil mai departe de mistourile uzuale cu dan cotelici sau cornel serbu. acum ca ctda tace malc si nu reactioneaza in nici un fel, acum sa sorin si gogu si-au dat demisia, doi oameni care chiar au ceva de spus in privinta lotului national, am si eu un of, sa-l vad pe victor oana demis. te deranjez? te rog frumos sa nu te implici in acest caz. si iti urez sa-ti organizeze victor oana manse de cn douajdeani de-acu incolo!
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Pt Sorin Rudeanu

Mesaj de Vali Vesa »

Nu ma deranjezi Mircea. Doar ca asta trebuia reglata atunci, la Darvari. Nu, noua ne-a convenit si am tacut!
Si douajdeani de-acu incolo sa mergi tu la Calificari, ca mie nu-mi mai trebuie :evil: Na, acu ma vezi si aparatorul lui Victor Oana... :lol: :lol:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pt Sorin Rudeanu

Mesaj de EX-UL »

@vali vesa

sa sti dragul meu prieten , ca a fi tovaras cu toti de pe balta si nu a face contestatie scrisa ( eu cred ca in premiera am facut contestaie scrisa cuiva pe Tincabesti - pescuiau total in afara standului , pe linga mal - 50 metri , plantat ) este un gest care trebuie sa te preocupe .
Si tu vii la "joaca" , si tu investesti pasiune si bani si cind vezi pe cineva ca isi bate joc - si gandesti - lasa-l dracu ca isi face si el micile mizerii - si nu depui contestatie scrisa , te arunca pe tine aiurea . Nu ii cuantifica pe toti la fel ca tine !!
Ne respectam intre noi , dar suntem un grup mic .

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”