REGULAMENT DESFASURARE -TURNEUL AVP-CAMPIONATUL NATIONAL

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: REGULAMENT DESFASURARE -TURNEUL AVP-CAMPIONATUL NATIONAL

Mesaj de cornelserbu »

jumatatea concursului este vineri noaptea la ora 24.00... :lol:

va propun vineri intre orele 16.00-18.00
Cornel Serbu
Friends Carp Team

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: REGULAMENT DESFASURARE -TURNEUL AVP-CAMPIONATUL NATIONAL

Mesaj de oanavictor »

Se va anunta in ziua tragerii la sorti de catre directorul de arbitraj .
Cel mai probabil va fi intre orele 18-20 vineri .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: REGULAMENT DESFASURARE -TURNEUL AVP-CAMPIONATUL NATIONAL

Mesaj de EX-UL »

Pun si eu o intrebare - un forfac ( montura ) din textil Tuf Line de 40 lb este legal ? Ma gindesc sa nu aiba probleme colegul asta al meu , care m-a rugat sa-i leg niste carlige pentru concurs . Intreb pentru ca in masura in care inaintasul este limitat la 25 lb , ce facem cu firul de montura ? Nu glumesc, dara vad ca este bine sa intrebi multe inainte , gradina lui D-zeu e mare .

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: REGULAMENT DESFASURARE -TURNEUL AVP-CAMPIONATUL NATIONAL

Mesaj de oanavictor »

Valerica ,acul poti sa-l legi si cu ''cablu de remorcare'' :lol: :lol:
Pe raspunderea mea :!:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

marin laurentiu
Mesaje: 626
Membru din: Mie Ian 31, 2007 20:57
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: REGULAMENT DESFASURARE -TURNEUL AVP-CAMPIONATUL NATIONAL

Mesaj de marin laurentiu »

25. lansetele de rezerva se vor amplasa vertical si vor fi delimitate vizibil de cele 4 de
pescuit in actiune;lansetele pentru plasarea reperelor vor fi identificate, semnalizate si
nu se vor afla pe rod pod-ul sau pichetii pe care sunt amplasate cele 4 lansete de
pescuit in actiune;

ce inseamna indentificate si semnalizate?
doar cand vom taia ultimul pom,vom asfalta ultima palma de pamant si vom prinde ultimul peste,vom realiza ca nu putem manca...bani

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: REGULAMENT DESFASURARE -TURNEUL AVP-CAMPIONATUL NATIONAL

Mesaj de cornelserbu »

bai fratilor, voi chiar n-ati mai fost la concursuri, sau faceti misto ? :mrgreen:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

marin laurentiu
Mesaje: 626
Membru din: Mie Ian 31, 2007 20:57
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: REGULAMENT DESFASURARE -TURNEUL AVP-CAMPIONATUL NATIONAL

Mesaj de marin laurentiu »

cornelserbu scrie:bai fratilor, voi chiar n-ati mai fost la concursuri, sau faceti misto ? :mrgreen:
la concursuri cu asa regulament eu nu am mai fost nea cornele...da' pana acu' nu ma intrebat nimeni de sanatate vis-a-vis de marker ...eu lasam lanseta de marker pe pamant in stanga sau dreapta 3-4 m si o semnalizam din proprie initiativa cu o bambina fosforescenta bagata pe talon sa nu calc pe ea :lol: :lol: :lol:
doar cand vom taia ultimul pom,vom asfalta ultima palma de pamant si vom prinde ultimul peste,vom realiza ca nu putem manca...bani

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: REGULAMENT DESFASURARE -TURNEUL AVP-CAMPIONATUL NATIONAL

Mesaj de cornelserbu »

marin laurentiu scrie:
cornelserbu scrie:bai fratilor, voi chiar n-ati mai fost la concursuri, sau faceti misto ? :mrgreen:
la concursuri cu asa regulament eu nu am mai fost nea cornele...da' pana acu' nu ma intrebat nimeni de sanatate vis-a-vis de marker ...eu lasam lanseta de marker pe pamant in stanga sau dreapta 3-4 m si o semnalizam din proprie initiativa cu o bambina fosforescenta bagata pe talon sa nu calc pe ea :lol: :lol: :lol:
laurentiu, daca si acum faci la fel, va fi perfect :D
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: REGULAMENT DESFASURARE -TURNEUL AVP-CAMPIONATUL NATIONAL

Mesaj de Cristi Y »

Lansetele de rezerva , inclusiv lanseta de marker va fi tinuta in rastel , trecuta pe opis si folosita cu aprobarea comandantului garzii in prezenta caporalului de schimb...pe timp de noapte lanseurile se fac avand fatza luminata si in prealabil facandu-se somatiile regulamentare...
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: REGULAMENT DESFASURARE -TURNEUL AVP-CAMPIONATUL NATIONAL

Mesaj de Andrei I »

Sionut scrie:
Zarguzon Adi scrie:REGULAMENT DESFASURARE
6. mulinetele vor fi obligatoriu cu tambur fix; este permisa echiparea acestora doar cu fir monofilament, iar inaintasul folosit (mono sau multifilament) poate avea maxim 8 m si o rezistenta maxima de 25 lbs;
Am si eu o intrebare ? Cum credeti ca-si vor da seama arbitrii ca rezistenta inaintasului este de 25 lb ?
Multumesc !

Am cautat toata ziua inaintas de 25 lbs ...asa ca sa ma conformez cu regulamentul desi nu inteleg logica acestei cerinte.

Acum, dupa o zi pierduta cu "amanunte inutile" vorba cuiva, constat ca in regulament la punctul 6 nu mai apare nimic decat "6. mulinetele vor fi obligatoriu cu tambur fix".

Sa mor daca mai inteleg ceva... Sionut tu ai pus postarea asa la misto sa vezi cati si-au insusit regulamentul? sau dupa ce ai ridicat intrebarea la fileu s-a sters din rgulament paragraful fara sa se anunte ?!
Milionar excentric

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”