Romania organizeaza Campionatul Mondial 2012 ?

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
cezar.ch
Mesaje: 177
Membru din: Mie Ian 20, 2010 11:27

Re: Romania organizeaza Campionatul Mondial 2012 ?

Mesaj de cezar.ch »

În pădurea cu alune,
Aveau casa doi pitici,
Vine pupăza şi spune,
- Vreau să stau doar EU aici !

Pu,pu,pu, la,la,la,
- Vreau să stau doar EU aici !

Pu,pu,pu, la,la,la,
- Vreau să stau doar EU aici ! :D :D :D

În rolul piticilor APCR şi LRC, iar în locul PUPEZEI , Fane Popescu - Federatie !

Numai că, mica fabulă în versuri are şi o morală:

Trebuie să vrea şi GRIVEI !

Care Grivei "este mai multi". Pe langa ANST (structura guvernamentala , o bagatela pentru Popescu), mai este si AGVPS (dr.Neculai Şelaru, cu o echipă de susţinători total necunoscuţi, printre care Mugur Isărescu, Ion Ţiriac, prinţul D.Sturdza, Bogdan Niculescu-Duvăz şi alţii la fel de anonimi). Iar, cu voia dvs., ultimii pe listă, CIPS/FIPS, care s-au si (ante)pronunţat.
Pe ei, Popescule ! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
CLAUDIU COZMA
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 550
Membru din: Mar Iun 05, 2007 14:56
Puncte: 0
Localitate: BRASOV
Contact:

Re: Romania organizeaza Campionatul Mondial 2012 ?

Mesaj de CLAUDIU COZMA »

govo scrie:propunere catre ADMIN...se poate face un sondaj pe site si daca un user primeste peste 80% din voturi se poate sterge acel user?

si sa aleaga userul Av, sau VAL, sau Claudiu :D :D :D
Vezi ca mai este un sondaj de genul asta pe aici :D si am votat pentru Myagi , nu cred ca sunt eu in masura sa dau verdicte cine are voie si cine nu , sa scrie pe acest forum , dar oricum ar fi interesant :D
<°))))))><
><((((((°>

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Romania organizeaza Campionatul Mondial 2012 ?

Mesaj de Val »

govo scrie:propunere catre ADMIN...se poate face un sondaj pe site si daca un user primeste peste 80% din voturi se poate sterge acel user?

si sa aleaga userul Av, sau VAL, sau Claudiu :D :D :D
Nu te arunca la ADMIN ca te sterge Vladut ca pe nimeni . Stai cuminte si citeste . Nici nu exista nimic de discutat ..... vorbim - vorbe in clipa de fata , cind POPESCU ne umple de texte de lege cum ar fi daca ar fi .... DAR NU ESTE .
REPET - NU EXISTA LEGEA CARE SA FACA SPORT DIN PESCUIT ! Despre ce vorbim ???????????
Invers vorbind ... dar asta e ceva din SF .... daca este ... mergem cu totii la taiere dupa ce am epuizat toate caile de atac din justitie ... si sunt citiva care doresc sa preia cazul . Prieteni de-ai mei , nu altcineva ... Mie unul chiar imi face placere sa mai stau de vorba despre pescuit si in alt context ... pe balta , m-a catalogat Vladut .
Ultima oară modificat Mar Noi 15, 2011 16:32 de către Val, modificat 1 dată în total.

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Romania organizeaza Campionatul Mondial 2012 ?

Mesaj de Val »

cezar.ch scrie:În pădurea cu alune,
Aveau casa doi pitici,
Vine pupăza şi spune,
- Vreau să stau doar EU aici !

Pu,pu,pu, la,la,la,
- Vreau să stau doar EU aici !

Pu,pu,pu, la,la,la,
- Vreau să stau doar EU aici ! :D :D :D

În rolul piticilor APCR şi LRC, iar în locul PUPEZEI , Fane Popescu - Federatie !

Numai că, mica fabulă în versuri are şi o morală:

Trebuie să vrea şi GRIVEI !

Care Grivei "este mai multi". Pe langa ANST (structura guvernamentala , o bagatela pentru Popescu), mai este si AGVPS (dr.Neculai Şelaru, cu o echipă de susţinători total necunoscuţi, printre care Mugur Isărescu, Ion Ţiriac, prinţul D.Sturdza, Bogdan Niculescu-Duvăz şi alţii la fel de anonimi). Iar, cu voia dvs., ultimii pe listă, CIPS/FIPS, care s-au si (ante)pronunţat.
Pe ei, Popescule ! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Mai scriu si eu citiva sau astia sunt de ajuns ?

Avatar utilizator
CLAUDIU COZMA
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 550
Membru din: Mar Iun 05, 2007 14:56
Puncte: 0
Localitate: BRASOV
Contact:

Re: Romania organizeaza Campionatul Mondial 2012 ?

Mesaj de CLAUDIU COZMA »

cezar.ch scrie:În pădurea cu alune,
Aveau casa doi pitici,
Vine pupăza şi spune,
- Vreau să stau doar EU aici !

Pu,pu,pu, la,la,la,
- Vreau să stau doar EU aici !

Pu,pu,pu, la,la,la,
- Vreau să stau doar EU aici ! :D :D :D

În rolul piticilor APCR şi LRC, iar în locul PUPEZEI , Fane Popescu - Federatie !

Numai că, mica fabulă în versuri are şi o morală:

Trebuie să vrea şi GRIVEI !

Care Grivei "este mai multi". Pe langa ANST (structura guvernamentala , o bagatela pentru Popescu), mai este si AGVPS (dr.Neculai Şelaru, cu o echipă de susţinători total necunoscuţi, printre care Mugur Isărescu, Ion Ţiriac, prinţul D.Sturdza, Bogdan Niculescu-Duvăz şi alţii la fel de anonimi). Iar, cu voia dvs., ultimii pe listă, CIPS/FIPS, care s-au si (ante)pronunţat.
Pe ei, Popescule ! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:D Cel mai bun rezumat al celor 22 de pagini .
<°))))))><
><((((((°>

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Romania organizeaza Campionatul Mondial 2012 ?

Mesaj de Val »

Ma bucur ca nu am scris degeaba si v-ati prins si voi cum stau lucrurile si ce implicatii majore inseamna din a recunoaste ceva drept SPORT .

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Romania organizeaza Campionatul Mondial 2012 ?

Mesaj de Vladut Mateianu »

Val, du-te in Delta ! :D Nu te mai lupta cu morile de vant, lupta-te cu stiucile ! Sunt cateva locatii de vis, cu maxim 100 lei/ zi poti captura exemplare de coperta, bulan sa ai ! :wink:

Sa luptam impreuna impotriva celor ce ii jegmanesc pe pescari (cum zicea cineva mai devreme), a celor care traiesc in urma pasiunii noastre :

- magazinele de pescuit- sa le desfintam, au adaosuri la marfa vanduta ! :evil:
-producatorii de nada - nesimtitii, isi pun si profit ! :evil:
- transportatorii navali din delta - ne cer mult mai mult decat costa benzina ! :evil:
- ghizii care ii indruma pe pescari - au tupeu sa le ceara si bani, in loc sa o faca din colegialitate... :evil:
-etc - nu mai scriu ca ma inervez si-mi da sangele pe nas... :lol:

Ps si mai sunt si cateva "cameriste" prin pensiuni cu taxe nesimtite, cum sa acceptam asa ceva ? Auzi , sa ne ceara bani , noua, pescarilor.... :oops: in loc sa ne respecte pasiunea. :mrgreen:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Popescu Stefan
Mesaje: 807
Membru din: Mar Ian 19, 2010 20:46

Re: Romania organizeaza Campionatul Mondial 2012 ?

Mesaj de Popescu Stefan »

Val,
Ești puțin rămas în urmă. Statul român a recunoscut pescuitul sportiv ca sport în anul 2002. Din anul 2005 drumul constituirii federației sportive a fost deschis. Nu s-a găsit nimeni să pășească pe el.
Cât privește finanțarea federației, depinde de priceperea celor care o vor conduce. Numai că fondurile astea atrase din surse de finanțare legale, nu pot fi jefuite cum se face acum, întrucât ăia care îi dau te verifică ce ai făcut cu ele, pe când banii storși din buzunarele pescarilor sportivi merg pe țăruși superevaluați, pe deplasările șmecherilor, secretare, etc., etc,. Asta este diferența dintre o federație serioasă și o coșmelie ca APCR.
Cât privește procesul lui Vlădeanu, el se va termina vineri. Sper.

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Romania organizeaza Campionatul Mondial 2012 ?

Mesaj de Val »

Vladut Mateianu scrie:Val, du-te in Delta ! :D Nu te mai lupta cu morile de vant, lupta-te cu stiucile ! Sunt cateva locatii de vis, cu maxim 100 lei/ zi poti captura exemplare de coperta, bulan sa ai ! :wink:

Sa luptam impreuna impotriva celor ce ii jegmanesc pe pescari (cum zicea cineva mai devreme), a celor care traiesc in urma pasiunii noastre :

- magazinele de pescuit- sa le desfintam, au adaosuri la marfa vanduta ! :evil:
-producatorii de nada - nesimtitii, isi pun si profit ! :evil:
- transportatorii navali din delta - ne cer mult mai mult decat costa benzina ! :evil:
- ghizii care ii indruma pe pescari - au tupeu sa le ceara si bani, in loc sa o faca din colegialitate... :evil:
-etc - nu mai scriu ca ma inervez si-mi da sangele pe nas... :lol:

Ps si mai sunt si cateva "cameriste" prin pensiuni cu taxe nesimtite, cum sa acceptam asa ceva ? Auzi , sa ne ceara bani , noua, pescarilor.... :oops: in loc sa ne respecte pasiunea. :mrgreen:
Nu ai inteles nimic . Vad ca de la o vreme ai o mare pasiune pe cameriste si pe locatii .... Unde e smecheria ? Eu am scris subtire , dar subtire , doar atit cat sa nu imi spui la o adica , cu toata dragostea pe care mi-o porti , bai bulache - eu de ce nu stiu chestia asta ? Daca o stiai , de ce nu ai scris ? din vreme !

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Romania organizeaza Campionatul Mondial 2012 ?

Mesaj de Vladut Mateianu »

Val, nu era nimic personal, era doar o constatare. Sa o citeasca cine trebuie.
Fir intins si distractie placuta !

Apropo, unde te duci ?
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”