scrisoare de protest

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

scrisoare de protest

Mesaj de mirceaef »

avand in vedere incalcarile repetate de regulament semnalate in cele doua manse disputate pe acumularea darvari, avand in vedere lipsa de reactie a celor votati sa se ocupe tocmai de asemenea probleme, avand in vedere faptul ca sorin rudeanu, dublu vicecampion mondial, atat cu echipa cat si la individual, si-a dat demisia pentru faptul ca nu a luat atitudine si nu a semnalat la timpul potrivit incalcarile de regulament savarsite de directorul turneului, victor oana, cu buna stiinta si impotriva recomandarilor primite atat de la adi zarguzon, directorul de arbitraj al turneului, cat si din partea observatorului avp, sorin rudeanu, prezent la deschiderea primei manse, doresc sa informez in primul rand oficialii acestui turneu, observatorii avp, reprezentantul agvps, directorul de turneu si brigada de arbitrii aps urmatoarele:
1. in seara aceasta sau cel mai tarziu maine dimineata voi redacta textul unei scrisori de protest adresata lui malin pe care o voi posta atat aici pe site cat si pe site-ul avp. scrisoarea va semnala incalcarile de regulament semnalate pana acum, lipsa de reactie a tuturor oficialilor acestui turneu, si va face apel atat la membrii brigazii aps cat si la toti participantii inscrisi in acest turneu, platitori ai taxelor pt primele doua manse, sa sustina cererea de demitere a actualului director de turneu. daca obtin acordul a macar jumatate din participantii la acest turneu o trimit spre publicare la avp.

2. in caz ca acest demers se va dovedi falimentar sau neinspirat, voi adresa o alta scrisoare de protest, cu semnaturile pe care le pot obtine in acest moment de la participanti si membrii brigazii aps, agvps.

3. daca si de data asta dau gres, voi posta pe petitii online o cerere de demitere a directorului acestui turneu, victor oana, si voi posta link-ul pe toate paginile de net pe care le stiu.

daca si de data asta dau gres, imi bag picioarele in ea de tzara ca la boc si basescu io nu ma duc. :D
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: scrisoare de protest

Mesaj de mirceaef »

as avea rugamintea la administratorii acestui site sa nu permita accesul pe topicul scrisorii de protest decat participantilor inscrisi in primele doua etape si oricarui membru al brigazii aps.
in caz ca imi puteti indeplini aceasta doleanta, va multumesc frumos, in caz contrar voi posta textul scrisorii doar pe site-ul avp.
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: scrisoare de protest

Mesaj de andrei vladeanu »

cornel serbu (sau razvan dobrescu)
vali martoiu
gabi sandu
florentin iuga
catalin prichici (sau dan cotelici)
adrian zarguzon

acestia sunt organizatorii campionatului national de pescuit la crap.
oamenii asteapta un raspuns de la d-voastra. ar fi interesant si mai ales barbateste sa va precizati pozitiile.
The One Team

Cristian Rudeanu
Mesaje: 161
Membru din: Dum Iun 24, 2007 13:25

Re: scrisoare de protest

Mesaj de Cristian Rudeanu »

Am vorbit personal cu 4 (patru) dintre acesti domni si au pozitii foarte bine precizate. Din motive pe care nu le inteleg ezita in a le face publice!

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: scrisoare de protest

Mesaj de gabisandu »

Pozitia mea este foarte nuantata chiar pe topicul unde se discuta despre acest lucru. Ca atare am propus si un amendament la regulament unde iarasi mi-am exprimat parerea. Cer cu insistenta sa nu fiu blamat pe nedrept, fac orice imi sta in puteri sa-mi exprim opinia, o sustin cu tarie si sper ca si ceilalti membri CDTA sa fie de acord cu ea dar nu vreau sa fiu etichetat pe nedrept.

Cristian Rudeanu
Mesaje: 161
Membru din: Dum Iun 24, 2007 13:25

Re: scrisoare de protest

Mesaj de Cristian Rudeanu »

@ gabi sandu

Tocmai de asta s-a ajuns aici, ca am tot umblat la nuante. Alb sau negru, da sau nu !!

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: scrisoare de protest

Mesaj de gabisandu »

Cristian Rudeanu scrie:@ gabi sandu

Tocmai de asta s-a ajuns aici, ca am tot umblat la nuante. Alb sau negru, da sau nu !!
Cred ca un DA mai clar nu se poate. http://www.crapmania.ro/forum/viewtopic.php?f=3&t=3384

Cristian Rudeanu
Mesaje: 161
Membru din: Dum Iun 24, 2007 13:25

Re: scrisoare de protest

Mesaj de Cristian Rudeanu »

@ gabi sandu

Asa este, era o observatie generala, adresata celor ce nu au curaj sa vorbesca in aceste clipe.

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: scrisoare de protest

Mesaj de Florentin Iuga »

Cred ca numai la amendamentul lui Gabi Sandu nu am raspuns dar desigur ca sunt de acord cu ideea lui Andrei ca echipele sa se acrediteze cu o ora inainte. Restul parerilor mi le stiti. Ce ma mira insa, este rigiditatea pe care o cereti de la regulament intr-un caz si flexibilitatea pe care o invocati in altul. E cazul participarii single/duo si al punctarii diferite pentru echipe mai putine de 60. Dupa prima mansa eu am fost singurul care am deschis acest subiect dar toata lumea mi-a sarit in cap la unison - 61 ca la reglement! Ce s-a schimbat de atunci?
Si legile sunt rigide dar sunt insotite de norme de punere in aplicare, care le fac mai flexibile si adaptabile de la un caz la altul. La CM, ala cu regulamentul pe care tot incercam sa-l imitam, nu am vazut vreun arbitru sa vina in stand sa urmareasca directia firelor. Probabil ca le urmaresc si ei cu coada ochiului dar discret si cu bunavointa. Daca nu deranjezi te lasa in pace. Numai la sesizarea scrisa a unei echipe faceau treaba asta (ex. Romania vs Croatia soldat cu avertisment). Cu atat mai putin cred ca le-ar trece prin cap sa te puna sa scoti montura noaptea si sa-ti sparga boiliesul sa vada ce e inauntru (Mary Z. - Hobaia). Daca raportati totul la CM, cand se reclama ceva ganditi-va cum se solutioneaza in CM. Practic nu teoretic. Si ingaduiti-va un pic de relaxare in atitudine.
Suficient de barbatesc raspunsul? Chestia cu Da si Nu ma lasa rece. Seamana a manipulare.
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

Avatar utilizator
Sionut
Mesaje: 963
Membru din: Joi Dec 11, 2008 22:15
Puncte: 0
Localitate: Popesti

Re: scrisoare de protest

Mesaj de Sionut »

Florentin,
din cate stiu eu, la CM (din auzite ca nu am fost acolo), exista un arbitru la fiecare echipa. Si nu mai e nevoie sa intre
in stand sa verifice directia firului (ca vede de cand arunci), nu mai e nevoie sa te puna sa scoti lanseta ca iar se vede
de cand arunci daca totul este in regula si multe alte lucruri care,atunci cand observi o singura echipa, din plictiseala si tot le
observi.
Hai sa ne comparam cu e ce e la CM,decat cand vom oferi exact aceleasi conditii.

P.S Sa stii ca Mary nu e singurul care a fost controlat noaptea, asta sa nu crezi ca are cineva ceva cu clubul tau.
CS APS

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”