Subcomisia de pescuit la crap, din cadrul AGVPS - 02.03.2017

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
apo fishing
Mesaje: 66
Membru din: Vin Apr 03, 2015 14:14

Re: Subcomisia de pescuit la crap, din cadrul AGVPS - 02.03.

Mesaj de apo fishing »

Am inteles ca in toamna o sa fie un Campionat Mondial in Ungaria, sper ca pana atunci sa terminam cu .....,sau faptul ca sunt baltile inghetate ne face sa scriem tampenii si aberatii....
Ps. Sa hotarat asa? DA, la treaba toata lumea....pregatitiva timpul este scurt

Avatar utilizator
Bogdan Buzatu
Pescar de competitie
Mesaje: 280
Membru din: Mie Feb 28, 2007 11:25
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Subcomisia de pescuit la crap, din cadrul AGVPS - 02.03.

Mesaj de Bogdan Buzatu »

Sedinta a fost intradevar un mare circ,dar acum nu are rost sa cautam vinovati. Haideti sa plecam de la ce am invatat din intalnirea asta:TREABA CU VOTATUL E O PROSTIE!!! Votam si nu stim exact ce votam,ne sucim,ne rasucim....STOP!!! Vreau un regulament intocmit de cei cu experienta,adaptat la realitatile romanesti si pe baza lui sa concuram in fiecare an.
Andrei Vladeanu,Bogdan Dragan,Mihai Pripon,Dan Mitranescu,Stefan Fasie....cred ca ar putea fi o comisie competenta ce ar putea sa ne dea o directie.Toti sunt campioni si toti au experienta.Ii respect pe toti(si pe multi altii) din punct de vedere sportiv.Si-au mancat ani din viata prin concursuri,carpfishing-ul a fost darnic cu ei,e momentul sa dea si ei mai departe!!!
Mi se pare aiurea ca votul meu sa fie egal un al unui campion mondial.
Tot ce am votat la sedinta a fost in interesul clubului pe care il reprezint dar imi dau seama ca din punct de vedere al performantei e mai buna varianta cu semifinala.Problema e ca atunci cand ne-am inscris am facut-o calculandu-ne niste costuri iar o semifinala nu era prevazuta in bugetul nostru.Daca stiam de la inceput de sistemul asta cel mai probabil participam si asa,dar imparteam altfel bugetul clubului.
Sper ca cei care au un cuvant de spus in carpfishing-ul romanesc sa lase orgoliile la o parte si sa faca cumva sa fie bine pentru toti:si pentru cluburile "sarace",si pentru "consecrate".
Seara buna si ne vedem in finala! :D
Bogdan Buzatu
C.S. OLTENIA FISHING
Nume utilizator schimbat din bogdan b.

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Subcomisia de pescuit la crap, din cadrul AGVPS - 02.03.

Mesaj de Lucian SV »

Navis Carpo scrie:
romanraul scrie:
Navis Carpo scrie:Cand nu ai timp si bani nu te implici in ceva ce nu-ti permiti si mai ales nu strici joaca altora.
Ai serios ??? Nu vreti sa jucati numai voi ? Ba chiar propun sa mergeti direct la mondiale si noi imbecilii cum zici desi este o nesimtire ce zici si ar trebui sa iti masori cuvintele.... nici sa nu mai venim ?
Postarile mele nu se refera la pescarii care au fost la sedinta si nici la cei care nu au fost. Nu am cum sa imi permit sa jignesc pe cineva. Este strict legat de rezultatul(ele) acestei intalniri. Este vorba de faptul ca aceasta sedinta nu a fost condusa tocmai corect, spre deosebire de sedinta din noiembrie in care cei prezinti au fost initiatorii si punctele votate au fost in ordine fireasca si toata lumea a plecat multumita. Din pacate nu s-a pus pe hartie atunci si varianta cu doua manse.
Corect este ca D-l Orhei sa-si asume esecul intalnirii de ieri, care a nemultumit pe toata lumea si sa gaseasca solutie de rezolvare cat mai rapida.
CN-ul este o competitie serioasa si trebuie tratata ca atare, iar daca din diverse motive s-a luat o decizie gresita e timp sa se remedieze.
Băi, știi ce a zis nea Costel Drojderu? Văd că nu te liniștești și mănânci cacao la liber. Tu crezi că eu sunt un tâmpit care a stat și a asistat la circul circului și nu mi-am dat seama că dl. Orhei este slab? Dar cine mama dracului poate sta între asemenea ”oameni”? Mai avea puțin și ajungea general de armată din gura lui Pripon! Tu chiar nu-ți dai seama că jucăm pe niște reguli stabilite adhoc în funcție de care știe să speculeze chipurile în favoarea lui. Ce să conducă mareșalul Orhei (ptiu m-am molipsit), o mașină de spălat scăpată de sub control? Faceți naibii un regulament cap coadă! Măcar la anul să știe fiecare ce are de făcut, nu să se trezească câte un imbecil să ne spună că ne-am urcat în alt tramvai!

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Subcomisia de pescuit la crap, din cadrul AGVPS - 02.03.

Mesaj de Lucian SV »

Bogdan Buzatu scrie: Sper ca cei care au un cuvant de spus in carpfishing-ul romanesc sa lase orgoliile la o parte si sa faca cumva sa fie bine pentru toti:si pentru cluburile "sarace",si pentru "consecrate".
Seara buna si ne vedem in finala! :D
Tu crezi că ”consacrații” nu erau în temă astă-toamnă. Nu pe baza a ceea ce s-a votat atunci te-ai înscris? Crezi că acel punct 16 a fost pus întâmplător? Ceea ce s-a întâmplat anul ăsta să fie învățătură de minte pentru toată lumea. Eu personal înțeleg fenomenul, dar nu am putut trece peste ce s-a hotărât în club. :mrgreen:

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Subcomisia de pescuit la crap, din cadrul AGVPS - 02.03.

Mesaj de gabi1 »

Eu personal înțeleg fenomenul, dar nu am putut trece peste ce s-a hotărât în club. :mrgreen:
Câte ore ai frământat căciula in sediul AGVPS până ți-a venit rândul la vot?!? :lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Subcomisia de pescuit la crap, din cadrul AGVPS - 02.03.

Mesaj de Lucian SV »

gabi1 scrie:
Eu personal înțeleg fenomenul, dar nu am putut trece peste ce s-a hotărât în club. :mrgreen:
Câte ore ai frământat căciula in sediul AGVPS până ți-a venit rândul la vot?!? :lol: :lol:
Mai mult am stat la fumat, am ars aproape un pachet de marlboro roșu. Puteai și tu să vii cu niște cafele că săracii ăștia de la AJVPS nici automat de cafea nu au. :lol: :lol:

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Subcomisia de pescuit la crap, din cadrul AGVPS - 02.03.

Mesaj de gabi1 »

Lucian SV scrie: Puteai și tu să vii cu niște cafele că săracii ăștia de la AJVPS nici automat de cafea nu au. :lol: :lol:
:shock: Unde dracu' ai văzut tu slugă cu servitori :roll: :lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Subcomisia de pescuit la crap, din cadrul AGVPS - 02.03.

Mesaj de Lucian SV »

gabi1 scrie:
Lucian SV scrie: Puteai și tu să vii cu niște cafele că săracii ăștia de la AJVPS nici automat de cafea nu au. :lol: :lol:
:shock: Unde dracu' ai văzut tu slugă cu servitori :roll: :lol: :lol:
Cine a zis că nu te plăteam? :D
ps. singurul care a avut ceva pe cap a fost Bogdan Drăgan. Din șapca lui a ieșit supertragerea celor două semifinale. Cred că are pe buhuhu! :lol:

nicucc
Pescar de competitie
Mesaje: 195
Membru din: Sâm Sep 05, 2009 13:26
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: Subcomisia de pescuit la crap, din cadrul AGVPS - 02.03.

Mesaj de nicucc »

O vorba veche zice ..."numa maine nu-i poimaine"

Vine concursul si voi va balaciti in cifre, 13/14, 34/12 ,34/6 ..6/49 , eu credeam ca astea-s pentru muieri, in primul rand e Campionat de pescuit in balta iar voi va antrenati la pescuit in manse?

Fiti barbati si puneti osul la treaba, faceti-va strategia de concurs, munciti, luptati, cine-si va dori mai mult sa fie campion, o sa fie campion!

Fir Intins!

Avatar utilizator
Bogdan Dragan
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1179
Membru din: Joi Aug 20, 2009 17:31
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Subcomisia de pescuit la crap, din cadrul AGVPS - 02.03.

Mesaj de Bogdan Dragan »

Lucian SV scrie:
gabi1 scrie:
Lucian SV scrie: Puteai și tu să vii cu niște cafele că săracii ăștia de la AJVPS nici automat de cafea nu au. :lol: :lol:
:shock: Unde dracu' ai văzut tu slugă cu servitori :roll: :lol: :lol:
Cine a zis că nu te plăteam? :D
ps. singurul care a avut ceva pe cap a fost Bogdan Drăgan. Din șapca lui a ieșit supertragerea celor două semifinale. Cred că are pe buhuhu! :lol:
Nu ai fost suficient de atent la detalii...nu din sapca mea au fost trase la sorti cele doua semifinale ci din cea a lui Marian Constantin.
Sapca il are pe buhuhu sau eu?....fi te rog mai explicit!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”