Tenul in calificari

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Tenul in calificari

Mesaj de Dan Mitranescu »

gabisandu scrie:Se stia ca este ten in balta si am spus ca avem cam 10% ten.

Dan, intra pe videozone la infopescar si uitate la filmarea sedintelor. Acolo ai sa vezi live decizia de a lasa la latitudinea organizatorului punctare sau nu a tenului. Hotararea organizatorului pe Lates este ca nu puncteaza tenul, hotarare pe care o mentin si nu o schimb.

Vizioneaza filmarile si apoi vorbim.
Am urmarit sedinta la momentul respectiv. Vorbele sunt vorbe , iar regulamentul este cel scris si semnat !

Cu am mai spus : am pierdut podiumul la Lates pentru ca am pescui doua zile in special dupa ten apreciind gresit cantitatea acestuia raportata la crap.

In etapa de la Lates NU AM SA PESCUIESC DUPA TEN NICI DACA ACESTA SE PUNCTA !!!

Problema mea a aparut cand am observat ca ne dam usi de biserica cu regulamentul in brate , iar o incalcare atat de evidenta a acestuia o trecem cu vederea dintr-un subiectivism colectiv .

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Tenul in calificari

Mesaj de Dan Mitranescu »

Andrei I scrie:am impresia ca va faceti ca nu intelegeti...ce va faceti daca in mansa 4 sau 5 organizatorul decide ca puncteaza DOAR tenul?

e regulamentar pentru ca organizatorul mansei hotaraste ce puncteaza!

in acest moment nu stie nimeni din cei 30 de participanti la Lates ce va puncta la 3Tancabesti sau Sacel-Livada ... pacat de intentiile bune, munca depusa nedublate de un regulament FERM!
Regulamentul este ferm !!!

La fel va fi si la Tancabesti ! :lol:

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Tenul in calificari

Mesaj de Andrei I »

atat timp cat lasa loc de interpretari ..nu este.
Milionar excentric

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Tenul in calificari

Mesaj de Dan Mitranescu »

Andrei I scrie:atat timp cat lasa loc de interpretari ..nu este.
Andrei ...ai inceput si tu ? :D

Ce interpretari vezi legat de ten ?

Scrie foarte clar ca se puncteaza tenul cum la fel de clar este ca nu scrie nimic legat de faptul ca organizatorii etapelor au dreptul sa decida ce peste se puncteaza.

Avatar utilizator
Cristi_Ionita
Mesaje: 307
Membru din: Mar Apr 01, 2008 10:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Tenul in calificari

Mesaj de Cristi_Ionita »

"Acest regulament, precum si regulamentul de desfasurare, sunt identice pentru toate etapele."

:roll: :roll: :roll:
In viata sunt lucruri mult mai importante decat banii...doar ca iti trebuie o grama' de bani ca sa le cumperi.

BARICADA CARP CLUB

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Tenul in calificari

Mesaj de Dan Mitranescu »

@ Gabi

Decizia cu tenul nu-ti apartine !

Stiu asta la fel de bine ca si tine !

Am fost acolo ...

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: Tenul in calificari

Mesaj de gabisandu »

Dan, decizia cu ten-ul am luat-o la concursul din mai doar pentru a ne face o idee mai clara pentru etapa ce urmeaza a se desfasura pe lacul nostru. Astazi privind in urma sunt bucuros ca am luat acea decizie si raman la hotararea mea chiar daca tu crezi ca nu este luata de mine.

P.S. Atunci s-a prins 2,3 tone de crap, sunt convins ca acum vom avea un rezultat si mai bun, daca in lacul nostru populatia de ten era majoritara fii sigur ca alta era decizia mea. Pentru Lates, nu este cazul, in schimb. :D

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Tenul in calificari

Mesaj de Dan Mitranescu »

Cristi_Ionita scrie:"Acest regulament, precum si regulamentul de desfasurare, sunt identice pentru toate etapele."

:roll: :roll: :roll:
Nu-i de ajuns ca am avut de pierdut pana acum ? :D

Trebuie sa o tina asa pana la capat ? :D


P.S. Fi sigur ca este interpretabila si asta ! :lol:

:wink:

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Tenul in calificari

Mesaj de Dan Mitranescu »

gabisandu scrie:Dan, decizia cu ten-ul am luat-o la concursul din mai doar pentru a ne face o idee mai clara pentru etapa ce urmeaza a se desfasura pe lacul nostru. Astazi privind in urma sunt bucuros ca am luat acea decizie si raman la hotararea mea chiar daca tu crezi ca nu este luata de mine.

P.S. Atunci s-a prins 2,3 tone de crap, sunt convins ca acum vom avea un rezultat si mai bun, daca in lacul nostru populatia de ten era majoritara fii sigur ca alta era decizia mea. Pentru Lates, nu este cazul, in schimb. :D

Gabi si carui fapt se datoreaza aceasta decizie a ta ?

Regulamentul cips prevede punctarea tenului ? Da !
Regulamentul turneului prevede punctarea tenului ? Da!
De ce risti aceasta masura daca si asa tenul reprezinta un procent atat de mic si nu poate influenta rezultatul ?

Nu cumva sunt niste jocuri de interese ?

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: Tenul in calificari

Mesaj de gabisandu »

Ce jocuri pot fi Dane. Am anuntat de mai bine de o luna ca nu puncteaza ten-ul, ce tot mai facem polemici pe decizii deja luate. Crezi ca voi schimba ceva cu cateva zile inainte? Ten-ul pe Lates nu puncteza, punct iar motivul principal este ca crapul este in proportii echilibrate la noi pe balta, pe cand tenul pentru ca este putin are cateva zone unde sta si nu vreau sa fie influentata etapa de acest aspect, incerc limitarea bulanului la minim.

P.S. Este ultimul meu raspuns referitor la acest aspect. As fi asteptat mai mult din partea voastra, cei care ati fost pe Lates, la sugestii constructive pentru ca etapa de la noi sa fie cat mai reusita dar vad cu amaraciune ca certurile si polemicile tin capul de afis.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”