Tenul in calificari

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
marin laurentiu
Mesaje: 626
Membru din: Mie Ian 31, 2007 20:57
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Tenul in calificari

Mesaj de marin laurentiu »

Dan Mitranescu scrie:...si pana la urma aia de la cips ..fips , sunt chiar tampiti cand puncteaza tenul si pe deasupra de la 1,5 kg !

Nu si-au dat seama ca sunt niste inapoiati daca nu puncteaza numai "dulapi romanesti" .


Nu , oamenii vor sa echilibreze cat mai mult pistele de concurs ajungand la nivelul in care stiu ca tenul nu se amesteca cu romanescul si nici pestii mari cu cei mici !!!

Iar daca intr-o balta exista aceste tipuri de pesti este logic ca vor fi zone specifice fiecareia ,dand diferente clare si nejustificate in situatia in care se vizeaza numai una dintre ele.
sant de acord cu dan...sa puncteze si tenul,dar sa se aleaga piste FARA TEN :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
doar cand vom taia ultimul pom,vom asfalta ultima palma de pamant si vom prinde ultimul peste,vom realiza ca nu putem manca...bani

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: PRIMII 30

Mesaj de Dan Mitranescu »

panaitemilian scrie: Mie mi se parea corect sa se puncteze si la Hobaia si la Darvari. Nu toata lumea stie la boiles, dar la porumb..... :roll: asa am invatat.
Vrei sa-ti spun ceva ? Cred ca este exact invers ! De aici cred ca vin o treime din probleme ! ( restul snobism si comert :D )

P.S. Il vreau pe Gheran inapoi ! :D

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: PRIMII 30

Mesaj de Dan Mitranescu »

marin laurentiu scrie:
Dan Mitranescu scrie:...si pana la urma aia de la cips ..fips , sunt chiar tampiti cand puncteaza tenul si pe deasupra de la 1,5 kg !

Nu si-au dat seama ca sunt niste inapoiati daca nu puncteaza numai "dulapi romanesti" .


Nu , oamenii vor sa echilibreze cat mai mult pistele de concurs ajungand la nivelul in care stiu ca tenul nu se amesteca cu romanescul si nici pestii mari cu cei mici !!!

Iar daca intr-o balta exista aceste tipuri de pesti este logic ca vor fi zone specifice fiecareia ,dand diferente clare si nejustificate in situatia in care se vizeaza numai una dintre ele.
sant de acord cu dan...sa puncteze si tenul,dar sa se aleaga piste FARA TEN :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
La misto sau in serios ai dreptate ! Daca nu exista tenul intr-o balta nu vor mai fi zone strict marcate de acesta dand sansa romanestilor sa se distribuie pe toata balta !
Dar asta nu inseamna sa excluzi tenul daca exista!

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: PRIMII 30

Mesaj de Dan Mitranescu »

Poate un moderator sa mute acest subiect la " TENUL IN CALIFICARI" ?

Mai am multe de spus si nu cred ca am loc aici la cat sunt de "aprins" ! :D

matei1971
Mesaje: 748
Membru din: Vin Iul 13, 2007 21:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Tenul in calificari

Mesaj de matei1971 »

Puteti sa imi spuneti si mie de ce tenul a punctat la Darvari iar la Hobaia nu?
Când esti mort, nu stii asta - dar ii afecteaza pe ceilalti. La fel si când esti prost.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Tenul in calificari

Mesaj de Vladut Mateianu »

@dan mitranescu

La Tancabesti , la Open , se puncteaza si tenul si romanescul. te astept sa demonstrezi cele sustinute de tine ! :D :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Tenul in calificari

Mesaj de cornelserbu »

@ dan mitranescu, matei '71

la hobaia nu a punctet tenul pentru simplul motiv ca unul dintre organizatori este si snob si comerciant, dar cu mici rectificari...are discernamant si nu-i pasa de fite, si face comert cu lucruri care nu au nimic in comun cu pescuitul...deci, mai sapati...pote dati de bunica :D
Cornel Serbu
Friends Carp Team

radu badica
Mesaje: 107
Membru din: Lun Iun 22, 2009 19:38

Re: Tenul in calificari

Mesaj de radu badica »

Irinel Bunica?

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Tenul in calificari

Mesaj de Dan Mitranescu »

cornelserbu scrie:@ dan mitranescu, matei '71

la hobaia nu a punctet tenul pentru simplul motiv ca unul dintre organizatori este si snob si comerciant, dar cu mici rectificari...are discernamant si nu-i pasa de fite, si face comert cu lucruri care nu au nimic in comun cu pescuitul...deci, mai sapati...pote dati de bunica :D
Dintre "nepregatit" :D (legat de ten bineanteles) , snob si comerciant cred ca ati ales exact variantele care nu va caracterizeaza ! :D

Asa ca eticheta in cazul dvs este alta ...! Cu dovezi ! :D

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Tenul in calificari

Mesaj de Dan Mitranescu »

Vladut Mateianu scrie:@dan mitranescu

La Tancabesti , la Open , se puncteaza si tenul si romanescul. te astept sa demonstrezi cele sustinute de tine ! :D :wink:
Tinand cont ca sunt tenii aia de +18 am sa fiu acolo ! :D

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”