Vocea Poporului - Calificari 2009

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Vocea Poporului - Calificari 2009

Mesaj de Andrei I »

andrei vladeanu scrie:parerea pescarilor ar trebui sa fie singura relevanta, intr-adevar.
numai ca acestia sunt dominati numeric de cumparatorii de lozuri in plic. ieftine, 500 de lei lozu'.
n-ai castigat? mai tragi o data...
pai fa o lista cu pescarii...si ceilalti bagam banii de nade si scule la loz in plic :)
Milionar excentric

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Vocea Poporului - Calificari 2009

Mesaj de Vali Vesa »

cornelserbu scrie: ...cine are impresiia ca stie exact pe unde si cum umbla pestele, cred ca se insala...
Nu stim sigur, dar banuim... Si la Darvari si la Hobaia. Dar asta doar dupa cele 2 etape, cand deja e prea tarziu si multe echipe au luat-o in bot si nu-si vor revenii o perioada. Turneul merge inainte si cine stie ce se va alege pentru Franta. Eu le urez numai de bine pentru ca nu sunt de vina cei ce vor merge. Orice inceput are greseli, important e sa le corectam pentru viitor. Si vorba lui Vladut, sa vorbeasca cei interesati de calificarile de la anu'... :lol:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Vocea Poporului - Calificari 2009

Mesaj de andrei vladeanu »

Andrei I scrie: pai fa o lista cu pescarii...si ceilalti bagam banii de nade si scule la loz in plic :)
nu asta intentionam, scuze. doar sa atentionez ca parerile echipelor participante nu este obligatoriu sa fie in concordanta cu marea performanta in pescuitul competional la crap.
listele le faci tu. la alt topic.
The One Team

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Vocea Poporului - Calificari 2009

Mesaj de cornelserbu »

andrei vladeanu scrie:parerea pescarilor ar trebui sa fie singura relevanta, intr-adevar.
numai ca acestia sunt dominati numeric de cumparatorii de lozuri in plic. ieftine, 500 de lei lozu'.
n-ai castigat? mai tragi o data...
andrei, repeti la nesfarsit caterinca asta cu taxa modica...cred ca deja a-nteles toata lumea si nu cred ca din cauza taxei mici nu se vor califica cei mai buni

lumea n-a venit la calificari pentru a concura cu mitranescu si tomulescu...a venit pentru simplul motiv ca de data asta calificarile au fost accesibile pentru mai multe echipe ca de obicei.

open nu inseamna deschis, eu asa am vazut lucrurile, daca am gresit sunt totusi convins ca nu asta a influentat rezultatele

pentru viitor, probabil ca o taxa cuprinsa intre 1000 si 2000 de lei va aduce destui bani la bugetul echipei nationale, dar atunci pentru ce mai exista sponsori ?...sau poate ar fi mai bune niste precalificari, cum spunea si baiatul de la arad ?!?

probabil ca vor trebui mult mai mult rumegate calificarile astea, dar principalul ar fi sa nu plecam cu idei preconcepute
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Vocea Poporului - Calificari 2009

Mesaj de Andrei I »

andrei vladeanu scrie:nu asta intentionam, scuze. ------>>>listele le faci tu. la alt topic.
Scuze si eu ..nici eu nu intentionam asta.
Milionar excentric

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Vocea Poporului - Calificari 2009

Mesaj de andrei vladeanu »

cornelserbu scrie: andrei, repeti la nesfarsit caterinca asta cu taxa modica...cred ca deja a-nteles toata lumea si nu cred ca din cauza taxei mici nu se vor califica cei mai buni
cornele, nu e caterinca. si nici n-am sa mai repet, gata.
cum vrea "lumea" asa se va face.
The One Team

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Vocea Poporului - Calificari 2009

Mesaj de cornelserbu »

ziceam de caterinca in felul de exprimare, dar stiam ca a fost de la-nceput o idee serioasa pe care ai sustinut-o
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Vocea Poporului - Calificari 2009

Mesaj de Vladut Mateianu »

Eu unul, doresc ca la anul, la CN sa fie etape in care sa avem premii CASH substantiale la fiecare mansa. Asta se poate face doar printr-o taxa de inscriere de minim 1000 lei. Si cred ca si altii, dintre cei care spera sa se califice, doresc asta. Altii, care vin doar ca sa fie si ei la un CN, normal ca doresc taxa de 200 lei.....
Dar performanta nu se face asa :oops: ......cand bagi mana in buzunar nu m-ai iei lucrurile la misto, nu te m-ai inbeti pe balta, nu m-ai abandonezi pe parcurs, etc....... :oops:
Dar , oare, pescarii chiar doresc performanta ? Ptr. Romania ? :roll: :?:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

panaitemilian
Mesaje: 164
Membru din: Mar Mai 12, 2009 16:07

Re: Vocea Poporului - Calificari 2009

Mesaj de panaitemilian »

@floroiu

daca faci tu parte dintrun club, inseamna ca asa trebuie sa fie toate echipele ? ca in politica, mai sunt si independenti. poate la uni ca mine le e scarba de cum impartesc alti ciolanu si prosti lupta pe balta in numele clubului.! :oops: :(
http://www.integradistributie.ro

vreausapescuiesc.ro

energia vine din forta !

sorin dinu
Mesaje: 66
Membru din: Lun Noi 10, 2008 0:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Vocea Poporului - Calificari 2009

Mesaj de sorin dinu »

Ma bag si eu,pt ca am participat ,si am incercat sa-mi explic cateva lucruri.Cand am vazut primele postari ale lui VAL PANGICA m-am enervat strasnic.Ma gandeam:iar se baga asta din afara,fara sa stie despre ce se intampla.Urmeaza a doua mansa,reanalizez,si incep sa-i dau dreptate.Partial.Marea majoritate a pescarilor sunt nepregatiti pt o astfel de confruntare.Sunt mai multe categorii.Unii si-au zis: Ce dreacu,pt 1000 ron pescuiesc alaturi de cei mai buni pescari la crap din ROMANIA,merita.Altii ,dintre cei buni,si-au zis ca sunt foarte valorosi si fac fata oricarei situatii.A mai fost o a trei categorie care a sperat din tot sufletul sa-si dovedeasca talentul,iscusinta,cunostintele despre pescuit per total,intr-un concurs pe plan national.Tzin sa precizez ,ca echipele aflate la mare distanta de Bucuresti au plecat din start defavorizate.E greu sa faci antrenamente la 600 km.De aceea,tot respectul pt rezultatele obtinute!Ce nu inteleg eu este cum echipe in Bucuresti,care practic erau acasa ,au pierdut calificarea.Dar am gasit si raspunsul.Pt ca s-au crezut imbatabili acasa.Problema este ca doar vreo 10 echipe au pescuti anul asta pe pistele de concurs.Restul ,erau prea buni.Sau nu au avut timp.Sau cunosteau balta.Au fost acum 2 ani la un concurs.Pe care l-au castigat.In alte conditii. Se puncta cteno,era peste in balta,nu se cara cu portbagajul,cu cisterna.Sunt ferm convins ca daca toate echipele isi vedeau de pescuit,si nu de a remarca cat de bulanoasa este echipa care prinde peste,altele erau rezultatele.Concret ANDREI si CRISTI IONITA pescuiesc pe locuri care s-au castigat puncte bune,dar sunt nemultumiti de nivelul batilor(n-au fost macar la un antrenament pe una dintre balti),Cipica pe cel mai bun loc la Darvari,in orice conditii de vreme,vant,buldozere,iese pe 4(n-a mai pescuit la darvari de 2 ani),Dan Mitranescu vrea sa se puncteze cteno pe Hobaia,la 2 luni dupa postarea regulamentului(parea mea e ca f.greu sa devii campion national pescuind la porumb,si bulanul nu tzine la nesfarSIT),George Alexandru si Iulian Petre nu au fost nici ei pe baltile de concurs.Faptul ca nu s-a pescuit pe cele 2 balti in antrenamente a dus la rezultatele slabe.
E usor sa spui n-are balta peste.I-am pomenit pe cei de mai sus din pricina faptului ca sunt cei mai galagiosi!Eu cred ca baltile aleses unt foarte bune pt a cerne spuma pescarilor din Romania.Oricum altele mai bune nu cred ca erau.Le doresc fire intinse tuturor celor care merg la Lates.Scuze daca am suparat pe cineva.Asa vad eu lucrurile.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”