VOT CTDA

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: VOT CTDA

Mesaj de Zarguzon Adi »

Pe Darvari au fost in prima mansa 29 echipe si in mansa a doua 29 echipe, deci in total au fost 58 echipe care s-au prezentat la start, dar participante au fost 60 de echipe care au platit si care figureaza in clasament.

Cristian Rudeanu
Mesaje: 161
Membru din: Dum Iun 24, 2007 13:25

Re: VOT CTDA

Mesaj de Cristian Rudeanu »

La data acelei manse erau 57. Splitarea celor doua etape, dupa cum s-a demonstrat, a fost o alta mare porcarie. Dealtfel, concluzia tuturor acestor fapte, pentru mine, este una singura : Victor este mult mai bun ca pescar decat ca organizator de competitii si director de turneu. Mi-e dor de acele vremuri, hai la pescuit Victore!

radu badica
Mesaje: 107
Membru din: Lun Iun 22, 2009 19:38

Re: VOT CTDA

Mesaj de radu badica »

aunt 60 care au platit s-a stabilit tot la inceput cine prinde 0 pesti ia 61 puncte

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: VOT CTDA

Mesaj de dan cotelici »

Cristian Rudeanu scrie:La data acelei manse erau 57. Splitarea celor doua etape, dupa cum s-a demonstrat, a fost o alta mare porcarie. Dealtfel, concluzia tuturor acestor fapte, pentru mine, este una singura : Victor este mult mai bun ca pescar decat ca organizator de competitii si director de turneu. Mi-e dor de acele vremuri, hai la pescuit Victore!
Adica atunci cand ai castigat sectorul B la Hobaia ar fi trebuit sa te comparam cu cei de pe B de la Darvari?
:wink:
The second best is the first loser!

Sorin Rudeanu
Mesaje: 75
Membru din: Vin Iul 10, 2009 20:07

Re: VOT CTDA

Mesaj de Sorin Rudeanu »

Dane tu stii care este parerea mea despre sistemul de punctaj pe care tu si Victor il agreati. Vrei sa spun si parerea coechipierului tau cu cuvintele lui.
Recunosc ca Dumnezeu m-a pedepsit ca ti-am dorit raul. Scuze.
TARI IN BILE - JUST BITE ME !

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: VOT CTDA

Mesaj de Zarguzon Adi »

Cristian Rudeanu scrie:La data acelei manse erau 57. Splitarea celor doua etape, dupa cum s-a demonstrat, a fost o alta mare porcarie. Dealtfel, concluzia tuturor acestor fapte, pentru mine, este una singura : Victor este mult mai bun ca pescar decat ca organizator de competitii si director de turneu. Mi-e dor de acele vremuri, hai la pescuit Victore!

Clasamentele au fost separate. Pentru Darvari s-au luat in considerare cele 2 manse de pe Darvari iar pentru Hobaia cele 2 manse de pe Hobaia.Pe Darvari in prima mansa au fost 29 echipe care s-au prezentat la start iar in mansa a doua tot 29 echipe prezente la start. Dar au fost 60 de echipe platitoare, deci 60 echipe participante.

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: VOT CTDA

Mesaj de Andrei I »

...inainte de prima mansa am sunat pe Adi Zarguzon si am intrebat daca pot incepe la Hobaia singur urmand ca partenerul sa soseasca ziua urmatoare pe balta, cu mana in buzunare si insotit de arbitrii sa I se permita intrarea in stand. Evident stiam ca nu e regulamentar iar eu ceream o derogare...raspunsul a fost evident NU. a doua varianta a fost sa incep si sa continui singur...raspunsul ...NU. echipa e formata din 2 pescari...."daca vrei incepeti amandoi si apoi partenerul pleaca si pescuiesti sngur pana la final" Am multumit pentru raspuns, nu eram prea incanat de el, dar stiam ca asa prevede regulamentul.


Acum aflu ca au existat cazuri in care a pescuit un sg concurent de la inceput pe Hobaia...iar la Darvari..aceeasi situatie.

Nu comentez... doar am relatat.
Milionar excentric

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: VOT CTDA

Mesaj de dan cotelici »

[quote="Cristian Rudeanu"]Splitarea celor doua etape, dupa cum s-a demonstrat, a fost o alta mare porcarie. [quote]

Cred ca toate echipele inscrise au avut suficient timp sa analizeze aceasta mare porcarie inainte de a plati taxa.
The second best is the first loser!

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: VOT CTDA

Mesaj de Zarguzon Adi »

Andrei I scrie:...inainte de prima mansa am sunat pe Adi Zarguzon si am intrebat daca pot incepe la Hobaia singur urmand ca partenerul sa soseasca ziua urmatoare pe balta, cu mana in buzunare si insotit de arbitrii sa I se permita intrarea in stand. Evident stiam ca nu e regulamentar iar eu ceream o derogare...raspunsul a fost evident NU. a doua varianta a fost sa incep si sa continui singur...raspunsul ...NU. echipa e formata din 2 pescari...."daca vrei incepeti amandoi si apoi partenerul pleaca si pescuiesti sngur pana la final" Am multumit pentru raspuns, nu eram prea incanat de el, dar stiam ca asa prevede regulamentul.


Acum aflu ca au existat cazuri in care a pescuit un sg concurent de la inceput pe Hobaia...iar la Darvari..aceeasi situatie.

Nu comentez... doar am relatat.
Este adevarat ca m-ai sunat sa ma intrebi daca fratele tau poate intra in echipa dupa inceperea concursului si raspunsul a fost NU, exact cum a fost si pentru ceilalti care au intrebat acelasi lucru. La intrebarea ta daca poti incepe singur concursul a ramas ca te sun sa-ti comunic daca se poate sau nu. Pana sa-ti comunic eu raspunsul am primit mesaj de la tine ca s-a rezolvat problema dar nu mai intrebat nimic legat de hotararea mea cu privire la inceperea concursului de unul singur.

P.S. nu comentez...doar am relatat

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: VOT CTDA

Mesaj de Andrei I »

Zarguzon Adi scrie:
Andrei I scrie:...inainte de prima mansa am sunat pe Adi Zarguzon si am intrebat daca pot incepe la Hobaia singur urmand ca partenerul sa soseasca ziua urmatoare pe balta, cu mana in buzunare si insotit de arbitrii sa I se permita intrarea in stand. Evident stiam ca nu e regulamentar iar eu ceream o derogare...raspunsul a fost evident NU. a doua varianta a fost sa incep si sa continui singur...raspunsul ...NU. echipa e formata din 2 pescari...."daca vrei incepeti amandoi si apoi partenerul pleaca si pescuiesti sngur pana la final" Am multumit pentru raspuns, nu eram prea incanat de el, dar stiam ca asa prevede regulamentul.


Acum aflu ca au existat cazuri in care a pescuit un sg concurent de la inceput pe Hobaia...iar la Darvari..aceeasi situatie.

Nu comentez... doar am relatat.
Este adevarat ca m-ai sunat sa ma intrebi daca fratele tau poate intra in echipa dupa inceperea concursului si raspunsul a fost NU, exact cum a fost si pentru ceilalti care au intrebat acelasi lucru. La intrebarea ta daca poti incepe singur concursul a ramas ca te sun sa-ti comunic daca se poate sau nu. Pana sa-ti comunic eu raspunsul am primit mesaj de la tine ca s-a rezolvat problema dar nu mai intrebat nimic legat de hotararea mea cu privire la inceperea concursului de unul singur.

P.S. nu comentez...doar am relatat
Corect, Adi ... ma scuzi! Nu ai spus nu...ai spus probabi ca nu..te sun eu. Intre timp a fost mesajul in care ti-am spus ca avem echipa completa. inca o data scuze!
Milionar excentric

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”