VOT CTDA

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

VOT CTDA

Mesaj de Zarguzon Adi »

REGULI GENERALE DE PESCUIT
Fiecare echipa este compusa din 2 pescari.
Nu sunt permise schimbari. In caz de forta majora este permisa plecarea unuia dintre concurenti.
In acest caz nu mai este permisa revenirea a acestuia in stand.

Acest lucru este prevazut de regulament. Tinand cont ca nu se pot face schimbari si ca in caz de forta majora este permisa plecarea unuia dintre concurenti eu Adi Zarguzon am considerat ca este acelasi lucru daca unul din cei 2 concurenti se prezinta si sta doar un minut dupa care apare cazul de forta majora si pleaca, cu faptul ca unul din concurenti nu vine deloc , permitind astfel unor echipe sa inceapa competitia cu un singur concurent. Acest lucru s-a intamplat si in prima mansa si nu a existat nici o contestatie in acest sens.
Eu personal imi mentin aceasta decizie pentru toate mansele dar doresc sa-si exprime votul si ceilalti membrii CTDA pentru a vedea ce se intampla in celelalte manse.

In privinta neprezentarii unei echipe care a platit, comisia CTDA a stabilit deja ca pentru acea echipa trage la sorti un arbitru iar standul acelei echipe ramane gol pe tot parcursul competitiei.

P.S. rog ca in acest topic sa raspunda doar membrii comisiei CTDA.

radu badica
Mesaje: 107
Membru din: Lun Iun 22, 2009 19:38

Re: VOT CTDA

Mesaj de radu badica »

Eu pentru punctele astea din regulament am semnat la inceputul competitiei.

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: VOT CTDA

Mesaj de Gabi Tomulescu »

Zarguzon...la mansa a 2-a cand cristi n-a prins nici un peste in concurs au fost 57 de participanti... 3 echipe nu s-au prezentat, un arbitru a tras la sorti standul, standul lor a ramas gol, dar de ce o echipa primeste 61 de puncte pentru ca nu a puncatat din 57 de participanti???????? nu trebuia sa primeasca 58?
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: VOT CTDA

Mesaj de dan cotelici »

gabi scrie:Zarguzon...la mansa a 2-a cand cristi n-a prins nici un peste in concurs au fost 57 de participanti... 3 echipe nu s-au prezentat, un arbitru a tras la sorti standul, standul lor a ramas gol, dar de ce o echipa primeste 61 de puncte pentru ca nu a puncatat din 57 de participanti???????? nu trebuia sa primeasca 58?
S-a mai explicat o data ca la Darvari in cele 2 serii s-au prezentat 58 de echipe.
Si cu 59 de puncte situatia era aceeasi.
The second best is the first loser!

Cristian Rudeanu
Mesaje: 161
Membru din: Dum Iun 24, 2007 13:25

Re: VOT CTDA

Mesaj de Cristian Rudeanu »

@ Adrian Zarguzon

Te rog sa-mi dai un singur exemplu din sport, in care o echipa poate incepe o competitie in efectiv incomplet! In acea clipa am tacut pe acest subiect! In plus regulamentul prevede clar : o echipa are doi pescari!

Sorin Rudeanu
Mesaje: 75
Membru din: Vin Iul 10, 2009 20:07

Re: VOT CTDA

Mesaj de Sorin Rudeanu »

Adi , am inteles pozitia ta .Te rog raspunde la intrebarea de pe celalalt topic cu Da sau Nu
TARI IN BILE - JUST BITE ME !

Cristian Rudeanu
Mesaje: 161
Membru din: Dum Iun 24, 2007 13:25

Re: VOT CTDA

Mesaj de Cristian Rudeanu »

@ Dan Cotelici

La data etapei a II-a erau 57. Punct.

Sorin Rudeanu
Mesaje: 75
Membru din: Vin Iul 10, 2009 20:07

Re: VOT CTDA

Mesaj de Sorin Rudeanu »

Apropo. Cazul de forta majora este cand patesti ca Jube la Darvari nu cand ai o factura de platit ca suntem la campionatul national.Si ai spus-o singurel, pleaca nu ca nu se prezinta ca asa era in iarna.
TARI IN BILE - JUST BITE ME !

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: VOT CTDA

Mesaj de Gabi Tomulescu »

lasati-l pe Zarguzon ca probabil l-a disperat Oana si altii care au interese, cu telefoanele.

Si la Darvari cand trebuiau stabilite directiile de pescuit eu ii ziceam lu' Zarguzon sa se implice in solutionare si el zicea ca nu are nici o treaba ca organizatorul stabileste directiile de pescuit ( chiar daca acestea nu erau aceleasi ca in prima mansa)... pina la urma am avut discutii contradictorii cu Victor Oana care a zis ca si arbitrii trebuie sa stabileasca directia de pescuit a echipelor...deci abea atunci arbitrul sef si cu arbitrul de sector au intervenit. mentionez ca arbitrul de sector a fost singurul care l-a contrazis cu argumente pe Directorul de Turneu Victor Oana si l-a facut pe acesta sa renunte la planul pe care-l avea.
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: VOT CTDA

Mesaj de dan cotelici »

Cristian Rudeanu scrie:@ Dan Cotelici

La data etapei a II-a erau 57. Punct.
Nu e etapa a II a e seria a II -a!
Clasamentele etapelor s-au facut pe rezultatele obtinute de echipele care au participat in doua serii la Hobaia si Darvari.
La Darvari au participat 58 la Hobaia 58.
The second best is the first loser!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”