ajutor

Moderatori: carpdiscount.ro, stress, coco carpdiscount

Încuiat
livi29
pescar de competitie
Mesaje: 1549
Membru din: Sâm Ian 12, 2013 23:15
Puncte: 0
Localitate: tg-carbunesti

ajutor

Mesaj de livi29 »

ma scuzati de indrazneala dar as vrea sa va rog ceva,cred ca sunt ce-l mai nou membru al acestui site si nu prea stiu catre cine sa ma adresez.Din ce am vazut cred ca dumneavoastra sunteti persoana potrivita.Am 4 mulinete banax helicon 5600nf achizitionate second si as vrea sa le fac o revizie dar nu prea stiu de unde sa incep,nu am schema de ansamblare si nu stiu cum sa desfac piulita de sub tambur de pe ax,am vazut ca ati desfacut dumneavoastra si va pricepeti,puteti sa ma ajutati cu ceva sfaturi,citeva fotografii sau sa ma indrumati catre cineva.Mentionez ca sunt din provincie mai precis din Gorj.Multumesc anticipat.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: ajutor

Mesaj de Vladut Mateianu »

Ai nimerit bine, Coco cu asta se ocupa, cu intretinerea mulinetelor..... O sa intre si o sa te indrume sa-ti rezolvi problema mai mult ca sigur. Sau poti intra la ei pe site si sa-l suni direct.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Cucu Ionel
Mesaje: 475
Membru din: Vin Ian 20, 2006 19:25
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: ajutor

Mesaj de Cucu Ionel »

Pana la piulita ai ajuns? Adica, cand dai jos tamburul ai suportul pe care se aseaza acesta, vezi ca ai un inel mic de cauciuc (o'ring) intr-un canal, scoti cu un ac acel inel, sub el ai un stift pe care-l impingi afara tot cu acul, se scot piesele de deasupra si ajungi la un alt stift, il scoti si pe ala, apoi desfaci piulita de sub tambur, dupa ce ai desfacut surul de siguranta care nu-i permite acesteia sa se desfaca in timpul functionarii. Problema cea mai mare o sa o ai la ordinea montarii inapoi, trebuie sa ai mare grija la ordinea demontarii si la pozitia fiecarei piese ptr. a monta mulinetele inapoi. Sfatul meu ar fi sa le faci pachet si sa i le trimiti lui Coco, macar o sa dormi linistit dupa aia ca mulinetele tale vor si functiona! :wink: :D
Fir intins

livi29
pescar de competitie
Mesaje: 1549
Membru din: Sâm Ian 12, 2013 23:15
Puncte: 0
Localitate: tg-carbunesti

Re: ajutor

Mesaj de livi29 »

va multumesc mult,dar trebuie sa dau de el mai intii.

Avatar utilizator
coco carpdiscount
Mesaje: 513
Membru din: Vin Iun 03, 2005 23:14
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ajutor

Mesaj de coco carpdiscount »

Multumesc de raspunsuri :)
Nu bei, nu prinzi !!
Porcul tot porc ramane :) !

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: ajutor

Mesaj de popescu59 »

Imediat cum omul a cerut ajutor am postat aici nr de tel al lui coco , dar vad ca postarea mi-a fost stearsa , de ce oare? Nu vroiam decit sa ajut un pescar care avea nevoie de ajutor .Coco daca deranjeaza ca dau nr tau celor care doresc ajutor pentru a le rezolva diferite problem te rog sa imi spui.
M-am gindit ca ar ajuta mai multi pescari , dar in fine daca mi-a fost stearsa postarea erea normal sa fiu atentionat .

Avatar utilizator
coco carpdiscount
Mesaje: 513
Membru din: Vin Iun 03, 2005 23:14
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ajutor

Mesaj de coco carpdiscount »

Nu am sters eu numarul de telefon. Multumesc Nae de ajutor.
Nu bei, nu prinzi !!
Porcul tot porc ramane :) !

Cucu Ionel
Mesaje: 475
Membru din: Vin Ian 20, 2006 19:25
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: ajutor

Mesaj de Cucu Ionel »

Vezi ca ai dat nr. de tele. pe alt topic, deschis tot de livi29, in alta sectiune a forumului! :wink: :D
Fir intins

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: ajutor

Mesaj de popescu59 »

Daca e asa imi cer scuze eu nu am vrut decit sa ajutam omul si stiu ca, coco e receptiv la nevoile pescarilor .

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “CARP DISCOUNT”