P-LINE 2011

Moderatori: carpdiscount.ro, stress, coco carpdiscount

Încuiat
Avatar utilizator
Cristi Matei
pescar de competitie
Mesaje: 1246
Membru din: Dum Sep 23, 2007 20:44
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: P-LINE 2011

Mesaj de Cristi Matei »

1008 m, fir bobinat prin counter. e un caz izolat probabil.

Avatar utilizator
gadjo
Mesaje: 344
Membru din: Mar Mai 26, 2009 16:39
Puncte: 0
Localitate: Atlanta/United States

Re: P-LINE 2011

Mesaj de gadjo »

am dat si eu comandade 2 role una de CX Premium Moss Green si una de Floroclear,maine ajunge.Sper sa nu am probleme :|

zaky
Mesaje: 255
Membru din: Sâm Ian 16, 2010 20:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: P-LINE 2011

Mesaj de zaky »

Vladut Mateianu scrie:
zaky scrie: atunci ia si tu o rola de 1000 m si pune pe 4 mulinete cite 250 m sa vedem iti ajunge?
apropo, cum ai facut masuratoarea ? ca daca te iei dupa capacitatea declarata a mulinetei s-ar putea sa ai o mare deceptie.....
masuratoarea sa facut cu counterul am pus destul de mult fir pe tamburi decind practic acest sport ca sa stiu cum se face asta bine.
probabil sunt eu un caz izolat asta e se poate intimpla la altcineva,dar cel mai mult ma deranjat modul in care mi sa raspuns referitor la problema '' si ce sa va fac; nu asa se vorbeste cu clienti.
noi suntem cei ce va baga bani in buzunar,si in plus un client multumit cu siguranta o sa revina la magazin si o sa recomande si altor persoane

Avatar utilizator
Vlad_Mihai
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 199
Membru din: Lun Apr 21, 2008 13:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: P-LINE 2011

Mesaj de Vlad_Mihai »

Nu vreau sa va contrazic dar in mod sigur nu vi s-a raspuns astfel, eu eram in magazin alaturi de Ciprian Ene, dumneavostra ati intrat vehement in magazin amenintand cu protectia consumatorului ca de ce aveti 600m pe rola de p-line si ca nu scapam noi asa usor, v-am intrbat civilizat despre ce fir este vorba mi-ati raspuns dupa care ati iesit rapid din magazin cu aceleasi amenintari ...nici decum nu ati intebat cum putem solutiona problema sau sa ne cereti returnarea banilor.

Avatar utilizator
gadjo
Mesaje: 344
Membru din: Mar Mai 26, 2009 16:39
Puncte: 0
Localitate: Atlanta/United States

Re: P-LINE 2011

Mesaj de gadjo »

posibil sa fie si counterul defect.Am patit acu 2 ani cu o rola de krystonite.Am masurat pt.2 mulinete cate 330 m iar pe a treia surpriza ...200m :wink:

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1842
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: P-LINE 2011

Mesaj de robyvan »

doru_croc scrie:Este aproape o regula ca rolele mari sa aiba o toleranta care poate ajunge pana la + sau - 5%. (nespecificata intotdeauna de producator, dar admisa, conform standardelor)
Nu este vorba numai de P-line.
Am intalnit-o si la alti producatori (ex.: Shimano, Ultima, Nash, Fox)
Asa ca eu nu m-as hazarda in afirmatii gen "protectia consumatorului", pentru ca aici nu este vina echipei Carpdiscount (care au si propus o cale amiabila pentru solutionarea diferendului), ci numai vina producatorului, care sigur va fi sesizat referitor la problema aparuta.
Au fost alte probleme mai grave, unde era vorba de sume foarte mari care s-au rezolvat, asa ca @zaky ia un antiinflamator si treci pe la baieti si rezolvati problema civilizat.

PS Nu sunt avocatul din oficiu al Carpdiscount, dar discutiile astea ma deranjaza :evil:

PS2 Coco vreu si eu o rola de Floroclear ( 2000 m ) ( 0,40 mm ). Trec maine s-o iau.
Doru, de cati metri ai nevoie pe rola de 2000??? :lol: :lol: :lol: ..... :wink:
slowly we rot- by Obituary

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1842
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: P-LINE 2011

Mesaj de robyvan »

Imi cer scuze pentru aceasta gluma de prost gust!
slowly we rot- by Obituary

Avatar utilizator
Vlad_Mihai
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 199
Membru din: Lun Apr 21, 2008 13:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: P-LINE 2011

Mesaj de Vlad_Mihai »

Nu era nevoie de scuze publice, multumim oricum pentru intelegere, la urmatorul colet o sa aveti o surpriza. Multumim !

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1842
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: P-LINE 2011

Mesaj de robyvan »

Vlad_Mihai scrie:Nu era nevoie de scuze publice, multumim oricum pentru intelegere, la urmatorul colet o sa aveti o surpriza. Multumim !
chiar voi comanda niste fire :D :D
slowly we rot- by Obituary

Avatar utilizator
odsec
Mesaje: 684
Membru din: Vin Apr 29, 2005 14:10
Puncte: 0
Localitate: Odorhei

Re: P-LINE 2011

Mesaj de odsec »

multumesc,am primit firele comandate ,si nu incep sa masor :D :D

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “CARP DISCOUNT”