CHIROIU 4 -SPURCAT PE BOILIES !

Moderatori: petre iulian, George-Alexandru

Încuiat
Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

CHIROIU 4 -SPURCAT PE BOILIES !

Mesaj de Vladut Mateianu »

Da, asa este ! S-au drogat crapii de pe Chiroiu la bile, au fost cateva secvente in care trageau la cate 3 deodata ! Am incercat la carlig si cu bile de 24 mm (snowman sau simpla), chiar si cu bila de 30mm !!!!!!!!! Din pacate nu am reusit captura mai mare de 6 kg, dar crapii care trageau erau salbatici in drill, parca eram in Delta !
Am ajuns vineri, am nadit vreo 10 kg de solubile Planet 1016, apoi am incercat sa pescuim, dar vantul a pus plaurii in miscare, asa ca am asteptat dimineata cu lansetele pe mal (dupa cateva incercari de a pescui !). In dreapta mea, Costel Stanila care prindea constant, tot la solubile. Pestele incepuse deja sa cace, semn bun. In stanga, Tudor de la Ploiesti si cu Adi Fortzu aveau la fel, o constanta uimitoare, ca sa vina pe la noi in vizita trebuind sa scoata lansetele din apa ! Altfel riscau sa nu le mai gaseasca, in asa hal trageau bestiile negre de mal ! :D
Noaptea de sambata spre duminica a fost de pomina, ajunsese sa traga la 10-15 minute ! La fel si ziua urmatoare, intretinerea patului fiind facuta doar din cobra.... Din pacate, repet, nimic mare ! Ceea ce ma face ca peste 3 saptamani sa incerc din nou. Cine va prinde primul peste de peste 15 kg la Chiroiu sa stiti ca este pescar ! :wink:
Spor la treaba !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CHIROIU 4 -SPURCAT PE BOILIES !

Mesaj de razvan u. »

Dar niste poze cu Andrei "in actiune" nu se gasesc pe undeva? :wink:
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: CHIROIU 4 -SPURCAT PE BOILIES !

Mesaj de Andrei I »

ulvan scrie:Dar niste poze cu Andrei "in actiune" nu se gasesc pe undeva? :wink:

:D Am avut grija sa nu fiu pozat cand faceam gargara cu sos chilli :D
Milionar excentric

fortzu
Mesaje: 427
Membru din: Mar Ian 08, 2008 17:27
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: CHIROIU 4 -SPURCAT PE BOILIES !

Mesaj de fortzu »

cel mai tare pe Chiroiu a fost Baros cu faimosul lui gulas ,Vladut cu aprovizionarea constanta de bere rece si Costel Stanila cu celebrii lui mititei...iar de peste ce sa mai zicem... pestii la 2-5 kg extrem de nervosi la drill(o fi fost ceva in bile?) si ai naibii trageau exact cand eram mai departe de bete :D . In ce-l priveste pe Fane eu zic sa-i luam niste ghete cu crampoane caci ne-a aratat niste cascadorii demne de Szobi Ceh cand se repezea la lansete.Cu asa echipaje sa tot mergi la peste.Si inca ceva : bravo lui Andrei...a fost singurul care s-a incumetat la palinca mea de Sighet :o .

fortzu
Mesaje: 427
Membru din: Mar Ian 08, 2008 17:27
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: CHIROIU 4 -SPURCAT PE BOILIES !

Mesaj de fortzu »

uite si niste salonte frumoase(pozele sunt prea mari si nu pot sa le bag aici asa ca ia linkul :)) )
http://public.fotki.com/fortzu/album-de ... catad.html
http://public.fotki.com/fortzu/album-de ... usica.html

Avatar utilizator
George-Alexandru
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1705
Membru din: Mie Dec 06, 2006 14:44
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Re: CHIROIU 4 -SPURCAT PE BOILIES !

Mesaj de George-Alexandru »

joi sau vineri daca nu intervine ceva fac si eu o expeditie pe malul de vizavi in delta sa incerc si acolo la plantat pt ca sunt numai copaci prin apa si este ce/a mai linistita si salbatica zona,adancimea 2,5-3,5 si s/ar putea ca batranii pe acolo sa/si faca veacul :wink:
George Alexandru
General Manager 4Carp
Presedinte C.S. Green Lake
ViceCampion National 2014

Sorel
Mesaje: 318
Membru din: Joi Mai 14, 2009 17:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CHIROIU 4 -SPURCAT PE BOILIES !

Mesaj de Sorel »

O partida de pescuit memorabila pe Chiroiu4 am facut acum doua saptamani impreuna cu colegul de suferinta Clabuc...spun memorabila datorita faptului ca am gasit un loc cu agatatura mai putina si care a dat crapi mai mari decat data trecuta cand am fost ...
Am prins vreo 20 de bucati impreuna cu Clabuc cei mai mari de 7kg , toti la boilies Sezor Special tratat cu ceva mosmoande...in plus am prins si un crap care avea o malformatie la nivelul capului , mai exact avea un fel de frunte( am vazut niste poze asemanatoare si intr-un nr mai vechi alAVP) ...avea undeva pe la 4 kg!

Trebuie sa mentionez ca personalul baltii in speta Dan Mauru este de nota 10 cu felicitari...exact cum trebuie sa fie un paznic de pe un lac de c&r....foarte vigilent (din cand in cand noaptea ne trezeam cu lumina reflectorului pe noi) dar si foarte politicos, pregatit mereu cu un sfat sau chiar cu ceea ce iti lipseste...un fir, un cutit, etc...
Felicitari celui care administreaza balta si sper sa fie un exemplu pentru toti ceilalti administratori!

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “CHIROIU 4”