Nash acum in stoc!

http://www.claumarpescar.ro

Moderator: CLAUMAR PESCAR

Scrie răspuns
Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Re: Nash acum in stoc!

Mesaj de legio1083 »

Perfect! Bravo Cornel!

Deci se poate. Cu o floare nu se face primavara, asa ca, cine e urmatorul?
Legio - Patria Nostra !

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Nash acum in stoc!

Mesaj de DumiD »

o scrisoare de bun simt. puteai totusi sa-i intrebi si ce detergenti ne recomanda si de unde ii achizitionam pentru ca ni s-a adus la cunostinta faptul ca sapunul facut artizanal din seu de porc si soda caustica pe care romanii il folosesc ar strica hainele lor de calitate. am vazut prin reclame ca whirpool ne recomanda ariel, nash ce-o recomanda?

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Nash acum in stoc!

Mesaj de Florin Pata »

@ Cornel - "I-ai ciuruit!!!" :lol:

Cred ca textul ar trebui sa fie ceva de genul :

Ma numesc ......... cu datele personale si de contact .................! Am cumparat produsul(ele) Nash ...........de la ..............in data de ...............!
Acest produs are urmatoarele defecte :
- .......................
- ......................
- foto defect

Solicit inlocuirea produsului ............. cu un produs conform cu descrierea/calitatile prezentate.In caz contrar solicit restituirea banilor!

Va rog sa-mi indicati pasii necesari pentru schimbarea produselor !
Ultima oară modificat Mar Iun 18, 2013 16:43 de către Florin Pata, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Nash acum in stoc!

Mesaj de Albert »

legio1083 scrie: TU ai degand sa faci ceva sau te multumesti sa te plangi?
EU aveam de gand sa va dau niste bani.Tu ar trebui sa plangi cand vezi ca nu reusesti sa mi-i iei.
TU de ce ne aburesti?
Care fapte? Repreziniti o firma ce se vrea serioasa. Ai un studiu cat de cat credibil care sa demonstreze ca uveu, detergentu, apa, soarele din Romania distrug hainele Nash doar aici?! Studiu, nu prostii. N-ai, stiu.Atunci despre ce vorbim?
Tare as fi vrut sa vad asemenea enormitati servite clientilor din Anglia, Franta sau Germania. Si as fi curios cam cat l-ar costa pe nenea Nash sa repare ce-ar fi facut acolo o asemenea abordare.

La inceput m-am bucurat cand am vazut ca Nash vrea sa comunice pe piata Romaneasca. Din pacate modul in care o face e tipic romanesc. In loc sa incerci sa fii competent tu ai dat-o-n balarii. Iar cand lumea te-a tras de manecuta ca vorbestii prostii te-ai basicat.Ca deh, ii Nash.
Nu m-am plans si nici n-o s-o fac.Din contra iti multumesc ca m-ai facut sa aleg echipamentul de pescuit mai usor.A mai aparut o firma de la care n-o sa cumpar niciodata tocmai pentru modul in care intelege sa-si trateze clientii. Tot ce ti-am scris poti sa consideri consultanta. Moca.Daca vrei sa intelegi ceva din ce ti s-a scris pe topicul asta bine daca nu..iar bine. Pierderea e doar la Nash in conturi. Si pentru tine dar asta vei intelege mai tarziu.

P.S. Am facut cu totii praf topicul Claumar..poate se inhama un moderator sa mute tot ce-i in plus in alta sectiune :)
P.S. 1. @ Cornel draguta compunere. Muuult prea multe floricele si miere da' nah..fiecare scrie, pe banii lui, cum crede de cuviinta :) Sunt curios de feedback.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Nash acum in stoc!

Mesaj de miyagi »

DumiD scrie:o scrisoare de bun simt. puteai totusi sa-i intrebi si ce detergenti ne recomanda si de unde ii achizitionam pentru ca ni s-a adus la cunostinta faptul ca sapunul facut artizanal din seu de porc si soda caustica pe care romanii il folosesc ar strica hainele lor de calitate. am vazut prin reclame ca whirpool ne recomanda ariel, nash ce-o recomanda?
Nu vreau sa intru in polemici tocmai cu producatorul meu de echipamente :) ci vreau sa-mi rezolv problemele 8) . Trebuie sa recunosti si tu ca nu sunt niste excroci ci au dat chix cu linia aia de haine. Poate c-or fi testat si piata, nu zic nu sau poate ca i-a pacalit chinezu` ca se mai intampla, dar eu am ales intre Fox, Trakker, Chub asta. Chiar daca nu ma prea incanta preturile. Vreau sa am un lucru bine facut si sa ma tina o viata. Ca blugii :).
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Nash acum in stoc!

Mesaj de miyagi »

Albert scrie:Cornel draguta compunere. Muuult prea multe floricele si miere da' nah..fiecare scrie, pe banii lui, cum crede de cuviinta :) Sunt curios de feedback.
Cu un detz de muza a inspiratiei de pe valea Mesesului s-a rezolvat 8) .
Urban culture.

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Nash acum in stoc!

Mesaj de DumiD »

cornel.s scrie:
DumiD scrie:o scrisoare de bun simt. puteai totusi sa-i intrebi si ce detergenti ne recomanda si de unde ii achizitionam pentru ca ni s-a adus la cunostinta faptul ca sapunul facut artizanal din seu de porc si soda caustica pe care romanii il folosesc ar strica hainele lor de calitate. am vazut prin reclame ca whirpool ne recomanda ariel, nash ce-o recomanda?
Nu vreau sa intru in polemici tocmai cu producatorul meu de echipamente :) ci vreau sa-mi rezolv problemele 8) . Trebuie sa recunosti si tu ca nu sunt niste excroci ci au dat chix cu linia aia de haine. Poate c-or fi testat si piata, nu zic nu sau poate ca i-a pacalit chinezu` ca se mai intampla, dar eu am ales intre Fox, Trakker, Chub asta. Chiar daca nu ma prea incanta preturile. Vreau sa am un lucru bine facut si sa ma tina o viata. Ca blugii :).
de fapt aici e problema, ca au dat chix cu niste articole si in loc sa-si asume greseala (a lor sau a chinezului,nu mai conteaza) incep cu prostii p-aici, cu apa si uv-ul. Ca vezi doamne, reprezentantul lor a fost prin Benelux si e alta apa si alt detergent. Adica e mai plauzibil ca astia de la Apanova sa bage inalbitor de rufe in reteaua de apa potabila si astia de la Ariel si Persil sa trimita detergentul expirat in Romania decat sa fi dat chix Nash cu niste sepci sau cu tricouri. Cu UV-ul nici nu mai incep,ca stric topicul de tot.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Nash acum in stoc!

Mesaj de miyagi »

Voi pune si poze, dar mai dureaza.
Plus ca acum mi-e frica sa mai ies cu ele pe balta, in mod special pe exploziile astea ca poate i-au foc :D ( glumesc ). Inca nu s-au stricat atat de tare.
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Nash acum in stoc!

Mesaj de miyagi »

DumiD scrie:
cornel.s scrie:
DumiD scrie:o scrisoare de bun simt. puteai totusi sa-i intrebi si ce detergenti ne recomanda si de unde ii achizitionam pentru ca ni s-a adus la cunostinta faptul ca sapunul facut artizanal din seu de porc si soda caustica pe care romanii il folosesc ar strica hainele lor de calitate. am vazut prin reclame ca whirpool ne recomanda ariel, nash ce-o recomanda?
Nu vreau sa intru in polemici tocmai cu producatorul meu de echipamente :) ci vreau sa-mi rezolv problemele 8) . Trebuie sa recunosti si tu ca nu sunt niste excroci ci au dat chix cu linia aia de haine. Poate c-or fi testat si piata, nu zic nu sau poate ca i-a pacalit chinezu` ca se mai intampla, dar eu am ales intre Fox, Trakker, Chub asta. Chiar daca nu ma prea incanta preturile. Vreau sa am un lucru bine facut si sa ma tina o viata. Ca blugii :).
de fapt aici e problema, ca au dat chix cu niste articole si in loc sa-si asume greseala (a lor sau a chinezului,nu mai conteaza) incep cu prostii p-aici, cu apa si uv-ul. Ca vezi doamne, reprezentantul lor a fost prin Benelux si e alta apa si alt detergent. Adica e mai plauzibil ca astia de la Apanova sa bage inalbitor de rufe in reteaua de apa potabila si astia de la Ariel si Persil sa trimita detergentul expirat in Romania decat sa fi dat chix Nash cu niste sepci sau cu tricouri. Cu UV-ul nici nu mai incep,ca stric topicul de tot.
I-auzi Cipriane ce zice Dumi?! Ai sabotat Nashul?!!!!!!! :lol:

Si-au asumat-o Dumi, da` lasa si tu timp sa apara si reactiile. Si voi ce-ati vrea acum? Sariti la gatul omului si el sa fie umil? Nu uitati ca e de-al nostru si nu e nici patronul ca sa ia decizia finala.
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Nash acum in stoc!

Mesaj de miyagi »

Va las ca intru de noapte, dar nu consumati aiurea momentul. Suntem destui care am bagat banii multi, iar eu n-am glumit. Mai am inca de bagat 8) .
Urban culture.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “CLAUMAR PESCAR”