Recomandari Lansete crap de 3.9 m si 3.5 lb

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Skidvicious
Mesaje: 11
Membru din: Sâm Apr 18, 2015 14:11

Recomandari Lansete crap de 3.9 m si 3.5 lb

Mesaj de Skidvicious »

Salutare!

Am inceput pregatirile pentru noul sezon de pescuit si as avea nevoie de sfaturile voastre in materie de lansete de pescuit la crap. Doresc sa achizitionez un set de 4 lansete de crap, de 3.9 m si 3.5 lb si am nevoie de recomandarile voastre. Daca mai sunt si argumentate pe baza experientei cu atat mai bine. Multumesc mult! Un sezon nou cu fire intinse va doresc!

MihaiCRM
Mesaje: 10
Membru din: Mie Ian 09, 2019 15:10
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Recomandari Lansete crap de 3.9 m si 3.5 lb

Mesaj de MihaiCRM »

Sunt fix in aceeasi situatie cu tine. Incerc sa ma orientez pentru noul sezon la niste lansete.

Am gasit LANSETA DAIWA BLACK WIDOW CARP 3.90M la un pret ok. Nu stiu inca detalii despre ele, dar par ok in raportul calitate/pret.

darius123
Mesaje: 682
Membru din: Lun Iun 21, 2010 0:43
Puncte: 0
Localitate: TIMISOARA

Re: Recomandari Lansete crap de 3.9 m si 3.5 lb

Mesaj de darius123 »

Skidvicious scrie:Salutare!

Am inceput pregatirile pentru noul sezon de pescuit si as avea nevoie de sfaturile voastre in materie de lansete de pescuit la crap. Doresc sa achizitionez un set de 4 lansete de crap, de 3.9 m si 3.5 lb si am nevoie de recomandarile voastre. Daca mai sunt si argumentate pe baza experientei cu atat mai bine. Multumesc mult! Un sezon nou cu fire intinse va doresc!
Sunt lansete cu 100 ron bucata si cu 3000 ron bucata. Corespund cerintelor tale, 3.90 si 3.5 lb. :D

Marian Florea
Mesaje: 44
Membru din: Mie Ian 24, 2018 16:34
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Recomandari Lansete crap de 3.9 m si 3.5 lb

Mesaj de Marian Florea »

Plantat sau aruncat....

Skidvicious
Mesaje: 11
Membru din: Sâm Apr 18, 2015 14:11

Re: Recomandari Lansete crap de 3.9 m si 3.5 lb

Mesaj de Skidvicious »

darius123 scrie:
Skidvicious scrie:Salutare!

Am inceput pregatirile pentru noul sezon de pescuit si as avea nevoie de sfaturile voastre in materie de lansete de pescuit la crap. Doresc sa achizitionez un set de 4 lansete de crap, de 3.9 m si 3.5 lb si am nevoie de recomandarile voastre. Daca mai sunt si argumentate pe baza experientei cu atat mai bine. Multumesc mult! Un sezon nou cu fire intinse va doresc!
Sunt lansete cu 100 ron bucata si cu 3000 ron bucata. Corespund cerintelor tale, 3.90 si 3.5 lb. :D
My bad, trebuia sa ofer si un buget. Bugetul de care dispun pentru bete, per bucata, este de maxim 250 de ron.

Marian Florea
Mesaje: 44
Membru din: Mie Ian 24, 2018 16:34
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Recomandari Lansete crap de 3.9 m si 3.5 lb

Mesaj de Marian Florea »

Cu riscul de a ma injura multi,iti recomand FL Strategist 3.90 si 4lb,care sunt de fapt cam 3.5...
Le poti folosi si la aruncat,cat si la plantat cu navomodel,plus ca se afla si in bugetul tau !

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2778
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Recomandari Lansete crap de 3.9 m si 3.5 lb

Mesaj de Alin Galbenu »

MihaiCRM scrie:Sunt fix in aceeasi situatie cu tine. Incerc sa ma orientez pentru noul sezon la niste lansete.

Am gasit LANSETA DAIWA BLACK WIDOW CARP 3.90M la un pret ok. Nu stiu inca detalii despre ele, dar par ok in raportul calitate/pret.
Cum nu stii detalii despre ele dar PAR OK. Dupa ce par ok ? Ca sunt ieftine sau... ?
Asa se umple bazarul de lansete folosite o singura data, le cumparati fara documentatie.
Incearca sa citesti topicurile mai vechi, s-au tot facut recomandari.
Daca ai buget de 250 lei bucata in luna Ianuarie, cea mai buna recomandare pe care ti-o pot face, este sa mai strangi pana in Aprilie - Mai (oricum nu vei pescui pana atunci), si iti cumperi ceva mai bun pe care sa nu fii nevoie s-o vinzi instant.
Imagine

Avatar utilizator
odsec
Mesaje: 684
Membru din: Vin Apr 29, 2005 14:10
Puncte: 0
Localitate: Odorhei

Re: Recomandari Lansete crap de 3.9 m si 3.5 lb

Mesaj de odsec »

Alin Galbenu scrie:
MihaiCRM scrie:Sunt fix in aceeasi situatie cu tine. Incerc sa ma orientez pentru noul sezon la niste lansete.

Am gasit LANSETA DAIWA BLACK WIDOW CARP 3.90M la un pret ok. Nu stiu inca detalii despre ele, dar par ok in raportul calitate/pret.
Cum nu stii detalii despre ele dar PAR OK. Dupa ce par ok ? Ca sunt ieftine sau... ?
Asa se umple bazarul de lansete folosite o singura data, le cumparati fara documentatie.
Incearca sa citesti topicurile mai vechi, s-au tot facut recomandari.
Daca ai buget de 250 lei bucata in luna Ianuarie, cea mai buna recomandare pe care ti-o pot face, este sa mai strangi pana in Aprilie - Mai (oricum nu vei pescui pana atunci), si iti cumperi ceva mai bun pe care sa nu fii nevoie s-o vinzi instant.
CORECT :!:

silviu mihai
Mesaje: 25
Membru din: Joi Ian 10, 2019 16:30

Re: Recomandari Lansete crap de 3.9 m si 3.5 lb

Mesaj de silviu mihai »

Salut,

Cu un buget de pana la 300 Ron / bucata poti gasi o gama mai larga de lansete, depinde de caracteristicile dorite de tine. O lanseta care face parte dintr-o serie cu un raport calitate / pret exceptional este modelul Shimano Tx1 3.96 , 3.5lb ( http://www.totalfishing.ro/lanseta-shim ... 56133.html ), la fel si Fox Eos 3.90 , 3.5lb ( http://www.totalfishing.ro/lanseta-fox- ... 65849.html ) ambele avand caracteristici foarte ok pentru de pescuitul lansat, cat si plantat.


O zi buna,
Silviu Mihai
Total Fishing

Calin-Iacob
Mesaje: 82
Membru din: Dum Ian 14, 2018 16:31
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Recomandari Lansete crap de 3.9 m si 3.5 lb

Mesaj de Calin-Iacob »


senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”