Acuzatii impotriva lui Vlad P.-Tancabesti

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Acuzatii impotriva lui Vlad Parfene

Mesaj de Alexandru Mihai »

andrei vladeanu scrie:
Vladut Mateianu scrie:Si inca ceva . Val Pangica si cu Radu Badica participa la competitii de cand niciunul dintre cei care faceti galagie de nivelul apei nu stiati ca exista sportul asta (...)

La inceputul anului 1945 fortele naziste erau in plina retragere catre granita cu Austria. Il Duce incerca sa se refugieze insotit de un grup tot mai restrans de adepti. La 25 aprilie el s-a alaturat unui grup de soldati germani care se indreptau spre Austria, imbracand o uniforma germana ca sa nu fie recunoscut. La Dongo, pe malul lacului Garda, grupul a fost oprit de partizanii comunisti italieni. Il Duce a fost recunoscut. La 28 aprilie partizanii l-au executat pe el si pe amanta lui, Clara Petacci. Cadavrele lor au fost duse la Milano unde au fost spanzurate de picioare de acoperisul unui garaj, spre batjocura populatiei.


vladut, crezi ca partizanii care l-au executat pe Il Duce stiau prea multe? :wink: :D

instaurez un premiu pentru cine recunoaste personajul istoric Il Duce

premiul consta intr-o fotografie alaturi de vladut mateianu :D
Mussolini Benito
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Acuzatii impotriva lui Vlad Parfene

Mesaj de cornelserbu »

andrei vladeanu scrie:premiul consta intr-o fotografie alaturi de vladut mateianu :D
pentru asa o fotografie, l-as fi mierlit eu pe mussolini si i-as fi tras-o si clarei petacci... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Acuzatii impotriva lui Vlad Parfene

Mesaj de gor965 »

Cezar scrie:..........
A doua zi situatia s-a repetat numai ca spomb-ul a fost inlocuit cu racheta (model mare).
Arata-mi si mie te rog unde e specificat in regulament ce marime trebuie sa fie racheta de nadit ?
Cezar scrie: Daca arbitrii ar fi luat masurile impuse de regulament echipa de pe Ponton 1 ar fi avut 2 avertismente .................
Daca...il luau pe primul pe sectorul celalalt ptr. folosirea Spomb-ului ,nu-l mai luau pe al 2-lea in veci ! ...ptr. ca ptr. cel de-al doilea avertisment presupus de voi (racheta model mare) nu exista acoperire regulamentara !

Legat de fluctuatia apei ...noi am trecut de cel putin 20 de ori pe lanaga deversor si singura data cand a oscilat tare de tot a fost in primele 4 ore de la inceputul concursului ! Cand ne-am dus sa verificam echipamentul obligatoriu (saci ,minciog,saltea,inaintas,monturi ,etc) apa era aproape de marginea pontoanelor 2 si 4 . Dupa 4 ore ,seara la primul cantar ,am vazut ca se daduse drumul la apa si scazuse cam 5 cm. Mie unul mi-i s-a parut o scadere cam brusca , in defavoarea echipelor aflate pe zona cu apa mai mica (in care era si Vlad -Bonto) ! Ulterior ,dimineata ,debitul a fost redus dar a inceput ploaia si apa a inceput sa urce constant pana a inundat cu 1-2 cm (in proportie de 30-40% pontoanele 2 si 4) . Apoi in ultimele 2 zile apa ba urca ba cobora 1-2-3 cm ! Nu am idee cat de influentat poate fi pestele la o asa fluctuatie dar 3 zile din 4 apa a fost cam sus (ca nivel )! Ca sa inceteze discutiile de genul asta Parfene ar trebui sa nu mai participe la concursurile organizate pe balta pe care este Administrator sau sa nu mai aiba voie sa se atinga de deversor , indiferent de situatie ...convingeti-l sa aleaga una din variantele astea !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Acuzatii impotriva lui Vlad Parfene

Mesaj de Alexandru Mihai »

cornelserbu scrie:
andrei vladeanu scrie:premiul consta intr-o fotografie alaturi de vladut mateianu :D
pentru asa o fotografie, l-as fi mierlit eu pe mussolini si i-as fi tras-o si clarei petacci... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Dl Serbu, poza nu ma intereseaza ... am scris doar asa ... nu cred ca ia-ti fi traso clarei petacci...era urata cu spume...mai bine lui mussolini... :lol: :lol: :lol:
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Acuzatii impotriva lui Vlad Parfene

Mesaj de gor965 »

DAVID NICU scrie:..........ce sa intimplat ai trimis arbitri sa imi faca control sa scot batul din apa.............
Jubi ai cuvantul meu ca nu ne-a trimis nimeni sa scoatem cuiva anume batul din apa ! In seara respectiva am luat toate standurile la rand ...au scapat 2 , unde toata lumea pescuia din rulota sau cort ! :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
DAVID NICU
Mesaje: 482
Membru din: Sâm Ian 31, 2009 20:26

Re: Acuzatii impotriva lui Vlad Parfene

Mesaj de DAVID NICU »

gor965 scrie:
DAVID NICU scrie:..........ce sa intimplat ai trimis arbitri sa imi faca control sa scot batul din apa.............
Jubi ai cuvantul meu ca nu ne-a trimis nimeni sa scoatem cuiva anume batul din apa ! In seara respectiva am luat toate standurile la rand ...au scapat 2 , unde toata lumea pescuia din rulota sau cort ! :D
George nu asta este problema,ma bucur ca ati facut acel control si nu ma deranjat deloc,pe viitor as vrea sa sugerez intregi echipe de arbitraj atentie mai sporita la eventualele incalcari de regulament,si nu in ultimul rind sanctiuni indiferent cine va fi cel sanctionat.
BARICADA CRAP CLUB TEAM DAVID

RB Baits
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 794
Membru din: Dum Oct 03, 2010 10:30

Re: Acuzatii impotriva lui Vlad Parfene

Mesaj de RB Baits »

Eu mias face poze cu AV dar el e POZAR acum ....:)
Daca mai e loc mai fac si cu altzi Braileni ca ma scot si pe mine din criza.....


Badica Radu

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Acuzatii impotriva lui Vlad Parfene

Mesaj de Vladut Mateianu »

@nicu david

Arbitrii si-au facut treaba pe deplin, ca de obicei. Discret si profesional. Sper ca si pe viitor sa pastreze stacheta ridicata, nu cred ca au fost concurenti dezamagiti de prestatia lor.... :wink:

PS Nu uita ca majoritatea arbitrilor au fost formati de Senzor, iar acum toti organizatorii de concursuri din zona Bucuresti apeleaza la serviciile lor, motivele fiind mai mult decat evidente !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
DAVID NICU
Mesaje: 482
Membru din: Sâm Ian 31, 2009 20:26

Re: Acuzatii impotriva lui Vlad Parfene

Mesaj de DAVID NICU »

Vladut Mateianu scrie:@nicu david

Arbitrii si-au facut treaba pe deplin, ca de obicei. Discret si profesional. Sper ca si pe viitor sa pastreze stacheta ridicata, nu cred ca au fost concurenti dezamagiti de prestatia lor.... :wink:

PS Nu uita ca majoritatea arbitrilor au fost formati de Senzor, iar acum toti organizatorii de concursuri din zona Bucuresti apeleaza la serviciile lor, motivele fiind mai mult decat evidente !
Vladut stiu asta,pe sectorul A George si Mircea au fost ca niste umbre la orice ora prezente in standul meu,Baros pe sectorul B de asemene,si totusi incalcari de regulament de genul nadiri cu altceva de cit este permis au exsistat,ne sanctionate(sa il percepem ca pe un accidet,care in viitor sa nu se mai repete).
BARICADA CRAP CLUB TEAM DAVID

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Acuzatii impotriva lui Vlad P.-Tancabesti

Mesaj de Vladut Mateianu »

Corect, mici accidente pot aparea mereu, uneori datorate interpretarii regulamentului de mai multe persoane.... Intotdeauna este loc de mai bine, dar eu personal sunt multumit ca nu au existat incalcari grave ale regulamentului, gen : pescuit cu 5-6 lansete, altceva la carlig decat boilies, donarii de peste, etc...
Asta inseamna ca s-a format totusi o elita a pescarilor de competitie, ceea ce este un mare pas inainte... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”