Balta Greaca Cercani - INTERDICTIE pe forum la competitii!

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Balta Greaca Cercani - INTERDICTIE pe forum la competiti

Mesaj de Vladut Mateianu »

Suteu scrie:Adevarul este ca acest subiect nu face cinste pescuitului românesc.. Discuția asta nici nu trebuia sa ajunga aici,nu face cinste nici acestui site nu face cinste nici persoanelor implicate în acest subiect,daca acel om nu își achită această datorie are vreun motiv,deoarece ar fi incredibil sa te injosesti pt o sumă asa mică ca patron de balta pt pescuit,dar nici campania s-a coborât destul de jos prin această postarea,indiferent motivele consider că un astfel de site cu tema cu si despre pescuit sa aiba o postare de genul care nu face cinste pescuitului dar nici pt crapmania ca site. Deși în astfel de situații sunt fanii tot timpul de ambele părți,în această discuție trebuia sa apara doar persoanele în cauza....comentariile celorlalți care nu sunt implicați sunt fara rost si cu tentă "verbală violenta" . As sugera celor de la crapmania sa anuleze această postare si sa isi rezolve neînțelegerile în privat,deoarece mesajul a fost deja lansat si inteles,dar se pot aplana viitoarele comentarii la această postare.
In mare ai dreptate, DAR : oamenii care nu isi achita datoriile, nu trebuie neaparat sa aiba un motiv. Sunt unii care asa se nasc : tzepari. Sti cate mgazine din tara au incheiat sezonul 2017 cu datorii catre Senzor ? Iti zic eu. Fix 37. Unii nu au putut din motive obiective, altii asa procedeaza de obicei "pe lungeala", altii mint frumos si inventeaza scuze. Problema apare atunci cand nu raspunzi la telefon, dupa cateva luni de incercari. Imi vine un caz in minte, un pescar cunoscut pe nume Seni Adrian din Bistrita. Are datorie de peste 1 an la Senzor, ne minte intruna ca plateste, apoi cateva luni nu mai dai de el, il prinzi pe la concursuri sau cand suni de pe alt numar si iar incepe cu minciunile ca plateste....
Ei, vezi, astia sunt tzeparii de care vorbesc ! Cum ar fi daca acum m-ar suna cel de mai sus sa-mi zica : " unde scrie ca trebuie sa platesc datoria ? am doar o factura de la tine, dar nu am semnat ca o si platesc ! ". Asta se numeste nesimtire. Si tupeu tipic unor conationali migratori.
Asta se intampla si in cazul de fata.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Sorin Calin
Mesaje: 126
Membru din: Joi Ian 15, 2015 21:07
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Balta Greaca Cercani - INTERDICTIE pe forum la competiti

Mesaj de Sorin Calin »

Da si acum sa asteptam sa apara un "prieten" al magazinului respectiv sa te traga de urechi ca de ce ai pus domne asta pe forum ,ca nu i frumos . Nu ca e chiar misto unde sa ajuns ,tu ca pagubit tragi de unu sa iti dea banii si tot tu esti bulangiu ! De asta suntem unde suntem ! Razvane decat sa pozezi in aparatorul dreptatii mai bine ai fi mai atent la concursurile organizate de tine si ce se intampla pe acolo ,cu ocazia asta tin sa iti multumesc ca mi ai deschis ochii sa ma uit mai bine la ce concursuri ma inscriu !
Nume utilizator schimbat din domnitoru'

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Balta Greaca Cercani - INTERDICTIE pe forum la competiti

Mesaj de ionut72 »

Suteu scrie:Adevarul este ca acest subiect nu face cinste pescuitului românesc.. Discuția asta nici nu trebuia sa ajunga aici,nu face cinste nici acestui site nu face cinste nici persoanelor implicate în acest subiect,daca acel om nu își achită această datorie are vreun motiv,deoarece ar fi incredibil sa te injosesti pt o sumă asa mică ca patron de balta pt pescuit, ...
Tocmai pentru ca pare incredibil sa te injosesti pentru o suma asa de mica, e foarte bine ca a aparut chestia asta aici. Eu am inteles asa: ca, administratorul baltii, dupa ce a promis (telefonic, prin e-mail, in mesaje etc) mai mult de un an ca plateste datoria (timp in care n-a facut-o), deci a acceptat ca are o datorie, acum, dupa aparitia acestei postari, schimba foaia si intreaba nonsalant unde sunt facturile si dovezile. Imi pare rau, nu-l cunosc personal, dar asta e definitia de manual a unui tepar.

Acum, unii se intreaba uimiti, ca de ce Crapmania a considerat de cuviinta sa treaca balta Greaca la "balti de evitat". Pai, raspunsul e simplu, balta aia nu e o persoana, n-are vointa proprie, ci e imaginea administratiei ei, care administratie, in opinia Crapmania, e una neserioasa, care nu-si respecta cuvantul si nu-si plateste datoriile. Nu inteleg ce e asa de greu de inteles. O balta poate fi raiul pe pamat. Daca administratia m-a deranjat sau, mai rau, m-a tepuit, sa fiti convinsi nu numai ca o voi ocoli, dar o voi si boicota peste tot pe unde pot/activez/mi se permite (iar daca nu gasesc un astfel de loc o fac pe resursele proprii), astfel incat teapa pe care mi-a dat-o sa se simta inzecit in buzunarul administratiei, iar altii sa nu patesca acelasi lucru. Pana la urma nu fac decat un serviciu comunitatii (in cazul de fata al pescarilor).
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Balta Greaca Cercani - INTERDICTIE pe forum la competiti

Mesaj de Vladut Mateianu »

ionut72 scrie:
Suteu scrie:Adevarul este ca acest subiect nu face cinste pescuitului românesc.. Discuția asta nici nu trebuia sa ajunga aici,nu face cinste nici acestui site nu face cinste nici persoanelor implicate în acest subiect,daca acel om nu își achită această datorie are vreun motiv,deoarece ar fi incredibil sa te injosesti pt o sumă asa mică ca patron de balta pt pescuit, ...
Tocmai pentru ca pare incredibil sa te injosesti pentru o suma asa de mica, e foarte bine ca a aparut chestia asta aici. Eu am inteles asa: ca, administratorul baltii, dupa ce a promis (telefonic, prin e-mail, in mesaje etc) mai mult de un an ca plateste datoria (timp in care n-a facut-o), deci a acceptat ca are o datorie, acum, dupa aparitia acestei postari, schimba foaia si intreaba nonsalant unde sunt facturile si dovezile. Imi pare rau, nu-l cunosc personal, dar asta e definitia de manual a unui tepar.

.
Eact asa au stst lucrurile. Adminul are mesajele salvate, cu promisiunile de plata, mereu neonorate. De asemenea, datornicul a refuzat vehement factura( pe care Crapmania o face obligatoriu cu orice firma) declarand ca nu-l intereseaza si sa o faca daca este obligatoriu pe o persoana fizica.
Cam asa stau lucrurile.
Daca nu recunostea datoria nu mai promitea multe luni ca face plata cat de urgent, ptr ca apoi, la aproape 1 an sa anunte i mediul virtual ca facea plata daca primea factura.... :oops: Asta nu prea are scuze.....Plus ca in lumea noastra, mica, nu se face !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Balta Greaca Cercani - INTERDICTIE pe forum la competiti

Mesaj de DumiD »

Vrajelile astea, ca trebuie sa fie un motiv nu tin. De fapt tin, la oamenii naivi care cred ca toata lumea e onesta si toti isi vad de treaba lor. Din pacate asta e tara in care traim! De fapt oamenii din tara in care traim, ca nu-i de vina tara. Oamenii, cu gena lor de nemernici, care vor sa fure, insele si sa tepuiasca si se uita la oamenii onesti si seriosi ca la niste sclavi. Asa si suntem numiti de acesti nemernici, sclavi. Ultima palma, marele Gica Popescu e consilierul primului ministru. Pai ajungea Gica consilier, care in privat a esuat cu toate proiectele, daca nu facea 2 ani de facultate pentru evaziune fiscala?
Bun, deci de evitat Greaca. Notat!

Dan Draguloiu
Mesaje: 658
Membru din: Lun Apr 29, 2013 17:53
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Balta Greaca Cercani - INTERDICTIE pe forum la competiti

Mesaj de Dan Draguloiu »

Nu stiu cat este de evitat balta Greaca Cercani, dar o datorie trebuie platita cu sau fara factura, innainte o simpla strangere de mana era suficient pentru incheierea unui intelegeri
danezu
Nume utilizator schimbat din drdan

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”